Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 03 Sie, 2008
JAK TO W KOŃCU JEST Z TYMI LAMPAMI???
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 04 Lis, 2007   

na tej stronie znalazłem info takie, że ta lampa "bije" do 40 m oraz jest w stanie wykrzesać z siebie 10 błysków modelujących w 1 sek. Ja mam pewnie bardzo prymitywnego tumaxa, ale on jak sie naładuje, to zdjęcia seryjne wali do oporu. Tzn zalezy to od wymaganej siły błysku, ale do pewnego momentu lampa daje rade doładować się "w locie" będac stale gotową do strzału, a zdjęcia seryjne strzela bez końca tzn aż prądu zabraknie (po prawdzie do oporu nigdy nie testowałem, ale w połączeniu z Oly C-8080 robiłem 10 zdjęciowe serie czy 5-cio strzałowy bracketing z palnikiem do tyłu w sufit i OK. Nie wiem co chcesz fotografować, ale póki nie będzie to bazylika św. Piotra po wyłączeniu świateł to w normalnych układach taka armata starczy aż nadto.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 04 Lis, 2007   

Powiem wprost. Mam 580 EX oczywiście Canon. Gdy jest słabe swiatło zastane i lampa musi dać więcej światła to czasami nie nadąża się ładować nawet z użyciem dobrych akumulatorów, a co by było gdyby to była np.430EX. Dlatego już wcześniej radziłem koledze lampe 540 FGZ Pentaxa.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 12 Lis, 2007   

Przed momentem założyłem swoją 540-tkę, żeby przetestować serię. W kiepsko oświetlonym pokoju bez problemu robi serię 11 zdjęć - zatyka się na 2 i jedzie dalej jakieś 8 błysków, znowu się zatyka i tak dalej... W tych samych warunkach z założonym Omnibouncem pierwsza seria to jakieś 9-10 błysków, zatyka się tak samo i następna seria to jakieś 7 błysków itd... Dużo zapewne zależy od stopnia naładowania i jakości akumulatorów oraz zastanego światła.
Nie mam doświadczeń z Sigmami, zresztą 530-stka dopiero co wyszła,więc raczej mało kto ma. Zapewne łatwiej byłoby Ci znaleźć kogoś z 500-tką... Warto na pewno zwrócić uwagę na nowego Metza 58-AF, coś mi się wydaje, że to może być najlepsza obecnie oferta na rynku... 360-tką Pentaxa nie zajmowałbym się wogóle, bo jest za słaba do konkretniejszych zastosowań i ma głowicę ruchomą tylko w jednej płaszczyźnie.
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Wto 20 Lis, 2007   

Ja mam ta Sigme 530 DG ST, ale nie zabardzo wiem jak ci opowiedziec.

Zalezy jak strzelasz, blisko czy daleko w jakim swietle itd. Troche mało szczegołow podałes co do wymagan.

Moge ci powiedziec tak, ze jesli lapy uzywam np tylko do doswietlenia pierwszego planu z obiektem znajdujacym sie blisko to lampa strzela do 17-20 razy z jednego ladowania.

Jesli strzelam np w pomieszczeniach to ustawiam palnik do gory i podbijam moc lampy do +2ev w aparacie i wtedy co zdjecie lampa sie laduje.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 21 Lis, 2007   

komar_kzy napisał/a:
Ja mam ta Sigme 530 DG ST
jesteś zadowolony z tej lampy ? jakieś plusy/minusy ? czy porównywałeś z Sigma 530 DG Super ?
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Czw 22 Lis, 2007   

Nie jest to Canon 580EX ale daje rade. Za te pieniadze swietny wybor. Chcialem wersje "super" ale byla ciezko dostepna - jak byla to w jakiejs kosmicznej cenie. Ja swoja kupilem za jakies 700zl ..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15