Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki teleskop głównie do Księżyca
Autor Wiadomość
vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   Jaki teleskop głównie do Księżyca

Witam,
Nie to ze nie czytałem wklejonego...
Interesuje mnie teleskop,oczywiscie ze statywam za kwote powiedzmy do 3tys,no jęzeli byłby za 3400 to nic sie nie stanie.
Cel to głownie ksiezyc,ale chciałbym mieć w nim dobry obraz.Powiększenie to sam nie wiem,nie patrzyłem nigdy przez takie cos,czytajac fora to myśle że te 250x przy dosyc dobrej optyce załatwia sprawe.
Przydał by się jakis program i może sciąga do pomocy....
Jeżeli macie jakies typy które kupilibyscie za te pieniadze to prosze o info.
z góry dziekuje.
Ostatnio zmieniony przez goltar Sob 02 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Montaż - na pewno EQ-5 http://deltaoptical.pl/de...caa42abd20b909f

Jeśli chodzi o rurę, proponuje refraktora, coś klasy 80 mm, np.:
-celestron 80 ed apo: http://deltaoptical.pl/de...caa42abd20b909f
- Orion 80 ED APO:
http://www.astrokrak.pl/s...products_id=277
- Orion 80 ED Semi-Apo:
http://www.astrokrak.pl/s...products_id=331

W zestawie są jakieś podstawowe okulary, ale warto dokupić jakiegoś zooma lub kilka "stałek". Polecam 2" zwłaszcza jeśli interesuje cię szerokie pole widzenia.

Przy tych teleskopach nie próbuj powiększenia większego niż 120-150x i to jeśli pogoda na to pozwoli. Wyżej wymienione zestawiki świetnie nadają sie do astrofotografii.

konrad
 
 
vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Dzięki za pomoc,
a co powiesz na te:

http://teleskopy.pl/produ...R-127L_127/1200

http://teleskopy.pl/produ..._Soligor_MT-800

są może gdzieś zdięcia np księzyca przy pow 100-150x,chciałbym miec jakieś porównanie albo świadomość tych powiększeń.

Pozdrawiam,
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Paź, 2007   

Po pierwsze nie leć na powiększenie teleskopu !!! To największa obłuda jaka jest na rynku astronomicznego sprzętu. Raz w życiu użyłem powiększenia 200x i poprawiło to jakość obrazu! Żeby używać wysokich powiększeń należy mieć świetny sprzęt i super pogodę. Powszechnie używana reguła odnośnie powiększenia jest taka, że maksymalne użyteczne powiększenie obrazu nie powinno przekraczać 1 do 1.5x D (D - średnica obiektywu w milimetrach).

Kupując sprzęt astronomiczny musisz się zdecydować co chcesz obserwować. Napisałeś, że interesuje Cię Księżyc. Prawdę mówiąc jest to jeden z nudniejszych obiektów do obserwacji i obiecuję Ci, że po tygodniu dobrej pogody albo skierujesz teleskop na coś innego albo trafi on do szafy.

Do obserwacji Księżyca i planet zdecydowanie bardziej nadają się refraktory (lunety), gdyż dają bardziej kontrastowy obraz. Wiadomo, że im większa średnica obiektywu (czy to lustro czy soczewka) tym lepszy obraz, ale wszystko zależy też od jakości ich wykonania.

Generalnie wybór pierwszego sprzętu to trudna sprawa i jeśli ma Cię on zachęcić do astronomii to nie oszczędzaj na jakości.

Sorry, że się tak rozpisałem...
Co do teleskopów, które podesłałeś: od Bressera ja trzymam się jak najdalej. miałem do czynienia z większością lornetek jakie firma ta miała w swojej ofercie kilka lat temu, miałem możliwość używania kilku jej teleskopów... zamiast kupować sprzęt z logo Bressera, wolałbym kupić młotek i dać se nim w łeb (też zobaczę gwiazdki a przy tym dużo zaoszczędzę). Soligora nie używałem nie wiem co potrafi.

konrad
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pią 08 Lut, 2008   

A ja proponuje ten
http://www.astrokrak.pl/s...products_id=351

sam go uzywam i jest swietny :-)
 
 
Miszelos 
Uczestnik


Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Witaj Darku!

