Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografia Architektury "Zapomnianej - Umierającej"
Autor Wiadomość
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   Fotografia Architektury "Zapomnianej - Umierającej"

Witam.

Fotografia Architektury "Umierającej - Płynącej W Zapomnienie"

Pomyślałem żeby założyć taki oto temat, temat fotografii architektury, która żyje w objęciach obojętności, otulonej kurzem zapomnienia lub która już odeszła i spoczywa na kliszach lub kartach pamięci obywateli ;)

Myślę, że wielu z was ma fotografie zabytkowych budynków architektonicznych, które powoli lecz nieuchronnie przemieszczają się niekoniecznie "z własnej woli" w kierunku zniknięcia z powierzchni ziemi, którą jeszcze na dziś dzień daną kwaterę na powierzchni okupuje ? Warto takie obiekty utrwalać za sprawą migawki tak dla pamięci ?

Również w tym temacie można pokusić się o zestawienie np. dwóch fotografii. Takiej gdy jeszcze budowla istniała z tą fotografią co przedstawia to samo miejsce ale już w innej, "nowoczesnej" zabudowie :) Lub takie zestawienie, które przedstawia ruinę architektoniczną obiektu oraz jej stan po kosmetycznym, kompleksowym remoncie :)

Nie wiem czy pomysł się przyjmie, czy takowy pomysł już był testowany ?
Jeśli właścicielowi forum taka forma fotografii jak również temat nie odpowiada, to ...

Jakie jest wasze, forumowiczów zdanie na powyższe ?
Może coś od siebie chcielibyście tu wnieść ?

Pozdrawiam
degol - Andrzej Nowak

By nie być gołosłownym:


1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


[ Dodano: Pią 03 Sie, 2012 13:53 ]
Zapomniałem dodać informacji o obiekcie, sorki;
Już wyjaśniam.
Jest to Gazowania na Woli warszawskiej.
Tutaj coś o niej więcej :

Gazownia Na Woli - Opuszczone.net
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 04 Sie, 2012, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Daniel*1977 
Optyczny



Posty: 1484
Skąd: Parzniew / Zakopane
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

Zdjęcia Zajebiście mi się podobają.
Jeżeli to "gazownia" to zawsze chciałem się tam dostać, ale do tej pory nie spróbowałem :(
 
 
90s 
Optyczny
www.s999art.com



Pomógł: 6 razy
Posty: 1552
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

Kapitalne miejsce, nieograniczony potencjał
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

degol, pomysł fajny ale zapomniałeś o numeracji. :P
Zdjęcia już na forum były, ale obiekt i foty na tyle fajne, że niech zostanie na dobry początek.

degol napisał/a:
Zapomniałem dodać informacji o obiekcie

No właśnie, dobrym zwyczajem tego wątku powinno być podawanie lokalizacji obiektu, inaczej trudno mówić o chronieniu czegoś przed zapomnieniem.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

Daniel*1977, obiekt jeszcze stoi, więc nie widzę problemu byś się tam zjawił, ze swoją kreatywnością i pomysłowością na ciekawy kadr ;)
Wspomnę, że jest to obiekt zamknięty. Trzeba by może na spokojnie podejść do ochrony i zapytać o zgodę na wejście lecz wydaje mi się, że ochrona nie wyrazi na to zgody, gdyż obiekty są naprawdę niebezpieczne do zwiedzania !
Wspomnę, że są dwa obiekty, jeden suchy, którego nie sfociłem tak jak tego bym chciałem, bałem się zejść na dół, na tą suchutką arenę. Typowych zejścia brak, a kombinacje z opuszczeniem się na dół są ogromnie ryzykowne, moim zdaniem byłoby to b. ryzykowne dla zdrowia i życia :)

Drugi obiekt, ten zalany wodą prezentuje się tak jak na zamieszczonych zdjęciach.

90s, jest klimatyczne, podczas jego focenia jak już wcześniej wspominałem zaczynają rządzić emocje, ogromne emocje !

komor, faktycznie zapomniałem wpierw o informacji dotyczącej obiektu, choć pierwotnie taki zamiar miałem, ale, że podczas wystawiania tematu robiłem wile innych rzeczy, to niestety zapomniałem porządnie przyszykować treść. Później tylko dodałem info ;)
Oj i do tego zapomniałem ponumerować foto ! Ale to wynik tego, że dawno nie wstawiałem na forum fotek, wstyd się przyznać, ale to prawda :(

Foty powyższe prezentowałem, ale chyba nie wszystkie z tych co tu zamieściłem ?

