Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 13 Sty, 2012
Pomóżcie się zdecydować Nikon D5100 czy Pan G3?
Autor Wiadomość
lgustaw 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   Pomóżcie się zdecydować Nikon D5100 czy Pan G3?

Proszę o poradę co wybrać, jakie są za:
-Nikon D5100 + 18-55VR (2545zł)
-Panasonic DMC-G3 (2100zł)

Określę się jako półamator, gdyż wiem o fotografii nieco więcej niż amator :)
zależy mi na:
-Aparat ma robić dobre fotki z automatu bez zabawy manualnie parę minut przed zrobieniem zdjęcia :-)
-Nie planuję w najbliższych dwóch latach zakupu innego obiektywu niż KIT'owy
-Zwykle pstrykam: dzieci, krajobrazy, wycieczki (ludzie + budynki) itp. tzw. zdjęcia Kowalskiego :-)
-Który będzie tańszy do ewentualnej rozbudowy?
-Czy ktoś pstrykał obydwoma i jest w stanie wyrazić swoją opinię
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Sony NEX-5N za niecałe 2400 zl. Świetna jakość zdjęć nawet na iso 1600.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

lgustaw, bezlusterkowce sa fajne ale generalnie to nadal bardzo ubogie systemy. wez Nikona d90 z 18-55, otworzy ci to droge do korzystania z obiektywow produkowanych prze kilka dekad no i w odroznieniu od d5100 wszystkie obiektywy oznaczone AF czy AF-D beda w pelni kompatybilne i AF bedzie dzialal
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   Re: Pomóżcie się zdecydować Nikon D5100 czy Pan G3?

lgustaw napisał/a:

-Aparat ma robić dobre fotki z automatu bez zabawy manualnie parę minut przed zrobieniem zdjęcia :-)

Rzeczywiscie uważasz, że fotograf to magik o najwyższym stopniu wtajemniczenia ustawiający 3 parametry ekspozycji przez kilka minut, szepcząc jednocześnie zaklęcia o pomyślny rezultat? :mrgreen:


Do "pstrykania" każdy będzie dobry i nie ma się co tutaj rozwodzić.
Co do rozbudowy, cokolwiek by to dla Ciebie nie znaczyło, to obecne systemy lustrzankowe to kilka dekad ewolucji - stąd mnogość obiektywów i innych akcesoriów. Bezlusterkowce to świeża rzecz i póki co mało rozbudowana, ale pewnie bedzie się to zmieniać.
Za 2 lata o których wspominasz, możesz równie dobrze rzucić to wszystko w diabły ;)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

JA bym wybrał lustrzankę, czemu, dobre pytanie, ale jakoś tak bardziej lustrzanka do mnie przemawia, ale jestem bardzo konserwatywnie nastawiony do sprzętu. NEX jest bardzo nieergonomiczny :smile:
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Osobiście wybrałbym lustrzankę ze względu na wygodę użytkowania, większy wybór obiektywów ... oraz tego Panasonica z obiektywem 20/1.7 ze względu na mały rozmiar. Oba jednocześnie. :mrgreen:

A na poważnie, to jeśli nie planujesz w najbliższym czasie zakupu obiektywu to jednak zastanowiłbym się nad tym Nikonem w zestawie ze szkłem 18-105 VR ze względu na bardziej uniwersalny zakres (np. bardziej przydatny do portretów niż 18-55).
Co prawda zestaw droższy o ok 500zł, jednak patrząc z punktu widzenia tych 2 lat to nie dużo.


Cytat:
Aparat ma robić dobre fotki z automatu bez zabawy manualnie parę minut przed zrobieniem zdjęcia

No cóż ... to trochę tak jakby oczekiwać, że samochód ma dobrze, bezwypadkowo jeździć, bez zabawy w używanie wyobraźni, czy naukę dobrej techniki jazdy.
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Paź, 2011   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
NEX jest bardzo nieergonomiczny :smile:


Ponoć poprawili w 2 wersji nexa, a 5n ma bardzo dobre recenzje. Autor i tak nie będzie robił na manualu... ;)
 
 
lgustaw 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

NEX za bardzo ciąży obiektywem do przodu jak się trzyma.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Lustrzanki jak ta którą brałem pod uwagę D5100 fajnie się trzyma, dobrze leżą w dłoni i płynnie chodzi pierścień nawet w szkłach kitowych.
Na miejscu tych, którzy polecali lustra też, wybrałbym lustra :-)

Po przeanalizowaniu, ja nie potrzebuję systemu i rozbudowy, lubię pstrykać i chcę mieć lepsze fotki niż z kompaktów (które miałem do tej pory) a w wolnej chwili mogę wyciskać z nich maksimum.

