Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
BPO
Autor Wiadomość
kuka3000
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sro 24 Maj, 2006   BPO

Chciałem kupić BPO10x42... do lasu jako uniwersalną. Jakie są wasze opinie? Zna ją ktoś? Co można o niej dobrego powiedzieć oprócz tego, że tania? Można ją jakoś porównać np do Tento 10x50? (tento mam). W ogóle to warto?


Pytam choć jak przeczytałem to forum od dechy do dechy to teraz chyba dozbieram na jakiegoś nikona ex, np 8x40
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 24 Maj, 2006   

Pewnie będzie żółty obraz, ale nic więcej nie jestem w stanie napisac...
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 24 Maj, 2006   

Jeśli chodzi o chińskie i rosyjskie lornetki to niezastąpione źródło informacji to testy Holgera Merlitza. BPO 10x42 można znaleźć tu:

http://www.holgermerlitz.de/kronos10x50.html

w porównaniu z Kronosem 10x50 oraz 12x40. W podsumowaniu model 10x42 wypada bardzo słabo. Podobnież jest bardziej żółty niż 12x40 (którego posiadam), co oznacza, że żółć jest już tragiczna. Natomiast Merlitz bardzo chwali ostrość obrazu oraz superwytrzymałą konstrukcję.

Jeśli chodzi o ten ostatni czynnik to rosyjkie lornetki są naprawdę nieprawdopodobnie przeciwpancerne.

Ja natomiast już zupełnie od siebie mogę dodać:

1) Lornetki rosyjskie mają bardzo słaby "close focus". W moim 12x40 to było około 8m i jest to wartość (szczególnie do lasu) tragiczna. Strasznie denerwuje kiedy trzeba co trochę chodzić do tyłu, aby objerzeć ptaka. W bardzo popularnym modelu 10x50, którym wiele razy się bawiłem, ta wartość jest również zbliżona. To pewnie sam też zauważyłeś.

2) BPO 10x42 waży 1.2 kg. To jest naprawdę sporo, jak się gania z tym po lesie. Znów nie będzie postępu do Twojego 10x50.

3) Ostrość regulowana osobno na każdym okularze może w lesie przeszkadzać, bo trudno ją szybko regulować. Taki system jest wygodniejszy do obserwacji astronomicznych, bo wtedy i tak patrzy się w nieskończoność. Natomiast przyrodę w lesie spotyka się na bardzo różnym zakresie odległości. Z drugiej strony może to być kwestia wprawy i upodobań.

4) Źrenica wyjściowa 4 mm to może być za mało. Polecam coś ze źrenicą 5 mm, bo w lesie często jest ciemnawo. Biorąc pod uwagę ograniczanie masy lornetki 7x35, 8x40 i 8x42 to chyba najlepsze kalibry do takich zastosowań.
 
 
kuka3000
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sro 24 Maj, 2006   

Dzięki chłopaki o takie informacje mi własnie chodziło :)

PS Kmiernik skreśl kilka słów proszę na temat tego nikona 8x40 ex. szczególnie jak się przez niego patrzy w nocy. Możesz na priv by nie zakłócać wątku o BPO :wink: Dzięki.
 
 
matta
Nowy


Posty: 7
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: Czw 25 Maj, 2006   

Mam BPOc7x30 i na jej przykładzie mogę przypuszczać ,że w 10x42 głębia ostrości powinna być dość spora.Z resztą same okulary są grube i chodzą bardzo płynnie.Jesli dawała by obraz tak ostry jak 7x30 to przy tej cenie, wybaczył bym jej też to zażółcenie .Są to typowo militarne lornetki i jak ktoś lubi takie rozwiązania to moze być naprawde zadowolony .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14