Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 13 Sty, 2012
Bezlusterkowce, obecna sytuacja do 1500zł
Autor Wiadomość
plan3s 
Uczestnik



Posty: 57
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   Bezlusterkowce, obecna sytuacja do 1500zł

Witam :)

Chciałbym się zapytać, który z aparatów tego typu do 1500zł najlepiej byłoby zakupić? W testach ogólnie wypadają wszystkie średniawo, zazwyczaj narzeka się na wysokie szumy. Znajomy szuka aparatu, który robiłby przyzwoite zdjęcia rodzinne (w tym też co za tym idzie na imprezach, a tam potrzebne jest wyższe ISO) i zastanawia się właśnie nad tańszym bezlusterkowcem i może jakimś lepszym klasycznym cyfrowym aparatem. Nie zależy mu na super zoomie, raczej na przyzwoitej jakości zdjęć, względnie małym bokehu.

Lustrzanka typu d3000 również wchodzi w grę w przypadku braku lepszych kandydatów, ale jednak kompaktowe rozmiary grają tu pewną rolę. Póki co mamy na oku Samsunga NX100 + 20-50

Co używacie? Co polecacie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TOFAN 
Nowy


Posty: 5
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Jeśli chodzi o najbardziej użyteczne wysokie ISO w bezlusterkowcach to Sony NEX nie ma sobie równych. Aparat ma być nowy, czy może być używany? Ma jakieś doświadczenie z lepszymi aparatami?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

Zobacz używki Lumixów GF1.
Mi udało się kupić taki za mniej niż 1000 pln.
 
 
plan3s 
Uczestnik



Posty: 57
Wysłany: Pon 10 Paź, 2011   

TOFAN napisał/a:
Jeśli chodzi o najbardziej użyteczne wysokie ISO w bezlusterkowcach to Sony NEX nie ma sobie równych. Aparat ma być nowy, czy może być używany? Ma jakieś doświadczenie z lepszymi aparatami?


Może być i używany, jeśli dobrze popatrzeć. Co do doświadczeń, ja używam D5000 i ogólnie spodobała mu się jakoś zdjęć, bokeh, i chciałby nabyć coś za niewielkie pieniądze co oferowałoby jakąś namiastkę jakości lustrzanki. Pomyślałem więc o tym typie aparatów, z resztą pewnie bym teraz taki sam kupił bo jednak wielkość to super sprawa.

Tak sobie myślałem czy mu tego GF1 nie polecić. Na allegro za wiele nie ma, ale idzie dostać zestaw po 1200.

Co do NEXa, są 5 ale tylko z naleśnikiem i z A na końcu, a nie N który te dobre recenzje zbiera. N zaś jest nieco przydrogi. Nie orientuje się w aparatach Sonego, bo prawdę mówiąc zraziły mnie troche Alfy.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

plan3s napisał/a:
względnie małym bokehu.
A co to jest "mały bokeh"?
plan3s napisał/a:
Lustrzanka typu d3000 również wchodzi w grę
Tyle, że to nie jest aparat z dobrym wysokim ISO. Ale możesz rozważyć D3100.
plan3s napisał/a:
ale jednak kompaktowe rozmiary grają tu pewną rolę
To porównaj sobie rozmiary takiego D3100 z 18-55 vs NEX-3 z 18-55
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

:arrow: plan3s
Rozważ samsunga NX5 z kitem za mniej niż 1000 zł i do tego dokupisz stałkę 20 mm lub 30 mm (zależnie od potrzeb) za mniej niż 400 zł. Samsung NX10 0 500 zł droższy. W obu aparatach do iso 800 spokojnie możesz robić zdjęcia. Ja mam NX10. Są to aparaty z wizjerami.
 
 
plan3s 
Uczestnik



Posty: 57
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

Cytat:
A co to jest "mały bokeh"?


źle zrozumiałeś, chodziło mi o to, żeby była jakaś szansa otrzymania choćby lekkiego rozmycia tła przy kitowym szkle (out of focus). Pisze bokeh z przyzwyczajenia. Na samplach przy stosunkowo długich jak na tą aparaturę ogniskowych (42?) nie zawsze było to jakoś zaznaczone
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

szansa jest, wszystko zalezy od proporcji odleglosci aparat > obiekt > tlo
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

plan3s napisał/a:

...chodziło mi o to, żeby była jakaś szansa otrzymania choćby lekkiego rozmycia tła przy kitowym szkle (out of focus).


W moim GF1 jest na to specjalna funkcja (myślę, że programowa bo przecież każdy do szkoły chodził i fizyki się uczył).
Nazywa się "out of focus" i... rozmywam pięknie tło stałką 20mm :mrgreen:
 
 
plan3s 
Uczestnik



Posty: 57
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

Hmm... Przeglądaliśmy trochę i kolega chyba się zdecyduje wziąć NX5. W artykułach pisze się głównie o nieco uboższym wizjerze i LCDowym ekranie w porównaniu do LEDowego. Jeśli to są jedyne zmiany to chyba nie warto dopłacać połowy ceny i brać NX10. Chyba że istnieje również różnica w jakości zdjęć z jakiegoś powodu?

No i kit całkiem długi a poza tym Samyang robi obiektywy na taki bagnet (np 85 1.4), myśle że się nie zawiedzie :)

Co do GF1 to ciężko z dostępnością. Ceny tez przeróżne, od 2500zł do 1500zł, nie wiadomo czego się spodziewać po używkach z "przebiegiem kilkuset zdjęć"
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Wto 11 Paź, 2011   

NX5 teraz to świetny wybór. W jakości zdjęć z NX10 nie ma żadnej różnicy. Matryca APS-C w obu modelach, a więc taka jak w lustrach, więc rozmycie też. Ergonomia na tak nieduży aparat, dla mnie super. No i cena za to co oferuje aparat jest teraz nie do pobicia.
 
 
dargry
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

NX5 nie ma czyszczenia matrycy tak jak NX10, jeśli będzie się bawić w wymianę szkiełek to mogłaby się przydać.
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

Ja w swoim NX10 zmieniam obiektywy i jeszcze ani razu nie włączałem czyszczenia. I chyba jednak skuteczniejsza jest gruszka. Akurat ten dodatek nie jest wart 500 zł. Bardziej przydatny jest lepszy wizjer i lepszy ekranik, ale jak ktoś chce zaoszczędzić to te w NX5 i tak nie będą gorsze niż w hybrydach, a pewnie i lepsze.
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

mrawi napisał/a:
Ja w swoim NX10 zmieniam obiektywy i jeszcze ani razu nie włączałem czyszczenia.


Ono włącza się samo przy każdym włączeniu i/lub wyłączeniu aparatu.
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sro 12 Paź, 2011   

W menu wyłączyłem czyszczenie matrycy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15