Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki wybrać mikroskop?
Autor Wiadomość
nuxie 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 27 Lis, 2011   Jaki wybrać mikroskop?

Chciałabym kupić mikroskop, ale niestety nie mam bladego pojęcia jaki. Wystarczyłby mi taki, pod którym mogłabym obserwować rozwielitki, pantofelki i inne tego typu stworzonka. Niestety nie mam zbyt dużego budżetu - do 400 zł. Jednakże chciałabym żeby mikroskop ten nie był byle jakim bublem z targu, który zniechęci mnie do jakichkolwiek obserwacji. Macie jakieś propozycje?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 28 Lis, 2011   

http://www.deltaoptical.pl/blizej_zycia/

Tutaj masz coś, co nie rozpadnie się po pierwszym użyciu :)
 
 
edie76 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 05 Gru, 2012   

Witam Wszystkich!
Chcę dla mojego 8 letniego syna kupić mikroskop. Chcę przeznaczyć na jego zakup max 250zł. Poniżej zamieszczam link z prośbą o ocenę mikroskopu. A może Wy możecie mi coś polecić (producenta lub konkretny model) co nie będzie chłamem i posłuży synowi na dłużej? Z góry wielkie dzięki.
http://www.conrad.pl/Mikr...enie-50-1200-x-*.htm?websale7=conrad&pi=840946&Ctx={ver%2F7%2Fver}{st%2F3ec%2Fst}{cmd%2F0%2Fcmd}{m%2Fwebsale%2Fm}{s%2Fconrad%2Fs}{l%2F01-aa%2Fl}{sf%2F%3Cs1%3Emikroskop%3C%2Fs1%3E%2Fsf}{p1%2F7cb8636ba783ef51368c03e43c9706cb%2Fp1}{md5%2F8231b5c0128571ece99f129478c8cdfe%2Fmd5}
pozdrawiam

Michał

[ Dodano: Sro 05 Gru, 2012 17:09 ]
Widzę, że z linkiem coś nie tak a więc podaje namiary na mikroskop.
sklep www.conrad.pl, Mikroskop dla dzieci Bresser Optik Biotar DLX, powiększenie 50-1200 x
 
 
LUH-3417 
Nowy
Mszczuja Szczeżujska


Posty: 2
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Ja również witam wszystkich, przyłączam się do powyższego pytania. Chciałabym kupić swojej siostrzenicy podobny mikroskop w celach edukacyjno-rekreacyjnych, ale przydałyby się jakieś informacje od kogoś, kto już ma doświadczenie empiryczne z takim sprzętem. Ewentualnie byłabym wdzięczna za alternatywne sugestie zakupu w podobnych granicach cenowych. Z góry dziękuję oraz pozdrawiam!
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pią 27 Lut, 2015   

Jak miałem ok. 10 lat tez dostałem mikroskop. Taki ruski, za parę groszy są na allegro. Świetne do ogladania wyhodowanego lub zlowionego planktonu, czy skorek roślinnych.

Dla dzieci nie ma sensu kupowania powiekszenia większego niz 400x. Takie nie wymaga barwienia ani utrwalania. Nawet 100x to juz jest bardzo duzo. Zasadnicze jest jednak pytanie, do czego. Klasyczne mikroskopy dla początkujących zamieszcza się w zadanym przedziale. Zajrzyjcie tu:
https://deltaoptical.pl/blizej_zycia/index.php?cid=1&sort=1
Ten "300" Za 269zl to juz jest dość wypasiony, ale na moje oko różni się od tańszego "200" lepsza jakością wszystkich komponentów, w tym optyki, wykonaniem i trwałością.

Jeśli ma być z kamerka, a obawiam się, ze dziś robienie zdjec to standard dziecięcych oczekiwań, to robi się drozej... Kamerke można tez dokupić później.

