Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 13 Sty, 2012
Panasonic G2, Samsung NX10/11 czy....Fuji X10?
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

mrawi napisał/a:
To najbardziej rzetelne serwisy.
No chyba żartujesz...

Całe szczęście, że IR publikuje RAWy...
Procedury pomiarowe DPReview wołają o pomstę do nieba. Choć trzeba im oddać (DPR), że najbardziej rzetelne mają... opisy menu aparatów ;)

mrawi napisał/a:
A jakiemu serwisowi wierzysz?
W sensie przykładowych obrazków? Żadnemu - sam sobie sprawdzam aparaty.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

W takim razie by wiedzieć który kupić aparat z pośród tych trzech musisz kupić wszystkie, hehe. Chyba, że kupujesz w ciemno X10. Imaging nie bawi się w wykresy i tabelki. Prezentuje fotki testowe i od razu widać co i jak. Ja na podstawie ich strony wybrałem NX10 i wszystko (jakość zdjęć) się potwierdziło w "praniu". Życzę udanych wyborów.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

mrawi napisał/a:
W takim razie by wiedzieć który kupić aparat z pośród tych trzech musisz kupić wszystkie, hehe.
A po co? :shock:
mrawi napisał/a:
Chyba, że kupujesz w ciemno X10
Jeszcze raz pytam - po co?
mrawi napisał/a:
Imaging nie bawi się w wykresy i tabelki.
I dlatego im nie ufam. Po prostu nie sprawdzają aparatu jako takiego - to co opisują zasadniczo można wyczytać z instrukcji obsługi.
mrawi napisał/a:
Prezentuje fotki testowe i od razu widać co i jak.
Doprawdy?
mrawi napisał/a:
Ja na podstawie ich strony wybrałem NX10 i wszystko (jakość zdjęć) się potwierdziło w "praniu".
No i super. Ale może są osoby, które mają wyższe wymagania co do aparatu?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

mrawi napisał/a:
Trochę? No to liczymy.

Na długim końcu różnica się zaciera.
Poza tym trochę tendencyjne krążki rozproszenia, bo w obu wypadkach zaokrągliłeś w górę, ale w X10 (względnie) bardziej, co w X10 podwyższyło GO jakieś 3x ;) .

mrawi napisał/a:
W X10 inna klasa,.. haha, raczej beznadzieja.

Po prostu całkiem inny, tu nie było wartościowania. Ja w swoim elektronicznym powyłączałem wyświetlanie większości informacji - poza czasem, przysłoną, drabinką ekspozycji i punktem AF - bo wolę duże i przejrzyste okienko. Gdyby się dało, to zostawiłbym tylko czas i przysłonę. Każdy sam musi ocenić.

NX-5 napisał/a:
Fuji "chełpi" się zwiększeniem zakresu totalnego i czułości z mniejszym szumem, ale nie dodaje że kosztem rozdzielczości.

No i o tym warto powiedzieć. Tutaj bezlusterkowiec ma przewagę, nawet z kitowym obiektywem. Pod warunkiem, że wysokie ISO tej rozdzielczości nie zepsuje, czas naświetlania jest odpowiednio krótki, a ostrość dobrze ustawiona. Pozostaje kwestia komu taka rozdzielczość jest potrzebna...
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

:arrow: hijax_pl
"A po co? :shock: ", "Jeszcze raz pytam - po co?"-rozwiń myśl

"I dlatego im nie ufam. Po prostu nie sprawdzają aparatu jako takiego - to co opisują zasadniczo można wyczytać z instrukcji obsługi."-w instrukcji nie ma zdjęć testowych. Pokazują to co najważniejsze, to co aparat produkuje. Reszte można doczytać na innych serwisach.

