Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 03 Sie, 2008
Tani zestaw do fotografii studyjnej
Autor Wiadomość
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Sro 05 Gru, 2007   

Komor mysle, ze twoja mała modelka bedzie tak samo zainteresowana na poczatku nowymi lampami ze swiatlem stałym jak i lampami blyskowymi. To chyba naturalne, ze zainteresuje Ją coś nowego, zwłaszcza jak postawisz to przy Niej i dodatkowo bedziesz sie krecił z aparatem.

Na poczatku bedzie musiała troche wytarmosic lampy, polapac, posmakowac a pozniej jak sie znudzi bedziesz juz mogl spokojnie robic zdjecia...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Sro 05 Gru, 2007   

komar_kzy napisał/a:
Hm jaka kasa takie efekty, za 1400zl mozna miec juz swiatlo blyskowe, nie jakies super profi ale mysle, ze dosyc dobre jak na potrzeby amatora. Nie rozumiem tytaj stwierdzenia, ze swiatlo blyskowe jest "trudniejsze" ?

W jaki sposob? IMO ustawiasz sobie moc lampy, jak Cie stac to wrzucasz je w softboxy, lub jedna a druga w parasolke i "jedziesz z koksem".

jakies biale tło, druga polowa przywiazana linka do statywu lampy <joke> i mozna strzelac fotki ... i uczyc sie uczyc uczyc i jeszcze raz uczyc :P


1400 zł piechotą nie chodzi. uczyć się chcę. ale chwilowo szukam rozwiązania pośredniego między stosowaniem lampki nocnej a sprzętem za półtora tysiąca
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

komar_kzy napisał/a:
Komor mysle, ze twoja mała modelka bedzie tak samo zainteresowana na poczatku nowymi lampami ze swiatlem stałym jak i lampami blyskowymi.


Wiesz, niezupełnie, bo lampa błyskowa od czasu do czasu... błyska :) rozpraszając uwagę. Dodatkowo obawiam się, że te tanie lampy błyskowe będą długo się ładowały, siły błysku nie da się sterować z aparatu, więc do statycznych zdjęć w studio to może one się i sprawdzą, ale do "reporterki" w pokoju dziecięcym to już niekoniecznie.

Nie bez znaczenia dla mnie jest też to, co napisał kolega vdr, czyli szukanie czegoś pośredniego między lampką nocną a zestawem za 1400 zł. I nie tylko dlatego, że półtorej kafla nie jest małą sumką, ale też dlatego, że nie mam zaufania do taniochy. A lampy z żarówkami energooszczędnymi to znowu jakaś wielka niewiadoma nie jest. Chyba zdecyduję się zaryzykować i kupić taki zestaw, trochę mnie tylko martwi to, co napisał Arek, że nawet 400W może być mało po rozproszeniu parasolką.
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Ja wiem ze 1400zl piechota nie chodzi. Perspektywy sie nabiera kiedy zacznie sie porownywac to co stoi w studiach fotograficznych. I nie mowie tutaj o jakichs super profesjonalnych.

Wszedzie ludzie uzywaja czegos za MINIMUM 7 tysiecy. Wtedy to taki zestawik 2 lampki na stawywach z softboxem i parasolka....

Cos normalnego to 3 lampy softobx, parasolka i oswietlenie tla / wlosow. I mamy wtedy kwote ok 10 tys zł.

Jak sie czlowiek juz tego tak naoglada to wtedy lampa ktora kosztuje 560zl za sztuke i po parametrach wydaj sie ok, wydaje sie dobra okazja do zrobienia "czegos z niczego"
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Może jakiś zestawik stąd?:

http://www.sklepfotografi...lampy-blyskowe/ :)
 
 
5kbFlashMemory 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 348
Skąd: zDolny Śląsk ;)
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

No, niezłe żarówy ;P
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Arku dziekuje, za link potwierdzajacy moje slowa. Teraz proponuje sobie poogladac ta strone przynajmniej raz dziennie, a potem usiasc i poczytac moj temat. Na marginesie - do ktorego nie mog sie doczekac odpowiedzi ....
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

komar_kzy napisał/a:
Ja wiem ze 1400zl piechota nie chodzi. Perspektywy sie nabiera kiedy zacznie sie porownywac to co stoi w studiach fotograficznych. I nie mowie tutaj o jakichs super profesjonalnych.

Wszedzie ludzie uzywaja czegos za MINIMUM 7 tysiecy. Wtedy to taki zestawik 2 lampki na stawywach z softboxem i parasolka....

Cos normalnego to 3 lampy softobx, parasolka i oswietlenie tla / wlosow. I mamy wtedy kwote ok 10 tys zł.

Jak sie czlowiek juz tego tak naoglada to wtedy lampa ktora kosztuje 560zl za sztuke i po parametrach wydaj sie ok, wydaje sie dobra okazja do zrobienia "czegos z niczego"


tyle że, nie wiem czy już wspominałem, sprawę traktuję CZYSTO AMATORSKO, nie planuję ani w bliższej ani dalszej przyszłości zajmować się fotografią profesjonalnie.
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

Skoro czystko amatorsko to nie rozumiem dlaczego ciągnie Cię w strone lamp studyjnych :shock: :D
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

komar_kzy napisał/a:
Skoro czystko amatorsko to nie rozumiem dlaczego ciągnie Cię w strone lamp studyjnych :shock: :D


już teraz nie wiem czy na poważnie piszesz czy się zgrywasz :-/
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Gru, 2007   

W lepszej cenie, a wciąż sprzęt znanej firmy to jest jeszcze:
http://www.e-oko.pl/t5j2t...TQntd2brNH2EKDq
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   

vdr spokojnie, chodzi mi o to, ze jesli ciagnie cie do studia to IMO niejest juz fotografia amatroska. Amatorska fotografia to wg mnie moze byc kompaktem na urodzinach cioci....

Arku - mowiac szczerze nic mi te lampki nie mowia, moglbys cos o nich napisac? Jak dobra jest to firma i dlaczego te lampy sa lepsze?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   

Elfo to znana na rynku firma, nie jakiś noname z Allegro. Masz konkretną siedzibę, konkretnego przedstawiciela, konkretną gwarancję, jakąś tam tradycję. Czasami kupowanie tanio wychodzi drożej :)
 
 
komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   

Achaaa, ale ja osobiscie nie zastanawiam się nad kupowaniem lamp na allegro :shock:

Mam co innego na oku. Arek byłbym ci naprawde dozgonnie wdzięczny gdybyś był tak miły i zobaczył mój post TUTAJ i napisał coś o lampach które ja wypatrzyłem dla siebie. Naprawde bardzo cię proszę....


Oczywiście są tam URL-e w tekscie, mam wrazenie, ze wiele osob wogóle ich nie zauważa.

Dzieki
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Pią 07 Gru, 2007   

komar_kzy napisał/a:
vdr spokojnie, chodzi mi o to, ze jesli ciagnie cie do studia to IMO niejest juz fotografia amatroska. Amatorska fotografia to wg mnie moze byc kompaktem na urodzinach cioci....


a czy nie jest tak, że granica między podejściem amatorskim a profesjonalnym jest tam, gdzie zaczyna się na danym zajęciu zarabiać? (wszystko jedno czy to jest fotografia, granie w piłkę nożną czy gotowanie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11