Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 11 Lis, 2012
Dobór aparatu do osobistych preferencji użytkownika
Autor Wiadomość
maika1 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   Dobór aparatu do osobistych preferencji użytkownika

witam,

Bedę wdzięczna za konkretna pomoc w doborze aparatu. Moje preferencje wymieniam w punktach.

cena do 2000zl
wysokiej jakości zdjęcia i nagrywanych filmów
aparat do użytku amatorskiego, jednak o wysokiej jakości zdjęć, wykonywanie dużej ilości zdjęć w ciemnych pomieszczeniach ze światłem żarówkowym,
nie lustrzanka,
może być cyfrowa lustrzanka bądź aparat hybrydowy- bezlusterkowiec?
Najbardziej przekonana jestem do nikonów i canonów, ale nie mam mocnych podstaw by się tylko przy tych markach upierać, najważniejsze by marka była sprawdzona na rynku,
wizjer oraz wyświetlacz, (w razie bardzo ostrego słońca przyda się wizjer)
poręczny, nie za dużych gabarytów, by można w damskiej dużej torbie zmieścić,
zoom sterowany manualnie a nie za pomocą przycisków bliżej, dalej,
preferencje kolorystyczne: biały

Z gory dziekuje za wszelkie sygestie.
pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

maika1 napisał/a:
nie lustrzanka,
może być cyfrowa lustrzanka


Sprecyzuj co ma być: "nie lustrzanka" czy "cyfrowa lustrzanka" :?:

maika1 napisał/a:
aparat hybrydowy- bezlusterkowiec


A co tutaj miałaś na myśli :?:
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   Re: Dobór aparatu do osobistych preferencji użytkownika

maika1 napisał/a:

preferencje kolorystyczne: biały


Zacznijmy od tego punktu. Co mamy na rynku? ;)
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

http://www.e-fotojoker.pl...biaey-cashback/

albo

http://www.e-fotojoker.pl...biaey-cashback/


Przy zakupie tego aparatu do końca roku Nikon zwraca 400 złotych.

Nic ciekawszego do 2tysięcy w kolorze białym nie znajdziesz. A ten aparat powinien sprostać twoim oczekiwaniom.

[ Dodano: Nie 11 Lis, 2012 14:54 ]
Jest jeszcze:

http://www.e-fotojoker.pl...4-42mm-srebrny/

Ale nie ma wizjera.
 
 
nienietaktak
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

siosio napisał/a:


Przy zakupie tego aparatu do końca roku Nikon zwraca 400 złotych.

Do 400 zł. Subtelna różnica, a ile możliwości :D
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

jest jeszcze:

http://www.ceneo.pl/17407866

Ale przekracza budżet i nie ma wizjera.

[ Dodano: Nie 11 Lis, 2012 15:00 ]
nienietaktak napisał/a:
siosio napisał/a:


Przy zakupie tego aparatu do końca roku Nikon zwraca 400 złotych.

Do 400 zł. Subtelna różnica, a ile możliwości :D



Za model JV1 zwraca 400 złotych :razz:

http://www.nikoncashback.pl/Regulamin.pdf
 
 
maika1 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Sunders napisał/a:
maika1 napisał/a:
nie lustrzanka,
może być cyfrowa lustrzanka


Sprecyzuj co ma być: "nie lustrzanka" czy "cyfrowa lustrzanka" :?:

maika1 napisał/a:
aparat hybrydowy- bezlusterkowiec


A co tutaj miałaś na myśli :?:


Znaczy to tyle ze nie chce lustrzanki, bo najczesciej robie zdjecia spontanicznie, nie mam czasu bawic sie w ustawianie- nie pasjonuje mnie to (bynajmniej jeszcze nie teraz;)
Ale szczerze mówiąć- sama nie do konca rozumiem terminu lustrzanka cyfrowa czy aparat hybrydowy.
Wczesniej mialam aparat cyfrowy sredniej klasy i nie bylam zadowolona z jakości zdjęć. dlatego szukam czegos odpowiedniejszego. Natomiast jest taki wybór, tyle opcji, a że nie jestem dobra w tym temacie, to zwyczajnie czuje sie zagubiona.
Poprzedni mój aparat to byl Nikon P500, (zagubiony w czasie podróży). Z jakości zdjec byłam zadowolona, z filmów niestety nie. A najbardziej przeszkadzały mi jego dość spore gabaryty, zwłaszcza w czasie wojaży, a także nie podobało mi się, że przybliżenie następowało jedynie przez przycisk W bądż L (blizej, dalej), a ja na przyklad chcialam coś pomiędzy, ani nie za blisko a jedno dalej bylo juz za daleko...oj ciężko to opisać :) Aparat w reku trzymało się super- solidnie, bezpiecznie, dopasowane idealnie.
Zaraz sprawdze opcje podane poniżej/powyżej przez forumowiczów , za co z gory dziekuje :) :)
Bede tutaj zagladać , wiec jeżeli ktokolwiek ma ochotę jeszcze pomóc to także dziękuje :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Wątek przeniosłem do działu dotyczącego bezlusterkowców, ale w miarę rozwoju może się okazać, że będzie jednak pasował do kompaktów.

Warunek ręcznej zmiany zooma jest w większości przypadków sprzeczny z warunkiem małych gabarytów. Jeśli Nikon P500 był za duży, to odpada warunek „lustrzanka cyfrowa”. Na polu walki zostają albo najmniejsze bezlusterkowce albo kompakty premium. Kolor biały raczej odpada. :)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

komor napisał/a:
Warunek ręcznej zmiany zooma jest w większości przypadków sprzeczny z warunkiem małych gabarytów.


IMO za dużo tych sprzeczności w wymaganiach żeby cokolwiek konkretnie doradzać :???:
 
 
maika1 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

...w takim razie odpuszczamy ten podpunkt... :) także co dalej?
 
 
Zoom 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

Niedawno kupiłem G1X, więc mogę trochę napisać o kompaktach.

Warunek dobrych zdjęć przy normalnym, żarówkowym oświetleniu, spełniają na dzisiaj wg mnie tylko dwa: Canon G1X i Sony RX100. Niestety oba kosztują powyżej 2000 i są dostępne tylko w kolorze czarnym :) .
Aparatów typu Canon G15 i Nikon P7700, przy zdjęciach w pomieszczeniach bez lampy, nie należy brać pod uwagę, bo jakość będzie słaba.
Canon G1X przy takich zdjęciach wybiera ISO 800 lub 1600 i czas naświetlania w okolicach 1/20 s. Zdjęcia wychodzą bardzo dobre (przy świetnej stabilizacji).
Aparat Sony jest mniejszy, lżejszy (Canon jest ciężki i raczej spory) i ma ciekawy sposób ustawiania ogniskowej pierścieniem na obiektywie. Nie ma jednak wizjera. Jednak, wg mnie, Sony bardziej pasuje do torebki (ale prawdę mówiąc nigdy nie chodziłem z torebką :D , więc mogę się nie znać ).

Poniżej link do testu G1X:
http://www.optyczne.pl/17...rShot_G1_X.html
Ostatnio zmieniony przez Zoom Nie 11 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

maika1 napisał/a:
...w takim razie odpuszczamy ten podpunkt...


Który:
zoom sterowany manualnie
poręczny,nie za dużych gabarytów
preferencje kolorystyczne:biały :?:
 
 
maika1 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

zoom sterowany recznie :)
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

maika1,
Biały też?

Jakiego zooma oczekujesz, może być mniejszy od P500?
Ostatnio zmieniony przez dcs Nie 11 Lis, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 11 Lis, 2012   

a ten biały kolor :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16