Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: goltar
Nie 23 Paź, 2011
XXVIII WIRTUALNY PLENER
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

Temat pleneru wywołał u mnie skojarzenia z kursem fotografii, a dokładnie zajęciami warsztatowymi z nauki patrzenia i... widzenia zarazem.
Poniekąd tak właśnie B o g d a n nakierowuje wpisem na swoim blogu (przy okazji: nie kreatywna, ale dokumentalna).

Zdecydowanie bardziej wolę tematy wyzwalające kreatywność, takie które można interpretować. I tak też do tego tematu i pleneru podchodzę.

1) Trochę zbyt biurowo, za mało "domowo". ;)
2) Krzywooo i nie podoba mi się kadr. Choć klimat fajny.
3) Oczami wyobraźni widzę, że to zdjęcie wykonał bezdomny nocujący gdzieś pomiędzy tymi rurami - jego domem.
4) Nie widzę związku z tematem
6) Absolutnie nie widzę związku z tematem
7) Interesujące podejście do tematu, choć nie przekonuje mnie ta praca.

Mój wybór zawężam do 2 i 3, ale na które zagłosować? Hmm... zastanowię się jeszcze chwilę.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pitras 
Entuzjasta
i Fotopsuj



Posty: 537
Skąd: Italia/Legnica
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

Oddaję swój głos na 2
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

hijax_pl napisał/a:
(przy okazji: nie kreatywna, ale dokumentalna).
Chyba masz swoje przemyślenia i swoją definicję kreatywności w fotografii i chcesz się nią koniecznie podzielić tu na forum. :smile:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

B o g d a n, kreatywność (spojrzenia) w fotografii a fotografia kreatywna to przecież dwa różne pojęcia...
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

Widzę hijax_pl, że znowu się rozpisałeś.
Ciężko mi się z toba dyskutuje na forum bo nic nie piszesz wprost. Wszysko jest jakieś zakamuflowane, niedopowiedziane. W realu jest troche lepiej. :smile:

Jeśli chodzi o temat wyzwalający kreatywność, to trudno sobie wyobrazić łatwiejszy.
Niestety ty, wbrew temu co piszesz o kreatywności (co trzeba wyczytać niestety pomiędzy wierszami), musisz koniecznie wszystko zaszufladkować, ponazywać, zaklasyfikować, a najważniejszy jest, no włąśnie co ... związek z tematem. Tematem, który jest tu poniekąd nieograniczony w założeniu.

W takim temacie nikt nie powinien pisać "niezgodny z tematem", chyba, że ktoś przedstawił by zdjęcie wykonane w samolocie rejsowym. :grin:

Zupełnie nie zgadzam się z twoimi ocenami większości wstawionych tu zdjęć, w kontekście zrozumienia mej intencji takiego, a nie innego tematu.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

B o g d a n, to może źle sformułowałeś temat, skoro inni mają takie odczucia? Nie powinieneś odmawiać innym prawa do oceny zgodności pracy z tematem. :)

Wiadomo, że każdą pracę można podciągnąć pod ten temat (nawet wspomniany samolot rejsowy, jeśli ktoś np. jest stewardessą i samolot jest jego "domem" ;) , ale chyba jednak nie o to chodzi w tej zabawie :)
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

mozer napisał/a:
to może źle sformułowałeś temat, skoro inni mają takie odczucia?
mozer może tak jest jak piszesz, ale mam wrażenie, że problem z tym ma od poczatku tylko hijax_pl. :smile:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

