Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony NEX-5N - test aparatu
Autor Wiadomość
wulf 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 213
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Sony zawsze miało rewelacyjne baterie. To jest coś, co niesamowicie mi się podobało jak miałem ich aparat. Można było sobie spokojnie zaplanować co można jeszcze sfotografować i jak żeby prądu starczyło.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Rafiki 
Uczestnik
Sony DI Team


Posty: 75
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Arek napisał/a:

…..
A poza tym, rozdział "Rozdzielczość" mówi jeszcze jedno. Jak ktoś kupuje NEX-a z kitem i 16tką niech nie liczy, że w pełni wykorzysta potencjał matrycy.


Moim zdaniem z reguły,największym ograniczeniem sprzętu jest jednak użytkownik a nie obiektyw czy matryca.
:)
Moim zdaniem dzisiaj nie ma złych aparatów, są dobre i bardzo dobre.
Niezależnie od producenta.
Zarówno do bardzo dużych wydruków jak i szczególnie do Internetu.
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Matrycę ten sprzęcik ma bardzo fajną -moim zdaniem daje obrazek taki sam jak ta z Nikona D7000:

ISO 3200

NEX-5N:
http://img683.imageshack....5/nex5n3200.jpg

D7000:
http://img402.imageshack....7/d70003200.jpg

Największą radochą podczas zabawy tym aparatem, przynajmniej dla mnie, są filmy :-) Rewelacyjnie działa AF, zwłaszcza opcja wykrywania twarzy -dzięki czemu pierwszy plan może być częściowo przysłonięty przez jakieś przedmioty, a aparat mimo to trzyma ostrość tam gdzie powinien.

Zaskakują tylko dwa ograniczenia -maksymalne ISO podczas rejestracji filmów to 3200, nie można przestawić aparatu w tryb NTSC, przez co niedostępne są szybkości nagrywania 60 i 24 klatki na sekundę.

http://youtu.be/3IjE0Ozp-Xg?hd=1

http://youtu.be/9TvFUcPVtT0?hd=1
 
 
Rafiki 
Uczestnik
Sony DI Team


Posty: 75
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

Fatman73 napisał/a:


http://youtu.be/3IjE0Ozp-Xg?hd=1

http://youtu.be/9TvFUcPVtT0?hd=1


Fajne filmiki :)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 09 Lis, 2011   

TS napisał/a:
Tylko co w takim razie wykorzysta potencjał matrycy? Ciemne makro 30/3.5 czy drogi Zeiss 24/1.8?


To ciemne makro, jak to makro będzie pewnie cholernie ostre i wykorzysta. Do tego jest jeszcze 1,8/50. Pstrykałem tym na warsztatach Sony. Ostre jest, więc też wykorzysta.

A 16tka im po prostu nie wyszła. I tyle.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pią 18 Lis, 2011   

Będziemy mieć więc marketingowy pojedynek Sony NEX-5N vs Samsung NX200 :grin:
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Gru, 2011   

hijax_pl napisał/a:
Arek napisał/a:
A poza tym, rozdział "Rozdzielczość" mówi jeszcze jedno. Jak ktoś kupuje NEX-a z kitem i 16tką niech nie liczy, że w pełni wykorzysta potencjał matrycy.
Szkoda, bo matryca bardzo dobra, a większość zdecydowana klientów ta raczej przy kicie pozostaje...


No może tak niezupełnie!!!'
Tu cytat:
"Inżynierów firmy Sony czekają ciężkie dni, do sieci trafiły bowiem nagrania z testów funkcji nagrywania wideo w nowym sprzęcie typu EVIL. Niewielką niespodzianką jest czas nagrywania ograniczony przez rosnącą temperaturę sensora, jednak obok drugiego problemu trudno jest przejść obojętnie…"
i dalej...
"Nieco mniejszym i bardziej spodziewanym problemem z nowym sprzętem jest ograniczenie matrycy, które sprawia, że relatywnie szybko przegrzewa się ona w trakcie filmowania. Z widocznych w sieci nagrań wynika, że wystarczy nieco powyżej 12 minut nieprzerwanego korzystania z trybu wideo (licząc od „zimnego startu”), aby aparat zaprotestował i wypluł na ekran komunikat z żądaniem ostudzenia matrycy.
Tak więc Arku nie weryfikuj, Sony od zawsze miało matryce poniżej przeciętnej, a zwłaszcza Alfa.

[ Dodano: Pią 09 Gru, 2011 17:49 ]
wulf napisał/a:
Sony zawsze miało rewelacyjne baterie. To jest coś, co niesamowicie mi się podobało jak miałem ich aparat. Można było sobie spokojnie zaplanować co można jeszcze sfotografować i jak żeby prądu starczyło.

