Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomóżcie mi wybrać model dla mnie :)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 23 Wrz, 2012   Pomóżcie mi wybrać model dla mnie :)

Przebiegałem przez las postów, góry porad, rzeki sponsorowanych artykułów i nadal jestem głupi. Nie dawno stwierdziłem, że muszę kupić coś do kieszeni o dobrych parametrach, kiedy nie chcę/nie mogę/nie mam czasu zabrać lustrzanki. Przemyślałem zakup kompaktu, co potrzebuję, ile wymagam i kupiłem ...i... zbyt uderzyła mnie różnica jakości między lustrem, a kompaktem. Ktoś w tamtym temacie podpowiedział mi, żebym kupił sobie Lumixa GF1. Zignorowałem praktycznie tę radę ale teraz będąc biedniejszy o zakup kompaktu (a nawet 3 modeli), myślę z pochyloną głową nad zakupem bez-lustrowca. Potrzebuję coś "do kieszeni", a tak na prawdę najwygodniej mi przypiąć do pasa od spodni, żeby nie przeszkadzało w poruszaniu się. Najczęściej poruszam się motocyklem więc nie może być wielkie. Olympus 5050, Canon G5, Nikon 5400 pasują nie najgorzej w miękkim futerale (jakieśtam stare lowepro), ale myślę o czymś w czarnej skórze. Myślałem o Lumix G1 - wydaje się duże ale w rękach nie miałem, GF1 - przydała by się stabilizacja, na razie faworyt, GF2 - utrudniony trym manual, Olympus E-P1 - brak uszczelnień i lampy, E-PL1 - plastyk...
Czego szukam? Używanego aparatu z kitem na początek.
Wysoki priorytet:
- jak najmniejsza wielkość;
- podłączenie zewnętrznej lampy/wyzwalacza radiowego;
- pełny tryb manualny i preselekcji, z wygodnymi i szybkimi ustawieniami jak w lustrzance.
- jakość fotek musi się nadawać do wydruków A3
- szczelny bo u mnie często pada :)
Niższy priorytet:
- przydał by się wbudowany wizjer optyczny
- możliwość dokupienia skórzanego futerału
- stabilizacja
- cena do 1200zł

Pod względem wizualnym lubię analogi i coś co wyglądało by jak stara dobra rosyjska smiena :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Ostatnio producenci zaczęli myśleć o potrzebach takich osób jak ty. Niestety uznali że budżet będziesz miał o jedno zero większy.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Tak, cena to jest problem. Żal, że Canon nie interesuje się tym rynkiem i pozostaje w tyle za konkurencją. Model EOS M jest dość przyjemny, ale wydatek rzędu 5000zł za taką zabaweczkę... Pewnie za 2 lata będzie ok. Ja nie pozwolę sobie na nic droższego go kieszeni, bo w razie uszkodzenia przy szlifie, ubezpieczenie mi tego nie pokryje, a w samochód mogę wcisnąć całe moje studio.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Wojmistrz,

Z płaskim zoomem /naleśnikiem/ http://www.ebay.co.uk/itm...=item53eeec323e

http://www.ebay.co.uk/itm...=item19d57b52a9
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

GF1 i GF2 mają gorącą stopkę, GF3 i GF5 są jej niestety pozbawione. Podoba mi się w nich ten kitowy obiektyw.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Wojmistrz,

Działa trochę skokowo -mało płynne zoomowanie.