"Doprawdy? "-otóż to

"No i super. Ale może są osoby, które mają wyższe wymagania co do aparatu?"-Nie wyższe wymagania tylko inne np co do wyglądu korpusów (jak wspomnialem od tego sa inne serwisy). Osoby mające wyższe wymaganie też zauważą różnicę patrząc na zdjęcia. Np ja widziałem, że taki K-r daje na wyższych iso lepszą jakość zdjęć, ale wybrałem NX'a, bo bralem pod uwage inne czynniki. Myślisz, że nie widzę różnic dlatego wybralem NX'a? Nie rozsmieszaj mnie.
Ostatnio zmieniony przez mrawi Sro 28 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
microlabix 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

Panowie, dziękuję za wszelkie uwagi ;-) te mniej i bardziej dla mnie przydatne. Jako że dyskusja zabrneła w rejony, o których wiem tyle, że będę się musiał jeszcze o nich dużo dowiedzieć aby robić dobre zdjęcia, chciałbym poinformowac iż wyboru dokonałem.

Po wczorajszej wizycie i przymierzeniu się do trzech wymienionych aparatów, porównaniu cen akcesoriów...

wybrałem X-10. To czy będzie to dobry lub zły wybór, czas pokaże....

NX10 oraz G2 jednak za duże, to chyba jednak nie dla mnie :(

Fakt faktem, jakość wykonania X10, materiały, ciężar - idealne, jak dla mnie. G2 był zdecydowanie za lekki i niestety tryb zdjęć seryjnych kuleje i to mocno, nawet bardzo.

Pierwsze zdjęcia - bardzo fajne, zoom taki jak powinien, na moje potrzeby wystarcza, zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach REWELACJA.

Oczywiście, ciągle myślę czy przekreślenie NX10 było dobrym posunięciem, jednak perspektywa noszenia torby z obiektywami i samym aparatem, na koncertach, imprezach, wycieczkach , gdzie nie do końca mam ochotę co chwilę patrzeć czy ekwipunek mam na miejscu skutecznie zabiła tę opcję :( .

Nie ukrywam też, że aparat zrobił na mnie gigantyczne wrażenie samym wyglądem a możliwość ręcznej regulacji zoomu jest bardzo miłym dodatkiem ( nie wiem czy na dłuższą metę nie męczącym ). Dobrze leży w dłoni, jest odpowiednio wyważony...

Jesli chodzi o poziom zadowolenia z możliwości tego aparatu, jakości zdjęć....na to w tej chwili jeszcze za wcześnie, ale będę miał niedługo parę chwil wolnego aby poczytać instrukcję, pobawić się ustawieniami i wtedy mam nadzieję, stać mnie będzie na jakąś głębszą recenzję....
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

mrawi napisał/a:
rozwiń myśl
Po co kupować by oceniać?
mrawi napisał/a:
w instrukcji nie ma zdjęć testowych
Zdjęcia testowe można zrobić sobie samemu. Z instrukcji doczytać detale obsługi.
Portale typu IR czy DPR są zasadniczo dla osób, które mają problemy z obsługą, albo jadą na auto.
mrawi napisał/a:
Pokazują to co najważniejsze, to co aparat produkuje.
Ale to nigdy nie jest tym, co z aparatu da się wycisnąć. "JPG z puszki" to pewne kuriozum.
mrawi napisał/a:
otóż to
Różne użyte przysłony, różne warunki oświetleniowe, nie wiadomo jakie nastawy przetwarzania koloru czy krzywej tonalnej użyto...

P.S.
Może byś tak nauczył się korzystać z forum? Będzie czytelniej...

[ Dodano: Sro 28 Gru, 2011 11:17 ]
microlabix napisał/a:
a możliwość ręcznej regulacji zoomu jest bardzo miłym dodatkiem ( nie wiem czy na dłuższą metę nie męczącym )
Co masz na myśli? Że trzeba ręcznie kręcić?
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

TS napisał/a:
mrawi napisał/a:
Trochę? No to liczymy.

Na długim końcu różnica się zaciera.
Poza tym trochę tendencyjne krążki rozproszenia, bo w obu wypadkach zaokrągliłeś w górę, ale w X10 (względnie) bardziej, co w X10 podwyższyło GO jakieś 3x ;) .

