Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 13 Sty, 2012
Nikon 1 J1, Sony Nex-3 czy Nex-5
Autor Wiadomość
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

hijax_pl napisał/a:
grzegorz_maj napisał/a:
albo pojawi się NX20
Ostatnio Samsung przyznaje , że kolejny NX klasy "premium" może się jeszcze dłuuuuugo nie pojawić. Ponoć sprzedaż NX nie wychodzi tak jak sobie tego założyli (kiepsko się sprzedają) i raczej będą rewidować swoje plany tak do strategii sprzedaży jaki i strategii produktów.

http://www.amateurphotogr...ews_311068.html


Jestem wręcz zdruzgotany...
Z tego powodu się załamię psychicznie i zdjecia nie zrobię.

Oczywiście że kiepsko się będzie sprzedawał taki NX200 - sam go nie kupię bo nie ma wizjera.
Sami sobie winni bo zamiast włożyć nowe matryce do NX100 zrobili lepszego NX100.
Userzy Samsnga to w większości zwolennicy stylu mini lustzranka a nie mini cegła.
(Ci ostatni gustją w NEXie i PENie)
Oni czekają więc na NX20 z lepszym wizjerem i nową matrycą.
A mi osobiście lepszy korpus póki co do szczęścia nie jest potrzebny.
Na zgromadzenie dostępnej optyki potrzebuję parę tysięcy dolarów sama portretówka 85/1,4 to już 900$ a jeszcze macro 60/2,8 jeszcze 16/2,4 i oczekiwany 55/1,8 a przecież są też inne wydatki nowe kino domowe plazma itd.
Filtr AA i inne tam uwagi? Prawda ale mi to nie przeszkadza zdjecia ładne, wyraźne mniej więcej na poziomie lustrzanki Pentax K-7.
Wolę mieć a określoną kwotę szerszy wybór optyki niż tylko korpus z kiepskim szkłem bo co mi wtedy nawet z najcudowniejszej matrycy?

Do matrycy 20 MP musiałbym jeszcze zmienić komputer prywatny i ponieść kolejne wydatki bo do takich RAWów wzrośnie zapotrzebownie na moc obliczeniową komputera a przecież w oglądalnych rozmiarach około A3 A2 nikt różnicy nie zauważy.

To jest kompromis. Nie kazdy chce mieć najlepszy i drogi aparat.Większość chce wystarczająco dobry i TANI.
Nawet jeśli by zaprzestali produkcji CSC całkowicie to żaden problem. Stary aparat pozostanie nawet jako backup kieszonkowy kompakt czy coś w tym stylu.
Dla mnie to nie problem. Na wszelki wypadek moge zakupić zapasowy korpus za parę stówek bo tyle bez obiektywu wychodzi he he :grin:
Jeśli się komuś taki dajmy na to Fuji X100 popsuje to wyrzuci go z obiektywem (zapasowego korpusu ni emoże nabyć tylko drugi kompletny aparat )i też musi jakoś przeboleć.

BTW. NX20 ma być zaprezentowany na początku czerwca.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Chris62, ty też nie czytałeś wywiadu? ...
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Chris62, ty też nie czytałeś wywiadu? ...


Wywiadów to już kilka czytałem i każdy pitoli co innego.
A ty czytałeś co napisałem?

NX10 wciąż jest aparatem fotograficznym i dalej robi zdjecia są tacy którzy je sprzedają o na przykład tu:
http://forums.dpreview.co...thread=40293327
A że kiedyś będą inne nowsze modele to co z tego? Komputera też nie kupisz bo będą lepsze?


Wróćmy do meritu - kwota +/- 2000 PLN tu i teraz....
Ale ja nie namawiam - podaję propozycje.
Panasonic GH2 na przykład tylko ta kwota...
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

Panasonica GH2 z 14-150 mm widzialem za niecale 3000 zł w media markt, za szybką stał. NX20 jak wyjdzie to czuję, że byłby to bardzo praktyczny korpus z jakością zdjęć nie gorszą niż NX200. Tylko ceny tych nowych aparatów teraz takie, że mozna sobie pocmokać i pozachwycać się, ale wywalać tyle kasy to szaleństwo.
 
 
kudel 
Nowy
kudel


Posty: 14
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Chris62, ty też nie czytałeś wywiadu? ...


