Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Internetowe sklepy z lornetkami
Autor Wiadomość
Magda Krawczyk
Nowy


Posty: 2
Skąd: Wisełka
Wysłany: Sob 03 Cze, 2006   Internetowe sklepy z lornetkami

W którym sklepie internetowym można zamówić lornetkę? Macie jakieś SPRAWDZONE strony? Konkretnie chodzi o model Konica-Minolta Activia 10x50
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Cichy 
Nowy



Posty: 21
Wysłany: Sro 05 Lip, 2006   

Chcesz sprawdzoną activę ? Wal jak w dym ...

www.negatyw.org

lub

http://www.allegro.pl/ite...0x50_wp_fp.html


PS. Ten model to MINOLTA (nie konica-minolta) ACTIVA 10x50 WP FP


A propos sklepów - moja przygoda z lornetkami rozpoczęła się od prezentu - lornetki firmy DELTA Optical.

W sumie nie korzystałem z niej w ogóle, ale po czasie jak zacząłęm handlować troszkę tym sprzętem i nabrałem nieco wiedzy zorientowałem się, że owa Delta jest koszmarnie rozkolimowana. Po prostu były 2 obrazy aż oczy bolały.

Lornetka została zwrócona na gwarancji do sklepu ( JABO ul Gałczyńskiego 19a Bydgoszcz ). Po tygodniu dostałem zwrot z adnotacją, że lornetka jest w pełni sprawna i obraz jest równy na całej powierzchni. Została niby przetestowana na jakiejś ławie optycznej.

Jako , że sam troszkę handluję sprzetem uważam, że takie postępowanie sprzedawcy jest karygodne, po prostu nie chciało im się za przeproszeniem dupy ruszyć i wysłać sprzętu do serwisu, tylko wciskają ludziom ciemnotę i myślą, że ktoś się na to nabierze. Napisałem do siedziby firmy DELTA i dostałem odpowiedź, że lornetka zostanie bezpłatnie skolimowana (za co dziękuję).

Ot taki mój wywód na temat doświadczenia ze sklepem optycznym.
 
 
Magda Krawczyk
Nowy


Posty: 2
Skąd: Wisełka
Wysłany: Czw 06 Lip, 2006   

dzieki:) lornetka juz kupiona
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 06 Lip, 2006   

No to gratuluję. Po zapoznaniu się ze sprzętem zachęcam do podzielenia się opinią o nim w naszej bazie lornetek.
 
 
jontek
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 22 Lip, 2006   gwarancja

Chcesz sprawdzoną activę ? Wal jak w dym ...


a dlaczego tam jest tylko 12 m gwarancji na minolte powinno być 24mies

a tak pozatym to sie zastanawiam czy kupić Delta Optical Silver 10x50
czy lepiej dołożyć te 3 stewki i wziąć minolte activie bo czytałem gdzieś
jak ktoś narzekał na minolte że guma odłazi obraz drży itp. może ktoś doradzi bedzie używana ogólnie do wszyskiego tzn amatorsko czyli więcej będzie w półce leżeć , tylko ja jestem wybredny i potem żałuje że np kupiłem droższą a wcale nie jest dużo lepsza niż ta tańsza i wystarczyło kupić te tańszą albo na odwrót, :roll: taki mam głupi charkter dlatego proszę o radę... :?: dzięki
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 23 Lip, 2006   

Nie zaowazylismy w testach by guma miala tendencje do odchodzenia.
Jesli obraz drzy to lornetke (nie tylko Minolte) nalezy oprzec o statyw lub troche podpakowac ;-) na pewno pomorze.

Minolta jest bardzo dobrym produktem i coraz rzadziej mozna ja dostac w sklepach. Dobrze wykonana mechanicznie i z dobra optyka. DO Silver jest jej klonem. Troche od niej odstaje, ale jest znacznie tanszy. Jesli chcesz doraznie uzywac lornetki i nie zalowac wydanych pieniedzy, to bierz Silvera a w razie czego masz 24 m-ce gwarancji.

konrad
 
 
jontek
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 23 Lip, 2006   

chyba jednak wezne minolte activie wszyscy ją tak zachwalają i mnie się też podoba chociaż nie miałem jej w ręku
tylko właśnie nie wiem gdzie kupić czy ten gość co sie ogłaszał w poście wyżej jest pewny troche się boje jeszcze nic na allegro nie kupowałem a 700 zł na drodze nie leży dlatego chciałbym sprzęt z pewnego źródła :roll:
 
 
Leszek 
Nowy


Posty: 16
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon 24 Lip, 2006   

Ad jontek

Z własnego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć , że nie kupiłbym już żadnej lornetki nie mając jej wcześniej w ręku.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Lip, 2006   

Zawsze najlepoiej jest pojsc do sklepu i "obmacac" lornetke na wszelie mozliwe sposoby. W sklepie mozesz tez oprosic sprzedawce o wylozenie Ci kilku egzemplarzy a ty wybierzesz sobie ten naj. Jednak w przypadku Minolty Activy moze to byc raczej trudne zadanie, gdyz ostatnio naprawde ciezko jest ja spotkac w sklepach:-/

Konrad
 
 
jontek
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 24 Lip, 2006   

Leszek napisał/a:
Ad jontek

Z własnego doświadczenia mogę Ci podpowiedzieć , że nie kupiłbym już żadnej lornetki nie mając jej wcześniej w ręku.


jak tak piszecie to jednak kupie silwera przynajmniej w sklepie obmacam co i jak chociaż się za bardzo nie znam na optyce
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 24 Lip, 2006   

Przed kupnem polecam lekture artykulu Jak kupować lornetke.

konrad
 
 
jontek
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

kupiłbym tą activię z pewnego źródła gdyby to źródełko było w bielsku-białej :?
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Na korzysc wysylkowego kupowania Activy przemawia fakt, ze sa to lornetki jakosciowo powtarzalne, czyli nie jest tak ze jeden kupi super lornete, a inny jakis chlam.

Najwiekszym niebezpieczenstwem jest dla lornetki podroz, kirdy to moze ona ulec rozkolimowaniu przy mocniejszym uderzeniu, dlatego warto zdac sie na kuriera a nie na poczte polska. Warunki gwarancji i ewentualnego zwrotu musisz juz dogadac ze sprzedawca.

konrad
 
 
jontek
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

a czy taki niedoświadczony użytkownik lornetki jak ja zauważy różnicę między activią a silverem
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Lip, 2006   

Różnicę da sie zauważyć na pewno
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14