Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomóżcie mi wybrać model dla mnie :)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Tak, Intruzia :) i już dwa szlify na niej zaliczyłem (raz zimą lód na zakręcie i raz gość mnie lusterkiem zahaczył przy przy wyprzedzaniu) dlatego teraz dmucham na zimne, czyli ograniczam straty na wszelki wypadek.
Co to mikro 4/3 to właśnie podoba mi się ich wielkość. Przydała by się wbudowana lampa i jak czytam to GF mają pop-up.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Zestawienie: http://www.optyczne.pl/po...=1287&add3=1390
 
 
sigmiarz 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1785
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Wojmistrz napisał/a:
Wizjer do GF można dokupić

nie licz że stanieje, ja miałem takie nadzieje co do wizjera Sigmy, zdrożał.

Panasonic G3, a jak nie to odpowiednik pod względem matrycy w wersji parakompakcianej, koledzy wiedzą który to model, ja nie pamiętam niestety.
Możliwe, że wiem o co CI chodzi, jedziesz motocyklem przez wzgórza Szkocji, coś Ci się
spodoba "pstryk" i masz :) ale uwierz że wizjer w wersji monitorek lcd jest do niczego w plenerze.

[ Dodano: Czw 27 Wrz, 2012 12:36 ]
Intruder 1800R ? strasznie ciężkie motocyklisko, nie ma tam schowka pod siedzeniem ?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Nie 1800R to przegięcie i zbyt udziwnione, wolę bardziej klasyczny wygląd, mam małego VL. Kocham te 240kg na sucho pod tyłkiem.
Chłopaki cały czas problem polega na tym, że ma być jak najmniejsze dlatego nawet zainteresowałem się tym szkiełkiem 14-42 Vario X. Świat aparatów jest dość rozległy, a na optyczne.pl nie ma wszystkich modeli aparatów. To co można przeczytać na optyczne.pl już znam.

Co biorę pod uwagę.

Canon:
G9,G10,G11 - Kompakt

Lumix:
GF1 - brak stabilizacji (niski priorytet) - faworyt
GF2 - dotykowy ekran ale brak na wierzchu ustawień manualnych brak stabilizacji

Olympus:
E-P1 - brak uszczelnień, brak lampy
E-P2 - brak uszczelnień, brak lampy, cena nieco wykracza poza limit.
E-PL1 - plastikowy, brak uszczelnień

Samsung:
NX100 - brak uszczelnień, duże obiektywy, brak lampy

Patrzyłem oczywiście za nikonem J,V i wieloma innymi maleństwami ale nie posiadają gorącej stopki, albo są za grube.
Znacie jeszcze coś co można dopisać do tej listy (zwróćcie uwagę na cenę i gabaryty do 12x9x4)? Nie musi być znany na optyczne.pl
Jak nadmieniłem wcześniej mój faworyt to GF1, chciałbym poznać jakieś opinie o GF2 i jego trybie manualnym, czy ma live histogram, czy do nastawień nie trzeba wykonywać zbędnych ruchów. Niedawno spotkałem się z dekielkiem 15mm f8 do m4/3 więc taka kombinacja była by super. Małe jak kompakt, schowany w kieszeni, a kit czy 45-200 "w innej kieszeni".

[ Dodano: Czw 27 Wrz, 2012 13:50 ]
http://www.ebay.co.uk/itm...=item53eeb82999
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Wojmistrz,

Jaki obiektyw/y chcesz mieć?
Naleśniki do NX są małe. http://www.optyczne.pl/in...szukaj=Wyszukaj
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

:shock: Się mi niechcący wygrał na eBay e-pl1 z kitem za 120.01 (z przesyłką). Niebieski :) Mam nadzieję, że do czegoś się nada. Tymczasowo koniec tematu :) chyba że po tygodniu go sprzedam.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2012   

Wojmistrz,

Jak sprzedasz w Polsce, to na pewno nie stracisz.
Ostatnio zmieniony przez komor Czw 27 Wrz, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

