Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
nx100 , nx10, e-pl1, ep1, nex3. najlepsza jakość zdjęć
Autor Wiadomość
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   nx100 , nx10, e-pl1, ep1, nex3. najlepsza jakość zdjęć

Witam.
Mam zamiar zakupić aparat w ciągu najbliższych dwóch miesięcy (aż uda mi się dozbierać do sumy ok 1800 zł). Tak się złożyło, że zacząłem już rozglądać się za

aparatami.
Teraz posiadam kompakt, konica minolta z5. Posiadam do niego lampe zewnętrzną minolta 2500d

-d).
Nie jest to dla mnie różnica czy kupie używany czy nowy aparat, z reguły wiem, że opłaca się czasem kupić używany sprzęt. Na początku zastanawiałem się jaki rodzaj

aparatu był by dla mnie dobry. Chciałbym się troche nauczyć fotografowania więc odpada z miejsca aparat kompaktowy. Pozostały dwa, lustrzanka czy bezlusterkowiec. Nie

mam ogromnych wymagań a tymbardziej umiejętności. Chciałbym robić zdjęcia na wycieczkach, rodzinne czasem jakies portrety, plenery, nocne :) . Może mi ktoś podsunąć

odpowiedzi:
[pytanie nr1] czy lustrzanka robi lepsze zdjęcia niż bezlusterkowiec, wiem, że fotograf robi zdjęcia ale z którego body można więcej wyciągnąć :) (np. porównując d70s

z samsungiem nx10)?
[pytanie nr2] czy można kitowym obiektywem (czy to w aparacie z lusterm czy bez) robić zdjęcia makro?
[pytanie nr3] Wie ktoś do jakiego aparatu mógłbym wykorzystać lampe błyskową, którą posiadam? Wiem, że są jakieś przejściówki, ale do jakiego modelu by ona pasowała.

Ogólnie rzecz biorąc wiem, że lustrzanki wychodzą taniej, bo są większe. Jednak można trafić na zajechaną sztukę. W dodatku minusem jak dla mnie jest brak live-view.

Często się to przydaje, więc jakoś bardziej rozglądam się za bezlusterkowcami. Naczytałem się testów, ale i tak nie wiem co bym mógł wybrać.

[pytanie nr 4] z którego modelu można najwięcej "wycisnąć" (napisze moje przemyślenia, po przeczytaniu testów itp.):

- nx100 - dobra cena, łatwy dostęp do opcji np. zmiany ISO, brak lampy, ale jeżeli by pasowała ta minolta to bym mógł wziąć pod uwagę, wizjer by się przydał ale nie

jest to powód bym go odrzucał.

- nx10 - cena, wizjer, lampa, czyszczenie matrycy,

- nex 3 / nex 5 - dość drogi i trudny dostęp do funkcji, ale posiada lampe i chyba najładniejsze zdjęcia można wyciągnąć.

- e-p1 - dobra cena, metalowy, dobry dostęp do funkcji, brak lampy, może da się podłączyć tą moją. Słyszałem też, że jakość zdjęć jest gorsza niż w pozostałych.

- e-pl1 - brak pokrętła do wyboru fukncji, lampa błyskowa no i cena też w miare.

- g1 - podobnie jak nx10, tylko nie wiem jak z jakością zdjęć.

