Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sulejów 2012 - V Zlot Czytelników Optyczne.pl
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012   

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Mimo zachęt maźka, postaramy się nie nawalić i w przyszłym roku. Cieszę się, że po raz kolejny dopisali uczestnicy. Dziękuję za wspaniałą atmosferę, wiele rozmów, wiele wykonanych zdjęć - mam nadzieję, że to nie nasze ostatnie spotkanie.

Bardzo dziękuję wszystkim firmom obecnym na zlocie. Odwaliliście kawał dobrej roboty. Opowiadanie i prowadzenie 4x dziennie tych samych referatów prawie non-stop przez 2 dni, to naprawdę potężny wysiłek. Szczególne podziękowania za wspaniałe zdjęcia i zdradzenie choć części tajników ich wykonania należą się fotografom obecnym na zlocie, a wiec: Kubie Atysowi, Jackowi Boneckiemu, Stanisławowi Puszczyńskiemu i Szymonowi Szcześniakowi.

Jeśli chodzi o Łukaszów z Sigmy. Fajnie wyszło, bo wracając ze zlotu mieliśmy z żoną podobne przemyślenia na ich temat co maziek. Podziwialiśmy ich zaangażowanie, chęć pomocy, profesjonalizm i to, że są przy tym po prostu równymi gośćmi i fajnymi kolegami. Mówiąc krótko Sigma Pro Centrum powinna się cieszyć, że ma takich pracowników. Mam nadzieję, że spotkamy się z nimi (i z tym co przywiozą) na następnym zlocie.

A teraz czekam na Wasze zdjęcia :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012   

No to lecimy z fotami.

IMG_8302.jpg
2. Szefuncio, niestety drugiego nie udało się dopaść
Plik ściągnięto 6971 raz(y) 457,35 KB

 
 
snpaulina 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012   

No właśnie, gdzie zdjęcia, coś zlotowicze mocno zaniedbują fotorelacje, za moich czasów!... ;)
Piekielnie Wam zazdroszczę tego zlotu, opis mazieka jeszcze mnie w tym utwierdził :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 22 Lip, 2012   

Pierwszy z prawej to drugi szef, reszta jakaś taka zmęczona :razz:

IMG_9541.jpg
3.
Plik ściągnięto 6961 raz(y) 732,88 KB

 
 
jaol 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

"Piękna i Bestia" czyli Ania i Jacek. :smile:
4.


Laureat I miejsca w konkursie na "planie". :grin:
5.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Trochę wspominek z wykładów Jacka Boneckiego...

- Aparat nie ma znaczenia, ważne jest oko i zmysł fotograficzny. Kompozycja, a nie technikalia.
- Każdym aparatem da się zrobić dobre zdjęcie, o ile ktoś ma pojęcie o obsłudze aparatu jako takiego.
- Bezlusterkowce są bardzo fajne do nienarzucającej się reporterki (ale niekoniecznie już NEXy ;) )
- Robienie zdjęć w JPG jest wyborem osób, które:
a) pracują dla jakiejś agencji i nie mają czasu na wołanie RAWów,
b) są beta-testerami sprzętu i nie mają czym wołać RAWów,
Dodałbym od siebie też, że kolejnymi grupami są osoby, które:
c) nie potrafią obsługiwać komputera,
d) mają taki a nie inny próg akceptacji, że zasadniczo podoba im się to co wypluwa z siebie aparat na domyślnych ustawieniach producenta.

Moim zdaniem niezbyt odkrywcze wnioski - jednakże dobrze je do znudzenia powtarzać co poniektórym napaleńcom ;)
Ale zdjęcia Jacka - ech.. miło się ogląda. Baaardzo miło :)

Arek napisał/a:
A teraz czekam na Wasze zdjęcia :)
Z tym może być ciężko - tych forumowiczów co zwykle publikowali tu swoje zdjęcia jakoś w tym roku na zlocie nie widziałem. Aktywnych forumowiczów na zlocie w tym roku można było policzyć na palcach... jednej ręki.
No i muszę się zgodzić z maźkiem:
maziek napisał/a:
Mam ciekawą obserwację - wydaje mi się, że o ile pierwsze zloty były bardzo silnie związane z forum, o tyle obecnie są jakby dwa organizmy, nie do końca tożsame - ludzie, którzy są na forum - i ludzie, którzy jeżdżą na zloty ;)


