Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony NEX-5N - test aparatu
Autor Wiadomość
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

wałkuję te obiektywy od miesiąca, albo i dłużej... aparaty też już macałem nie raz,
nie chodzi o to że szkoda mi na aparat kasy i dlatego nie mogę się zdecydować, ale jak już kupię to chciałby żeby jakość mnie przeraziła, a nie było tylko nieco lepiej niż S5800.

Swoją drogą widziałem wczoraj NEX 5 z 18-55 (w sklepie) za 1300PLN, tańszy od C3, tak sobie teraz myślę czy zamiast NEX-5N za około 2300PLN nie lepiej wydać sobie na jakieś szkiełko? Przecież różnica w jakości zdjęć nie może być aż taka duża.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

themoth napisał/a:
jak już kupię to chciałby żeby jakość mnie przeraziła

Ale oprócz sprzętu zależy to jeszcze od fotografa, pamiętaj…
 
 
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

mam świadomość,
ale uwierz mi że z S5800 już więcej nie jestem w stanie wyciągnąć, dlatego chcę się od niego uwolnić, więc chyba warto od razu zrobić duży krok niż wypieniężyć się i za rok znowu zastanawiać się nad zmianą sprzętu.
 
 
Piras
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

themoth napisał/a:

nie chodzi o to że szkoda mi na aparat kasy i dlatego nie mogę się zdecydować, ale jak już kupię to chciałby żeby jakość mnie przeraziła, a nie było tylko nieco lepiej niż S5800.

Swoją drogą widziałem wczoraj NEX 5 z 18-55 (w sklepie) za 1300PLN, tańszy od C3, tak sobie teraz myślę czy zamiast NEX-5N za około 2300PLN nie lepiej wydać sobie na jakieś szkiełko? Przecież różnica w jakości zdjęć nie może być aż taka duża.


i tak zrobisz po swojemu... ;)
osobiście uznałem, że elektronika starzeje się bardzo szybko i zakupiłem 5n.
By na wstępie nie stać się posiadaczem czegoś co jest już "stare"
A i jednak 5n wnosi parę "ciekawostek" :)
Nie używałem 5 ani S5800, ale w porównaniu z Canonem G10 to różnica w jakości
spowodowała u mnie spore zdziwienie i niezchodzący z twarzy :mrgreen:

PS - obiektywu 16mm nie kupuj, lepiej już ze starych manualnych szkiełek...
Manualne ostrzenie nie gryzie ;)
 
 
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

Cytat:
PS - obiektywu 16mm nie kupuj, lepiej już ze starych manualnych szkiełek...
Manualne ostrzenie nie gryzie ;)

Piras,
może trochę pogryźć jak chcesz sobie zrobić zdjęcie z żonką i dzieckiem ze statywu... ale dzięki
gdyby nie te szkła już bym miał NEXa (bo wierzę że APS-C kompakcie to dobry kierunek), tylko że może raczej C3, bo w jakości zdjęć nie ma aż takiego przełomu do 5N, a w cenie jest 30%, a za dwa/trzy lata mniej żal będzie mi go odsprzedać ze stratą.
 
 
Piras
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 19 Sty, 2012   

themoth napisał/a:

może trochę pogryźć jak chcesz sobie zrobić zdjęcie z żonką i dzieckiem ze statywu... ale dzięki
gdyby nie te szkła już bym miał NEXa (bo wierzę że APS-C kompakcie to dobry kierunek)


:D trochę nie trafiony przykład - ustawiasz ostrość na rodzinkę i się dołączasz.
A w NEXie manualnie ostrzy się po prostu rewelacyjnie wygodnie :) a i głębię od razu sam ocenisz i ustawisz...
Porównania z C3 nie mam, innych pytaj, albo czytaj...
A APS-C przynajmniej w NEX jest dla mnie rewelacją, nigdy więcej malutkich matryc.

Aha, i obiektyw 18-55 z kompletu jest naprawdę dobry,
a przynajmniej ja spodziewałem się po KITowym gorszych osiągów. :)
 
 
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

Piras napisał/a:
trochę nie trafiony przykład - ustawiasz ostrość na rodzinkę i się dołączasz.

Piras,
może i nie trafiony (nigdy nie miałem MF), ale auto-portretu już sobie nie zrobisz...
 
