Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vixen New Foresta HR8x32WP
Autor Wiadomość
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   Vixen New Foresta HR8x32WP

Dlaczego gdzie indziej oznaczenia DCF nie wiem?
Żeby było szybciej zacytuję sam siebie;
"Koniec przygody z Vixenem Atrekiem 8x32. Odbyłem wycieczkę o Tarnobrzega gdzie w sklepie Astroclassic- współpracuje z Astrozakupami- pobawiłem sie znakomicie lornetkami. Obsluga miła, bardzo życzliwa, sama podsuwa szkła i zachęca do patrzenia. Mają bardzo fajne okna na piętrze przy sali ekspozycji, super widok na jakieś budynki, ogrody, gołębniki, potem pas drzew i daaalej blok mieszkalny, różne plany i strukury- faktury. Naprawdę można papatrzeć i porównać, co jest rzadkością w sklepach.
Nie wiem jak to się stało ale wymieniłem za dopłatą ( na złość żonie) na Vixen New Foresta 8x32, która to lornetka jest większa, cięższa nż Atrek i wcale mi o taka nie chodzilo. Ale przyłożyłem do oczu i już wiedziałem, że ją kupię.
Przy okazji pobawiłem się dłużej Fujinon 8x32 HCF, teraz nosi nazwę Offroad, ale to nadal to samo?? Nie podszedł mi, chociaż odstęp od źrenic miał większy.niż np. w Atreku. Jednak optycznie trochę rozchwiany ( być może kolimacja nie do końca właściwa).
Następnie patrzyłem przez Fujinon 7x28M Militarna i Fujinon KF 7x28H jednak jakoś mi nie podeszły i z indywidualnym strojeniem odległości w każdym okularze i ogólnie.
Obie New Foresty 8x32 i 8x42 bardzo mi przysiadły, ze względu na nieco mniejsze gabaryty wybrałem mniejszą.
Na deser Fujinon 7x50 FMTR-SX-2 ale kloc, fajna optyka.
Zabawy fajne, Atrek został w sklepie ( trochę żal, bo taki zgrabny, i przyzwoity optycznie), zaś New Foresta pojechała do domu, gdzie bawiłem sie ze cztery dni po pogórzu, a weekend w Tatrach i Gliczarowie Górnym (pięknie położona wieś nad Zakopanem na wprost Tatr, widoki znakomite i pogoda w punkt, polecam to miejsce jest przecudnej urody).
New Foresta zbudowana jest jakby podemnie, od razu poczułem, że to super lornetka i nadal tak czuję.
Nie jest mała ale i nie duża, 560 g. 13,3x13,5x5,0cm
Jakby z metalu, zimna, twarda ,bardzo solidna, fajne zatyczki obiektywów na uwięzi, okulary posiadaja dobrze dopasowane ochraniacze. Wszystko się trzyma i nie spada.
Okulary dopasowane w punkt, zarówno odstęp żrenic jak i wielkość, (okulary są nieco większe niż w Prostaffie choć tamten jest 8x42).
Pokrętło ostrości, dwufunkcyjne (bo po wyciągnięciu na 3mm staje sie korekcją prawego okulara) działa fajne, z oporem ale bez przesady. Pasek bardzo wygodny i miękki, jest torebko- futerał, miękki z paskiem.
Lornetke swietnie mi się trzyma, inaczej niż Prostaffa i chyba lepiej ale to indywidualna kwestia.
Optycznie także mi się podoba, troszkę ostrzejsza niż Prostaff, troszkę lepszy kontrast, AC i dystorsje porównywalne, moze ciut mniejsze, dla mnie ok. Kolorki ciut cieplejsze, ale naturalne. Nie mialem niestety okazji używać lornetek z górnej półki stąd cieszy mnie to co widzę teraz.
Pole widzenia 8*, Arek koryguje na 7,6*. W każdym razie szerzej niz w Prostaffie tam jest 6,3*.
Lornetka jest jasna, patrzyłem po zachodzie słońca i po zmierzchu, jest jasna mimo że tylko 8x32.
Nie wiem dlaczego nie widze różnicy między 8x32 a 8x42? Różnica w porównaniu z Prostaffem nijaka.
Może oko nie dostosowało się do ciemności, może mam już małą źrenicę (53 lat), może New Foiresta jest tak jasna a może wszystko po trochu, jeszcze popróbuję z lepszym przyzwyczajeniem oka do ciemności zmierzchowej.
Dość dobrze reaguje na odblaski, znacznie lepiej niż mniejszy Atrek.
Wnętrze ciemne i czyste jak łza, trzeba przyznać, że Nikon również jest czyściutki i czarny.
Wnioski;
Chcialem małą lornetkę, byłem gotowy na kompromisy, jednak będę musiał kupić inna kurtkę z dużą kieszenią. Mały Atrek był niezły optyczne i to by mi starczało, jednak niewielki odstęp źrenicy, małe okulary i gorsze trzymanie zmusilo mnie do kupienia większej znacznie lornetki.
Coś o czym pisaliście do znudzenia, lornetkę trzeba przymierzać jak buty. Nie mozna jej kupić zdalnie, przez internet.
Anglicy mają rację 8x32 wystarcza, a w moim wieku to na pewno. Niedługo będę mógł skorzystać z 8x56 i pewnie skoryguje swoje doznania. Albo i nie.
New Foresta zostaje w domu!! nic lepszego chyba w tej cenie nie kupię.