Proszę o podpowiedź, czy któryś na prawde wyróżnia się pod względem jakości zdjęć? Może moje przemyślenia są błędne, więc proszę też mnie poprawić :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Nie na wszystkie pytania mogę odpowiedzieć, ale na te co mogę, to spróbuję. A nuż do czegoś Ci się moje wypociny przydadzą? No to próbujmy.
Po pierwsze, nie będę Ci stręczył kompakta, skoro deklarujesz, ze interesują Cię tylko aparaty systemowe (z wymiennymi obiektywami).
Po drugie - ja bym raczej w miarę możliwości szukał nowych aparatów, a jeżeli używek, to tylko od godnych zaufania znajomych.
Po trzecie:
meleb napisał/a:
czy lustrzanka robi lepsze zdjęcia niż bezlusterkowiec
Zależy jaka lustrzanka i jaki bezlusterkowiec. Podstawowa różnica wynika z wielkości i jakości matrycy oraz jej innych cech (procesor obrazu itp). Z tych dwóch, które wymieniłeś, to ja bym wybrał bezlusterkowca. Dużo zależy też od jakości obiektywu i raczej z góry zakładaj, że jeżeli jakość zdjęć ma dla Ciebie znaczenie, to będziesz musiał dokupić jakieś dobre szkło zamiast kitowego.
Po czwarte:
meleb napisał/a:
czy można kitowym obiektywem (czy to w aparacie z lusterm czy bez) robić zdjęcia makro?
Jeżeli jest on dedykowany do makro (ma na obudowie napis "makro"), to tak, choć ja akurat się z takim nie zetknąłem. Do swojej lustrzanki (Sony Alfa 700) dokupiłem obiektyw Carl Zeiss Vario Sonnar 16-80 mm zamiast kitowego i gdy chcę robić nim makra, dokładam pierścienie pośrednie. Pierścienie mają tą zaletę, że są względnie tanie i można je używać praktycznie do kazdego obiektywu. No, fakt - nie wiem jak to byłoby w przypadku bezlusterkowca, ale chyba są do nich też produkowane. W każdym razie upewnij się.
Po piąte:
meleb napisał/a:
do jakiego aparatu mógłbym wykorzystać lampe błyskową, którą posiadam?
Na pewno bez problemów do sonowskiego Nexa i do każdej Alfy Sony. Wprawdzie nie jestem zwolennikiem lustrzanek z lustrem półprzepuszczalnym (niepodnoszonym), ale to rozwiązanie ma też swoje zalety, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na livie view: tutaj miałbyś lustrzankę z permanentnym podglądem LV. (Moja A700 tego nie ma i przyzwyczaiłem się).
Po szóste: z tych modeli, które wymieniłeś, czuję sympatię do NEX-3, ale ja bym dołożył jeszcze lustrzankę Sony SLT A37 z obiektywem kitowym Sony 18-55 mm, który cieszy się bardzo dobrą opinią. Kto wie - być może jest najlepszym szkłem kitowym na rynku?
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru. :smile:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

meleb,
http://www.optyczne.pl/po...3=911&add4=1240
http://www.optyczne.pl/po...=1001&add1=1002
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

I jeszcze przykład makra moim szkłem 16-80 z pierścieniami pośrednimi:

DSC02109_do-int.jpg
Plik ściągnięto 16521 raz(y) 243,2 KB

 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Soniak10,
Soniak10 napisał/a:
...dokupiłem obiektyw Carl Zeiss Vario Sonnar 16-80 mm zamiast kitowego...
Napisz ile dałeś.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

2500 jest kompatybilna z nexem 7 (on ma stopkę), z 3 i 5 można jej użyć najwyżej jako podstawki pod obiektyw.
z linią slt/slr - bez problemów.
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

Sony SLT A37 jest za drogi, pozatym to lustrzanka a troche sie nastawilem na bezlusterkowca. Nex 7 tez za drogi :-) . Szkoda, ze tej lampy nie wykorzystam z zadna przejsciowka, chyba ze ta lustrzanke alfe soniaka wziac.

[ Dodano: Pon 18 Cze, 2012 14:46 ]
http://www.mega-pixel.pl/...niazdem-PC.html moze mi ktos to wytlumaczyc?
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Pon 18 Cze, 2012   

dcs napisał/a:
Napisz ile dałeś.

2900 zł. :!:
meleb napisał/a:
Proszę o podpowiedź, czy któryś na prawde wyróżnia się pod względem jakości zdjęć?

