Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic Lumix DMC-GF3 - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   Panasonic Lumix DMC-GF3 - test aparatu

Zapraszamy serdecznie do lektury testu aparatu Panasonic GF3 oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/in...rat&test_ap=164
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

W moich na razie teoretycznych rozważaniach na temat systemu u4/3 jednym z liderów był Panasonic GF1. Po premierze GF2 już nie było tak dobrze, ale ten model był jeszcze akceptowalny. Premiera GF3 spowodowała, że moje zainteresowanie korpusami Panasonica spadło do zera, a na placu pozostał tylko Olympus.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

goltar napisał/a:
W moich na razie teoretycznych rozważaniach na temat systemu u4/3 jednym z liderów był Panasonic GF1. Po premierze GF2 już nie było tak dobrze, ale ten model był jeszcze akceptowalny. Premiera GF3 spowodowała, że moje zainteresowanie korpusami Panasonica spadło do zera, a na placu pozostał tylko Olympus.

Co do serii GF, zgadzam się , że tylko GF1 był sensowny. Ale wydaje mi się, że miejsce GF1, czyli aparatu z dobrą ergonomią o kompaktowych rozmiarach, przeznaczonego dla bardziej zaawansowanych użytkowników, zajął raczej model G3. A seria GF podążyła sobie własną drogą ekstremalnej miniaturyzacji. Mi osobiście ta droga nie odpowiada zupełnie (zwłaszcza, że rozmiar niektórych obiektywów MFT jest jednak spory) i w tym momencie wybrałbym model G3.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Uff... cieszę się, że jestem szczęśliwym posiadaczem GF1. :smile:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Obie linie - Gx i GFx - pod względem ergonomii i funkcjonalności ewoluują w dół... Pewnie chodzi o wyraźne oddzielenie od GH, które bez tego by się wyróżniały głównie możliwościami filmowymi.

Zastanawia wynik testu AF. Mniej zaawansowany i tańszy od G3 aparat, z gorszą matrycą, ale lepszym autofokusem? Dziwne.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Mi G3 nie odpowiada, za duży i zbyt napakowana matryca 16 mpix... brrr
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Wrz, 2011   

Tylko ta napakowana matryca mniej szumi, ma podobny zakres tonalny i sporo wyższą rozdzielczość od 12 mpx ;) .

goltar napisał/a:
Mi G3 nie odpowiada

Mi też, ale z innych powodów: przede wszystkim za krótki i ma za słabą baterię. Wolałem kupić G2.

Mówi się o nowym Panasie, tzn. rozdzieleniu linii GF na mniej i bardziej zaawansowaną... coś jak NEX-7, z wizjerem.
 
 
PIOTRG 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 29 Wrz, 2011   

Kupiłem GF3 z pełną świadomością i zarazem premedytacją i to w wersji czerwonej/ o, zgrozo!/ i jestem bardzo zadowolony z jego posiadania. Po prostu nie bardzo chce mi się chodzić z Nikonem D90, a mam taki zwyczaj, że aparat lubie zawsze mieć pod ręką i dzieki zwoim niewielkim rozmiarom i całkiem niezłemu obrazowaniu/ mimo małej stosunkowo rozpiętosci tonalnej-imho/ GF3 pięknie to kryterium spełnia. Wiem co mam i o to chodzi. Nie będę porównywał rzecz jasna D90 z GF3 bo to aparaty z zupełnie innej bajki, ale jako podręczny aparacik to ten Panas absolutnie mnie zadowala. Przy okazji dzięki za test GF3, lubię czytać Wasze opinie wydane na podstawie prób doswiadczalnych/ testy/ z którymi na razie nie będę polemizował, ale mi akurat ergonomia GF3 pasuje idealnie a i sposób obsługi za pomocą np. dotykowego ekranu i obrotowego pierścienia okalającego tzw. krzyżakowy pad również- no i przycisk Qmenu także.Pozdrawiam.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

PIOTRG, z jakim szkłem używasz GF3?
 
