Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Opinie na temat testów na optyczne.pl, 2012
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

kozidron napisał/a:
komor powiedz mi jakim cudem to sie udaje innym portalom ?

Kwestia wyboru na co się kieruje swój nakład pracy. Skoro problemem nie jest transfer, jak już ustaliliśmy.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

komor, nadal mnie nie oświeciłeś jaki jest problem zastapieniu rawami kilku jotpegów?

Ten nakład pracy jest aż tak ogromny :shock: ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

jaad75 napisał/a:
Ale nie korci Cię dla własnego spokoju sprawdzić, na ile to co piszesz w teście danego szkła przekłada się na całokształt? Już nawet teraz pomijam kwestie testowania i publikacji, pytam o Twoją prywatną opinię - nie masz czasem ochoty przekonać się, czy nie zmarnowałeś czasu, bo trafił Ci się bubel?


Nie. Bo już czekają na mnie kolejne testy ;) Szczerze powiedziawszy w znacznej większości przypadków (mówimy o nowościach) nie da się tego sprawdzić od razu. Bo nawet jeśli w Polsce jest więcej niż jednak sztuka, to i tak wszystko idzie do innych redakcji do testów, więc dostępu do tego nie ma. A tutaj akurat wiem jak sytuacja się ma, bo ilość Samyangów jaka przeszła przez moje ręce jest naprawdę spora. I nie mam o nich tak nieskazitelnej opinii jak kozidron.

kozidron napisał/a:
No dobra ja widzę i wydaje mi się, że mam do tego prawo. Nie będą lepsze ale bardziej wiarygodne, czy to tak ciężko zrozumieć.


Po pierwsze, nie uważam, że wrzucanie RAWów zwiększy wiarygodność. Po drugie, wiarygodności nie zdobywa się zdjęciami przykładowymi.

kozidron napisał/a:
i naprawdę byś się tym przejął w kontekście tych wszystkich sponsorowanych artykułów ?
Dziwię się, że się sam oszukujesz.


Nie mam sobie nic do zarzucenia w kwestii artykułów sponsorowanych. Zawsze są one u nas wyraźnie oznaczone stosownym napisem lub informacją, że to reklama. Jeśli uważasz, że można nas kupić, to po co Ci te gadki o RAW-ach i wiarygodności?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

kozidron napisał/a:
Ten nakład pracy jest aż tak ogromny :shock: ?


Nie musi być ogromny. Wystarczy że jest jakiś i ja nie zamierzam go ponosić, bo nie uważam, że warto. Proste.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Arek, mówimy tylko o zdjęciach tablic, nie rób ze mnie idioty, nie chce ogladać zdjęć skrzynki pocztowej na pełnej dziurze albo popiersia pomnika na f8, widzę że nie traktujesz tej dyskusji nawet odrobinę poważnie.

Arek napisał/a:
Nie musi być ogromny. Wystarczy że jest jakiś i ja nie zamierzam go ponosić, bo nie uważam, że warto. Proste.


Uwazam, że powinniście stosować spójną politykę, najpierw to był duzy nakład pracy a teraz jest już "jakiś" albo to zwykłe nieporozumienie (jak to zazwyczaj bywa na forumach) albo już oboje z Komorem piszecie co innego.

Czyli odpowiedź jest jak zwykle: nie, bo nie.

Arek napisał/a:
I nie mam o nich tak nieskazitelnej opinii jak kozidron.


hola, hola, gdzie napisałem, że mam taką opinie na temat samyangów.
Arek , nie przeginaj, to jest nieuczciwe, już wolę twoje wywody o "noszeniu spodni".
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

"Jakiś" w kontekście tego co napisałem, oznacza zbyt duży, abym decydował się go ponosić. Nigdzie nie twierdziłem, że jest ogromny.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Arek napisał/a:
"Jakiś" w kontekście tego co napisałem, oznacza zbyt duży, abym decydował się go ponosić. Nigdzie nie twierdziłem, że jest ogromny.


No dobra, zamiast kilku jotpegowych pstryków skrzynki, huśtawki i pomnika na "zerowym wyostrzaniu" nazwijmy rzeczy po imieniu: totalnie zbędnych i niczego nie wnoszących do testu mozna by wsadzić rawy tablic testowych.

Ale nie, lepiej wstawiać pstryki jotpegów na "zerowym wyostrzaniu" :lol:

Arek, czy ty widzisz, że tą argumentacją pokonujesz sam siebie, ja nawet nie muszę sie specjalnie starać.