Najlepiej zrobisz, jak wpiszesz w wyszukiwarce hasło: "Imaging resource comparometer", wybierzesz dwa interesujace Cię aparaty i wykonane nimi zdjęcie tego samego motywu, potem klikniesz na jedno i drugie zdjęcie żeby je wyświetlić w maksymalnej rozdzielczości, i... już będziesz wszystko wiedział. :idea:
Powodzenia! :cool:

[ Dodano: Pon 18 Cze, 2012 22:03 ]
meleb napisał/a:
Szkoda, ze tej lampy nie wykorzystam z zadna przejsciowka, chyba ze ta lustrzanke alfe soniaka wziac. [

Nie za bardzo rozumiem: jeżeli zdecydujesz się na Alfę, to nie potrzebujesz żadnej przejściówki, lampa ma przecież tą samą stopkę... :shock:
Acha, i jeszcze jedno: przemyśl, czy nie warto jednak zdecydować się na A37 lub Nex7 na raty? Wiele sklepów internetowych (i chyba nie tylko) oferuje taką formę płatności. Moim zdaniem gra jest warta świeczki :roll:
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

Witam.
Na raty nie chce brac. Lampa pasuje do alfy ale chyba nie do nexa 3/5. Czy z jakims adapterem dalo by sie podlaczyc do np. samsunga? Jeszcze pozostaje kwestia kosztow za dodatkowe obiektywy, chyba samsung ma najtansze, czy sie myle? To dosc istota sprawa, ktora tez moze miec wplyw na moja decyzje. Dzis jak wroce z pracy sprawdze porownania zdjec, moze to mi ulatwi wybor :-)

dzieki za odpowiedzi
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

meleb napisał/a:
Dzis jak wroce z pracy sprawdze porownania zdjec, moze to mi ulatwi wybor :-)

Jakie zdjęcia będziesz porównywał -skąd?
Nie piszesz chyba o radosnej twórczości użytkowników? -Tu o jakości zdjęć będzie decydować czy ktoś potrafi je robić, czy też nie /lub czy ma oko/, albo to że się udało.
http://www.dpreview.com/reviews/sonynexc3/9 Tutaj możesz podstawić nex-3, nex-5 i nx100, wybrać format RAW/JPEG i pojeździć po ISO.
http://www.dpreview.com/reviews/sonynexc3/12 A tu po ustawieniu pojeździć po zdjęciu.
Do zdjęć z tańszych Nexów to bym wolał F3 lub C3 /od 3 i 5/.
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

sprawdze te linki, a co do nexow to odstrasza mnie dostep do ustawien. Boje sie, ze mnie zniecheci wchodzenie ciagle do menu. Jako pierwszy aparat z ustawieniami manualnymi wolalbym cos innego. No i ta nieszczesna lampa, ktora chcialbym jednak wykorzystac.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

meleb, moim zdaniem kierując się tym wykorzystaniem lampy mocno sobie ograniczasz wybór. Przy małym budżecie być może lepiej sprzedać lampę a pomyśleć np. właśnie o tym Samsungu (rzeczywiście jest parę szkiełek w dobrej cenie) czy choćby Mikro-4/3, gdzie wybór obiektywów masz naprawdę spory.
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

aha, a co bys bardziej polecal samsung czy mikro 4/3? Lampy zapewne w zaden sposob nie da sie. do tego podlaczyc tak? :-)

jej sprzedaz byla by raczej nie oplacalna :-)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

meleb napisał/a:
samsung czy mikro 4/3?
Ja głosuję za m4/3 chyba, że chcesz ekonomicznie - to Samsung NX też może być ;)
meleb napisał/a:
Lampy zapewne w zaden sposob nie da sie. do tego podlaczyc tak? :-)
Nie
meleb napisał/a:
jej sprzedaz byla by raczej nie oplacalna :-)
To tym bardziej dziwne, że w tym kontekście rozpatrujesz zakup aparatu. To tak jakbyś kupował samochód wedle rozmiaru opony, bo masz w piwnicy komplet zimówek nadających się jeszcze do użytku...
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

dobre porownanie :-) w sumie to chcialem sie dowiedziec czy da sie ja wykorzystac, ale raczej nexa nie bede wybieral wiec oleje lampe. Mikro 4/3 tzn jaki model? Samsung w sensie niskie ceny a jak z jakoscia w porownaniu do mikro 4/3?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 18