Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nowości Nikona
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006   

Monarcha jeszcze nie testowaliśmy więc trudno się wypowiadać...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006   

witam,
mam właśnie Monarcha 8x42 ATB
wcale nie jest rewelacją,fak jest że jest ślicznie zrobiona,mała i lekka
obraz jak na tą cene jest słaby.
Sprawdzałem jeszcze 2 inne lornetki i nikon okazał się najsłabszy mimo że był drozszy od jednej z nich o dosyć sporo.
 
 
lezon
Początkujący


Posty: 31
Skąd: tarnów
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

Dzięki.A jakie były to lornetki gdybyś mógł coś napisać więcej.
 
 
vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

no Nikona porównywałem z iorem 8x30,różnica była spora.
Miałem też delte silver 7x50 i odziwo optycznie się wydawała również lepsza.
Tak że za te pieniądze które trzeba by wydać za nikona lepiej przemyśleć i kupić coś innego.
To tylko moje zdanie :wink:
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

Ja porównywałem, tylko w sklepie, Monarcha z Nikonem Action EX i ten pierwszy wydawał mi się nieco lepszy optycznie. Jakościowo obraz był bardzo podobny, tylko miałem wrażenie, że w szerszym zakresie jest ostry i jasny. Ale z drugiej strony pole widzenia było znacznie mniejsze.

W to, że IOR 8x30 jest lepszy od Monarcha mogę śmiało uwierzyć, bo kosztuje więcej (lub tyle samo) i jest zrobiony w systemie porro. Ale prawdę mówiąc bardzo się dziwię, że DO Silver wydaje się być lepszy. Być może o zmroku, dzięki temu, że obraz w 7x50 jest znacznie jaśniejszy, tak się może wydawać.

A propos cen, to na stronie dystrybutora IOR pojawiły się ceny i tak jak podejrzewałem bardziej opłaca się wysyłać lornetki z Rumunii do USA niż do Polski (300$ vs. 2200 zł). Jeśli znajomy planuje kupno takiej samej lornetki to taniej jest już złożyć się na bilet do stanów i wrócić z dwoma lornetkami w bagażu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

Niestety tu nie chodzi chyba o koszta wysyłki lecz bardziej o cła i podatki...
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

To ja się owszem domyślam, że w cenie są wszelkie popularne w ustrojach socjalistycznych podatki bezpośrednie, tudzież jeszcze liczniejsze pośrednie, np. te obecne w cenie benzyny i różnych takich. Cieszy mnie tylko to, że podróż z Rumunii do USA, przez pół świata, to stanowczo zbyt mało, żeby pokryć te wszystkie dodatkowe koszta.

Jeśli jeszcze doda się fakt, że w USA ludzie zarabiają 3 razy więcej, to oznacza, że taki IOR jest relatywnie tańszy ponad 6 razy dla nich niż dla nas tutaj. Podejrzewam, że odbija się to w sporym stopniu na wynikach sprzedaży. Dlatego opłaca się słać lornetki tam, a nie tu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

Smutne lecz prawdziwe...
 
 
vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

Wiem że IOR podniusł ceny o 10-15%chyba jakoś bardzo niedawno temu 1-2tyg.
Fakt jest taki że mają dziwną politykę,
bo robia np lornetki 10x50 -100szt i puszczają w świat..
potem znowu coiężko wyczuć czy w ogóle i kiedy je zrobia.
Na stronie producenta niby są,a tak naprawde są niedostępne.
Odnośnie nikona,to naprawdę nie jest on optycznie nawet zbliżony do iora.
Sam się dziwiłem jak to możliwe żeby lunetka za ok 1500zł(nikon) była porównywalna lub gorsza optycznie od lunetki za 400zł(delta)
Dobrze że inne obce osoby które patrzyły przez lornetki były tego samego zdania co ja.
Ciekaw jestem jak przyjdą lornetki 7x40 i 10x40 ior,jakie zrobia na mnie wrazenie :roll:
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

Żeby było jasne: ja nie wiem co widać przez DO Silver. Tylko się bardzo dziwiłem, że może być lepszy od Monarcha. Wiem, że Monarch jest nieco lepszy, lub porównywalny z Nikonem Action. W teście Silver 10x50 wypadł dużo słabiej od tego modelu, więc dziwi mnie to, że mógłby być lepszy. Chyba, że model 7x50 jest jakoś zasadniczo bardziej udany niż 10x50.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

A te lornetki to w dzień czy w nocy były porównywane?
 
 
vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

porównywałem tom w godzinach ok 17-19.
w całościowych testach zapewne nikon okazał by się lepszy od delty,
mnie chodzi tylko o jakość obrazu,
poprostu widziałem dokładniej i wyrażniej.
Fakt jest że w delcie obraz dobrze widoczny jest tylko na środku pola widzenia,a po bokach jakieś załamania itp.
Ale w nikonie też to występuje,tylko troszkę w mniejszym stopniu.
 
 
lezon
Początkujący


Posty: 31
Skąd: tarnów
Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

a jak do monarcha ma się nikon action extreme 10x50 chodzi mi właśnie o jakość obrazu.
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

vide napisał/a:
w całościowych testach zapewne nikon okazał by się lepszy od delty


Z tego co widziałem to w testach główny nacisk jest położony na rozmaite aspekty składające się na jakość obrazu. Za dodatkowe elementy (rozstaw, obudowa, statyw, itp.) można zdobyć raczej niewiele i do tego Silver 10x50 dostał w tych kategoriach niezłe noty. Jeżeli więc jakość obrazu DO 7x50 jest lepsza niż Monarcha, to lornetka pewnie by wygrała.

vide napisał/a:
mnie chodzi tylko o jakość obrazu, poprostu widziałem dokładniej i wyrażniej. Fakt jest że w delcie obraz dobrze widoczny jest tylko na środku pola widzenia,a po bokach jakieś załamania itp. Ale w nikonie też to występuje,tylko troszkę w mniejszym stopniu.


Jeśli w Delcie obraz jest dobry tylko w środku, bo po bokach są załamania i inne wady, a w Nikonie ten problem występuje w mniejszym stopniu, to z tego zdania jasno wynika, że obraz jest w Nikonie lepszy.

Poza tym o godzinie 19 może być już na tyle ciemno, że lornetka 7x50 da ładniejszy obraz niż 8x42, bo będzie zwyczajnie dużo jaśniejszy. Czy o godzinie 19, IOR 8x30 jest lepszy od Silvera? O tej porze dnia nawet najlepsze powłoki nie uratują lornetki o źrenicy 3.75 mm.

Jak te trzy lornetki sprawują się za dnia?
 
 
vide
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

sprawdzałem też za dnia,
i dalej twierdze że nikon to nic specjalnego.
Zresztą niedługo bedą testy lornetek 10x42 to będzie wszystko widac co i jak.
Ior optycznie i mechanicznie jest lepszy od nikona i delty dosyć znacząco w każdych warunkach pogodowych,jasna sprawa żep od wieczór delta będzie miała przewagę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14