 
PIOTRG 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

PIOTRG, z jakim szkłem używasz GF3?
Kupując kitGF3 w Fotojokerze otrzymałem w tym zestawie cały czarny/ poprzednie wersje miały popielatą obwódkę z napisem 14-42 a mój ma tą obwódkę czarna , czyli sprawdzić muszę po nr. produktu czy są to te same obiektywy, czy też może ten "mój" to jakaś nowsza wersja/ obiektyw G Vario 1:3,5-5,6/14-42 ASPH MEGA O.I.S. Biorąc pod uwagę bardzo szybki AF w GF3 być może mam udoskonaloną wersję jego poprzednika. Dotychczas mało śledziłem rozwój obiektywów MTF, ale to sie teraz zmieni.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

PIOTRG, no właśnie, z tym szkłem (14-42) zestaw jest całkiem spory mimo małego body. Dopiero podpięcie naleśnika w stylu 20/1.7 daje fajną miniaturyzację aparatu.

Co do wersji obiektywów to nie słyszałem o następcy, wydaje mi się że jest tylko jedna wersja tego szkła. Nie licząc niedawno pokazanego obiektyw z serii X:
http://www.dpreview.com/p..._14-42_3p5-5p6/
 
 
PIOTRG 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2011   

krzys13k-masz rację, że z tym obiektywem/ jest to rzeczywiście ten sam kitowy obiektyw, który istnieje już jakiś czas na rynku, ale w nieznacznie innej wersji kolorystycznej/ wcale GF3K nie jest maleńki. Maleńki to on będzie z obiektywem 14-42 z serii GX Vario PZ 14-42 : http://www.dpreview.com/p..._14-42_3p5-5p6/ Te wszystkie PENY, NEX, GFy kierowane są dla ludzi, którzy zasmakowali już w cyfrowych kompaktach, a teraz chcą mieć coś lepszego, do czego moZna byłoby przypiąć różne szkla, ale nadal małego, w końcu nie każdy chce obnosić się wielkimi lustrzankami, ale pewnikiem każdy chce mieć aparat dobrze odwzorowujący zarejestrowaną przez ułamek sekundy na matrycy rzeczywistość, którą się sfotografowało. GF3 ma spore możliwości fotograficzne i wg mnie dla większości amatorów pstrykania ten aparacik i tak będzie skomplikowaną konstrukcją mimo swej na pozór prostoty. Znam ludzi, którzy kupili np.D90 i w sklepie powiedziano im, że zawodowcy korzystają tylko z nastawów manualnych, czyli trybu M, więc przekręcili kółkiem na M i pstrykali nie zmieniając nastawów przysłony i czasu, dziwiąc sie,że aparat robi kiepskie fotki, a taki był drogi. I co? ano teraz pstrykają korzystając tylko z ustwaienia w trybie automatycznym powiedzmy P czy też Auto i chwalą jakie to też piękne fotki robi ich aparat.GF3 zaś oferuje takim pstrykaczom podświetlany na niebiesko i szybko dostępny/ z lewej obok spustu/ odpowiednim guziczkiem tryb iA
A tak ten mój GF3 sie prezentuje:



Ps. Przepraszam za czeski błąd w poprzednim poście, chodziło oczywiście o obiektywy MFT, czyli mikro cztery trzecie z ang. Micro Four Thirds
 
 
devil-80 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Wto 24 Lip, 2012   

warty kupna za ok 1000zł z obiektywem 14-42mm ?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Wrz, 2012   

dxomark Panasonic Lumix DMC-GF5 Review
http://www.dxomark.com/in...GF5/Measurement
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Wrz, 2012   

dcs, no słabo...
Ja się dziwię, że nie włożyli matrycy ze współczesnego G5:
http://www.dxomark.com/in...ic/Lumix-DMC-G5
Jakoś Olek mógł dac sensor OM-D do PENów. Teraz będą one wyraźnie lepsze od GF5 (a pod względem obrazka nawet od GX1 - no ale on jest z ub. roku).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14