Jeśli wiecie juz dziś na pewno, ze dziecko interesuje się dokladnie owadami, albo drobnymi elementami jak kwiaty, monety, banknoty, to mikroskop mu się nie przyda, potrzeba mniejszego powiekszenia, takiej lupy. Wtedy potrzebny binokular, czyli mikroskop stereoskopowy. Najtańszy pod linkiem jest za 590zl. Wątpie, czy da się taniej. Pod konkretnymi mikrpskopami są zdjęcia jakie przez nie zrobiono. Dziecko raczej barwionych preparatów nie zrobi nawet w szkole.
 
 
jutomi 
Bywalec



Pomógł: 3 razy
Posty: 171
Skąd: Daszewice
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

Skoro wątek już tu powstał, to i ja się podepnę ze swoim pytaniem do wieloletnich praktyków.
Czy do zainteresowania (a nie zniechęcenia) malucha mikrokosmosem lepszy będzie:
a) http://deltaoptical.pl/mi...-pro,d3592.html - plastik fantastik, ale z rozsądnym powiększeniem 20-300x, płynną regulacją natężenia światła, możliwością używania poza "statywem" i z kamerką 5MP do rzutowania obrazu na duży format monitora
b) http://deltaoptical.pl/bl...kina,d2008.html - tradycyjny, ze szklaną optyką, metalowym korpusem, trzema trybami podświetlania, powiększeniami 40-400x i zębem rekina gratis :smile:

[ Dodano: Pią 13 Mar, 2015 14:10 ]
c) polować na stare, sprawdzone używki produkcji PZO lub LOMO (najchętniej z głowicą bino) - tylko jakie są godne uwagi? Biolar? MB-30? Studar? Inne?
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pią 13 Mar, 2015   

Trudne pytanie bo to sa dwa zupełnie rożne sprzęty: pierwszy to nie mikroskop, tylko prosty aparat makrofotograficzny. Może sie nadać do fotografowania drobnych ale widocznych elementów jak pokazali na zdjęciach. To troche zabawka ale bardzo efektowna. Młody barach sam sobie wybierze czy chce fotografować wulkan, owady czy monety. Poza tym jest to urządzenie elektroniczne za dwa tata bedzie po nim.

Ten drugi to jest mikroskop. Zapewne bedzie działał do końca waszych dni. Jesli jednak dziecku nie podejdzie to bedzie kłuł w oczy jak pseudoteleskop w filmach. Wydaje mi sie, jest to raczej instrument nadający sie dla osobnika, który go doceni. Raczej żeby samemu badać niż sie popisywać zdjęciami. No i mniej problemów dla ojca, jak elektronika nie zadziała.

Czyli, dla ekstroweryka digitalny, dla introwertyka optyczny :)
 
 
Miszelos 
Uczestnik


Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 18 Lis, 2015   

Czy lepszym wyborem dla komfortu widzenia będzie stereoskopowy mikroskop np taki?

https://deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-stereoskopowy-delta-optical-discovery-30,d3836.html
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Sro 18 Lis, 2015   

Miszelos, pamiętaj o tym, że binokulary mają zwykle małe powiększenia. Ten który wybrałeś standardowo daje zaledwie 10x, czyli tyle, co niektóre lupy. Z tej samej oferty masz taniej model o pow. 20x, a za 1.5x większa cenę taki ze zmiennym powiększeniem 20/40x, który w dodatku może pracować też w świetle przechodzącym.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Miszelos 
Uczestnik


Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

Racja, wybrałem więc taki:

https://deltaoptical.pl/mikroskop-delta-optical-ntx-3c-prawdziwa-skamielina,d3350.html

I podobno można dokupić okular 20x i mieć powiększenie do 80x
Jak dobrze rozumiem musiałbym dokupić dwa takie okulary jak w linku poniżej?

https://deltaoptical.pl/okular-mikroskopowy-wf-20x-do-ntx-3c,d2191.html
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