Szok i niedowierzanie...
Dziś przyszedł aparacik. Nastawiłem akumulator do ładowania i pojechałem na 2-3 godzinną wycieczkę. Po powrocie rozpocząłem testy. Jak napisałem wcześniej: szok i niedowierzanie. Leży w dłoni całkiem sympatycznie, długo nagrywa fotki na kartę i to chyba jedyna wada, tryb ręczny jest banalny a nastawienie trwa nieznacznie dłużej niż w moich canonach, ale jest w pełni czytelne. Ergonomia przycisków jest świetna, a możliwość powiększenia obrazu x7 do ustawiania ostrości jest wręcz super. Już po włączeniu pokochałem ten aparat choćby za stale aktywny histogram. Wiem co przeszedł ten aparat bo poznałem sprzedawcę na facebooku i jestem zdziwiony jakością obudowy - ani jednej ryski pomimo plastikowej obudowy. Moja sztuka wyposażona jest w niewymieniony na optyczne.pl model obiektywu - M.ZUIKO 14-42mm 1:3.5-5.6 L ED, ale myślę, że jest to tylko jakiś wariant wersji ED bo również ma średnice 40.5mm.
Prawdopodobnie jeszcze dziś przerobię jedną sztukę wyzwalacza YN-603C na złącze Olympsua (trzeba tylko zewrzeć 2 nóżki) i jeśli w pełni zadziała, to będę sprzedawał sporo sprzętu Canona.
 
 
NX-5
[Usunięty]

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

Wojmistrz napisał/a:
Szok i niedowierzanie...


Fajnie że znalazłeś coś dla siebie i jesteś zadowolony.
Wrzuć jakieś przykładowe fotki.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

A więc jednak nie GF-1... :wink:
To dobra maszynka ale tymczasem naciesz się Olkiem.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 29 Wrz, 2012   

No nie GF1, pomimo tego, że upierałem się przy tym modelu. E-PL1 kupiłem na prawdę przypadkiem. Licytowałem aukcję, ostatni mój bid miał 110.26(+9.75 przesyłka). Potem inni wybidowali to ponad moje max nie podbijałem sztucznie. Ja zawsze, jak już aukcja mnie nie dotyczy to ją ukrywam. Nie wiem co skłoniło gościa do kasacji moich konkurentów, może sami podbili, a potem na kilka sekund przed końcem wycofali bid jako błędną wartość, okazało się, że wygrałem sporo poniżej mojego max. I super. Jestem podwójnie zadowolony.

[ Dodano: Nie 30 Wrz, 2012 01:14 ]
Przykładowe fokti:




Przeróbka YN-603C na "działający trochę" w Olympus.
Po rozbiórce wygląda tak:


Zakładamy styki


Mostek na stykach


Składamy z powrotem, tu przydać się może 3cia ręka, bo mamy latające i uciekające styki, mostek, blaszkę dolną od gorącej stopki i delikatny, okablowany kawałek płytki drukowanej.


Działa :)


Niestety po założeniu do Olympusa, nadaje sygnał cały czas przez co baterie zarówno w nadajniku jak i odbiornikach szybko się wykańczają. Po podłączeniu do Canona działa bez bez zmian, jakby nie było zrobionego tego zwarcie.

[ Dodano: Nie 30 Wrz, 2012 01:17 ]
Przykładowe fokti:




Przeróbka YN-603C na "działający trochę" w Olympus.
Po rozbiórce wygląda tak:


Zakładamy styki


Mostek na stykach


Składamy z powrotem, tu przydać się może 3cia ręka, bo mamy latające i uciekające styki, mostek, blaszkę dolną od gorącej stopki i delikatny, okablowany kawałek płytki drukowanej.


Działa :)


Niestety po założeniu do Olympusa, nadaje sygnał cały czas przez co baterie zarówno w nadajniku jak i odbiornikach szybko się wykańczają. Po podłączeniu do Canona działa bez bez zmian, jakby nie było zrobionego tego zwarcie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16