P.s. przepraszam za denerwującą formę ciągłego porównywania lornetek, ale muszę ( przy małym doświadczeniu z nowymi modelami) do czegoś się odnieść.
p.p.s. dlaczego model majmniejszy 8x32 jest droższy niż 8x42, 10x42 i sporo ponad 10x32? prawo popytu?? Zazwyczaj większe modele z rodziny są droższe.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   

Skąd różnice ceny? Ano, dla porównania niemieckie ceny:


http://www.astroshop.eu/b...rie=New+Foresta

Prawo absurdalnego rynku w RP. Po jakim kursie kupili, z kiedy dostawa była oraz inne takie, związane ze śladową sprzedażą wszystkiego, co nie leży na bazarku albo na allegro za nie więcej niż 60 PLN. Po prostu u nas normalny rynek na optykę powstaje. Ale i tak jest lepiej niż kilka lat temu :-)
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 22 Paź, 2012   Re: Vixen New Foresta HR8x32WP

Chomsky napisał/a:

Nie wiem jak to się stało ale wymieniłem za dopłatą (na złość żonie) na Vixen New Foresta 8x32, która to lornetka jest większa, cięższa nż Atrek i wcale mi o taka nie chodzilo. Ale przyłożyłem do oczu i już wiedziałem, że ją kupię.

New Foresta zbudowana jest jakby podemnie, od razu poczułem, że to super lornetka i nadal tak czuję. Nie jest mała ale i nie duża, 560 g. 13,3x13,5x5,0cm
Jakby z metalu, zimna, twarda ,bardzo solidna, fajne zatyczki obiektywów na uwięzi, okulary posiadaja dobrze dopasowane ochraniacze. Wszystko się trzyma i nie spada.
Lornetke swietnie mi się trzyma, inaczej niż Prostaffa i chyba lepiej ale to indywidualna kwestia.
Optycznie także mi się podoba, troszkę ostrzejsza niż Prostaff, troszkę lepszy kontrast, AC i dystorsje porównywalne, moze ciut mniejsze, dla mnie ok. Kolorki ciut cieplejsze, ale naturalne. Nie mialem niestety okazji używać lornetek z górnej półki stąd cieszy mnie to co widzę teraz.
Lornetka jest jasna, patrzyłem po zachodzie słońca i po zmierzchu, jest jasna mimo że tylko 8x32.
Nie wiem dlaczego nie widze różnicy między 8x32 a 8x42? Różnica w porównaniu z Prostaffem nijaka.
Chcialem małą lornetkę, byłem gotowy na kompromisy, jednak będę musiał kupić inna kurtkę z dużą kieszenią. Mały Atrek był niezły optyczne i to by mi starczało, jednak niewielki odstęp źrenicy, małe okulary i gorsze trzymanie zmusilo mnie do kupienia większej znacznie lornetki.
Coś o czym pisaliście do znudzenia, lornetkę trzeba przymierzać jak buty. Nie mozna jej kupić zdalnie, przez internet.
Anglicy mają rację 8x32 wystarcza, a w moim wieku to na pewno. Niedługo będę mógł skorzystać z 8x56 i pewnie skoryguje swoje doznania. Albo i nie.
New Foresta zostaje w domu!! nic lepszego chyba w tej cenie nie kupię.


