Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 17-40 vs Tamron 17-50
Autor Wiadomość
maverick 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 25 Maj, 2006   Canon 17-40 vs Tamron 17-50

A ja sie zastanawiam co wybrac. Bylem juz przekonany do Canona a tu Tamron wszedl i co gorsza zapowiada sie niezle.
Moze ktos juz mial w rekach ?

Canon:
zalety
- budowa / AF itp
- FF
wady
- @4
- tylko 40 na dlugim koncu
- cena

Tamron
zalety
- @2.8
- 50 na dlugim koncu
- cena
wady
- APS-C
- budowa (na podstawie photozone)

Wyglada na to ze optycznie szkla sa porownywalne (tez photozone).

W zwiazku z tym ciekawi mnie na ile Tamron jest solidny i czy sie nie rozleci po roku uzytkowania.
Puszka to 30d.

Jakies pomysly ? :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 25 Maj, 2006   

Tamron jest wyraźnie mniejszy, za to Canon solidny jak każda L-ka. Więcej powiem, jak potestuje te szkiełka :)
 
 
maverick 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Czyli mniej wiecej kiedy ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Maj, 2006   

Tamrona próbuje wydostać od 2 miesięcy. Teraz jestem na urlopie, jak wrócę będę ponawiał próby, pewnie już z lepszym skutkiem, W czerwcu pewnie będzie przetestowany.
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 31 Maj, 2006   

17-40 L
zaleta FF - pokrywa całą klatkę 35

Canon ostatnio promuje rozmiar matrycy=klatce filmu
kto wie, może wkrótce pojawią się modele aparatów o takiej matrycy w niższej cenie???
Wtedy warto kupić 17-40

jeśli nie myślimy o wymianie aparatu to 17-50 ma swoje zalety! Jasność i większy zakres zooma.

wybór jest trudny!

ja bym wybrał 17-40
 
 
maverick 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 02 Cze, 2006   

A ja poczekam az Tamrony beda na gieldzie i bede mogl je sprawdzic.
I tak w ciagu najblizszych 2/3 lat nie planuje przejscia na FF wiec ta wade Tamrona przezyje.
Narazie jestem bardziej nastawiony na niego.
Jestem tylko ciekaw na ile porzadnie jest wykonany.
No i zaluje ze Tokina nie wychodzi przed wakacjami (potrzebuje szkielka innego niz kit na wakacje)
 
 
maverick 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 02 Cze, 2006   

No i jeszcze roznica w cenie... Mozna za to miec prawie pol teleobiektywu (a przede mna kompletowanie systemu wiec jest to duza zaleta)
 
 
Żaba
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

Hmm zastanawia mnie bardzo to ciągłe nawracanie do FF. Czyżby niektórzy zapominali że to rozwiązanie też ma wady (winieta)?? Jak na razie tylko Canon 5D jest ff nowe korpusy Pentaxa, Sony, nawet nowy Canon 30D są APS-C i nie zanosi się na zmiany w tej tematyce. Wielu użytkowników chwali sobie APS-C i nie czeka na FF. Raczej bardzo prawdopodobne jest że APS-C zostanie już standardem w cyfrze (chociaż może za kilka lat?). Sądzę, że raczej FF będzie obecne (jako ciekawostka i odpowiedz na wąskie zapotrzebowanie), ale w klasie amatorskiej i semipro pozostanie APS-C.

pozdrawiam
 
 
olaieryk 
Bywalec


Posty: 164
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

Rozwiązanie "FF" ma wady i zalety. Faktem jest, że aby utrzumać jakość na całej matrycy FF trzeba sporo wydać na najwyższej jakości szkła. Więc nie będzie to rozwiązanie dla wszystkich ,ale dla koneserów (przeważnie tych ,którzy będą przechodzić z średniego foramtu na cyfrę)

eryk
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

To zalezy jakie beda wymagania klientow wobec cyforwych lustrzanek. Jezeli rynek pokaze, ze pojawi sie spore zapotrzebowanie na dslr-y o matrycy ok. 12 MPix, to zeby dawane zdjecia byly porzadnej jakosci (a nie kaszkowate jak w wiekszosci kompaktow), to producenci przejda na ff, bo na aps-c nie pojedyncze piksele byly by zbyt male, by nie generowac duzego szumu.

