Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Samyang 24 mm f/1.4 ED AS UMC - test obiektywu
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   Samyang 24 mm f/1.4 ED AS UMC - test obiektywu

http://www.optyczne.pl/25..._ED_AS_UMC.html

Zapraszam do lektury i dyskusji.

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Porównując osiągi "waszego" Ciamcianga i tego którego przetestował Cichy odnoszę wrażenie, że największy problem to oni mają z kontrolą jakości...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Skoro wierzysz testom człowieka, który testuje sprzęt, którym handluje... Co on ma napisać?

Poza tym jakoś nie chce mi się wierzyć, że jego egzemplarz miał światło f/1.4...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Arek, w którym miejscu napisałem, że wierzę?
Zresztą gdyby w testach wychwalał, a w praktyce kupujący dostawaliby kit, to pewnie szybko z torbami by poszedł.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

No mnie najbardziej ten luz na pierścieniu ostrości interesuje, bo tego nie widziałem w żadnym poprzednim modelu. Tam nie ma przecież chyba żadnych zębatek (skoro nie ma AF, silnika) tylko same gwinty, nie?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Czy jak Samyang w odpowiedzi na test przyśle Wam inny egzemplarz, to go przetestujecie?... :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Wątpię... Choć pewnie Samyang doda zaraz jakiś nowy symbol na obudowie, zmieni pracę pierścienia przysłon, obetnie osłonę, doda styki, zmieni warstwy etc etc i będziemy mieli "nowy" obiektyw oraz pretekst do jego przetestowania :)

Z drugiej strony jeśli Samyang wyda oficjalne oświadczenie, że to była felerna sztuka/partia to poważnie przemyślę sprawę.

Do Twojej wiadomości dodam, że nie robię tego tylko dla Samyanga. Podobno dokładnie ta sztuka Pentaxa 31 LTD, którą testowaliśmy została przejęta przez centralę Pentaxa, została uważnie przetestowana i uznana za wadliwą. Poprosiłem więc o jakiś dowód na piśmie, żeby mieć powód do przetestowania kolejnego egzemplarza. Jednak nie takiego dostarczonego przez centralę lecz kolejnego prosto ze sklepu. Nie było odzewu...
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Pamiętacie jak Samyang wycofał pierwszy produkt 14 mm f 2,8 i wypuścił poprawioną wersję.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Arek napisał/a:
Poprosiłem więc o jakiś dowód na piśmie, żeby mieć powód do przetestowania kolejnego egzemplarza. Jednak nie takiego dostarczonego przez centralę lecz kolejnego prosto ze sklepu. Nie było odzewu...
No cóż, trudno się dziwić, przy poziomie kontroli jakości, jaki prezentują od jakiegoś czasu... :twisted:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

jaad75 napisał/a:
trudno się dziwić, przy poziomie kontroli jakości, jaki prezentują od jakiegoś czasu...


Ten poziom w pentaxie jest taki jak w samyangu :?: :shock:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

Sunders napisał/a:
Ten poziom w pentaxie jest taki jak w samyangu :?: :shock:
Sądząc po różnicy jakościowej pomiedzy japońskimi, a (przynajmniej niektórymi) wietnamskimi Limitedami, to może być nawet gorzej... :smile:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

MC napisał/a:
Porównując osiągi "waszego" Ciamcianga i tego którego przetestował Cichy


To jest argument po którym spadam z krzesła... ze śmiechu. Ludzie naprawdę jeszcze żyją "magią" jego "testów"? Ten facet wszystko ma ostre, nawet xxx RANY...
Tylko jemu trafiają się ostre szkła itd. Tylko ciekawe czemu nie ma setek zwrotów do producenta bo towar dostaje taki sam jak inni. Tyle lat się na to nabierać, niby rozsądni ludzie...

Jeżeli chodzi o temat zasadniczy, czyli obiektyw ciamcianga to jestem kompletnie zaskoczony jego słabą jakością i ceną. Jasną stałkę ja kupuję po to, by korzystać w pełni z tej światłosiły a tutaj mamy kiszkę. Totalną kiszkę patrząc na to co dzieje się na brzegu pełnej klatki. Tragedia! Systemowa optyka niestety jest pozbawiona alternatywy.
Ostatnio zmieniony przez goltar Wto 14 Lut, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 09 Lut, 2012   

MM napisał/a:
Jasną stałkę ja kupuję po to, by korzystać w pełni z tej światłosiły
Nie da się w pełni korzystać z tej światłosiły na cyfrze... Można co najwyżej w pełni korzystać z małej GO... :wink:
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

Arek napisał/a:
Skoro wierzysz testom człowieka, który testuje sprzęt, którym handluje... Co on ma napisać?


a dlaczego od razu zakładać, że kłamie.
Cichy handluje całą gamą sprzetu od nikkorów, po canony, przez zeissy, to żaden argument, on chociaż pokazuje rawy z tego szkła.


Dziwi mnie, że człowiek z takim doświadczeniem jak twoje nie bierze pod uwagę takiej możliwości, że egzemplarz który testowaliście mógł się uszkodzić, chociażby podczas transportu.

Czas pokaże, któryś z nas w końcu będzie miał dostęp do kilku egzemplarzy na raz wiec szybko się okaże, czy rzekome luzy na pierścieniu to norma. Twierdzenie o nieomylności każdego zgubi.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Lut, 2012   

kozidron napisał/a:
Dziwi mnie, że człowiek z takim doświadczeniem jak twoje nie bierze pod uwagę takiej możliwości, że egzemplarz który testowaliście mógł się uszkodzić, chociażby podczas transportu.


A gdzie ja napisałem, że nie biorę takiej możliwości pod uwagę? Ja zawsze odnoszę się do wyników tego egzemplarza, który przetestowałem. Nie wiem jak wypadają te, których nie testowałem. Twierdziłem tylko, że nie wierzę testom prowadzonym przez osoby, które testują sprzęt, którym handlują. Twierdziłem też, że z testu Cichego wcale nie wynika, że jego egzemplarz jest lepszy czy gorszy od naszego, bo z tego "testu" (a raczej zbioru przypadkowych pstryków) nie wynika nic ponad to, że Cichy twierdzi iż
jego sztuka jest ostra. A o twierdzeniach Cichego mam podobną opinię jak MM.

Masz bardzo denerwujący zwyczaj wkładania w moje usta słów których nie powiedziałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16