Wziąłem z zalinkowanej strony. To podaj jakie powinny być, skoro twierdzisz, że są złe.

TS napisał/a:
mrawi napisał/a:
W X10 inna klasa,.. haha, raczej beznadzieja.

Po prostu całkiem inny, tu nie było wartościowania. Ja w swoim elektronicznym powyłączałem wyświetlanie większości informacji - poza czasem, przysłoną, drabinką ekspozycji i punktem AF - bo wolę duże i przejrzyste okienko. Gdyby się dało, to zostawiłbym tylko czas i przysłonę. Każdy sam musi ocenić.

A jakie Ty jeszcze miałeś informacje? Czas, przysłona, AF, czasem eskpozycja, o to właśnie chodzi, to ma być, bo jak tego nie ma to klops. Nie wymagam współrzędnych geograficznych , prognozy pogody itp. :lol: .

:arrow: microlabix
I dobrze, ktoś musi kupić by było o czym dalej rozmawiać :smile: . Napisz cos jak go dluzej pomeczysz.
microlabix napisał/a:
G2 był zdecydowanie za lekki...

G2 prawie 600 g, a X10 350 g. Na pewno kupiłeś X10?
microlabix napisał/a:
Jesli chodzi o poziom zadowolenia z możliwości tego aparatu

Teraz tak z innej beczki. Sformułowanie "poziom zadowolenia" widziałem tylko na fujiklub.pl w wykonaniu adajko. Czytales cos na fujiklubie?

hijax_pl napisał/a:
mrawi napisał/a:
rozwiń myśl
Po co kupować by oceniać?
mrawi napisał/a:
w instrukcji nie ma zdjęć testowych
Zdjęcia testowe można zrobić sobie samemu. Z instrukcji doczytać detale obsługi.

Obudź się :grin: . Jak chcesz zrobić zdjęcia testowe z wszystkich aparatów?
hijax_pl napisał/a:
mrawi napisał/a:
Pokazują to co najważniejsze, to co aparat produkuje.
Ale to nigdy nie jest tym, co z aparatu da się wycisnąć. "JPG z puszki" to pewne kuriozum.
mrawi napisał/a:
otóż to
Różne użyte przysłony, różne warunki oświetleniowe, nie wiadomo jakie nastawy przetwarzania koloru czy krzywej tonalnej użyto...
To pobieraj RAWy i wyciskaj, wyciskaj. Masz wszystkie RAWy dostępne. Gdzie indziej tak jest?
Ostatnio zmieniony przez mrawi Sro 28 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

mrawi napisał/a:
Obudź się :grin: . Jak chcesz zrobić zdjęcia testowe z wszystkich aparatów?
Normalnie. Idę do sklepu czy salonu foto (są też targi foto i różnorakie promocje), wkładam swoja kartę pamięci do wybranego aparatu, uruchamiam go i wykonuje parę pstryków, przekładam kartę do następnego aparatu i powtarzam... To wcale nie jest takie skomplikowane jakby się wydawało.
mrawi napisał/a:
To pobieraj RAWy i wyciskaj, wyciskaj.
Rozumiem, że RAW dla Ciebie to strata czasu?
mrawi napisał/a:
Masz wszystkie RAWy dostępne. Gdzie indziej tak jest?
I to się chwali, że IR publikuje. Co już zaznaczyłem powyżej. Czyżbyś nie doczytał? ;)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

mrawi napisał/a:
Wziąłem z zalinkowanej strony. To podaj jakie powinny być, skoro twierdzisz, że są złe.

Biorąc CoC równy przekątna/1500 wychodzi około 0.0187 mm oraz 0.0073 mm.
Tyle, że na szerokim końcu to i tak dywagacje czy obraz jest nieco bardziej pół-ostry czy może jednak mniej, bo i tak dobrego rozmycia się nie dostanie. A w zakresie tele, gdzie faktycznie można wyizolować obiekt z tła, różnice są minimalne.

microlabix napisał/a:
wybrałem X-10. To czy będzie to dobry lub zły wybór, czas pokaże....

