Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon 1 J2
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   Nikon 1 J2

No i mamy odświeżenie bezlusterkowca dla mass...

Ze zmień doliczyłem się tylko dwóch poprawek:
- ekranik LCD o rozdzielczości 920k,
- więcej kolorków obudowy.

Kolorowe nikonki one dżej tu...


informacyjka prasowa
http://www.nikon.com/news/2012/0809_nikon_01.htm
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

Szkoda, że optyka pod względem jasności i cen nie jest już tak kolorowa...
No ale kto wie może kiedyś...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 09 Sie, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Ze zmień doliczyłem się tylko dwóch poprawek:
- ekranik LCD o rozdzielczości 920k,
- więcej kolorków obudowy.
W nomenklaturze Nikona, to powinien być J1s... :razz:
Chris62 napisał/a:
Szkoda, że optyka pod względem jasności i cen nie jest już tak kolorowa...
Tak, tak, gdyby nie ta drożyzna, to już byś kupił... :lol:
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 848
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

Chris62 napisał/a:
Szkoda, że optyka pod względem jasności i cen nie jest już tak kolorowa...
No ale kto wie może kiedyś...



A tam. Najważniejsze, że obiektywy są w kolorze body :razz:
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

jaad75 napisał/a:
Tak, tak, gdyby nie ta drożyzna, to już byś kupił... :lol:


Prawdę mówiąc taki Nikon V1 + jasny megazoom 24-400 (powiedzmy F2-4) byłby dla mnnie bardzo interesujący powiedzmy że ok. 4-5 tys PLN bym był skłonny dać.
No ale to chyba dla Nikona za trudne...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

Chris62 napisał/a:
Prawdę mówiąc taki Nikon V1 + jasny megazoom 24-400 (powiedzmy F2-4) byłby dla mnnie bardzo interesujący powiedzmy że ok. 4-5 tys PLN bym był skłonny dać.
Gdybym nie znał na pamięć Twojego wiecznego narzekania na ceny wszystkiego (z wyjątkiem Samsunga), to może bym Ci uwierzył... :razz:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

Chris62 napisał/a:
taki Nikon V1 + jasny megazoom 24-400 (powiedzmy F2-4)
Co to by był za koszmarny ergonomiecznie zestaw?! A fuj... :zalamany:
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Chris62 napisał/a:
taki Nikon V1 + jasny megazoom 24-400 (powiedzmy F2-4)
Co to by był za koszmarny ergonomiecznie zestaw?! A fuj... :zalamany:


No dobrze więc Nikon V2 z lepszą ergonomią :grin:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

nikon staje na głowie, żeby nikt nie rozpatrzył alternatywy DSLR Nikona vs. One, a ty im chcesz to zepsuć?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

Chris62 napisał/a:
No dobrze więc Nikon V2 z lepszą ergonomią :grin:
Ja nie mówię o ergonomii korpusu ale posługiwania się zestawem: obiektyw (lufa armatnia) + korpus (paczka papierosów). :zalamany:

Miałeś kiedyś w rękach coś takiego jak D90 z 500/4VR? Nie na statywie, ale w rękach...
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Chris62 napisał/a:
No dobrze więc Nikon V2 z lepszą ergonomią :grin:
Ja nie mówię o ergonomii korpusu ale posługiwania się zestawem: obiektyw (lufa armatnia) + korpus (paczka papierosów). :zalamany:

Miałeś kiedyś w rękach coś takiego jak D90 z 500/4VR? Nie na statywie, ale w rękach...


Nie nie miałem ale przeciez mała matryca winna umożliwić uzyskanie ekwiwalentu o mniejszych rozmiarach niż ten który podałeś czyż nie?
No dobra jest za to maleńki Panasonic 25-600 / F2,8 póki co a Nikon 1 nawet nie oferuje nawet ekwiwalentu 35/2,8 w stałce.... :mrgreen:

[ Dodano: Pon 13 Sie, 2012 14:12 ]
jaad75 napisał/a:
Chris62 napisał/a:
Prawdę mówiąc taki Nikon V1 + jasny megazoom 24-400 (powiedzmy F2-4) byłby dla mnnie bardzo interesujący powiedzmy że ok. 4-5 tys PLN bym był skłonny dać.
Gdybym nie znał na pamięć Twojego wiecznego narzekania na ceny wszystkiego (z wyjątkiem Samsunga), to może bym Ci uwierzył... :razz:


Skoro za 3 naleśniki do Samsunga płacę mniej niż za 1 do Pentaxa to chyba nie sposób uciec od takich refleksji...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Chris62 napisał/a:
Nie nie miałem ale przeciez mała matryca winna umożliwić uzyskanie ekwiwalentu o mniejszych rozmiarach niż ten który podałeś czyż nie?
OK, rozumiem, że w poście powyżej rozprawiałeś o ekwiwalentach, czyli miałeś na myśli obiektyw 8-148mm. W takim razie - po co taki obiektyw?
Chris62 napisał/a:
No dobra jest za to maleńki Panasonic 25-600 / F2,8
Bo ma maleńką matrycę. Crop 5,5x.
To teraz sobie wyobraź, że przednia soczewka takiego szkiełka ma 8cm a sam obiektyw ok 20cm długości. Tak by wyglądał taki obiektyw dla Nikon 1.
A dla NX/NEX? No cóż.. Soczewka 14cm a długość obiektywu niecałe 40cm
Chris62 napisał/a:
póki co a Nikon 1 nawet nie oferuje nawet ekwiwalentu 35/2,8 w stałce.... :mrgreen:
No tak. Oferuje ekwiwalent 27mm... Hm...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Chris62 napisał/a:
nie sposób uciec od takich refleksji...
Jakoś kompletnie mnie to nie obchodzi, nawet nie chce mi się sprawdzać, czy to prawda... :lol:
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Chris62 napisał/a:
Nie nie miałem ale przeciez mała matryca winna umożliwić uzyskanie ekwiwalentu o mniejszych rozmiarach niż ten który podałeś czyż nie?
OK, rozumiem, że w poście powyżej rozprawiałeś o ekwiwalentach, czyli miałeś na myśli obiektyw 8-148mm. ...


Dokładnie dziwie sie ż epomyślałeś o rzeczywistych...

hijax_pl napisał/a:

[W takim razie - po co taki obiektyw?...


Po to, żeby mieć pstrykadło na wakacje z dobrym światłem i użytecznym zakresem ogniskowych co umożliwia fotofgrafowanie w różnych sytuacjach bez przepinania obiektywu.


hijax_pl napisał/a:

To teraz sobie wyobraź, że przednia soczewka takiego szkiełka ma 8cm a sam obiektyw ok 20cm długości. Tak by wyglądał taki obiektyw dla Nikon 1. ...


OK jestem to w stanie zaakceptować z powodó podanych wcześniej.
Oczywiście liczę na to że rzeczony Nikon V2 z matrycą 1" i ytakim obiektywem zaoferuje sporo lepsza jakość niż rzeczony FZ200 crop 5,5....

hijax_pl napisał/a:

A dla NX/NEX? No cóż.. Soczewka 14cm a długość obiektywu niecałe 40cm...


No to do NX tak samo i dlatego właśnie bym na Nikona 1 spojrzał łaskawie a NXa uzywałbym sobie jako kieszonkowy z naleśnikami na wypadek gdybym potrzebował uzyskać mniejszą GO lub gdyby jakość zooma nie byłla wystarczająco dobra w podobnym zakresie ogniskowej.

hijax_pl napisał/a:

]No tak. Oferuje ekwiwalent 27mm... Hm...


To była ironia - liczę, że do cropa 2,7x w końcu wypuszczą jasne i jednocześnie małe stałki albo jeszcze lepiej jasne zoomy np F2 dla ekw 24-70+70-200.

Byłby to dla mnie bardzo interesujący zestaw.

[ Dodano: Pon 13 Sie, 2012 16:05 ]
jaad75 napisał/a:
Chris62 napisał/a:
nie sposób uciec od takich refleksji...
Jakoś kompletnie mnie to nie obchodzi, nawet nie chce mi się sprawdzać, czy to prawda... :lol:


Ja to się nawet dziwię, ze nie kupujesz aparatów po 100tys. $ :wink:
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 13 Sie, 2012   

Chris62 napisał/a:
Dokładnie dziwie sie ż epomyślałeś o rzeczywistych...
Jakoś tak wolę dyskutować o ogniskowych takich jakimi są oznaczone obiektywy. Ekwiwalenty to pochodna.
Chris62 napisał/a:
Po to, żeby mieć pstrykadło na wakacje z dobrym światłem i użytecznym zakresem ogniskowych co umożliwia fotofgrafowanie w różnych sytuacjach bez przepinania obiektywu.
Od tego są mniamuśne megazumy i hybrydy wszelakiej maści.
Chris62 napisał/a:
Oczywiście liczę na to że rzeczony Nikon V2 z matrycą 1" i ytakim obiektywem zaoferuje sporo lepsza jakość niż rzeczony FZ200 crop 5,5....
Jakość obrazu jakością obrazu ale ta ergonomia takiego zestawu... Ech, szkoda klawiatury :zalamany:
Chris62 napisał/a:
dlatego właśnie bym na Nikona 1 spojrzał łaskawie

https://www.facebook.com/...&type=1&theater
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14