B o g d a n napisał/a:
Ciężko mi się z toba dyskutuje na forum bo nic nie piszesz wprost. Wszysko jest jakieś zakamuflowane, niedopowiedziane.
A cóż takiego jest zakamuflowanego w wyrażeniach "kreatywne spojrzenie" i "kreatywna fotografia"?
B o g d a n napisał/a:
Jeśli chodzi o temat wyzwalający kreatywność, to trudno sobie wyobrazić łatwiejszy.
Wręcz przeciwnie. Kreatywność per se to tworzenie czegoś nowego, a nie rozglądanie się dookoła.
B o g d a n napisał/a:
co trzeba wyczytać niestety pomiędzy wierszami
Wystarczy spojrzeć do słownika ;)
B o g d a n napisał/a:
musisz koniecznie wszystko zaszufladkować, ponazywać, zaklasyfikować, a najważniejszy jest, no włąśnie co ... związek z tematem
Hm.. To jest plener, czy warsztaty jakieś? Tu wstawiamy prace pokazujące naszą interpretację tematu czy przedstawiające cokolwiek?
Jeśli cokolwiek, to po co temat? Po co te "10 kroków"? Po co "od domu"? Nie wystarczyło zdefiniować tematu: "*", czy też "..."? Przynajmniej byłby... jednoznaczny...
B o g d a n napisał/a:
Tematem, który jest tu poniekąd nieograniczony w założeniu.
A przy okazji jakże inny od poszukiwania koloru, siły, smutku, przestrzeni czy żaru i chłodu (i innych)... I dlatego tak trudny w ocenie - o ile się stara się oceniać zgodnie z duchem tego pleneru.
A przecież to już 28 WP - myślę, że obserwując te 27 poprzednich każdy zorientował się o co tu chodzi. W Twojej interpretacji założeń XXVIII pleneru widzę jakieś wywrotowe zapędy, mylę się?
B o g d a n napisał/a:
chyba, że ktoś przedstawił by zdjęcie wykonane w samolocie rejsowym.
Przesadzasz, a raczej pokazujesz jak mało kreatywnym można być...
W poprzedniej dyskusji już ten temat poruszaliśmy. Widzę, że nie zrozumiałeś tamtego przykładu na kreatywne podejście do fotografii satelity...
B o g d a n napisał/a:
W takim temacie nikt nie powinien pisać "niezgodny z tematem",
B o g d a n napisał/a:
Zupełnie nie zgadzam się z twoimi ocenami większości wstawionych tu zdjęć, w kontekście zrozumienia mej intencji takiego, a nie innego tematu.
Twojego - tak. Ale czy Twoje jest uniwersalne? Czy też jedyne słuszne? ;)
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

B o g d a n, muszę się zgodzić z hijax_pl w jednym - o ile dobrze go zrozumiałem - temat czemuś jednak służy, a kreatywność właśnie polega na wykombinowaniu zdjęcia do niego pasującego, a nie na wstawieniu czegokolwiek.

Skoro piszesz, że <nikt nie powinien pisać "niezgodny z tematem">, to masz na myśli, że jednak można było wstawić cokolwiek? :)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

B o g d a n napisał/a:
może tak jest jak piszesz, ale mam wrażenie, że problem z tym ma od poczatku tylko hijax_pl.
Czyżby?

Ale o co chodzi? :shock:
O to, że potrafiłem powiedzieć co myślę, a nie na sucho walnąć numerem pracy tylko? Czy też o to, że pokazałem, iż Twoja idea jest już u swych podstaw zardzewiała? Masz mi za złe krytykę?

mozer napisał/a:
o ile dobrze go zrozumiałem
Dobrze zrozumiałeś.
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

mozer napisał/a:
muszę się zgodzić z hijax_pl w jednym - o ile dobrze go zrozumiałem - temat czemuś jednak służy
Oczywiście, że tak. Służy temu aby ruszyć się z kanapy, zabrać aparat i zrobić zdjęcie, ktre zaskoczy wszystkich. W innym wariancie: poszukać w swoich zbiorach takiego zdjęcia i wstawić.
mozer napisał/a:
Skoro piszesz, że <nikt nie powinien pisać "niezgodny z tematem">, to masz na myśli, że jednak można było wstawić cokolwiek?
Nie wiem, czy cokolwiek, ale na pewno fotografię, wykonaną w okolicach własnego domu.