Ja przeczytałem:)
W tekście nie ma wiele konkretów: samsung przenosi produkcje do Chin, co w zasadzie kompletnie nic nie oznacza (każda firma czy to wielka czy mała, bogada albo biedna kombinuje jak obniżyć koszty produkcji). Druga rzecz to korpus z wifi w tym roku (juhu;))

Coś tam wspomniano o high-endowym aparacie, ale co Seung-yeun Yoo miał na myśli nie wiadomo. Ciekawi mnie czy pójdzie w stronę Nikona D4, czy może Leica M9... aha, projektowanie tego aparatu ma zająć "kilka" lat. Czyli jak wyjdzie to będzie musiał ostro konkurować z high endem olympusa, następcą nexa7 i panasonica GHx (że nie wspomnę o FUJI).

Mam wrażenie, że działania samsunga na rynku foto nie zmieniły się od czasu współpracy z Pentaxem. Firma produkuje sprzęt (no dobra tu jest postęp, wcześniej tylko rebrandowała korpusy i szkła Pentaxa), który klienci mogą znaleźć w co trzecim sklepie foto. Nigdzie nie widziałem reklam systemu NX, a jedyne działania marketingowe, które zwróciły moją uwagę to: możliwość darmowego wypożyczenia sprzętu i promocja sprzętu przez fotografów - mam na myśli coś w czym bierze udział Daniel*1977. To zdecydowanie za mało, szczególnie dla firmy, która nie ma długiej tradycji na rynku foto. Jeśli nic się nie zmieni to wydaje mi się, że na rynku bezlusterkowców samsung z pół roku będzie w tyle (chodzi mi tylko o udział w rynku) nie tylko za sony i u4/3, ale i za nikonem i fuji.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Czw 12 Sty, 2012   

mrawi napisał/a:
Tylko ceny tych nowych aparatów teraz takie, że mozna sobie pocmokać i pozachwycać się, ale wywalać tyle kasy to szaleństwo.


Dokładnie! To jest takie gonienie króliczka - nowy model co 3 miesiące po "premierowej" cenie i po co to komu?

[ Dodano: Czw 12 Sty, 2012 16:07 ]
kudel napisał/a:
To zdecydowanie za mało, szczególnie dla firmy, która nie ma długiej tradycji na rynku foto. Jeśli nic się nie zmieni to wydaje mi się, że na rynku bezlusterkowców samsung z pół roku będzie w tyle (chodzi mi tylko o udział w rynku) nie tylko za sony i u4/3, ale i za nikonem i fuji.


Byłoby szkoda bo to najbardziej przyjazny system dla zaawansowanych amatorów o określonych potrzebach.
Fuji z tym Pro nie jest tu konkurencją sama puszka to kilka stałek NX a co podpiąć (za co?)?
Póki co zresztą dopiero miał premierę i kompletny jeszcze nie jest.

Sony póki co ma NEX-7 też za kosmiczną kwotę ale nie ma stałek
m 4/3 najstarsze na rynku też ma inne wady -,mniejsza matryca droższa optyka, stosunkowo ciemna itd.

Samsung w zasadzie odstaje jeżeli chodzi o dostępność produktów w sklepach.
Poza Euro RTV i Foto Joker ciężko go spotkać ajeśłi już to nie zawsze są akcesoria obiektywy lampy akumulatory i inne pierdzidełka.

Najnowszy model NX200 nie ma wizjera ale nie ma go też PEN i Sony poza NEX-7.
Głównym powodem do obaw jest brak następcy NX10, który podbił serca userów na całym świecie.
Ja tam nie wiem dlaczego jeszcze w korpusie nX10 nie ma choćby matrycy z NX200. Zanim wdrożą nowy model konkurencyjny z NEX-7 to chyba mogliby coś przejściowego pośredniego wypuścić.