Ale nie ma co narzekać - to był zlot czytelników portalu, a nie forumowiczów ;)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Dodałbym od siebie też, że kolejnymi grupami są osoby, które:
c) nie potrafią obsługiwać komputera,
d) mają taki a nie inny próg akceptacji, że zasadniczo podoba im się to co wypluwa z siebie aparat na domyślnych ustawieniach producenta.


można jeszcze dodać:
e) nie chce im się po po prostu
f) stosują PictBridge
g) słabo u nich z wyobraźnią - jak możnaby pokazać rejestrowaną scenę po obróbce RAWa w kierunku, który fotografujący musi już widzieć w momencie rejestracji danego obrazu (do tego jednak potrzebna jest znajomość softu, którego się używa).

Zdjęcia Jacka Boneckiego podobały mi się bardzo. Testując jednak aparaty, których on używał a potem oglądając swoje dokonania w LR stwierdziłem, że jednak mimo, że stosowałem się do wskazówek z 3-godzinnej prezentacji...nie osiągnąłem takich efektów jakościowych jak demonstrowane przez Jacka.
Zwalam to na karb mojej amatorszczyzny. Amen.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

fatman, (e), (f) i (g) zawarłbym w (d) ;)

Co do JPG vs RAW.. Nie podejmuję się polemiki. Każdy orze jak może i umi :)

Być może ambasadorzy S mają w aparatach zmodyfikowany fw tak by wypluwany JPG był ... Ekhm... No właśnie :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Jak patrzę na Maźka na zdjęciu #3, to nie bardzo mi się to klei z:
maziek napisał/a:
ja, maziek, przytomny na ciele i umyśle

:twisted:

Strasznie żałuję, że znowu nie dotarłem na zlot :cry: i zazdroszczę wam spotkania.

hijax_pl napisał/a:
tych forumowiczów co zwykle publikowali tu swoje zdjęcia jakoś w tym roku na zlocie nie widziałem

No to na co czekasz? :) Podobno nie ma ludzi niezastąpionych. :razz:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

komor napisał/a:
No to na co czekasz?
Czekam na relację na głównej. Napisaną specjalnie dla czytelników portalu. :razz:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

maziek napisał/a:
pożyczyłem sobie alfę 77 i bardzo mi się podoba. To działa. Zalety dla mnie to 12 kl/s no i hdr z puszki. Nigdy nie robiłem hdrów ale mógłbym mieć taki aparat nawet zawodowo, do zdjęć wnętrz w zabytkach przy świetle zastanym. Nie znam poprzednich modeli i nigdy nie miałem innej alfy w łapach, ale ten model jest logiczny, leży w ręce i robi dobre zdjęcia. Technologia półprzepuszczalnego lustra wydaje mi się wielce obiecująca, żeby nie powiedzieć przełomowa
agat1 byłaby z Ciebie dumna... :razz:
maziek napisał/a:
maja porządny telewizor SONY na którym zdjęcia wyglądają lepiej niż obiekt zdjęciowy w naturze
Jeśli na aparatach znasz się tak, jak na telewizorach, to wszystko jasne... :twisted:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Słyszałem jak na zlocie pare osób zakochało się w smużącym, nie pokazującym rzeczywistości w każdych warunkach wizjerze Alfy 77. Niektórzy nawet planuja zmianę systemu. Fe. Ja bym się nie mógł przyzwyczaić do obrazu porównywalnego do tego co widać na telewizorze kineskopowym z kawałkiem drutu zamiast anteny :neutral:
 
 
Rafiki 
Uczestnik
Sony DI Team


Posty: 75
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

fatman,
dzięki za podwózkę :)
Pozdrowienia!
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
nie pokazującym rzeczywistości w każdych warunkach wizjerze Alfy 77.
Chciałoby się zapytać, czy pokazującym rzeczywistość w jakichkolwiek warunkach... :wink:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 23 Lip, 2012   

Chłopaki, nawet w tym wątku musi być temat dyżurny? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 19