Już zdecydowałem się na pewno na Sony SLT-A33 lub Panasonic DMC-G3.
Cena podobna, wszystko przemawia za Sony, oprócz rozmiarów i to jedyny dylemat, który jeszcze rozważam, ale dzisiaj któryś zamówię.
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Nie 30 Paź, 2011   

Dlaczego Sony SLT-A33 miast d5100? :)
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
JA bym wybrał lustrzankę, czemu, dobre pytanie, ale jakoś tak bardziej lustrzanka do mnie przemawia, ale jestem bardzo konserwatywnie nastawiony do sprzętu. NEX jest bardzo nieergonomiczny :smile:


A ja od lustrzanek już z daleka przynajmniej tych cyfrowych.
Wizjerki do niczego więc manualnie kiepsko sie ostrzy a auto focus również.
Najbardziej dokuczaa wadliwy AF przy obiektywach zoom które nijak sklaibrować sie nie da.
Za analogowych czasów rzekłbym to samo lustzranka z wielkim wizjerem klinem i rasterkiem wewntrznym pomiarem światła to było coś.
Obecnie skłaniam się jednak ku bezlusterkowym aparatom - mniejsze gabaryty tanie nalesniki pewny AF filmowanie, tryb live view bez wad tego lustrzankowego LV. Teraz może jeszcze nie jest idealnie systemy raczkują ale postęp idzie szybko.
Ja postawiłem na NX Samsunga.
Jeśli w grę wchodzi uzywanie aparatu tylko z kitem to tym, bardziej wolałbym BL bo obiektywy tej klasy są nieco lepsze niż w lustrzankach. W m4/3 nawet jest naleśnik w ekw 28-84 mm.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Chris62, niegdysiejsze lustrzanki analogowe byly produkowane z mysla o innym odbiorcy, bardziej wymagajacym i o wiekszym obeznaniu w fotografii. porownywanie ich do cyfrowych lustrzanek entry-level nie ma wiekszego sensu. nie ma rowniez wiekszego sensu wrzucanie wszystkich cyfrowych lustrzanek do jednego worka, to tak jak traktowanie na rowni Zenita i Hasselblada
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

"kiedyś nawet kamienie były twardsze". czy widzieliście lustrzanki analogowe EL? bo one były takie same jak dziś, a nawet zwykle bardziej okrojone z funkcji.
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Hehe, dokładnie ;)
Mam gdzieś jeszcze Pentaksa ME, toż tam nawet "klasycznych" trybów PASM nie ma, ale za to jest AUTO...

Cytat:
A ja od lustrzanek już z daleka przynajmniej tych cyfrowych.
Wizjerki do niczego więc manualnie kiepsko sie ostrzy a auto focus również.
Najbardziej dokuczaa wadliwy AF przy obiektywach zoom które nijak sklaibrować sie nie da. Za analogowych czasów rzekłbym to samo lustzranka z wielkim wizjerem klinem i rasterkiem wewntrznym pomiarem światła to było coś.

No tak, kiedyś nie było problemów z AF bo nie było AF :mrgreen:
Cytat:

Obecnie skłaniam się jednak ku bezlusterkowym aparatom - mniejsze gabaryty tanie nalesniki pewny AF filmowanie, tryb live view bez wad tego lustrzankowego LV.

A czymś się istotnie różni "lustrzankowy LV" z CDAF od tego z bezlusterkowca poza koniecznością podniesienia lustra? Przecież tam też technika nie stoi w miejscu.
Pewność AF też nie jest czymś co jest przypisane do bezlusterkowcó, bo tak. Itp. itd.
Nie jestem przeciwnikiem nowych konstrukcji, ale nie ma też co piać z zachwytu ;)
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 31 Paź, 2011   

Cytat:
A czymś się istotnie różni "lustrzankowy LV" z CDAF od tego z bezlusterkowca poza koniecznością podniesienia lustra? Przecież tam też technika nie stoi w miejscu.


różni się kolosalnie. szkła lustrzankowe zwykle nie potrafią sensownie pracować w reżimie potrzebnym detekcji kontrastu (wykonywanie w każdej sekundzie wielu małych kroków, zwinne otwieranie i domykanie przesłony).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15