To nie jest prawdziwy mikroskop. To jest taka super lupa. Ja bym wybrał taki:

http://allegro.pl/mikrosk...5648665152.html

lub jeszcze lepiej taki z kamerką:

http://allegro.pl/mikrosk...5097658907.html
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

Wybór wcale nie jest taki prosty. Wszystko zależy, co pytający chce oglądać. Bo np. jeśli to mają być owady detale kwiatów czy małe skamieliny, a nie małe pierwotniaki czy bakterie, to lepiej zostać przy mikroskopie stereoskopowym. Stolikowy zorientowany jest na pracę w świetle przechodzącym przy relatywnie dużych powiększeniach. Wsadzenie pod niego całej muchy może być problematyczne lub bardzo niepraktyczne. Osobna sprawa, to czy wchodzi w grę robienie zdjęć, czy tylko oglądanie. Warto, by Miszelos to wszystko sprecyzował.
Są po prostu narzędzia do różnych celów. Przy czym warto wiedzieć, że pełne wykorzystanie możliwości mikroskopu w świetle przechodzącym, przynajmniej do niektórych zadań, wymaga zabawy w barwienie preparatów czy mikrotomii. Z tych technik tylko pierwsza da się łatwo zrealizować w warunkach amatorskich.
Pozdrawiam
-J.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

Zaproponowany przeze mnie "Biolux" jest właśnie bardzo uniwersalny. Powiększenie od 20 do 1280x i możliwość podświetlania z góry a więc do obserwacji owadów. Dwuoczne oglądanie jest możliwe także na... monitorze :mrgreen:
Poza tym posiada mnóstwo dodatkowych "zabawek" zmuszających niejako do własnego wykonywania preparatów. O filtrach kolorowych juz nawet nie wspomne ale to też jakaś tam alternatywa dla barwienia preparatów.
IMHO to dużo lepsza propozycja. Poza wszystkim cena umiarkowana.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 72 razy
Posty: 789
Wysłany: Czw 19 Lis, 2015   

Zgodzę się w 100%, że to jest bardzo fajny i uniwersalny (podświetlenie także z góry) sprzęt, zwłaszcza za tę cenę. Stolikowe mikroskopy z nasadką bino to już inny rząd wielkości kosztów, niestety.
Ale raz jeszcze powtórzę, że najpierw musi zabrać głos Miszelos, w kwestii co zamierza oglądać, bo wszystko od tego zależy. Z jakiegoś powodu z oferty DO wybrał najpierw stereoskopowy binokular, co prawda zupełnie dziadowski, o znikomym powiększeniu. Mógł to być oczywiście totalny przypadek, ale tego nie wiemy.
W przypadku większych obiektów, oglądanych w świetle odbitym, liczy się także duża średnica i odległość przedmiotowa obiektywów, typowa dla binarów. Mucha wejdzie pod tego Biolara (obiektyw 4x ma spora odległość przedmiotową), kamień lub jakaś część mechaniczna - niekoniecznie. Tak samo, jeśli ktoś chce manipulować narzędziami nad obiektem obserwacji.
Więc raz jeszcze -Miszelos, do raportu! :wink:
Pozdrawiam
-J.
 
 
Miszelos 
Uczestnik


Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 20 Lis, 2015   

Wezwany stawia się do raportu! :)

Melduję posłusznie, że:

1. Jestem zupełnym laikiem w kwestii mikroskopów
2. Na pewno chcę patrzeć przez dwa okulary (jak w lornetce)
3. Zakup planuję również pod kątem 9 letniego dziecka, więc prostota obsługi mile widziana :)
4. Nie zależy mi na połączeniu z PC (jeśli będzie - nie zaszkodzi)
5. Chciałbym obserwować szerokie spektrum rzeczy, od powierzchni kamieni, monet, robaków do tkanek liści, życie w kropli wody (np. pantofelek itp.)
6. Nie zależy mi na mobilności sprzętu - będzie stał w domu

To tyle z głównych moich wymagań.
Odmeldowuję się tymczasem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14