Nie rozumiem dlaczego znowu musimy o tym dyskutować. :roll:

hijax_pl napisał/a:
Ale o co chodzi?
hijax_pl napisał/a:
że pokazałem, iż Twoja idea jest już u swych podstaw zardzewiała?
No właśnie hijax_pl, nie rozumiem dlaczego każdy nowy pomysł, nawet taki, który będzie trwał tylko przez jeden, jedyny temat WP, musisz zbombardować.

Może właśnie przez takie marudne dyskusje jest tak mało uczestników.
Dla mnie koniec dyskusji o tym temacie.

PS.
Zdjęcie nr 4 jest dla mnie drugim w kolejności i jak najbardziej związanym z tematem.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Posty: 8591
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

B o g d a n, nie musimy dyskutować, ale myślałem, że forum od tego właśnie jest ;)
Nie sądzę, żeby takie rozmowy kogoś odstraszały od udziału, bo niby czemu?

Żeby była jasność - ja nie mam pretensji do samego tematu, dla mnie jest ok.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

B o g d a n napisał/a:
Służy temu aby ruszyć się z kanapy, zabrać aparat i zrobić zdjęcie, ktre zaskoczy wszystkich. W innym wariancie: poszukać w swoich zbiorach takiego zdjęcia i wstawić.
Od tego są wątki tematyczne. Jakiś porządek musi być. Minimalny, ale musi...
B o g d a n napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego znowu musimy o tym dyskutować.
Dyskusja to wymiana poglądów. Dyskusji nie ma, kiedy wszyscy myślą podobnie, czy to ze swojej, czy też narzuconej woli. Czyżby było Ci smutno, że Twój temat może wywoływać takie reakcje?
B o g d a n napisał/a:
No właśnie hijax_pl, nie rozumiem dlaczego każdy nowy pomysł, nawet taki, który będzie trwał tylko przez jeden, jedyny temat WP, musisz zbombardować.
Mam Ci przypominieć co się działo ostatnio przy wprowadzaniu nowych pomysłów? I czym to poskutkowało? Wolę nie... :roll:
B o g d a n napisał/a:
Może właśnie przez takie marudne dyskusje jest tak mało uczestników.
Marudne? Czy wypowiadanie opinii przeciwstawnych do Twoich jest przez Ciebie odbierane jako... naprzykrzanie się? :shock:
Przy okazji - w poprzednim plenerze nikt nie oddał głosu. Dlaczego?
B o g d a n napisał/a:
Dla mnie koniec dyskusji o tym temacie.
Patrz wyżej...

P.S.
W tym wątku dyskutujemy o pracach. Próbuję taką dyskusję wyzwolić podczas gdy z Twojej strony odbieram wielki opór. To kolejny element, który chciałbyś zmienić? Już nie brak tematu tylko ale i dyskusji?
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

mozer napisał/a:
B o g d a n, nie musimy dyskutować, ale myślałem, że forum od tego właśnie jest
mozer, kurna :wink: , napisałem "dlaczego znowu musimy o tym dyskupować" w sensie o tym samy i w zasadzie w takim samym gronie. :smile:

hijax_pl napisał/a:
Od tego są wątki tematyczne. Jakiś porządek musi być. Minimalny, ale musi...
Z całym szacunkiem ale całe szczęście, że modem jesteś tylko w temacie "Plener 321"
hijax_pl napisał/a:
Mam Ci przypominieć co się działo ostatnio przy wprowadzaniu nowych pomysłów? I czym to poskutkowało? Wolę nie...
Pamiętam, dostałeś warna. :smile:
 
 
masza 
Optyczny



Posty: 1399
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon 17 Paź, 2011   

Przepraszam, czy można oceniać? ;)

Podobają mi się zdjęcia nr 1, 2, 5 i 6 (choć wobec 5 wydaje się odrobinę wtórne).
Głos oddaję na 5 - bo obróbka bardzo ładnie współgra z tematyką. I... jakoś poruszyła mnie ta fotografia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15