To porównanie nie mogło się inaczej skończyć :)
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Wto 23 Paź, 2012   Re: Vixen New Foresta HR8x32WP

To porównanie nie mogło się inaczej skończyć :) [/quote]

Pewnie tak. Optycznie lepiej niz w Atreku i troszkę lepiej niż w Prostaffie + szerszy kąt widzenia gratis. Bardzo ważna dla mnie jest ergonomia i ta jest znacznie lepsza niż w małym Atreku i porównywalna choć inna niż w Prostaffie.
Ceny nie są zabójcze, radochy z obserwacji sporo. To jest ważne. Niestety w Dynowie pada deszczyk malutki.

[ Dodano: Pon 29 Paź, 2012 23:24 ]
Pozwoliłem sobie na dokładniejsze sprawdzenie "jasności" New Foresty 8x32, w stasunku do Prostaffa 8x42, a raczej moich źrenic, co do których mam watpliwości na ile się otwierają.
Siedziałem w ciemnym pokoju na fotelu, obok lornetki i kiedy uznałem, ze dość tego otwierania źrenic zacząłem sprawdzac szczególy, tak po zmierzchu, ale coś tam było widać. Troszkę Prostaff jasniejszy, ale tylko trochę. Moje źrenice raczej juz się mocno nie otwierają.
Dalsze porównania ( w dzień) potwierdziły, że Nikon mocno blisko optycznie jest Vixena, przynajmniej w codziennej praktyce różnic większych nie ma. Viven szerszy i troszkę rozdzielczość ma lepszą, ale minimalnie. Nikon znalazł już nowego pana i będę miał przyjemność nadal podpatrywać przez niego w czasie wspólnych z kolegami wycieczek.
 
 
kemot 
Początkujący
leśnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Skąd: kujawy
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

witam
mam zamiar kupić tą lornetkę, ale nurtuje mnie pytanie jak z wytrzymałością mechaniczną po dłuższym użytkowaniu serii new foresta ( w teście Arka wyszło nie za dobrze), interesuje mnie głównie 8x32. Do tej pory najmniejszym terenowym sprzętem
u mnie był ex 7x35, ale chcę coś lżejszego.
W opiniach przewija się problem zbyt lużnych muszli ocznych, jak to z tym jest.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

kemot mam odpowiednik ale 10x, co do muszli są one luźne od nowości i raczej luźniejsze nie bedą (wewnętrzna tuleja jest aluminiowa), taki urok tej lornetki. Bardziej bym się martwił pokrętłem ustawiania ostrości.
 
 
kemot 
Początkujący
leśnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Skąd: kujawy
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

a co sie dzieje z pokrętłem ustawiania ostrości ? 2w1 się nie sprawdza ?
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Jest delikatne i niezbyt precyzyjne, ma wyczuwalny luz od nowości.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

Panowie, nawiedziłem dziś dobrze wyposażony sklep z teleskopami w Vancouver i doznałem olśnienia. Głownie za sprawą Kowa Highlander 32x82 (to prawie w temacie 8x32). Kurcze czegoś takiego to ja w życiu jeszcze nie widziałem. To jest potęga! Bino wymiata, a to szczególne bino w ogóle porównywalne jest tylko z TV 4K 3D.

