Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Samyang 24 mm f/1.4 ED AS UMC - test obiektywu
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

jaad75 napisał/a:
O przepraszam, to co nazywacie całkowitym DR, po prostu nigdy całkowitym DR nie było.


Jaad75 - Ty chyba nigdy nie zrozumiesz... Nazwaliśmy jakąś wielkość, powiedzieliśmy co ona dla nas znaczy i jak ją mierzymy i konsekwentnie się tego trzymaliśmy. To nic, że u innych ta sama nazwa znaczyła co innego. U nas była tym, co napisaliśmy. Ty tego nie doczytałeś. I masz nieustające pretensje do nas.

II zasadę dynamiki Newtona zapisuje się zwykle F = ma, ale można zapisać Pciąg = Zonk * Kwik. Byleby napisać co oznacza Pciąg, Zonki i Kwik. My to zrobiliśmy. Pretensje, że nie doczytałeś skieruj do siebie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Cichy jest swietnym sprzedawca i nigdy kitu nie wciska. Reklamuje sie, ze u Cichego kupuje sie egzemplarze, ktore przeszly selekcje, wiec... tu dopowiedzcie sobie sami.

Odnosnie RAW-ow - chyba sie nie doczekamy. Arek zachowuje sie tak, jak gdyby byl z Krakowa. Jak sie uprze, to nikt go nie przekona (Krakusow mozna pieniedzmi).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Ale ja nie twierdziłem że zawsze i wszędzie będę spełniał wszystkie życzenia Czytelników i w szczegółach opowiadał o tym dlaczego podejmuje takie a nie inne decyzje...

P_M_ napisał/a:
Cichy jest swietnym sprzedawca i nigdy kitu nie wciska. Reklamuje sie, ze u Cichego kupuje sie egzemplarze, ktore przeszly selekcje, wiec... tu dopowiedzcie sobie sami.


Tego Samyanga z wadliwym pierścieniem lub/i zafałszowanym światłem by Ci sprzedał bez mrugnięcia okiem :)
Bo przecież to kolejny udany produkt Samyanga.

Jaad75 - styki nie mają tutaj znaczenia. To korygowanie o którym wspomina zalinkowany przez Ciebie artykuł dotyczy jasności, a u nas wyszły efekty czysto geometryczne jak brak zmian komy, kształtu rozogniskowanych obrazów czy winietowania.

W sumie mogę kiedyś wykonać eksperyment. Zrobię zdjęcia obiektywem Canona z koprusem Canona w normalny sposób, a potem zrobię powtórkę z zaklejonymi stykami.
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Ale zadyma z tym Samyangiem. Gdyby cena była taka jak 35/1,4 to by nie było tematu.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Jeżeli ktoś myśli, że Cichy "testuje" przypadkowe egzemplarze bez selekcjonowania jest naiwny jak małe dziecko ... lub wierzy, że tak samo robi Sony :razz: :lol:
Dobry marketing to podstawa i to widać. Ja nie mam wątpliwości, że są lepsze sztuki obiektywów niż ten który dostali Optyczni. Ale za TAKIE PIENIĄDZE bez AF-u to ten obiektyw musiałby być optycznie i mechanicznie na poziomie 24L II, żebym pomyślał o jego kupnie. Tak jak jest to niech ciamciang spada na drzewo.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Arek napisał/a:
II zasadę dynamiki Newtona zapisuje się zwykle F = ma, ale można zapisać Pciąg = Zonk * Kwik. Byleby napisać co oznacza Pciąg, Zonki i Kwik. My to zrobiliśmy. Pretensje, że nie doczytałeś skieruj do siebie.


Jeżeli ja od dziś jabłko nazwę gruszką, to bezwzgledu na temperaturę otoczenia, ciśnienie atmosferyczne, 2 prędkość kosmiczną oraz stany nieustalone w przebiegu fouriera to jabłko nigdy nie bedzie gruszką. Arek, dałbyś już spokój z tym tematem :zalamany:

Arek napisał/a:
Ale ja nie twierdziłem że zawsze i wszędzie będę spełniał wszystkie życzenia Czytelników i w szczegółach opowiadał o tym dlaczego podejmuje takie a nie inne decyzje...


a mógłbyś chociaż po męsku odpowiedzieć, dlaczego nie dorzucacie rawów do testów ?


Czy jest ktoś inny na forumie, kto pamieta jak Arek twierdził(dawno temu), że robi to ze wzgledu na przestrzeń bajtową, bo teraz pod testem napisał, że nigdy tak nie było i wielkość plików nie ma tu zadnego znaczenia.

Arek napisał/a:
Tego Samyanga z wadliwym pierścieniem lub/i zafałszowanym światłem by Ci sprzedał bez mrugnięcia okiem :)
Bo przecież to kolejny udany produkt Samyanga.


Żeby było jasne, u Cichego pierścień MF jest w należytym stanie (przynajmniej tak twierdzi).
Arek, jesteś złosliwy, Cichy nie odpowiada za "zafałszowanie" producenta na 1.4, ja też na szybko bym tego nie zauwazył. Tak samo jak powiedzmy faktu że w sigmie 105 wcale nie ma pola widzenia około 23 stopni.

Kilku moich znajomych kupuje u cichego, nikt nigdy nie miał zadnych kłopotów, za to przy zakupach u waszych "partnerów" dość często ale to również niczemu nie dowodzi.