Poki co wyraznie widac, ze ped za wieksza liczba MPix w aparacie troche zwolnil (nie mowie w tej chwili o kompaktach) i byc moze format aps-c zagosci na dluzej w aparatach.

Mysle, ze troche w tej kwestii moze wyjasnic sie na najblizszych targach Fotokina, gdzie producenci przedstawia swoje najnowsze produkty i albo wytycza nawe trendy w fotografii cyfrowej albo utrwala obecne.

konrad
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

Problem nie jest wcale taki prosty, jak się wydaje. Teoretycznie winietowanie na FF jest większe, ale jeśli podepniemy do niego to samo szkło co na APS-C. Ale na obu matrycach to samo szkło pracuje inaczej ze względu na mnożnik ogniskowej. Szkło 28 mm, które było na FF umiatrkowanym szerokim kątem na APS-C/DX jest standardem. Tak więc, żeby dojść do szerokiego kąta musimy zjechać z ogniskową do 17-18 mm, to pociąga za sobą duże rozmiary soczewki przedniej. Jeśli zrobi się ją małą, aby zachować małe gabaryty obiektywu, winietowanie robi się duże. Praktyka pokazuje, że w szkłach z kitowego zakresu winietowanie zawsze jest probklemem. Proszę popatrzeć na wyniki w tej kategorii szkieł takich jak Canon EF-S 18-55, Sigma 17-70, Sigma 18-50 czy Nikkor 18-70.

Dlatego moim zdaniem ewolucja rynku będzie wyglądać tak, że FF przemie półkę cenową obecnych APS-C/DX, a APSy zajmą lukę którą zajmują obecnie analogowe lustrzanki klasy amatorskiej.

Arek
 
 
Żaba
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

eska napisał/a:
Poki co wyraznie widac, ze ped za wieksza liczba MPix w aparacie troche zwolnil (nie mowie w tej chwili o kompaktach) i byc moze format aps-c zagosci na dluzej w aparatach.

Taak vide nowa Sony alfa a100 :wink: , a i jesze na jesieni ma btć Pentax z 10MPix (w klasie N* D200)

Co do pixeli jestem daleki od wyrokowania. Fuji właśnie majstruje nową matryce o podobno znacznie większej rozpiętości tonalnej, a inni producenci matryc tez nie próżnują. IMHO nie można wyrokować, co będzie. Może technologia posunie się o tyle na przód że będzie możliwe uzyskanie na APS-C bezszumowego ISO 800 i 1600 kto wie?? Generalnie daleki jestem ot stawiania w tej kwestii werdyktów ostatecznych. Będzie co ma być jak na razie APS-C jest najpopularniejsze. Przykładem może być nowy profesjonalny korpus Nikona też ma matryce APS-C, a myślę że ze względu na cenę optyki która może dobrze współpracować z matrycą FF najpierw zagości ona w korpusach profesjonalnych. Z tego co czytałem Canon 5D nie robi wielkiej furory w świecie foto.

Arek napisał/a:
Dlatego moim zdaniem ewolucja rynku będzie wyglądać tak, że FF przemie półkę cenową obecnych APS-C/DX, a APSy zajmą lukę którą zajmują obecnie analogowe lustrzanki klasy amatorskiej.


Prawdopodobne ale czy ci fotoreporterzy którzy głównie kożystają z teleobiektywó też tak chętnie przejdą na FF z APS-C?? APS-C tez ma swoje zalety ;) Poza tym z tego co mi wiadomo nie da się zrobić FF ze stabilizacją matrycy

pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Cze, 2006   

Żaba napisał/a:

Prawdopodobne ale czy ci fotoreporterzy którzy głównie kożystają z teleobiektywó też tak chętnie przejdą na FF z APS-C?? APS-C tez ma swoje zalety ;) Poza tym z tego co mi wiadomo nie da się zrobić FF ze stabilizacją matrycy


Większość profesjonalnych fotoreporterów i tak używa Canonów 1Ds Mark II czy 5D, które są FF. Właśnie z tego względu wielu profesjonalistów używających Nikonów przeszło do obozu Canona.