Wyjasnij mi, jak te pstryki (skrzynki, ławeczki, pomnika) na "zerowym wyostrzaniu" podnosza wartość testu, bo zgłupiałem :shock: ?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

kozidron napisał/a:
Wyjasnij mi, jak te pstryki (skrzynki, ławeczki, pomnika) na "zerowym wyostrzaniu" podnosza wartość testu, bo zgłupiałem :shock: ?


W ogólności nie bardzo. Od początku to pisałem. W pierwszych testach nie było żadnych zdjęć przykładowych, które uważałem za zbędne. Wprowadziłem je na prośbę Czytelników, bo wtedy uznałem, że może warto. Teraz konsekwentnie się ich trzymam, bo dałem się przekonać, że niektórzy mogą chcieć obejrzeć sobie nieostrości na faktycznych zdjęciach, bo trudno jest na podstawie tego jak obiektyw koryguje różnego rodzaju wady wywnioskować jak będą wyglądać nieostrości. Kilka zdjęć przykładowych skrzynki, ławeczki, pomnika, pozwala to łatwo ocenić. I to jest jedyna wymierna wartość zdjęć przykładowych. Więcej nie widzę. I nie zamierzam marnować na ten temat więcej czasu.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

kozidron napisał/a:
albo już oboje z Komorem piszecie co innego

Bardzo przepraszam, ale ja piszę swoje widzimisię na podstawie swojego doświadczenia oraz (ograniczonego) dostępu do pewnych wewnętrznych informacji i „brudów” redakcji. Nie reprezentuję redakcji.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

komor napisał/a:
ja piszę swoje widzimisię na podstawie swojego doświadczenia oraz (ograniczonego) dostępu do pewnych wewnętrznych informacji i „brudów” redakcji. Nie reprezentuję redakcji.


komor, jesteś jednak po Naszej stronie :shock: :twisted:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

komor napisał/a:
Bardzo przepraszam, ale ja piszę swoje widzimisię na podstawie swojego doświadczenia oraz (ograniczonego) dostępu do pewnych wewnętrznych informacji i „brudów” redakcji.


Bardzo przepraszam ale ja zrozumiałem, że uważasz iz lepiej wklejać jotpegowe pstryki na zerowym wyostrzaniu, niz wrzucić kilka rawów tablic. Oraz, że takie działanie nie jest marnowaniem czasu :wink:

Arek napisał/a:
W ogólności nie bardzo. Od początku to pisałem. W pierwszych testach nie było żadnych zdjęć przykładowych, które uważałem za zbędne. Wprowadziłem je na prośbę Czytelników, bo wtedy uznałem, że może warto. Teraz konsekwentnie się ich trzymam, bo dałem się przekonać, że niektórzy mogą chcieć obejrzeć sobie nieostrości na faktycznych zdjęciach, bo trudno jest na podstawie tego jak obiektyw koryguje różnego rodzaju wady wywnioskować jak będą wyglądać nieostrości. Kilka zdjęć przykładowych skrzynki, ławeczki, pomnika, pozwala to łatwo ocenić. I to jest jedyna wymierna wartość zdjęć przykładowych. Więcej nie widzę. I nie zamierzam marnować na ten temat więcej czasu.


ah zu :shock: czyli reasumujac więcej sie dowiemy z jotpegowych pstryków na "zerowym wyostrzaniu" niż ze rawów tablic testowych, dość kontrowersyjne stwierdzenie jak na NAUKOWCA :shock: jestem cały czas pod wrażeniem.
Ja rozumiem, że warto zostawić kilka jotpegów, bo testy mają trafiać też do "ludzi" ale tym postem Arku dałeś radę :razz:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

Sunders napisał/a:
komor, jesteś jednak po Naszej stronie :shock: :twisted:

Jestem po stronie Prawdy i Sprawiedliwości. :) Nie mylić z… :P

kozidron napisał/a:
Bardzo przepraszam ale ja zrozumiałem, że uważasz iz lepiej wklejać jotpegowe pstryki na zerowym wyostrzaniu, niz wrzucić kilka rawów tablic.