MM napisał/a:
Jeżeli ktoś myśli, że Cichy "testuje" przypadkowe egzemplarze bez selekcjonowania jest naiwny jak małe dziecko ... lub wierzy, że tak samo robi Sony :razz: :lol:


Robisz czarny PR Cichemu :wink: który handlowiec, sprawdza kazdy produkt w swoim sklepie.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

kozidron napisał/a:
Robisz czarny PR Cichemu

Pewnie zupełnie przypadkowo, bez jakiegokolwiek związku z pewnym innym sklepem...
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Arek napisał/a:
II zasadę dynamiki Newtona zapisuje się zwykle F = ma, ale można zapisać Pciąg = Zonk * Kwik.

Można, tylko po co :?:

Nie ma jak za wszelką cenę udowadniać swoje racje, choćby były niesłuszne...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Nie umniejszając nikomu, ale jak ktoś handluje tylko przebranymi sztukami, to co się dzieje z tymi, które nie spełniły kryteriów?
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Cytat:
Jeżeli ktoś myśli, że Cichy "testuje" przypadkowe egzemplarze bez selekcjonowania jest naiwny jak małe dziecko ... lub wierzy, że tak samo robi Sony
Testy Cichego widziałem wielokrotnie, ale jakoś nie znalazłem testów optyki wykonanych przez Sony, poproszę o link, chętnie się z nimi zapoznam.
Ostatnio zmieniony przez MaciekNorth Sob 11 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

komor, wracają np. do Sigma Pro Centrum i są sprzedawane o 500 zł drożej ;)

[ Dodano: Sob 11 Lut, 2012 11:56 ]
MaciekNorth, przecież nikt nie napisał, że on testuje obiektywy Sony...
 
 
MaciekNorth 
Entuzjasta


Pomógł: 11 razy
Posty: 566
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Chodziło mi o testy wykonane przez firmę Sony ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Arek napisał/a:
II zasadę dynamiki Newtona zapisuje się zwykle F = ma, ale można zapisać Pciąg = Zonk * Kwik. Byleby napisać co oznacza Pciąg, Zonki i Kwik. My to zrobiliśmy. Pretensje, że nie doczytałeś skieruj do siebie.
Problem zaczyna się, gdy tak opisaną cechę próbuje się upchnąć między inne, zdefiniowane bardziej tradycyjnie i logicznie przedstawić ją na wykresach, tak by zależności wyglądały na pierwszy rzut oka w porządku i zgodnie z tradycyjnym rozumieniem znaczeń.
kozidron napisał/a:
Czy jest ktoś inny na forumie, kto pamieta jak Arek twierdził(dawno temu), że robi to ze wzgledu na przestrzeń bajtową, bo teraz pod testem napisał, że nigdy tak nie było i wielkość plików nie ma tu zadnego znaczenia.
Ja pamiętam, że ktoś tak pisał, ale nie mam pewności, czy był to Arek.
komor napisał/a:
jak ktoś handluje tylko przebranymi sztukami, to co się dzieje z tymi, które nie spełniły kryteriów?
Ja bym odsyłał do dystrybutora... A ten pewnie puściłby do innych sklepów... :razz:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

MC napisał/a:
Pewnie zupełnie przypadkowo, bez jakiegokolwiek związku z pewnym innym sklepem...


To taki prawniczy bełkot, żeby do sądu Cię nie podać za pomówienia? Czarny PR pod naszymi testami zaczął Cichy i to nie tylko pod Samyangiem. Nie on pierwszy. Wcześniej też zdarzały się sytuacje, w których nasze testy pokazywały słabości jakiegoś sprzętu i były atakowane przez handlowców, którzy akurat tego sprzętu mieli sporo na magazynie.
Zawsze będę na takie akcje reagował i nasza współpraca ze sklepami, która polega w zasadzie tylko na wypożyczaniu od nich sprzętu do testów, nie wpływa tu na nic. Ich zyski i straty mało mnie obchodzą, bo kolejka sklepów, które chcą być naszymi partnerami jest długa. Padnie jeden, na jego miejsce wejdzie drugi - mnie to ani ziębi, ani grzeje.
A cwaniaczków, którzy naszym kosztem chcą sobie robić darmową reklamę będę tępił.

jaad75 napisał/a:
Problem zaczyna się, gdy tak opisaną cechę próbuje się upchnąć między inne, zdefiniowane bardziej tradycyjnie i logicznie przedstawić ją na wykresach, tak by zależności wyglądały na pierwszy rzut oka w porządku i zgodnie z tradycyjnym rozumieniem znaczeń.


Problem zaczyna się wtedy, gdy się nie tłumaczy co znaczą wartości na wykresach, a my to robiliśmy wielokrotnie. Nasza definicja była zgodna z tą, która jest w programie Imatest, którego używamy. Napisaliśmy to, napisaliśmy co ona znaczy, napisaliśmy wielokrotnie co o niej sądzimy. Nie mam tutaj sobie nic do zarzucenia.

jaad75 napisał/a:
Ja pamiętam, że ktoś tak pisał, ale nie mam pewności, czy był to Arek.


Wielu ludzi pisało, ale nie przypominam sobie abym ja to napisał. Dobiegam jednak do 40tki, pamięć już nie ta... Szukajcie może znajdziecie :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 11 Lut, 2012   

Arek napisał/a:
To taki prawniczy bełkot, żeby do sądu Cię nie podać za pomówienia?

Nie pisałem o Tobie ani do Ciebie, więc bądź łaskaw nie wyskakiwać tutaj ze swoim bełkotem.

Widzę, że zaczynasz się robić agresywny. Ciekawe czemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14