Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
nx100 , nx10, e-pl1, ep1, nex3. najlepsza jakość zdjęć
Autor Wiadomość
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Wto 19 Cze, 2012   

dcs napisał/a:
Jakie zdjęcia będziesz porównywał -skąd?

Takie, jakie sobie meleb wybierze. Na początek trzeba wybrać dwa aparaty do porównania i pokażą się zdjęcia testowe tego samego motywu, wykonane wybranymi modelami:
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Nie wchodziłes jeszcze na tą stronę?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

Po porownaniu jakisci iso jak dla mnie najlepiej stoi nex, a pozniej e-pl1. Nx100 odpada. Na nexa tez sie raczej nie zdecyduje. Tylko teraz pytanie jak z obiektywami do e-pl2. Orientuje sie ktos?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

meleb napisał/a:
Tylko teraz pytanie jak z obiektywami do e-pl2. Orientuje sie ktos?
Szukaj szkieł m4/3. Jest ich trochę.. Od Olympusa, Panasonic, trochę niezależnych producentów...
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

meleb,
Chcesz kupić dwa zoomy?
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 20 Cze, 2012   

Przegladajac ceny obiektywow sttwierdzilem, ze to tez staje sie dla mnie wyznacznikiem :-) . Samsung oferuje duzo tansze obiektywy niz te do mikro 4/3. To na razie przesadza o wyborze nx10. Lepiej miec gorszy aparat i np. dwa obiektywy niz lepszy z kitowym. Poza tym doczytalem, ze jest problem w e-pl1 z wspomaganiem af. Raczej bylo by to dla mnie uciazliwe. Musze sie jeszcze utwierdzic w przekonaniu, ze samsung by mi przypasowal, wiec poprzegladam jakies zdjecia robione tym aparatem.

pozdrawiam i dzieki za ponocne odp.
 
 
lotofag 
Optyczny
*******



Pomógł: 41 razy
Posty: 1974
Skąd: WA-WA
Wysłany: Czw 21 Cze, 2012   

meleb napisał/a:
Samsung oferuje duzo tansze obiektywy niz te do mikro 4/3. To na razie przesadza o wyborze nx10.

A czy coś poza ceną różni jeszcze te obiektywy? ;)
meleb napisał/a:

Lepiej miec gorszy aparat i np. dwa obiektywy niz lepszy z kitowym.

A te dwa to "lepsze" czy po prostu dwa bo "tanio"?
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 21 Cze, 2012   

Czytalem, ze stalki sa tanie do samsunga a jakosc zdjec jest bardzo dobra.

Tak wogole to jestem w czarnej d... Osoba, ktora bedzie rowniez uzywac tego aparatu nie chce samsunga, bo i stary kompakt i komorka tej firmy ulegly zepsuciu. W tym wypadku nie wiem czy nie wybiore lustrzanki. Bez live view, wieksze no ale bezlusterkowce ogolnie chyba wychodza drozej, chyba, ze uda mi sie przekonac zone do nx10 ale sam za malo wiem. Przeroslo mnie to wszzystko, a nie chce wtopic 2k w aparat, ktory bedzie mial szumy i nie bedzie sie dalo zrobic satysfakcjonujacej glebi ostrosci. Sam nie wiem czy nx10 to pociagnie. Okazuje sie, ze za 2000 zl nie mozna miec wszystkiego co bym chcial tzn zdjecia w nocy, w ruchu itp. Nie chce wydawac wiecej na aparat, ktory bedzie sluzyl na wycieczkach, spacerach do fotografowania rodziny, fotografowania kociakow w ruchu itp, Tyle tematow o lustrach a jeszcze moze sie okazac, ze trafie na uzywany zlom :-) . Sorki za maly wyylew ale mam powoli dosc, jak puszka ok to. obiektywy drogie albo na odwrot :-)

pozdro
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Cze, 2012   

meleb,
meleb napisał/a:
W tym wypadku nie wiem czy nie wybiore lustrzanki.

dcs napisał/a:
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012 20:09
meleb,
http://www.optyczne.pl/po...3=911&add4=1240
http://www.optyczne.pl/po...=1001&add1=1002
Pisałem o tym cztery dni temu.
Wszystkie zaproponowane przeze mnie lustrzanki mają Live View.
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

Dzieki za podsuniete linki.
To juz nie temat na ten dzial, ale moze ktos sie wypowie. Z podanych lustrzanek (i nie tylko) chyba najlepszym w stosunku jakosc/cena znalazl sie jak dla mnie pentax k-r. Rozmiarowo z LV a co najwazniejsze pod wzgledem jakosci zdjec. Koszt nowego zestawu z kitem wynosi 2200. Chyba nawet bym sie skusil na nowego, bo boje sie, ze cos moze byc nie tak. Tylki pytanie czy wejsc w ten system? Slyszalem, ze najlepiej w nikons czy canona. Z tym, ze jestem amatorem i watpie, ze bede kupowal dodatkowo 3 obiektywy. Poza tym cenowo chyba az tak duzej roznicy nie ma. Wiadomo, z nikonem mozna by sie rozwijac, bo wiecej na rynku obiektywow, ale moze nie bede mial takiej potrzeby i zostane przy kitowym i ewentualnie zakupie kiedys dodatkowy. Moze ktos cos doradzic?
W pentaxie urzekla mnie szybkosc AF i jakosc zdjec.

pozdrawiam
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

meleb,
Twoja minolta ma zoom 35-420mm.
Zoom Pentaksa 18-55 /do porównania 27-80mm/
Pentax 50-200mm /do porównania75-300mm/ -drugi, który musiałbyś dokupić kosztuje z 600zł. Dochodzi konieczność noszenia i zmian tego dodatkowego obiektywu.
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

Uzywalem zoomu ale nie jest to dla mnie wyznacznik :-) przynajmniej teraz mi sie tak wydaje :-) . Raczej w najblizszym czasie i tak by mnie nie bylo stac na obiektyw a takie zestawy z dwoma obiektywami sa odpowiednio drozsze.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

meleb,
Za 2200 to masz spory wybór nowych bezlusterkowców z zoomem 18-55. :twisted:
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

tak wiem. Powiem szczerze, ze nie wiedzialem, ze sa lustrzanki z LV i w dodatku male (k-r). Na poczatku bylem przekonany, ze bezlusterkowiec bedzie czyms dla mnie idealnym. Teraz jednak troche mi sie odmienilo po przewertowaniu kolejnych testow lustrzanek. Poza tym moja piekniejsza polowka ostatnio stwierdzila, ze wazniejsza jest jakosc niz wielkosc;-), wiec po odrzuceniu w miare taniego nx10 zaczelismy szukac lustrzanek.
Ten pentax to chyba najlepsze body w tej cenie.

pozdro
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

Za niewiele więcej /2400/ masz z lepsza matrycą Nikona D5100 -lepsze filmowanie, gibany ekran, słabszy czas /1/4000s/ -ale to raczej mało istotne, brak mikrokalibracji -mało istotne jak nie będziesz kupował niemarkowych szkieł itd.
http://www.optyczne.pl/po...=1240&add2=1225
A D3100 mógłbyś kupić z 18-105mm VR i prawdopodobne jest, że co do szkieł więcej byś nie potrzebował.
 
 
meleb 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 22 Cze, 2012   

2200 już jest naciągnięte o 200 ;) z tych podanych i tak najbardziej podoba mi się pentax, chyba coraz bardziej się utwierdzam, że jest to najlepsza puszka w tej cenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16