No ale obejrzałem sobie też parę innych lornetek. W tym Celestron Trailseeker 8x32 i potwierdziło mi się, że to jest konkurencja dla VNF oraz pewnie dla Monarch 7 8x30. Muszę jeszcze "dorwać małego." Obicie przyjemniejsze, lornetka znacznie bardziej kompaktowa, o inne zupełnie ergonomii no i obraz bardzo wysokiej jakości. Niestety VNF do porównań nie było. No ale to jest tego rodzaju poziom; polecam Celestrona.
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

kivirovi wziołeś?
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

Wziolem co?

Najchetniej to bym ta Kowe "wziol". W Polsce byloby mi sie na to latwiej zdecydowac, przymierzam sie do duzej lornetki od lat. Na emigracji to nigdy nie wiadomo kiedy i dokad sie trzeba bedzie przeprowadzic.

Jest jeszcze Chinczyk APO-100mm:
http://www.apm-telescopes...araufnahme.html
no i Docter, ktory jest ciezki i na wprost:
http://www.apm-telescopes...x-Fernglas.html
ktore tez mi sie podobaja, ale platonicznie bo ich dotad nie widzialem. Tu w Kanadzie to musialbym najpierw zdecydowac, ze nie kupie duzej lunety (ATX lub TSN-88) tylko mala (PF65ED?) no i kupic samochod... konfuzja... wiec chyba temat odpuszcze do emerytury.

No a Celestrona mam zamiar kupic siostrze na safari i znajomym, ktorym kategorycznie zabronilem kupowania Aculon compact zoom. Dla Nikona HG to poza Kowa Genesis zastepstwa nie widze. Moze Silverline...
 
 
Chomsky 
Entuzjasta


Pomógł: 17 razy
Posty: 521
Wysłany: Sro 07 Maj, 2014   

kemot- stary temat, ale jeśli mogę pomóc.
VNFII 8x32 posiadam nadal. działa sprawnie nic nie lata, nie dygocze i nie poluzowało się. Lornetka nie przemokła w miednicy z wodą. U Arka model większy przemókł. Nie potrafię się odnieść. Może modele zbudowane są inaczej (choć sa podobne) może egzemplarze są wykonane raz lepiej raz gorzej?
Optyka jest ok. AC niewielkie, inne wady również, lornetka jest równa bod względem jakości optycznej.
Jest mała, lekka, przyjemnie mi się ją trzyma. Jest tania. W podobnej cenie jest Prostaff 7, naprawdę udane szkło, tylko większe i pole ma mniejsze. Lepsze są dla mnie w Prostaffie, podkreślam dla mnie, okulary. To znaczy trochę lepiej przylegają mi do oczu.
Mam zamiar kupić Nikona 8x30EII i na tym zakończyć poszukiwania swojej lornetki.
 
 
kemot 
Początkujący
leśnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Skąd: kujawy
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Chomsky o czekałem na Ciebie az się odezwiesz.
Czyli brac i nie gadac, łażenie z VIXENEM po krzakach nie wpływa jakoś ujemnie na trwałość.
A nikon to dodatek do vixena czy jego następca? :mrgreen:
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

kivirowi Kowe. Ja mialem kiedys okazje spedzic dzien I noc z Miyauchi 20x77.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Czw 08 Maj, 2014   

Kimek, po kim jak po kim ale nie po Tobie się spodziewałem, ze będziesz zachęcał do tego potwora. Nawet sprzedawca-astronom usiłował mi ja wybić z głowy. Myśle, ze tego typu zakupy muszę odłożyć do czasu zapuszczenia korzeni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14