Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sro 20 Lut, 2008
30D vs. 40D
Autor Wiadomość
ghost7
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   30D vs. 40D

Witam,
widze ze na forum jest juz spore grono posiadaczy 40D wiec kieruje do Was zapytanie. Mam mały dylemat czy kupić 30D czy 40D? Dla mnie róznica w cenie to 710zł. Nie wiem czy mieliście przed 40D 30D ale jeśli tak czy różnica między nimi jest znacząca warta tych 700zł? Moje zastosowanie aparatu to streeshot oraz czysto familijne czyli zdjecia dziecka (bardzo szybkiego) i wyprawy rodzinne. Co byście mi doradzili?

Ps używam jasnych stałek. I niedługo mam zamiar dokupić C 24-70 2.8.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

Dla mnie 20D to to samo co 30D. Co mnie skłania do zamiany 20D na 40D? Jak tak sobie myślę to chyba tylko i wyłącznie większa prędkość w serii i zdecydowanie większy bufor. Bardzo się przyda także lepszy AF. To są sprawy bardzo w spottingu przydatne. Jeżeli chodzi o jakość zdjęć to wielkiej różnicy nie widzę. Oba te aparaty i tak dzieli duża różnica w stosunku do 5D, a ten jest moim podstawowym body. Ja bym na Twoim miejscu zainwestował w lepszą optykę czy lampę zewnętrzną. Jeżeli wystarczy na 40D to kupować (to w końcu nowość), jeżeli nie wystarczy to lepiej mieć 30D z dobrym szkłem niż 40D z czymś poślednim.
 
 
ghost7
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

A nie jest tak ze te pierwsze egzemplarze muszą sie dotrzec? tzn moga miec wady (są juz jakies nażekania na ostrość 40D)? Czy wady są eliminowane w miare upływu produkcji?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 20 Paź, 2007   

Mnie się 40D bardzo podoba i nie mam problemów z ostrością. Jest to oczywiście lepszy aparat od 30D i milszy w obsłudze. Ale po pierwszym zaciekawieniu i zabawie korpusem i nowymi bajerami przechodzimy do praktyki, czyli robienia zdjęć. Jest dobrze, ale ja i tak bym wolał w to miejsce lepszy lub kolejny (o ile jest potrzebny) obiektyw.
Jeżeli te kilkaset złotych nie jest problemem a korpus ma służyć dłużej niż dwa lata to kupuj nowszy korpus bo będziesz później marudził, że masz stare badziewie.
 
 
ghost7
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

hmmm sam juz nie wiem :( zobaczymy test i poejme decyzje :) MM a jak się sprawuje Twoje C 24-70 2.8?? Można powiedzieć że jest ten zoom w stanie zastapić stałki z takiego zakresu? jak bokeh?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Stałki nic nie zastąpi, choć Canon z tych tańszych stałek w tym zakresie to rewelacji nie ma. Ale np. 50/1.4 z pewnością jest lepsza itd. Jest to świetny zoom i ma piękny bokeh, jest to najlepszy zoom Canona w tym zakresie. Niemniej nie da się (w sensie jakości zobrazowania) porównać zooma do stałki. Podłączasz 35L i.... ja kiedyś podłączałem... to jest TO :wink:
 
 
flyleaf
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

mam taki sam dylemat
40d czy 30d, w sumie 40d to nowe cacuszko no i klika elementow poprawiono, ale te przyciski pod ekranikiem to jakis koszmar, no i brak mozliwosci zabezpieczenia ekraniku :/ , ale 30d to klasyka, w sumie nie rozni sie az tak od 40, za to ergonomia lepsza
no chcialabym by ten aparat sluzyl mi ok 4-5 lat
bez znaczenia na korpus dojdzie 70-200L f4, 50 f1.8 i sigma 10-20
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

flyleaf napisał/a:
mam taki sam dylemat
40d czy 30d, w sumie 40d to nowe cacuszko no i klika elementow poprawiono, ale te przyciski pod ekranikiem to jakis koszmar, no i brak mozliwosci zabezpieczenia ekraniku :/ , ale 30d to klasyka, w sumie nie rozni sie az tak od 40, za to ergonomia lepsza
no chcialabym by ten aparat sluzyl mi ok 4-5 lat
bez znaczenia na korpus dojdzie 70-200L f4, 50 f1.8 i sigma 10-20


a ja cały czas nie mogę się zdecydować - canon czy nikon?
 