 
Piras
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pią 20 Sty, 2012   

themoth napisał/a:
Piras napisał/a:
trochę nie trafiony przykład - ustawiasz ostrość na rodzinkę i się dołączasz.

Piras,
może i nie trafiony (nigdy nie miałem MF), ale auto-portretu już sobie nie zrobisz...


:lol: żoneczkę poprosisz... a przy okazji wciągnie się w fotohobby...
- prawdziwa zabawa jest tam, gdzie wszystko sam ustawiasz :)

Ale wracając do meritum wątku, uważam zakup /własny/ 5n za dobry wybór.
fakt trochę mi brakuje drugiej tarczy do zmiany parametrów /jak w 7/
a parę szczególików które nie występują w C3, moim zdaniem jest warte dopłaty.
 
 
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

Piras napisał/a:
parę szczególików które nie występują w C3

Piras,
mógłbyś rozszerzyć wątek, wg mnie to tylko:
- dotykowy ekran i
- full HD,
dla mnie to cechy nie warte tej kwoty, co nie znaczy ze mnie nie stać, ale może wiesz coś więcej...
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 21 Sty, 2012   

możliwość podpięcia wizjera, współpraca z pilotem.
 
 
Piras
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

ISO od 100,
szybsze zdjęcia seryjne,
...
ładniejsza obudowa, ;)

i jednak filmiki Full HD, oraz parę innych rozdzielczości wg potrzeb...

Aby ci jeszcze bardziej zamieszać - to MZ jednak C3 ma wygodniejszy włącznik
i robi więcej zdjęć "z baterii"...
 
 
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

ghost napisał/a:
możliwość podpięcia wizjera, współpraca z pilotem.
ghost,
rozmawiałem wczoraj w Sony Center ze sprzedawcą i zapewnił mnie że do C3 też można wizjer podpiąć, ale wiadomo jak to jest ze sprzedawcami - mają swoje problemy i nie muszą wszystkiego wiedzieć najlepiej,

Piras napisał/a:
ISO od 100,
szybsze zdjęcia seryjne,
...
ładniejsza obudowa, ;)
Piras,
właśnie czarna obudowa C3 podoba mi się bardziej niż 5N,
natomiast po co ISO100, jak będę chciał mieć mniej jasne zdjęcie przy oczekiwanej głębi to skrócę migawkę - nie jestem ekspertem, ale skoro jakość w ziarna ISO100 i ISO200 jest taka sama, doświetlenie to jedyny powód używania mniejszego ISO?

tak naprawdę to zacząłem przymierzać się po trochu do E-P2, ja chyba oszaleję (ach ta stabilizacja).
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

nie sprawdzałem, więc nie dam Ci 100% pewnej odpowiedzi. jednak we wszystkich komunikatach sony, jako kompatybilny, pojawia się jedynie nex5n.
niższe iso ma sens jeżeli masz duuużo światła, a chcesz użyć dużej przesłony (więcej niż f/2.8) wtedy maksymalne skrócenie czasu migawki przestaje wystarczać. nie wiem czy to iso100 jest natywne, czy oszukane. w drugim przypadku tak naprawdę można dać iso200 i korektę naświetlania na +1 i będzie to samo (w RAWie, po odpowiednim wywołaniu z korektą na -1).
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

ghost napisał/a:
nie wiem czy to iso100 jest natywne, czy oszukane.
Jeśli to jest ta sama matryca co w K5/D7000, a wiele wskazuje na to że to właśnie IMX71, to ISO100 jest wartością natywną.
 
 
themoth 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Nie 22 Sty, 2012   

ghost napisał/a:
niższe iso ma sens jeżeli masz duuużo światła
ghost,
oczywiście, napisałem JASNE - miałem na myśli mniej czuły "film" czyli zdjęcie CIEMNE,

tak czy inaczej przemawia do mnie argument, że BLe mają sens o ile są skomponowane z naleśnikiem, dlatego skłaniam się już trochę bardziej do pen e-p2,

http://pliki.optyczne.pl/ep1/17/oly17_fot2.jpg

jeżeli robi takie zdjęcia, mnie to wystarcza, a IOS w tym aparacie przemawia do mnie jeszcze bardziej.

gdyby tak był na rynku jakiś kompakt z APS-c, optyką f1,8 i ekwiwalentem ogniskowej ~20-80... coś jak

X100 tylko że z zoomem, lub
LX-5 oparty na APS-c.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14