Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Panasonic Lumix DMC-LX7
Autor Wiadomość
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

Jackiller napisał/a:
Jeszcze w kontekście poruszanej tutaj kwestii wolnego ZOOM.


Pojęcie względne - dla mnie zoom jest w sam raz a jak trzeba szybciej przestawiamy na większy skok i zoom skacze 24, 28, 35, 50,70,90 i mam 6 jasnych stałek bez konieczności wymiany :mrgreen:

[ Dodano: Wto 19 Lut, 2013 14:36 ]
Jackiller napisał/a:

No ale z RXa Czy P7700 jest jakby (na codzień) lepiej - prawda ?


Na codzień nikt nie ma porównania z tych samych miejsc jednoczesnie.
Na codzień ważne np dla mnie jest mieć ekwiwalent 24 mm którego nie ma w ww modelach.

A bo zapomniałem powiedzieć, że "zanabyłem" LX-7 i jestem w trakcie zapoznawania się z instrukcją.

Mam pytanko pewnie cube007 jako obeznany pasikonowiec pomoże w kwestii lampy zewnętrznej +- czy ten model FL220 za 500 PLN ma odchylany palnik?
Piszą w sklepach internetowych , że ma ale jakoś ze zdjęcia nie wygląda na to....

PS.
W naszych sklepach LX-7 jest wciąż mocno za drogi ale dostałem dedykowany futerał na otarcie łez i 2 lata gwarancji.

Podoba mi sie pierścień przysłon i wybór proporcji na obiektywie (również multiaspect) a przede wszystkim jasność.
Programów natłok ja póki co tradycyjnie próbuje się bawić trybami PAS i testuję tryby AF.
Jest regulacja wielkości obszaru AF jak w moim NX10 - hurra.
Również fajnie rozwiązano włączanie filtra ND i MF.
Wieczorem pstrykałem w kiepskim swietle takie pstryki testowe z flashem wbudowanym i bez hdry itakie tam - ubytek prądu na razie niewielki.
Nie podoba mi się twardo działające pokrętłlo i brak zabezpieczenia wysuniętego obiektywu.
Szkoda też, że nie ma Amoleda z EX2.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






FotoAkcesoria 
Początkujący



Posty: 28
Wysłany: Pią 22 Lut, 2013   

Moim zdaniem aparat jak najbardziej godny uwagi,zresztą potwierdza o cały szereg pozytywnych opinii. Może i jest nieco droższy,ale warto zainwestować.
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

3 stówy taniej od RX100 to gruba przesada Panasonica (zresztą cena P7700 też nie niższa). Całe szczęście że LX7 w US jest za cirka 300-350$
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 23 Lut, 2013   

Jackiller napisał/a:
3 stówy taniej od RX100 to gruba przesada Panasonica
Tyle, że między tymi aparatami nie ma tak dużej technicznej różnicy. No chyba, że ktoś leci na sam rozmiar sensora ;)
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Nie 24 Lut, 2013   

Nie ma co dublować wpisów, więc przeniosłem swoja odpowiedź tutaj
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Prosiliśta o sample więc tak tak na szybko popełniłem i wywołałem AL bez odszumiania choć zapomniałem wyzerować wyostrzanie i zostało na 43....
Zdjęcie wyszło jaśniejsze niż rzeczywistość

LX-7: 1/4 sec, f1,4, ISO 1000
oświetlenie 2x0,8W LED z łuku pod sufitem.



i crop:

 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

Witam
Mam prośbę do posiadaczy/wiedzących
Kupiłem ten aparat (jeszcze go nie mam), ale chcę dokupić "jakiś" tele 2x.
Proszę o informację w jaki sposób odbywa się mocowanie ?
W teście napisano że
Cytat:
Interesującym dodatkiem jest umożliwienie montowania na obiektywie filtrów w rozmiarze 37 mm.