Gratuluję i życzę udanych zdjęć :) . Najwyżej kupisz drugi, bo jak się mocno wciągniesz, to jeden aparat zawsze będzie za mało ;) .
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

hijax_pl napisał/a:
mrawi napisał/a:
Obudź się :grin: . Jak chcesz zrobić zdjęcia testowe z wszystkich aparatów?
Normalnie. Idę do sklepu czy salonu foto (są też targi foto i różnorakie promocje), wkładam swoja kartę pamięci do wybranego aparatu, uruchamiam go i wykonuje parę pstryków, przekładam kartę do następnego aparatu i powtarzam... To wcale nie jest takie skomplikowane jakby się wydawało.

Wcześniej musisz przebłagać obsługę sklepu. Mi się to nie udało. Potem musisz trafić na dane modele aparatów i na koniec zachować takie same warunki fotografowania, także w różnych sklepach. Przydałoby się jakieś własne przenośne studio. Gratuluję pomysłu.
 
 
microlabix 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

TS-no właśnie tak się obawiam, że jesli się okaże, że X10 jest w pewnych sytuacjach niewystarczający to stanę przed ponownym wyborem. W takim przypadku sensowniejszy byłby więc wybór jakiegoś systemu, lustrzanki....tyle, że na to chyba jednak zbyt wcześnie w mojej obecnej sytuacji i sprawa jeszcze nie dojrzała to takiego rozwiązania....

Odnośnie wagi G2, być może źle sie wyraziłem lub też nie....nie wiem, nie czułem tego aparatu w ręku, może to nie kwestia wagi a jakichś sił kosmicznych, ale wybitnie mi nie leżał, mimo że grip ma większy niż G3. Waga też wydawała mi się niższa niż podane przez Ciebie 600g.

G3 to już w ogóle jakaś paranoja, nie mogłem go wygodnie chwycić....

Jeśli jeszcze uda mi się napisać jakąś skromną recenzję X10 i wysłać na Myfinepix, to może i leather case'a zgarnę do niego ;-)

Panowie, tak aby poćwiczyć sztukę fotografii - możecie polecić jakieś sprawdzone książki lub strony www?


Mrawi - wybacz, ale znam kilka innych osób, które użyły kiedyś w swoim życiu sformułowania "poziom zadowolenia" niż osoba podane przez Ciebie. Fakt, zarejestrowałem się tam wczoraj pod nickiem takim jak tutaj, ale raczej nie wczytywałem się tak aby przenosić tutaj jakieś opinie...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

mrawi napisał/a:
Wcześniej musisz przebłagać obsługę sklepu. Mi się to nie udało.
No widzisz. A mnie się udaje bez problemu :)
mrawi napisał/a:
i na koniec zachować takie same warunki fotografowania
Ja nie robię porównań między aparatami. Oceniam jak się aparat sprawdza w zastosowaniach, do których planuje zakup tego czy innego aparatu. Oświetlenie mi nie przeszkadza, bo nie sprawdzam JPGów. JPGi też z reguły zakłócają oceny dystorsji czy aberracji. I wystarczą mi dwa czy trzy zdjęcia by wiedzieć w zasadzie wszystko o sprawności matrycy.A ergonomia i użytkowanie? To na tyle indywidualne kwestie, że żadne testy tego nie oddadzą...
mrawi napisał/a:
Przydałoby się jakieś własne przenośne studio.
Przerost formy nad treścią.
mrawi napisał/a:
Gratuluję pomysłu.
Dziękuję. Sprawdza się wyśmienicie. :)
microlabix napisał/a:
Panowie, tak aby poćwiczyć sztukę fotografii - możecie polecić jakieś sprawdzone książki lub strony www?
Kup sobie coś z Petersona. Np Kreatywna fotografia czy Ekspozycja bez tajemnic... Możesz tez zacząć od tutków na http://www.szerokikadr.pl/poradnik/
 