Chciałbym kupić teleskop. Jestem zielony w temacie. Widzę ze poleciłeś tego: http://www.astrokrak.pl/s...products_id=351
Opinie ma bardzo dobre. cena tez fajna.
Powiedz czy:
- montuje sie go jeszcze na jakims statywie? Bo na zdjeciu ma taka duza podstawe.
- Czy mozna go np w dzien uzywac do obserwacji przyrody itp rzeczy ?
- No i jak wygladaja obserwacje gwiazd, księzyca?
- Czy mozna podpiac do niego lustrzanke i robic zdjecia?

Nigdy nie patrzylem przez teleskop. Czy posiadasz jakies przykladowe zdjecia z takich obserwacji? Mniej wiecej jakie to sa obrazy.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc
Michał
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Miszelos napisał/a:
montuje sie go jeszcze na jakims statywie? Bo na zdjeciu ma taka duza podstawe.


Ma już skrzynkowy montaż dobsona. Prosty, lekki i wystarcza do prowadzenia obserwacji do powiększeń około 200x.

Miszelos napisał/a:
Czy mozna go np w dzien uzywac do obserwacji przyrody itp rzeczy ?


Można, ale musisz się przyzwyczaić, że wszystko jest do góry nogami no i zaopatrzyć się w jakiś
okular dający małe jak na ten sprzęt powiększenie.

Miszelos napisał/a:
No i jak wygladaja obserwacje gwiazd, księzyca?


20cm zwierciadła to już kawał szkła i tutaj ten telep pokazuje prawdziwe pazurki.

Miszelos napisał/a:
Czy mozna podpiac do niego lustrzanke i robic zdjecia?


Tak. Trzeba kupić odpowiednią przejściówkę i można. Tylko, że bez prowadzenia za ruchem
sfery niebieskiej będziesz mógł robić tylko zdjęcia Słońca (przez dodatkowe filtry) i Księżyca.

Pamiętaj, że telep to jedno, a dobre okulary do niego to drugie. Zestaw dobrych okularów może kosztować więcej niż sam teleskop. I w zasadzie, żeby wykorzystać jego potencjał takie okulary
powinno się kupić.
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

miszelos, wysłałem Ci wiadomość na priva ale nie doszło chyba ?
więc podaj mi swój e-mail to Ci odpiszę jeszcze raz .

Pytanie do admina:

Nie mogę wysłac prywatnej wiadomości, cały czas jest w zakładce " do wysłania"
w czym problem??
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

Znaczy się jeszcze jej nie przeczytał.
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pią 01 Sie, 2008   

aha no dzięki , myślałem że z moim kompem cos nie tak ;-)
 
 
elis 
Nowy
scalenieduszy.pl/



Posty: 6
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Stoję teraz przed wyborem odpowiedniego teleskopu i zastanawiam się nad Teleskopem Sky-Watcher Star Discovery 102 Refraktor, jak myślicie czy to będzie dobry wybór? Ktoś z was ma ten sprzęt i go poleca?
 
 
Madrian 
Bywalec
Totalny amator :)


Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Pytanie jest do ciebie - Co chcesz przez ten teleskop oglądać, oraz skąd chcesz oglądać?
Teleskop jak każdy sprzęt dobiera się do zastosowań i warunków.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 14 Sty, 2017   

Ja nie rozumiem, po co lampić się na księżyc skoro tam absolutnie nic się nie zmienia i nawet się nie obraca tylko wciąż ta sama strona.
No może tylko to że raz jest widno a raz ciemno :lol: .
 
 
Madrian 
Bywalec
Totalny amator :)


Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

Po pierwsze, nie ta sama strona, bo Księżyc się "buja" i widzimy znacznie więcej niż 50% powierzchni. W sieci znajdziesz "time lapsy" z libracji Księżyca.
Po drugie, jest to najbliższe nam naturalne ciało niebieskie, które jak dotąd tylko 12 osób miało możliwość odwiedzić. Raczej nie będziesz miał możliwości innego poznania obcego świata. Porwania przez UFO zdarzają się jeszcze rzadziej. ;)

Po trzecie, Księżyc się najlepiej obserwuje, w czasie zmian cyklu, na krawędzi światła i cienia, gdy boczne oświetlenie ujawnia rzeźbę jego powierzchni i niemal każdego dnia, te same obiekty wyglądają nieco inaczej. Najgorzej ogląda się Księżyc w czasie pełni bo wszystko jest płaskie, oraz w czasie nowiu, bo nic nie widać. ;)

Inna sprawa, że oglądanie w kółko jednego obiektu, z czasem może się znudzić.
Warto zatem dobrać teleskop tak, by dał możliwość oglądania też innych obiektów na niebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15