 
flyleaf
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

vdr - bierz canona :D
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

flyleaf napisał/a:
vdr - bierz canona :D

Zapewne jesteś to w stanie poprzeć głebokim doświadczeniem... :lol:
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

flyleaf napisał/a:
vdr - bierz canona :D


dzięki, jakbyś dorzuciła kilka przekonujących argumentów, byłbym zobowiązany ;-)
Ostatnio zmieniony przez vdr Czw 08 Lis, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
flyleaf
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

canon mniej szumi, lepiej sprawdza sie w terenie, ma lepsza matryce (CMOS, a nikon ma CCD), wydaje mi sie mimo wszystko ze ma lepszy wybor szkiel i wszystkich akcesorii, jako system jest tańszy w użytkowaniu, i ogolnie "canon can" :D
mowa o 400d tak? i o d80? w łapie leżał mi i ten i ten aparat, ale z canona wyciągniesz więcej, nie mowie ze z d80 nic nie wyciagniesz, bo to nie prawda, jest to dobry aparat, ale canon lepszy :P


a co do mojego dylematu ludzie 30 czy 40? mysle o tym juz od łohoho, mnostwo przejrzanych przeze mnie testów, opini, zdjęc i dalej brak zdecydowania :/ na poczatku sklonna bylam ku 40, potem przez dlugo do 30, ale teraz nie wiem czy 30 czy 40, macałam oba, lezy w łapie i to i to, choc ciut lepiej 30 :p dlatego tak mnie kusi, ale 40 to digic III i 14 bitow... no i nawet do 7 kl/s (bardzo by sie przydalo zwlaszcza ze duzo robie reportazowek z zawodow konnych), za to wpieprza mnie ten 3" lcd x? po co on? 2,5 w zupelnosci wystarcza, a przynajmniej przyciski sa jakos po ludzku ulozone...
hmm musze jeszcze z gripem pomacac jedno i drugie...
hmm...
ale powiedzcie cos drodzy uzytkownicy ;]
najchetniej bym ujzala porownanie 30d i 40d na optyczne.pl...
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

flyleaf napisał/a:
c
mowa o 400d tak? i o d80? w łapie leżał mi i ten i ten aparat, ale z canona wyciągniesz więcej, nie mowie ze z d80 nic nie wyciagniesz, bo to nie prawda, jest to dobry aparat, ale canon lepszy :P



oprócz 400D rozważam także 30D - jest niewiele droższy od D80 (no, chyba że warto zaczekać aż stanieje 40D)
 
 
flyleaf
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

a no to jesli mowa miedzy 30 a 400, to lepsze 30 bez dwóch zdań :D
to juz wyzsza polka ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 08 Lis, 2007   

flyleaf napisał/a:
canon mniej szumi, lepiej sprawdza sie w terenie, ma lepsza matryce (CMOS, a nikon ma CCD), wydaje mi sie mimo wszystko ze ma lepszy wybor szkiel i wszystkich akcesorii, jako system jest tańszy w użytkowaniu, i ogolnie "canon can" :D
mowa o 400d tak? i o d80? w łapie leżał mi i ten i ten aparat, ale z canona wyciągniesz więcej, nie mowie ze z d80 nic nie wyciagniesz, bo to nie prawda, jest to dobry aparat, ale canon lepszy :P

Ale wiesz, że to co piszesz, jest mocno uogólnione i w wielu punktach mija się z prawdą?
CCD vs. CMOS - CMOS bardziej szumi ogólnie, ale ma silne odszumianie sprzetowe na poziomie matrycy. Nadal jednak szumi na podobnym poziomie co CCD - w niższych czułościach nawet bardziej, a do tego szumi także w swiatłach. Szumy CMOS-a nie wzrastają tak szybko wraz ze wzrostem czułości (co wcale nie oznacza, że są znacząco mniejsze), matryce te nie nagrzewają się też tak bardzo przy długich czasach naświetlania, co czyni je znacząco lepszymi w niektórych zastosowaniach.
System Canona jest tańszy w użytkowaniu... :lol: Sorry, ale nie skomentuję tego...
To, że Tobie 400D leżał w ręce, to raczej przypadek szczególny - większości nie leży...
Nikon ma zdecydowanie lepszy system pomiaru swiatła, AF i kontrolę błysku.

A poza tym, Canon, to jak trochę BMW, dres i trzy paski... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16