Nikon 1 i Pentax Q dajmy spokój to za małe magtryce żeby je rozpatrywac w tych samych kategoriach co Samsunga/Sony i Fuji.

Nikon ma lustrzanki nie chce sobie "podcinać gałęzi" Canon podobnie.

W zasadzie każda z firm ma wiele do zrobienia.


W tym wszystkim pomimo całego bajzlu NX jeszcze jest atrakcyjny bo tani i stosunkowo dobry.
Potrzeba tylko zwiększeni aprodukcji obiektywów obecności w handlu i porządnego następcy NX10/11.

Tak na marginesie na wielu forach userzy piszą jakiego sprzętu oczekują a producenci pomimo takich rozdmuchanych działó marketingu nie chcą takich aparatów robić. Wolą wymyślić coś po swojem ui potem prać mózgi klienteli.

Gdzie w tym miejsce na prosty BL prosty jak Dacia Logan dzięki temu stosunkowo tani i z matrycą FF?
 
 
kudel 
Nowy
kudel


Posty: 14
Wysłany: Sob 14 Sty, 2012   

Chris62 napisał/a:


[ Dodano: Czw 12 Sty, 2012 16:07 ]
kudel napisał/a:
To zdecydowanie za mało, szczególnie dla firmy, która nie ma długiej tradycji na rynku foto. Jeśli nic się nie zmieni to wydaje mi się, że na rynku bezlusterkowców samsung z pół roku będzie w tyle (chodzi mi tylko o udział w rynku) nie tylko za sony i u4/3, ale i za nikonem i fuji.


Byłoby szkoda bo to najbardziej przyjazny system dla zaawansowanych amatorów o określonych potrzebach.
Fuji z tym Pro nie jest tu konkurencją sama puszka to kilka stałek NX a co podpiąć (za co?)?
Póki co zresztą dopiero miał premierę i kompletny jeszcze nie jest.


O Fuji to się nie martwię. Korpus jest trochę drogi, ale przecież stanieje; no i mają wypuścić też coś tańszego. A i obiektywy są relatywnie tanie (tzn na poziomie tych z u4/3), więc dramatu nie ma.. Poza tym, jest wielce prawdopodobne, że będą mieli najlepszą matrycę APS-C na rynku, do tego oldskulowy wygląd... ... system jest po prostu skazany na sukces:)



Chris62 napisał/a:
Najnowszy model NX200 nie ma wizjera ale nie ma go też PEN i Sony poza NEX-7.


Ale mają ruchome ekraniki i (czasami) wbudowane lampy. Są też mniejsze. NX200 jest całkiem fajnym rozwinięciem poprzednika: lepiej się go trzyma, ma lepszą matrycę i lepszy tryb seryjny, wreszcie dorzucili lampę do zestawu. Ale z drugiej strony samsung nie wiem co to jest kompresja bezstratna w RAW, mały RAW, konfiguracja przycisków i kółek na korpusie (i w obiektywie;)).


Chris62 napisał/a:
Nikon 1 i Pentax Q dajmy spokój to za małe magtryce żeby je rozpatrywac w tych samych kategoriach co Samsunga/Sony i Fuji.


Ja nie mam z tym problemów:). Pentaxa Q zostawię w spokoju, choć to fajny sprzęcik (bawiłem się w sklepie), ale nie potrafiłbym sobie go zracjonalizować szczególne, że tyle ciekawego sprzętu jest na rynku.
A co do nikona 1 to pewnie hitem rynkowym nie będzie, ale firma znalazła swoją niszę i będzie jej dzielnie broniła. Sam byłem bardzo negatywnie nastawiony do tego systemu (jak większość - przez małą matrycę). Ale ochłonąłem, miałem też chwilę okazję pobawić się tym sprzętem i gdyby tylko cena nie była tak zaporowa to bym już go miał:)

Chris62 napisał/a:
Nikon ma lustrzanki nie chce sobie "podcinać gałęzi" Canon podobnie.


Pewnie wolą żeby robili to inni:).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16