Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Formularz dla wątków typu Co kupić
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Ja bym proponował wprowadzenie szablonu zapytania. Mówię poważnie. Co chwilę ktoś zadaje pytanie i co chwilę padają te same pytania do pytania oraz dyskusje o niczym bo nie znamy przekonań autora tematu. Co według mnie powinno się tam znaleźć?

Dla kogo jest przeznaczony ten aparat:
(Dalej wypełniać w.g. przyszłego użytkownika)
Fotografuję od ...
O ręcznych trybach nastawień wiem ...
Ostatni aparat to ...
Poszukuję aparat typu ...
Ulubiona marka aparatów to ...
Wstępnie, po przeczytaniu forum myślę o modelach ...
Szukam aparatu w przedziale finansowym ...
Jestem w stanie przekroczyć ten budżet o ...
Czy sprzęt może być z zagranicy:
Czy może być używany:
W przypadku aparatów z wymienną optyką:
. Czy kwota musi starczyć na cały komplet: tak/nie
. Ile będziesz w stanie zainwestować z czasem w kolejne obiektywy ...
Zamierzam go kupić (do kiedy):
Nastawiam się, że wystarczy mi na okres ...
Potrzebuję aparatu do ...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Wojmistrz, pomysł dobry, brakuje podstawowej rzeczy:
Co będę fotografował: ...
Chyba, że to jest Twoje "Potrzebuję aparatu do..." ;) ale ja bym to pytanie dał jako drugie - trzecie ;)
Niemniej podpisuję się pod tym pomysłem, później można rozwinąć autorespondery :P
A tak serio to byłoby mniej bałaganu :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Tak, moje ostatnie pytanie miałoby odpowiadać, jak ma być używany/co będzie się fotografowało. To zostało przeze mnie z premedytacją umieszczone na końcu, bo dając je na początku, ktoś mógłby znacznie dublować informacje i niepotrzebnie się rozpisywać.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

pomysł z zaproponowanym formularzem to wykładnia nadgorliwości.
w zupełności wystarczy informacja o tym do czego ma służyć aparat i jaki budżet, względnie oczekiwania. dotąd jakoś nie było z tym problemu więc :roll:

to całkiem normalne, że każdy poszukujący ma ambicje założyć swój wątek ze swoim dylematem...tak samo Wojmistrz ma ambicje zostać ekspertem i w każdym takim wątku doradzać. zmęczył się i wpadł na pomysł formularza :zalamany:

z drugiej strony ciekaw jestem jak sam wypełniłby te swoje rubryki :mrgreen:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

pan.tadeusz napisał/a:
dotąd jakoś nie było z tym problemu więc

Jakbyś czytał więcej wątków innych niż o SLT, to byś wiedział, że problemy były i są.
Ciągle pojawiają się niekompletne pytania i zanim się dowiemy czego chce autor przelatuje przynajmniej z 10 postów.
Formularz to nie jest zły pomysł - może tylko mniej rozbudowany.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

pan.tadeusz napisał/a:
pomysł z zaproponowanym formularzem to wykładnia nadgorliwości.
Gdyż? Może jakiś argument? Bo sama postawiona teza i atak ad personum to wyraz.. nadgorliwości by coś popisać i dowalić?

Dla mnie taka ankietka to fajny pomysł znacząco upraszający dyskusję. Wątpię jednak w jej skuteczność oraz możliwość zaimplementowania na tym silniku forum. A dlaczego upraszczający? Myślę, że sporo osób miałoby problemy z jej wypełnieniem a dzięki temu wprost dostaliby informację, że kompakt za 300zł wystarczy...

Alternatywy dla takiej ankietki to wszelkiej maści diagramy. Nic nowego.
Ot pierwszy co gugiel zapodał:

 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

hijax_pl, na polski rynek brakuje kategorii "LANS" :P
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

mozer napisał/a:

Jakbyś czytał więcej wątków innych niż o SLT, to byś wiedział, że problemy były i są.

i będą bo każdy czuje się upoważniony do przedstawienia swojego problemu we własnym wątku. patrząc z innej strony - dzięki temu forum żyje

hijax_pl napisał/a:

Dla mnie taka ankietka to fajny pomysł znacząco upraszający dyskusję.


tyle, że jak wspomniałem wystarczą dwie zasadnicze kwestie i słowo komentarza - zatem można dyskutować czy potrzebny formularz

hijax_pl napisał/a:

