Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Czw 07 Cze, 2012
Canon G12 czy Sony NEX C3D?
Autor Wiadomość
piotrekboro89
[Usunięty]

Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   Canon G12 czy Sony NEX C3D?

Witam wszystkich,
Poszukuje aparatu dla amatora, który ma zamiar zacząć poznawać fotografię. Jestem laikiem w temacie aparatów i fotografowania lecz zamierzam to zmienić, mam zamiar krok po kroku poznawać tajniki fotografowania jak i sprzętu fotograficznego, dlatego poszukuje dobrego aparatu, który będzie mi służył jako model do nauki oraz dobrej zabawy. Poczytałem troszke wątków na forum i skupiłem swą uwagę na 2 modelach, Canonie G12 oraz Sonym Nex C3D. Przeczytałem testy aparatów jak i testy obiektywów w Sonym, już byłem skłonny kupić Sonego lecz opinia na temat tych obiektywów (16mm i 18-55mm) nie jest zbyt dobra. Co polecilibyście dla osoby poczatkującej? narazie chce się wstrzymać z zakupem lustrzanki ze względu na gabaryty. Jest jeszcze jedna dosyć ważna kwestia, z tego aparatu nie będę korzystał tylko ja ale również moja kobieta, która nie będzie miała chyba zamiaru zagłębiać sie dokładnie w możliwości i funkcje aparatu.

[ Dodano: Nie 27 Maj, 2012 17:47 ]
Zamiast Sonego nex c3 w razie czego poczekam i wybiore nexa f3
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






zentaurus 
Rozmowny


Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 27 Maj, 2012   

Akurat 18-55/3,5-5.6 NEX-a jest całkiem dobry, gorzej jest z 16/2,8. Co wybrać? Trudno poradzić, są to dwie różne klasy aparatów.
 
 
piotrekboro89
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Maj, 2012   

jeżeli mógłbym wydać 2500 zł pwoiedzmy i za tą cenę kupic nexa f3 z obiektywami 16mm i 18-55 to byłby to dobry wybór? jakby mógł jakiś moderator przenieść ten wątek do działu zwiazanymi z zakupami to byłbym wdzięczny
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

Za 2500 to całkiem dużo i dobrze kupisz w systemie Samsung NX.
Np NX200 + 16/2,4 (lub 30/f2)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

Chris62 napisał/a:
Np NX200
A gdzie jest? Bo jakoś nie pamiętam abym widział to w sklepach? :roll:
 
 
piotrekboro89
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

jest w jednym sklepie za 3000 a to już troche za dużo, planowałem wydać kolo 2000-2500 na aparat plus karta, jakis futerał, ggs na lcd, czyli maks 2800, tutaj za 3000 mam tylko aparat i obiektyw (w sonym za 2500 powinienem dostac 2 obiektywy, teraz c3 z 2 obiektywami jest za 2290)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

piotrekboro89,
piotrekboro89 napisał/a:
maks 2800, tutaj za 3000 mam tylko aparat i obiektyw
Za tyle, to można kupić Nikona D5100 z 18-105.
 
 
piotrekboro89
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

Na lustrznke przyjdzie jeszcze czas, najpeirw chce kupić aparat z którego będe mógł ja korzystać oraz moja kobieta która niechce ciezkiego dużego aparatu (nex c3 z 16mm jest akurat) dlatego pomyslalem o bezlusterkowcu z 2 obiektywami w zestawie (c3 z 16mm i 18-55 za 2290) Jak poznam podstawy fotografii to zaintersuję się lustrzanką i kompakt bądź systemowy rodzinka dostanie w spadku (może mojej kobiecie spodoba się też zabawa fotografią i pouczy się np na nexie)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

piotrekboro89,
A wiesz, że on nie ma lampy błyskowej -może dokup.
 
 
piotrekboro89
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

dcs napisał/a:
piotrekboro89,
A wiesz, że on nie ma lampy błyskowej -może dokup.


Za bardzo nie rozumiem Twojego wpisu, f3 będzie miał wbudowaną, c3 ma w zestawie, G12 też ma wbudowanego flasha
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Maj, 2012   

piotrekboro89,
Pisałem o C3, ale jak jest w tym zestawie, to ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15