Wymoderowano. Młody człowieku, powstrzymaj się od wydawania opinii czegośkolwiek, nie tylko aparatów i ich baterii.
Żeby napisać taki osąd, to trzeba przejść przez wszystkie systemy i modele, to tak podobnie jak z telefonami: SGH-J700 jest zły, dobry Ci jest za to S5230.
Konkluzja taka: Sony miewało w co niektórych modelach baterie dobrą (ale nie rewelacyjną),
miewało też matrycę w aparatach też "dobrą", (ale nie rewelacyjną).
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 10 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011   

cokolwiek.
co się w aparacie grzeje bardziej? matryca czy elektronika? ja nie wiem.

baterie sony ma obecnie 2, dużą i małą. mała jest mała, na poziomie konkurencji. duża jest również, jak w innych w tym segmencie.
matryce sony robi ok. 16Mpx aps-c ma opinię najlepszej matrycy w tym rozmiarze.

ogólnie mam wrażenie, że nie wiesz co piszesz. cytujesz wybiórczo i bez podania źródła.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 10 Gru, 2011   

NX-5, zmień, proszę, sposób argumentowania. Bez osobistych wycieczek i osądów. Dyskutujemy na argumenty i o meritum, a nie o innych forumowiczach.
 
 
orbs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 08 Sty, 2012   

a ja wam powiem co mnie ostatnio spotkało,
zadzwoniłem do głównego serwisu SONY w polsce
i rozmawiałem tam z jakimś "szpencjalystą"

który próbował mi wmówić że NIGDY nie było problemów
z klikającymi nexami - że NIGDY o czymś takim nie
słyszał.

szkoda że on nie zdaje sobie sprawy z tego że
SONY przyznało się do tego, o tutaj,:

http://esupport.sony.com/...d=439&mdl=NEX5N

wkurza mnie to że my polacy jesteśmy traktowani przez sony
jak ciemne bydło bez rozumu.

koniec żali :)
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Jeeee......

Nikon nie wie i nigdy nie słyszał o problemach z AF i ochlapanej olejem matrycy w D7000.
Panasonic nie wie i nigdy nie słyszał o problemie krechy na nagranym materiale filmowym (przy pewnych parametrach) w GH2.

A ja nigdy nie napisałem tego posta.........

;-)
 
 
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Wto 17 Sty, 2012   

TS,
czy zaproponował byś amatorowi raczej APS-C ze słabymi szkłami, czy może m4/3 z dostępną nawet ciekawą optyką?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sty, 2012   

themoth napisał/a:
TS,
czy zaproponował byś amatorowi raczej APS-C ze słabymi szkłami, czy może m4/3 z dostępną nawet ciekawą optyką?

Ale nie wszystkie obiektywy NEX są słabe, i nie wszystkie m4/3 - takie rewelacyjne :)
Nie da się odpowiedzieć bez określenia jakie szkła Ciebie interesują...
W moim przypadku na korzyść m4/3 przemawiały fajne szkła* oraz ergonomia aparatu. Na tyle, że byłem skłonny zaakceptować trochę gorszą matrycę.
* 12/2.0, 20/1.7, 45/1.8
 
 
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sro 18 Sty, 2012   

TS napisał/a:
Ale nie wszystkie obiektywy NEX są słabe
mam na myśli takie w przystępnych cenach z full AF (nie interesuje mnie przejściówka i szkło z DSLRa)

chce się pozbyć Fuji S5800 i wydaje mi się że przejście na m3/4 to i tak byłby dla mnie przełom, a z drugiej strony skoro już się wydatkować...

to może jednak APS-C, myślę to o NEX C3 bo jakość zdjęć nie jest gorsza od 5N a zaoszczędzone 800PLN można dołożyć do SEL 50mm f1.8,
tylko nie wiem na ile uniwersalne było by takie 50mm?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Sty, 2012   

themoth napisał/a:
tylko nie wiem na ile uniwersalne było by takie 50mm?

Dla kogoś takie krótkie i jasne tele to może być podstawowe/uniwersalne szkło (standardowy przykład zastosowania - portret), ale generalnie na APS-C uniwersalne ogniskowe to okolice 25-35 mm.

Skoro masz S5800, to sam możesz sprawdzić jakich ogniskowych używasz i zobaczyć czy potrzebny obiektyw znajdziesz w NEX:
http://www.optyczne.pl/in...szukaj=Wyszukaj
czy w m4/3
http://www.optyczne.pl/in...szukaj=Wyszukaj

Co do korpusów - koniecznie obejrzyj przed kupnem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16