Wątpię jednak w jej skuteczność oraz możliwość zaimplementowania na tym silniku forum. A dlaczego upraszczający? Myślę, że sporo osób miałoby problemy z jej wypełnieniem a dzięki temu wprost dostaliby informację, że kompakt za 300zł wystarczy...


i odpowiedziałeś sobie sam :D
skądinąd nie przypadkiem ciekawi mnie jak wypełniłby ją sam autor tego pomysłu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Mówisz, masz.
Dla kogo jest przeznaczony ten aparat: Dla córki znajomych.
(Dalej wypełniać w.g. przyszłego użytkownika)
Fotografuję od ... 2-3 lat
O ręcznych trybach nastawień wiem ... Radzi sobie doskonale, praktycznie zawsze na manualu
Ostatni aparat to ... Canon 350D
Poszukuję aparat typu ... Lustrzanka
Ulubiona marka aparatów to ... Canon
Wstępnie, po przeczytaniu forum myślę o modelach ... 60D
Szukam aparatu w przedziale finansowym ... 1500zł
Jestem w stanie przekroczyć ten budżet o ...200zł
Czy sprzęt może być z zagranicy: tak
Czy może być używany: tak
W przypadku aparatów z wymienną optyką:
. Czy kwota musi starczyć na cały komplet: nie
. Ile będziesz w stanie zainwestować z czasem w kolejne obiektywy ... wcale
Zamierzam go kupić (do kiedy): najpóźniej dzień przed świętami
Nastawiam się, że wystarczy mi na okres ... trzech lat
Potrzebuję aparatu do ... portret, krajobraz, wycieczki, zawody szkolne, odrobina makro.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

za córkę znajomych to ja sobie wypełnię.
znam już Twoje zdjęcia, podejście do sprzętu i nawet wiem co wybrałeś.
ciekawi mnie jakbyś wypełnił ten test inteligencji, który przygotowałeś
gdybyś własnie szukał aparatu na swoje potrzeby.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

Cóż, nie szukam aktualnie nic dla siebie, zarówno prywatnie jak i zawodowo, ale droga wolna, spróbuj sam. Już wiesz jak to się robi.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

córkę znajomych jakoś potrafiłeś sobie wyobrazić w tej roli.
czego się obawiasz?
że sam się wyłożysz na tym formularzu?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

Już go wypełniłem i moim zdaniem poprawnie. Może się mylę? (to pytanie dla wszystkich pozostałych użytkowników forum, nie do ciebie bo twoja odpowiedź jest subiektywna.) Nie mam potrzeby robić to po raz kolejny.
Taki formularz to dobra rzecz, a zanegowałeś go tylko dlatego, że to ja go zaproponowałem. Jak już pisałem, "przykre" i jak hijax_pl radził, przyzwyczajam się już. Niniejszym kończę dawać ci dalszą pożywkę i postaram się ignorować wszelkie twoje wpisy. Pa pa.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

ale dlaczego unikasz dyskusji...Twój formularz więc warto zrobić studium przypadku :mrgreen:
skoro tak chętnie radzisz się hijaxa_pl
Cytat:
Wątpię jednak w jej skuteczność oraz możliwość zaimplementowania na tym silniku forum. A dlaczego upraszczający? Myślę, że sporo osób miałoby problemy z jej wypełnieniem a dzięki temu wprost dostaliby informację, że kompakt za 300zł wystarczy..


jestem tego samego zdania...i mam nawet podejrzenia, że sam autor formularza miałby ambicjonalne problemy z jego sensownym wypełnieniem.
dlatego też zaopiniowałem go krytycznie w swoich postach.
Ty wolisz dorabiać tu ideologię i udawać, że Ci przykro - wzruszające jaki potrafisz być wrażliwy...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 17 Gru, 2012   

hijax_pl napisał/a:
Wątpię jednak w jej skuteczność oraz możliwość zaimplementowania na tym silniku forum.

Myślę, że wystarczyło by umieścić taki formularz i nadmienić o tym w " PRZECZYTAJ ZANIM ZADASZ PYTANIE"
Oczywiście na początku prawie nikt nie będzie tego używał, ale z czasem ludzie się przyzwyczają. Dla ułatwienia pytania mogły by być ponumerowane i pytający pisał by
1. bla bla
2. bla bla
3. bla bla
...
Proponował bym również, przesunąć dyskusję o formularzu do osobnego wątku. Nie sądziłem, że się rozkręci.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15