Użyję jednego z Twoich typowych argumentów: przytocz, gdzie tak napisałem. :)

Kozi, weź wyluzuj rajtuzy, bo problemem nie jest to, czy Arek wrzuci parę RAW-ów, tylko to, że czasem poziom komentów niektórych użyszkodników jest taki, że nóż się w kieszeni otwiera. Roboty przy tych durnych testach jest naprawdę wciul, wierz mi, więc takie pochopne rzucanie, a może to, a może tamto, naprawdę jest tylko pochopnym rzucaniem, bez świadomości co się za tym kryje. A jak poziom uszczypliwości i agresji wzrasta do takiego, jak przy tej kwestii RAW-ów, to teraz choćby Arek sam doszedł do wniosku, że RAW-y trzeba wrzucać, to dla samej zemsty nadal ich nie będzie wrzucał.
Dyskutować, wytykać błędy i niekonsekwencje – bardzo dobrze, ale poziom kultury można zachować przy tym wszystkim.

Co do Twojego ostatniej odpowiedzi do Arka, to znowu widać, że nic nie zrozumiałeś…
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

komor napisał/a:
Użyję jednego z Twoich typowych argumentów: przytocz, gdzie tak napisałem. :)


komor, twoje stanowisko jest jasne w tej kwestii :razz:

komor napisał/a:
Kozi, weź wyluzuj rajtuzy, bo problemem nie jest to, czy Arek wrzuci parę RAW-ów, tylko to, że czasem poziom komentów niektórych użyszkodników jest taki, że nóż się w kieszeni otwiera. Roboty przy tych durnych testach jest naprawdę wciul, wierz mi, więc takie pochopne rzucanie, a może to, a może tamto, naprawdę jest tylko pochopnym rzucaniem, bez świadomości co się za tym kryje. A jak poziom uszczypliwości i agresji wzrasta do takiego, jak przy tej kwestii RAW-ów, to teraz choćby Arek sam doszedł do wniosku, że RAW-y trzeba wrzucać, to dla samej zemsty nadal ich nie będzie wrzucał.
Dyskutować, wytykać błędy i niekonsekwencje – bardzo dobrze, ale poziom kultury można zachować przy tym wszystkim.


ale wielki szacun za kawał dobrej roboty i za to, że chce mu się czasem porozmawiać z szaraczkami, nie twierdzę inaczej i wiem też, że kilka tematów traktowane jest w osobliwy sposób (kwestie wielokrotnie omawiane).

komor, "dla samej zemsty", pokonałeś mnie idę sobie odmrozić uszy na złość matce :razz:

komor napisał/a:
Co do Twojego ostatniej odpowiedzi do Arka, to znowu widać, że nic nie zrozumiałeś…


a co tu duzo rozumieć, naukowiec twierdzi, ze zwykly uzytkownik zobaczy więcej na tych jotpegowych pstrykach, pytanie brzmi dlaczego zamiast jak w ostatnim teście(puszki) ponad 60 fotek jotpegów na zerowym nie wrzucić choćby 12 rawów tablic testowych ?
Mozna zadać pytanie, który zwykły uzytkownik w naszym pieknym kraju kupi D4 :razz:
hehe, oczywiście ten amator pooglada sobie ponad 60 fotek jotpegów na zerowym z D4.

Kiedyś było tych fotek max 20, teraz nie szkoda czasu na 60 jotpegów, eh ta argumentacja :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

kozidron napisał/a:
a co tu duzo rozumieć, naukowiec twierdzi, ze zwykly uzytkownik zobaczy więcej na tych jotpegowych pstrykach


Arek napisał/a:
Od początku to pisałem. W pierwszych testach nie było żadnych zdjęć przykładowych, które uważałem za zbędne. Wprowadziłem je na prośbę Czytelników, bo wtedy uznałem, że może warto. Teraz konsekwentnie się ich trzymam, bo dałem się przekonać, że niektórzy mogą chcieć obejrzeć sobie nieostrości na faktycznych zdjęciach, bo trudno jest na podstawie tego jak obiektyw koryguje różnego rodzaju wady wywnioskować jak będą wyglądać nieostrości. Kilka zdjęć przykładowych skrzynki, ławeczki, pomnika, pozwala to łatwo ocenić. I to jest jedyna wymierna wartość zdjęć przykładowych. Więcej nie widzę.


Podkreślić Ci wężykiem, czy dasz sobie radę sam? :)
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Cze, 2012   

komor, jak krew w piach :razz: Jak to się ma do relacji 60 jotpegów w teście do wrzucenia kilku rawów tablic :razz: tym bardziej np. przy teście d4 :razz:
Ja rozumiem, ze Arek ma poczucie misji "dla zwykłego zjadacza jotpegów" ale skoro tego czasu jest tak mało a przy tych testach tyle roboty, to po co 66 jotpegów :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15