 
Luke_S 
Maniak


Pomógł: 9 razy
Posty: 895
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

microlabix napisał/a:
TS-no właśnie tak się obawiam, że jesli się okaże, że X10 jest w pewnych sytuacjach niewystarczający to stanę przed ponownym wyborem. W takim przypadku sensowniejszy byłby więc wybór jakiegoś systemu, lustrzanki....tyle, że na to chyba jednak zbyt wcześnie w mojej obecnej sytuacji i sprawa jeszcze nie dojrzała to takiego rozwiązania....


Jeśli złapiesz bakcyla, to i tak będziesz potrzebował dwóch aparatów: i kompakta, i zaawansowanego aparatu systemowego z porządnymi szkłami. Kompakta już masz i to dobrze, że zacząłeś właśnie od niego. Aparaty systemowe obiecują dobrą jakość zdjęć, ale rzadko wspomina się, że nie da się jej uzyskać z ciemnym kitowym zoomem. Jeśli będziesz potrzebował mniejszej GO, szerszego kąta, dłuższej ogniskowej itp., to wtedy kupisz odpowiedni sprzęt do zadań specjalnych, a X10 będzie Ci służył jako podręczny aparat, którego po prostu tak czy siak trzeba mieć.

Jak już pisałem wcześniej, trolle ujadają, a karawana jedzie dalej. Gratuluję rozsądnego wyboru!

[edit]
Aha, jeszcze kilka rad dotyczących użytkowania, jak wycisnąć z tego aparatu maksimum (możesz użyć trybu EXR na kółku AE, ale gdybyś chciał wyjść poza automat, przydadzą Ci się te informacje):

- używaj rozdzielczości 6 mpx i trybu DR400% zawsze i wszędzie - naprawdę warto;
- wyjątkowo, gdybyś zamierzał robić wydruki powyżej rozmiaru A4, użyj rozdzielczości 12 mpx i trybu DR200% lub 400% - możesz sobie takie ustawienie przypisać do któregoś z trybów użytkownika C1/C2, żeby w razie potrzeby było szybko dostępne;
- ustaw sobie ograniczenie auto iso do 800 lub 1600 - sam oceń, która z tych czułości daje akceptowalny poziom szumów;
- jeśli brakuje światła, np. w ciemnym pomieszczeniu, nocą itp., a nie ma w kadrze ruszających się ludzi, tylko same nieruchome obiekty, używaj trybu PRO LOW-LIGHT (masz go na kółku AE pod pozycją "Adv.").
Ostatnio zmieniony przez Luke_S Sro 28 Gru, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
microlabix 
Nowy


Posty: 21
Wysłany: Sro 28 Gru, 2011   

Ehh,
Luke_S ja również myślę, że dokonałem słusznego wyboru... poprzedzonego jednak solidnym research'em, zadawaniem pytań.
Nie byłem do konca przekonany do X10....do momentu gdy nie ujrzałem go na własne oczy i chwilkę się nie pobawiłem.
To że wizjer nie wyświetla żadnych informacji właściwie mi nie przeszkadza. Przecież przy analogach też mało który wyświetał w wizjerze cokolwiek a jednak robiono nimi zdjęcia ;-) .

Jedno pytanko Luke_S, być może będziesz w stanie mi pomóc - wczoraj robiłem zdjęcia seryjne psa w ruchu i wychodziły lekko rozmazane, było wieczór, więc oświetelenie sztuczne, wnętrze mieszkania. Nie bardzo pamiętam co ustawiłem na pokrętle....zresztą nie ważne, co i jak ustawić aby zdjęcia seryjne przedmiotów / osób w ruchu były ostre? Rozumiem, że punktowy ślędzący ale co dalej?

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16