To mit, że stosowanie matryc APS-C/DX daje nam coś we względzie teleobiektywów. Praktycznie rzecz biorąc jeśli masz np. obiektyw 200 mm, to możesz nim zrobić zdjęcie przu użyciu 20D, 30D czy 350D. Potem możesz przełożyć to samo szkło do 5D czy 1Ds Mark II zrobić zdjęcie, lekko wykadrować i efekt będzie ten sam.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Cze, 2006   

Żaba napisał/a:

Prawdopodobne ale czy ci fotoreporterzy którzy głównie kożystają z teleobiektywó też tak chętnie przejdą na FF z APS-C?? APS-C tez ma swoje zalety ;) Poza tym z tego co mi wiadomo nie da się zrobić FF ze stabilizacją matrycy


Tak jak arek napisal, jest to troche zludne "tele". Co do budowania stabilizacji matrycy w ff, to teoretycznie jest to mozliwe, wystarczy zastosowac obiektywy, ktore na wyjsciu maja dostatecznie duzy przekroj strumienia swiatla. W praktyce, oznaczaloby to ze aby to zastosowac, nalezalo by skonstruowac nowe obiektywy (ktore bylyby ciezsze i drozsze) oraz zastosowac nowy (wiekszy) gwint w aparacie - na to, zaden z producentow sobie nie pozwoli.

Żaba napisał/a:

Co do pixeli jestem daleki od wyrokowania. Fuji właśnie majstruje nową matryce o podobno znacznie większej rozpiętości tonalnej, a inni producenci matryc tez nie próżnują. IMHO nie można wyrokować, co będzie. Może technologia posunie się o tyle na przód że będzie możliwe uzyskanie na APS-C bezszumowego ISO 800 i 1600 kto wie??


Z technologia to jest tak, ze mozna ja posunac zdecydowanie na przod, ale prawa fizyki ciezko jest przeskoczyc ;-)
Fuji od lat rozwija i poprawie swoje SuperCCD i chwala jej za to, bo sporo sprytnych rzeczy wymyslili japonscy naukowcy. Wieksza rozpietosc tonalna w matrycach SuperCCD uzyskuje sie (ogolnikowo mowiac) poprzez zastosowanie "pikseli" w obrebie ktorych sa jednostki, gdzie jedne rejestruja natezenie swiatla a drugie dostarzaja informacje o kolorze (podobnie jak czopki i preciki w oku).
Cala sprawa rozbija sie o to, ze aps-c ma konkretne rozmiary i jezeli chcesz zwiekszyc liczbe pikseli na nim, musisz je zmniejszyc, zeby wszystkie sie pomiescily (fuji dodatkowo stosuje inne rozmieszczenie pikseli na swoich matrycach, przez co nieco efektywniej wykorzystuja one powierzchnie chipa). Zmniejszajac rozmiar pojedynczego piksela, sprawiasz, ze pada na niego mniej fotono -> wybija sie na elemenci swiatloczulym mniej elektronow pochodzacych od rejestrowanego obrazu. W tym samym czasie poziom szumow tla (elektronow generowanych w pikselu przez oddzilywanie termiczne) jest praktycznie na jednym poziomie nie wazne czy to malpka za 400zl czy Nikon D1. Dlatego, jesli chcesz miec male szumy to albo zwiekszasz rozmiar piksela, albo go efektywnie "chlodzisz". Poza tym, przy wiekszym piksely latwiej osiagnec lepszy DR.

Jak wspomniales wczesniej technologie sie rozwija i nie raz nas jeszcze zaskoczy. W zasadzie wiekszosc wyzej przedstawionych problemow pozbawione sa matryce Foveon, ale one maja tez problemy z szumami i od dawna juz nic nie slychac w tej kwestii :/
Wiec albo ktos wymysli cos sprytnego i nie omieszka o tym poinformowac na jakis wiekszych targach ;-) , albo bedziemy powolutku dazyli do wiekszych matryc o ile bedzie na to zapotrzebowanie.

Konrad
 
 
Żaba
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Wto 13 Cze, 2006   

Arek Eska dzięki za wyjaśnie i poszerzenie mojej wiedzy w tej tematyce.

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15