Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
V Plener 321!
Autor Wiadomość
MaciekNorth 
Entuzjasta


Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011   

Moje żetony na 6, 7 i 2 :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011   

Ja nie wziąłem udziału w konkursie (jak zwykle…) ale zagłosuję tym razem. Moje żetony, po jednym, na prace: 1, 3, 13.
 
 
FK09 
Uczestnik



Posty: 56
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011   

3 żetony na zdjęcie nr 1. Odjazdowa kopara :smile:
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011   

1. Rzeczywiście komiksowo, czysto, kolorowo - ładnie.
2. Obiekt i obróbka świetne. Szkoda, że leci w prawo i zachwiana jest symetria, bo miałby co najmniej moje 2 żetony... :wink: Bardzo podoba mi się faktura.
3. Mam problem z wypatrzeniem, co tam jest? Zbyt dużo chaosu wprowadzonego przez obróbkę.
4. Obiekt super, przydałoby się więcej przy nim podłubać :smile:
5. Kojarzy mi się z "Wojną Światów", toż to samo zuo... Dobry pomysł - podoba mi się.
6. Kolor, fluorescencja, obróbka na tak. Jeśli chodzi o kadr, mz trochę za dużo dołu.
8. Podoba mi się kadr i obróbka. To, że go wygło, też - dodaje dynamiki.
9. Sorry, nie kumam :sad:
10. Ciekawa obróbka, ale kadr kojarzy mi się bardziej z architekturą - zwieńczenie przejścia podziemnego :wink:
11. Trzeba było wystemplować przeszkadzajki w tle.
12. Kadr poziomy, co dyskwalifikuje zdęcie.
13. Bardzo mi się podoba. Kolorystyka na plus. Maszyna subtelnie, kobieco potraktowana :wink:
14. Kadr mi się podoba. Szkoda, że góra ginie w cieniu.

Moje 2 żetony na 13 i 1 żeton na 8.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011   

PIĄTA EDYCJA PLENERU 321!

technika / grafika / kadr pionowy

Do zabawy przystąpiło 14 forumowiczów.
Oddano 20 ważnych głosów (rozdano 60 żetonów).

III miejsce z 10 punktami zajęła praca moroniki.

II miejsce z 12 punktami zajęła praca kasiakaaz.

I miejsce z wynikiem 14 punktów zajęła praca:

hijax_pl



______________________________________________________

Gratuluję wszystkim świetnych pomysłów, interpretacji, kreatywności i warsztatu!


Przypominam listę zmiennych:

TEMATYKA: abstrakcja, akcja (np: wydarzenie, sport, impreza itd.), architektura, człowiek, fauna, flora, martwa natura, noc, pejzaż, technika (np: pojazdy, maszyny itd.)
TECHNIKA: efekty świetlne (sylwetki, pod światło, flary, pisanie światłem), grafika (np: kreatywna obróbka, panoramowanie, fotomontaż), hdr, high/low-key, kolorowe, krosowanie, monochromatyczne (b&w, sepia, cyan itd.), manipulacje (kreatywna perspektywa, wielokrotna ekspozycja, optyczne iluzje, tilt i shift), ostrość (plytki / gleboki / miekki focus, rozmycia, ruch, kreatywny bokeh)
FORMAT: dyptyk, kwadrat, pionowy, poziomy, tryptyk
Maszynka do losowania znajduje się tutaj
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011   

gratulacje dla wszystkich ;) no i hijax_pl czekamy na nowy temat
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011   

Też się dołączam do gratulacji, w szczególności dla hijaxa :grin:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 05 Paź, 2011   

1. Mi w tym plenerze bardzo brakowało pracy jaada75. Po tym co powiedział w poprzednim, byłem pewny, że to tylko wstęp do tego, aby w kolejnej edycji pokazać wszystkim swoją klasę. Cóz..

2. fotka Twoja praca nie jest najgorsza. To nie tak działa. W instrukcji obsługi pleneru jest napisane, że nie ma najgorszych prac. Są tylko nie do końca zrozumiane.

3. Szkoda, że fotomaontaż został zepchniety do roli możliwej tylko, jednej z wielu opcji szeroko rozumianej techniki wykonania.

4. fotografia źródłowa:
 
 
cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Posty: 2906
Wysłany: Czw 06 Paź, 2011   

Gratulacje!
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Paź, 2011   

Dziękuję :oops:

Muszę przyznać, że podczas sumowania sytuacja - rzec można - zmieniała się "z godziny na godzinę"... Strasznie dynamicznie.
I zastanawiam się co by to było gdyby nie było żetonów ;)

Co do mojej kopary, to HDR przejechany w PS i LR tak jak już opisałem wyżej.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Czw 06 Paź, 2011   

Gratulacje hijax_pl!

Tutejszyn, teraz jak pokazałeś źródło to jeszcze bardziej należy docenić obróbkę.
A czy jaad75 kiedykolwiek pokazał na tym forum jakieś swoje zdjęcie? ;)

fotka, nie należy się zniechęcać - ja tym razem nawet nie miałem odwagi podjąć rękawicy :)

Definicja obróbki faktycznie bardzo szeroka - ciężko porównywać, bo np. praca kasiakaaz jest bardzo różna już w samych założeniach od pracy hijax_pl, a w obu przypadkach to solidna robota. Oczywiście to samo tyczy się innych prac.
Ale najważniejsze jest odpowiednie dobranie techniki do zadanej tematyki, więc myślę, że jest to dobrze wyważone. :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Paź, 2011   

mozer napisał/a:
A czy jaad75 kiedykolwiek pokazał na tym forum jakieś swoje zdjęcie? ;)
Zdarza mu się :D
mozer napisał/a:
ja tym razem nawet nie miałem odwagi podjąć rękawicy :)
A szkoda...

Tutejszyn, możesz pokazać też zdjęcie tekstury, którą nałożyłeś?
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 06 Paź, 2011   

hijax_pl, jasne :) ale dopiero wieczorem. Teraz jestem z dala od swojego archiwum. Powiem tylko, że buduję bazę tekstur, co z zewnątrz musi komicznie wyglądać. No bo co można pomyśleć o jakimś ludku z aparatem, który fotografuje ściany, płoty, mury..
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Czw 06 Paź, 2011   

Tutejszyn, za poprzednikami - jak pokazałeś źródło, jeszcze większy szacun.
Tutejszyn napisał/a:
buduję bazę tekstur, co z zewnątrz musi komicznie wyglądać. No bo co można pomyśleć o jakimś ludku z aparatem, który fotografuje ściany, płoty, mury..

Ja zaczęłam od chmur i brudnej ściany w pracy :grin: Rzeczywiście dziwnie na mnie ludkowie patrzyli... :wink:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 06 Paź, 2011   

Dolaczam sie do gratulacji dal medalistow! I wszystkich innych uczestnikow.
Ja znow nie wydalem swoich zetonow :sad: , chyba mam wiecej niewydanych niz zdobytych :razz: :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14