Ale nie widzę jak to realizować?
Znalazłem fotki aparatu ze zdjętą osłoną/pierścieniem na froncie obiektywu

I to mi wygląda mi na jakieś szybkie mocowanie. Czy zatem jest właśnie tak, że w miejsce tego pierścienia mocuje się tulejkę z gwintem a w niej dopiero filtry, konwertery ? Czy może w obiektywie jest gdzieś gwint którego nie widzę i trzeba każdorazowo wkręcić się w razie potrzeby ?

Pytam, bo w starym Sony DSC-H2 miałem dokupiony "Wide" który był wkręcany w tuleję. Wkręcanie aluminium w tworzywo a tym bardziej jego wykręcanie stanowiło nie lada wyzwanie, o szybkości rozwiązania nie wspominając. Stąd przerobiłem to wykorzystując osłonę przeciwsłoneczną, która jest mocowana na szybko


Rozwiązania "na szybko" będę tez szukał w LX7 - proszę o podpowiedź jak to jest rozwiązane i czy to mocowanie przedniego pierścienia/osłony to jakiś standard czy rozwiązanie tylko do tego aparatu ?? I gdzie znajduje się owe 37mm ?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

Jackiller napisał/a:
Czy zatem jest właśnie tak, że w miejsce tego pierścienia mocuje się tulejkę z gwintem a w niej dopiero filtry, konwertery ?
Zobacz jak wygląda wysunięty obiektyw:

Ten zewnętrzny pierścień możesz zdjąć i wtedy można założyć tuleję i telekonwerter, tak jak to miało miejsce w LX5. Ale dodatkowo na tym wysuniętym obiektywie jest gwint, na który możesz bezpośrednio nakręcić filtr, np polara.
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

Ok - dziękuję
Uzupełniając
Jakiej MAX pojemności karty pamięci sa obsługiwane przez aparat ?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

http://dlc.panasonic-euro...F&lang=pl&src=3 strona 20
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

Podzięki raz jeszcze
Hijax - nie widzę gwintu na obiektywie ?
LX7 large

[ Dodano: Sob 30 Mar, 2013 17:58 ]
Ok kumam (str 203 w instrukcji) jest tam osłona gwintu
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Sro 03 Kwi, 2013   

Do konwertera trzeba dokupić tulejkę specjalną do LX7.
Do filtrów wystarczy adapter przykręcany na koniec obiektywu.
Zarówno obiektyw jak i obudowa maja pierścienie które trzeba zdemontować.
Odkręcenie pierścienia z obiektywu jest trudne za pierwszym razem.
Wymaga to ostrożności - tutaj producent sie nie popisał...

Ja nie mam zamiaru póki co używać konwertrów bo LX7 jest dla mie drugim aparatem (do tele mam 50-200 NX) ale będę ciekaw jakie efekty z nich uzyskasz.

Zazdroszczę możliwości zakupu po tak niskiej cenie.
Co prawda potaniał o ok 100 PLKN od momentu kiedy ja kupiłem ale jednak cena z USA jest wciąż "groszowa".
 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013   

Dzięki
Patrzyłem na YT jak to jest z tym odkręcaniem.
Na pierwszy wyjazd zabieram bez niczego (tylko filtry dokupię, przydadzą się w maju nad Bałtykiem) i sprawdzę czy na co dzień starcza te 100mm.
Co do tele, to poprosiłem o pomoc w tym wątku (sorka za dublowanie, ale tam może mniej ludzi tam zagląda). Nie wiem na co się zdecydować.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013   

Kilka foci nocnych z ręki:






 
 
Jackiller 
Bywalec
posiadacz LX7


Pomógł: 1 raz
Posty: 188
Skąd: WPR
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013   

Po zakupie jedna rzecz mnie jednak drażni.
Stabilizacja jest dobra, ale jednak 6letni sony dsc-h2 bije ją na głowę.
Idąc i nagrywając (a mam bujliwy chód) nie za bardzo da się oglądać materiał. Mówię o bujaniu sie góra-dół, bo prawo-lewo jakby dużo lepiej to wyglądało.
Po prostu kiepsko się ogląda materiał wideo nagrany z chodu (a nagrywałem słoneczny Kraków 19.04)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14