[ Dodano: Wto 25 Wrz, 2012 20:02 ]
http://www.ebay.co.uk/itm...=item2a23339b9f
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Masz jakieś doświadczenie z tym E-P3? Bo 1 i 2 z tego co wiem nie miały uszczelnień.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Zerowe.
Test: http://www.optyczne.pl/16...ympus_E-P3.html

Staroci bym nie brał.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

Dobrze zacząłeś "Staroci bym nie brał" tylko jeszcze napisz dlaczego. Przeglądam aukcje kilka razy dziennie i szukam czegoś tańszego. Body+jakiś kitowy zoom do 150-200 funtów. Ja patrzę na to tak, jak bym miał kupić i zniszczyć go pierwszego dnia. Przeglądam również www.cex.co.uk bo tam można kupić z 3 miesięczną gwarancją często o niebo taniej niż na eBay. Problem w tym, że jest tylko kilka modeli naprawdę małych gabarytowo i mają pewne wady przy użytkowaniu. Test na optyczne nie jest do końca wierzytelny bo nie opisuje jak sprzęt się spisuje w czasie, np po 3 latach i 20000 fotkach. Czekam raczej na komentarze typu ten ma uszczelnienia ale był deszczyk i mi go szlag trafił, albo że po 5000 fotek powyskakiwały piksele. Pisząc 1 post zapomniałem dodać np jednej niezmiernie ważnej rzeczy tj zapisu do raw( lub innego bezstratnego standardu).
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 25 Wrz, 2012   

GF 1 ma użyteczne ISO 400. Powyżej... szumią wiatry, buczą knieje i obraz chropowacieje. :mrgreen:
Poza tym, to kawał solidnego bezlusterka. Ma dość dużo przycisków na wierzchu i jest ... TANI.
Nie ma stabilizacji jak Olki.
Musi być w obiektywie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 26 Wrz, 2012   

Szukam, szukam i dziś się zdziwiłem. Nowy Samsung NX100 z kitem 20-50 za £183.98 z przesyłką. Sprzedawany przez brytyjską sieć sklepów. Przeczytałem test i tak się zastanawiam jak mała wilgotność/deszcze wystarczy by go zniszczyć.

[ Dodano: Sro 26 Wrz, 2012 11:34 ]
Czy ktoś bawi się modelem GF2? Mogę kupić GF2+14-42 w bardzo dobrym stanie za £160 z przesyłką. Jak uszczelnienia? jak manualny?
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Wojmistrz,

Ale E-P3 daje ładniejszy obraz.

Będziesz robił RAWy?
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Wojmistrz, na motocykl można założyć sztywne pojemniki z tworzywa, które wytrzymują szlif, jaki to motocykl ?

w plenerze bardzo przydatny jest dobry wizjer.
Jeśli boisz się szlifu kup używanego pentaxa k-x albo k-r
... jednak z tego co widzę trzymają cenę, więc może lepiej nowego k-r'a
2100pln w kicie według ceneo.
Wizjer nie jest nadzwyczajny ale optyczny i w plenerze dużo lepszy od wyświetlacza,
możesz pomyśleć Panasonic DMC-G3 podobne pieniądze również w kicie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Będę zapisywał głównie do raw i raw+jpg.
E-P3 z wyglądu jest całkiem przyjemne, ale po pierwsze koszt ponad dwukrotnie przekracza kwotę maksymalną, a po drugie nie ma uszczelnień.
Mam motocykl Suzuki Intruder, a do niego nie pasują pojemniki z tworzywa :) W takich jednostkach instaluje się sakwy ze skóry. Mam kufer centralny, używam na długie wyprawy, ale potrzebny jest na inne rzeczy.
Jeśli mam kupić tak dużego Pentaxa jak x albo r, to mija się z celem. Równie dobrze mogę wozić moje 60D albo dokupić jakieś stare 350D,400D lub 1000D
Wizjer do GF można dokupić, żal, że kosztuje więcej niż aparat, ale liczę że kiedyś ceny spadną.
Sytuacji, w których potrzebuję czegoś małego i lekkiego przy sobie jest więcej.
Jeszcze raz spróbuję przekazać idee. Małe, lekkie do trzymania przy pasie w odpowiednim etui, z małym osprzętem który również można trzymać na pasie.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Wojmistrz,
Aha: Intruder.
Z drugiego twego postu wywnioskowałem, że z raz w miesiącu testujesz Crash Pady. :wink:

To weź uszczelnione m4/3.
Pomyśl, czy nie wolałbyś mieć oprócz stopki lampy wbudowanej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14