Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fujifilm FinePix X-Pro1 - test aparatu
Autor Wiadomość
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Fajny na to przykład dał swego czasu nikon w jakiejś nocie dotyczącej technik używania D800E. O ile dobrze pamiętam, to by zniwelować pojawiającą się morę zalecali przymknąć trochę przesłonę by dyfrakcja zaczęła działać jako filtr AA.
Nie pamiętam tylko dokładnie o jakie wartości chodziło, ale można spokojnie chyba uznać, że filtr AA rozlewa punkt na dwa punkty ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

hijax_pl,
Tzn na 4 -bo są dwa filtry polaryzacyjne prostopadłe do siebie.
Ale na sąsiednie, czy następne?
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Chris62, możesz dokładniej zadać pytanie? Co porównujesz i z czym?


Ja nic nie porównuję.
Zwróćiłem tylko uwage na różne efekty uzyskane w teście przy pomocy różnych wywoływarek o czym dyskutowaliśmy w wątku o Nikon 1.

Wychodzi na to, że miałem swoje racje czyż nie?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Dwa czy cztery - ważne, że wiadomo o co chodzi. A chodzi mi tylko o to, że na sąsiednie... To znaczy każdy punkt jest sumą sygnału nań padającego zwiększonego o sumę sygnałów sąsiednich.

Czy punktem nazywam sensel? Nie jestem do końca przekonany ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

hijax_pl,

Ale jakbyś ilość pikseli na wysokość zwykłej /z AA/ matrycy podzielił na 2 /bloki 2x2/ -to skąd miałbyś rozdzielczości obiektywów powyżej połowy tej liczby?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Jakby badać MTF1 to nie ma szans, ale przy MTF0,5 czemu nie?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

.
Użytkownicy tego aparatu muszą być radykalnie nim rozczarowani.

Na ebay US jest 9 używanych /7 nowych/.

Czy może znudzili się nim po paru miesiącach i postanowili sprzedać?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

dcs napisał/a:
Na ebay US jest 9 używanych /7 nowych/.
Wyciągać z takiej próbki wiarygodne wnioski? Hm.. ;)
Równie dobrze można powiedzieć, że było tylko 16 korpusów w dystrybucji. Czyli sprzedała się już połowa stanów magazynowych. To świetny wynik! :D
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

hijax_pl,

W porównaniu z ilością ofert używanych D800 i 5DIII -dużo popularniejszych modeli -to plaga.

/wszystkie z opisanym softem mają firmware 2.0/ :lol:

Sprzedaż mało używanego X-Pro1 w momencie gdy Fuji robi 300$ rabaty na nowe musi być spowodowana czymś poważnym.
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

hijax_pl napisał/a:
dcs napisał/a:
Na ebay US jest 9 używanych /7 nowych/.
Wyciągać z takiej próbki wiarygodne wnioski? Hm.. ;)
Równie dobrze można powiedzieć, że było tylko 16 korpusów w dystrybucji. Czyli sprzedała się już połowa stanów magazynowych. To świetny wynik! :D


No to jak hijax_pl kogo te koszmary z dzieciństwa się trzymają?
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

NX-5, co masz na myśli? Bo nie łapię aluzji...
dcs napisał/a:
Sprzedaż mało używanego X-Pro1 w momencie gdy Fuji robi 300$ rabaty na nowe musi być spowodowana czymś poważnym.
Pewnie się przerzucają na coś innego. Może inne fuji X a może coś zupełnie innego ;)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Paź, 2012   

hijax_pl,

Na X-E1. :wink:
Co miesiąc po wypłacie idą kupić coś Fujifilm. :razz:
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Paź, 2012   

dcs napisał/a:
hijax_pl,

Na X-E1. :wink:
Co miesiąc po wypłacie idą kupić coś Fujifilm. :razz:

Poczekaj, może fuji zejdzie z promocją do zera.
Ty łap okazje, ja nie skorzystam!
 
 
Malcolm_X 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 50
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 28 Paź, 2012   

NX-5 napisał/a:
dcs napisał/a:
hijax_pl,

Na X-E1. :wink:
Co miesiąc po wypłacie idą kupić coś Fujifilm. :razz:

Poczekaj, może fuji zejdzie z promocją do zera.
Ty łap okazje, ja nie skorzystam!


NX-5

Czytałeś może to:

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217347

potwierdzają się twoje przypuszczenia/fakty ?!
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Lis, 2012   

Malcolm_X napisał/a:
NX-5 napisał/a:
dcs napisał/a:
hijax_pl,

Na X-E1. :wink:
Co miesiąc po wypłacie idą kupić coś Fujifilm. :razz:

Poczekaj, może fuji zejdzie z promocją do zera.
Ty łap okazje, ja nie skorzystam!


NX-5

Czytałeś może to:

http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217347

potwierdzają się twoje przypuszczenia/fakty ?!


Ach, podbudowałeś mnie mocno. Ja miałem przepychanki z Samsungiem- konkretnie z p.Śledziem. Czy ci azjaci traktują Polskę jak trzeci świat?
Wielce to prawdopodobne dzięki takiemu np.Soniak10 , który to pisze do Powolnego iż ma "pewien dość nowatorski pomysł marketingowy", a chwilę później -
"No, sorry, ale chcąc-niechąc, przekonałeś mnie jeszcze bardziej co do słuszności mojego poglądu na wyroby Fuji, a na tego superzooma w szczególności, i to pomimo jego niewątpliwych słabych stron, któe ma kazdy ludzki wynalazek."
Więc każdy kto tu wdepnie z boku, tak mimochodem, przyzna racje tym pięciu, a nie mnie-a następny komentarz będzie się zaczynał.. co ten kazik, zwariował...?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15