Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Sro 14 Wrz, 2011
IV Plener 321!
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

1. Gdyby było poprawnie obrobione, to by jeszcze uszło, niestety, niepotrzebne elementy w LD i halo dyskwalifikują pracę nawet jako pocztówkę.
2. Kiepsko wyważony kadr i leci ne prawo, ale przynajmniej obróbka poprawna.
3. Słaba jakość i obróbka, brak pomysłu na wykorzystanie FE.
4. Nuda. Marne światło i kolory.
5. Kadr jeszcze ujdzie, temat i obróbka niezbyt interesująca.
6. Kompozycja kadru fatalna. Brak dbałości o szczegóły (LD) i zbiegi linii. Obróbka na podobnym poziomie.
7. Znowu kadr bardzo słaby (co robi ta latarnia przy górnej krawędzi? dlaczego zostawiłeś pień przy prawej?). Jakość i obróbka niestety też kuleje (przepały i CA na pniach).
8. Do bólu poprawnie, ale drętwo i płasko. Brakuje wyrazistego światła i przestrzenności.
9. Niezbyt ciekawie uchwycone, ale obiekt też mało interesujący, za to epatuje cukierkowatością kolorów. Generalnie, HDR jakiego nie lubię, ale przynajmniej bez ewidentnych technicznych baboli. Wyróżnia się in plus ze względu na poziom ogólny prac...
10. Przepały i mało interesujący, dokumentacyjno-inwentaryzacyjny kadr, choć z pewnością nie jest to najsłabsze z pokazanych zdjęć.
11. Pocztówkowy kadr i cukierkowe kolorki jeszcze ujdą, halo wokół konturów budynków już nie bardzo.
12. No cóż, lata świetlne wyprzedza resztę prac. Na tle pokazanych zdjęć - wybitne, choć obiektywnie patrząc tylko bardzo dobre...

Muszę pisać na co głosuję?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

jaad75 napisał/a:
Muszę pisać na co głosuję?
Jeśli masz ochotę głosować to tak :)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Myślałem, że to oczywiste - całość na 12.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

praca nr 7 - 1 głos
praca nr 8 - 1 głos
praca nr 12 - 1 głos
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

jaad75 napisał/a:
brak pomysłu na wykorzystanie FE

Ośmielę się polemizować. Taki miałam pomysł. I nie zamierzam się tego wypierać. :)
Może Ci się nie podobać. Jednak sugerowanie, że przypadkowo machnęłam aparatem z przypadkowo założonym obiektywem i akurat przypadkowo nacisnęłam spust migawki zahacza o wróżenie z fusów. Ale być może to Twoja domena. :)
 
 
Monastor 
Optyczny



Posty: 3809
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

12
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

masza napisał/a:
Jednak sugerowanie, że przypadkowo machnęłam aparatem z przypadkowo założonym obiektywem i akurat przypadkowo nacisnęłam spust migawki zahacza o wróżenie z fusów.
Nie sugeruję tego. Sugeruję, że udałaś się w ciekawe miejsce, z obiektywem, którym można je ciekawie i oryginalnie pokazać i zrobiłaś nieciekawe zdjęcie, kompletnie nie wykorzystując swojej szansy. Dodatkowo skopałaś obróbkę. Zapewne też zgodnie z zamierzeniami... :razz:
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

jaad75 napisał/a:
Nie sugeruję tego. Sugeruję, że udałaś się w ciekawe miejsce, z obiektywem, którym można je ciekawie i oryginalnie pokazać i zrobiłaś nieciekawe zdjęcie, kompletnie nie wykorzystując swojej szansy. Dodatkowo skopałaś obróbkę. Zapewne też zgodnie z zamierzeniami... :razz:

Napisałeś, że zabrakło pomysłu. A z tym trudno mi się zgodzić. Miałam i pomysł, i chęci jego zrealizowania. Na dodatek znalazłam ciekawe miejsce, w które mogę wrócić. Chcesz namiary, by pokazać, jak takie ruiny fotografuje mistrz? :)
Obróbki nie skopałam celowo. Nie umiem obrabiać HDR. Pewnie kiedyś się nauczę - w końcu to moja pasja.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2011   

Wreszcie ktoś nas na ziemię sprowadził :)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 8443
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

3 x na 12 :!:
 
 
Helium 
Bywalec
Canonier



Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

jaad75, za dużo akronimów... żółtodziób się nie połapie... pokornie proszę Koleżanki i Kolegów o wyjaśnienia (mam nadzieję, że za niewiedzę nikt tu nie bije) ;)
LD - szto eta ? Gdybym miał strzelać to może Low Dynamic... tylko co znaczy "niepotrzebne elementy w LD" tak mówiąc bardziej obrazowo ?
FE - FishEye jak mniemam...
CA - Aberracje Chromatyczne (z ang. Chromatic Aberrations) ? Domysł ale to by pasowało...

Z góry dzięki za pomoc mądrzejszym ode mnie.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

Lewy Dolny,
Fish-Eye
Chromattic Aberrations

;)
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

3-1
11-1
12-1
 
 
Helium 
Bywalec
Canonier



Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2011   

hijax_pl, serdecznie dzięki... przynajmniej teraz wiem o co chodziło Jaad'owi :mrgreen:
 
 
cumulus 
Rozmowny



Posty: 222
Skąd: prawie Krosno
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2011   

Moje głosy to:
12-1
9-1
5-1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15