Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OM-D E-M5 - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   Olympus OM-D E-M5 - test aparatu

Zapraszamy serdecznie do lektury testu Olympusa OM-D E-M5 oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/17..._OM-D_E-M5.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

To co, ADC matrycy pracuje w zakresie 1x-4x? ;)
Dynamika matrycy na poziomie 10EV? ;)

Fajowy ten pomysł z zabawą krzywą tonalną ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Aparacik bardzo fajny i ciekawy, rzeczywiście pewien przełom. Ale nazwy mogliby się nauczyć od Apple nadawać. OM-D E-M5? Co to ma być? Jak to zapamiętać? Jak wymówić? Mamy mówić M5, jakby chodziło o Leikę?
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Nazwa wygląda tak, jakby nie mogli się zdecydować czy to bardziej cyfrowy OM, czy jednak mikro wersja E-5 :) . Ja bym wolał OM-D1, teraz jest za długo.
Aparat bardzo ciekawy, piękny, no i w końcu wyłamuje się z błędnego koła PENów.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

TS napisał/a:
no i w końcu wyłamuje się z błędnego koła PENów.
Fakt - można nawet powiedzieć, że w końcu to pierwsza matryca 4/3, która nie jest gorsza od poprzednika ;) :D
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Kwi, 2012   

Poczekajmy na DxO, może matryca osiągnie poziom tej z GH1 ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Dla mnie to pierwszy aparat Olka od dłuższego czasu, który z czystym sumieniem bym sobie kupił. Fajny design, dobre wykonanie, użyteczne funkcje i jakość obrazu bardzo dobra. Do tego 2/12, 1.7/20 i 1.8/45 i żyć, a nie umierać.
W systemie brakuje mi jeszcze jakiegoś 12-35 mm o świetle powiedzmy f/2.5-3.5. Wtedy bym go sobie kupił zamiast 2/12.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Aparacik ciekawy, z bardzo przyzwoitą matrycką. Na razie kosztuje jednak całkiem sporo.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Cena nie jest mała, ale zrozumiała. W każdym systemie mamy aparaty tańsze i droższe. Inną kwotę płacisz za Nikona D3100 a inną za Nikona D300s. Tu jest tak samo. Są tanie PENy jak np. E-PL1, który można kupić za
760 zł, albo dostać w zasadzie gratis do obiektywu 14-150 mm. OM-D ma być najdroższym i najlepszym w serii,
stąd jego cena. Jedyne co mnie dziwi, że najbardziej topowy model zdecydowali się robić w Chinach...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Ależ ja to wszystko wiem. Podobnie z NEX-7 cena jest wysoka, ale ponoć warto.
 
 
Aszex
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Arek, a ze starszych olków co byś polecał, bo tak zerkam w kierunku epl2. ;)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Aszex, to może nie w tym temacie, OK?
 
 
panmarecq 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 331
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Dla wszystkich którzy chcą zaoszczędzić to zawsze można kupić w mAmeryce,bądź portalu Amerykańskim gdzie cena wywoławcza to 999$ +koszt przesyłki. Za zaoszczędzone pieniądze można kupić 45 1.8 :) i jest super zestaw do robienia zdjęć :) .
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 17 Kwi, 2012   

Bardzo lubię stylistykę starych aparatów. Tu nie podoba mi się niestety obudowa pryzmatu, która nie kryje pryzmatu. Rozumiem przypisywanie nowych funkcji dawnym elementom, ale w tym przypadku za bardzo to "pachnie" atrapą. Dobrze, że nie dali jeszcze dźwigni naciągu filmu. Bardziej pasowałby mi design jakiegoś dalmierzowca.
 
 
wulf 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 213
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2012   

Oglądając wycinki rawów, zwłaszcza te na wyższych czułościach nie mogę oprzeć się wrażeniu, że teraz to aps-owa konkurencja została nieco z tyłu za Olympusem. Co za czasy :shock:
Najbardziej dziwi mnie jednak Wasza ocena (a raczej jej brak) wizjera o czym już wspomniałem w komentarzach.
Piszecie w podsumowaniu w wadach o średniej widoczności na ekraniku w pewnych warunkach a całkowicie pomijacie temat braku możliwości podglądu zdjęć w wizjerze.
Taka funkcjonalność jest jedną z 2 podstawowych zalet aparatów z wizjerem elektronicznym stosunku do klasycznych lustrzanek.
Możliwość oceny wykonanego zdjęcia nawet przez ułamek sekundy w wizjerze, bez odrywania od niego oka daje bardzo dużo i jest pomocne.
Ciekawe czy zostało to pominięte przez konstruktorów z przyczyn technicznych czy innych?
Jak jest w innych aparatach z takimi dużymi wizjerami?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14