A tak przy okazji na przyszłość. Przydałoby się jeszcze wstawić kilka fot z pleneru WFM - Atomowa Kwatera Dowodzenia ?

Mam jeszcze serię zebranych fot z byłego już, opuszczonego ośrodka RiTV w Jachrance !
taki troszkę klimat z czasów również PRL-u. Mam tu na myśli rozwiązanie, akcesoria z czasów gdy spotykało się takie na koloniach letnich :)

Ale, ale jeśli ktoś z Was ma tego typu foto, to przeszukajcie szufladę foto i wstawcie !
Albo po prostu wyjdźcie w teren zebrać materiał !
 
 
foxx1973
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

Ja ostatnio wrzuciłem kilka fotek z zakładów Ursus i opuszczonego szpitala psychiatrycznego "Zofiówka" w Otwocku do działu Fotografia architektury, może ewentualnie przerzucić je tutaj.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

foxx1973, myślę, że takie foto lepiej odnajdzie się wł. tu, ale to nie moja decyzja.

Co do Ursusa, to kilka razy był pomysł aby wybrać się tam większą grupą, kilka razy Lupo proponował wyjazd w to miejsce, ale nigdy nie doszło to do skutku ze strony WMF-a.
 
 
hajhet 
Rozmowny
tak jest.



Posty: 213
Skąd: Głogów Małopolski
Wysłany: Pią 03 Sie, 2012   

13.


14.


15.


16.


17.


18.


Pierwsze trzy przedstawiają opuszczoną, dawną (choć niezbyt starą) betoniarnię (miejscowość Zabajka k. Głogowa Młp. k. Rzeszowa), następne trzy to fort XIII San Rideau, Twierdza Przemyśl - przepraszam za szumy - ISO 12800

[ Dodano: Pią 03 Sie, 2012 23:39 ]
Fort I Salis Soglio - Twierdza Przemyśl

19.


20.


21.


22.


23.


[ Dodano: Nie 05 Sie, 2012 11:23 ]
Podobno nie widać obrazków? Zadjęcia są na moim SkyDrive, może to dlatego, wrzucam zatem na inny serwer.

13-23












 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 05 Sie, 2012   

Proponuję aby autor przy zamieszczaniu zdjęć z miejscówki pogrzebał w sieci i...
zamieścił w swojej serii jakieś zdjęcie, starą widokówkę przedstawiające dany obiekt w latach jego świetności.
Będzie można porównać jak się"zestarzał".
W przeciwnym razie będziemy tylko oglądali ruiny, gruz, znowu ruiny, jakieś zawalone gruzem schody itp.
 
 
foxx1973
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Sie, 2012   

fatman bardzo dobra propozycja, jak coś znajdę, to zaraz wrzucę.
 
 
baracuda 
Entuzjasta
kotletów.



Pomógł: 5 razy
Posty: 669
Skąd: Silesia
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

Psychiatryk w Katowicach, Zespół budynków Szpitala Psychiatrycznego to przedwojenny kompleks, obejmujący budynek opuszczonego szpitala psychiatrycznego, portiernię, park, pozostałości jego ogrodzenia oraz zachowane w jego obrębie drzewa - pomniki przyrody.Całość jest pozostałością po dawnym szpitalu koncernu Georg von Giesches Erben. Szpital, zaprojektowany w stylu historyzmu ceglanego, wybudowany z użyciem elementów modernizmu, dysponował na początku XX wieku ponad setką łóżek. Stary budynek pozostał opuszczony, nie które osoby twierdzą że straszy...
(opis szkieletek)


24.

strona nie widoczna dla ochrony, więc tylko takie zdjęcie.

25.

jedna z sal
autor graffiti Delicious13 i jego opis:
tytuł:Trójca Nienajświętsza!
Opis:
Z dedykacja dla wszystkich, którzy uwidzieli i uwierzyli! Kaplica Opuszczonego Szpitala Psychiatrycznego



26.

recepcja
27.

sala nr7

28.

izolatka

29.
 
 
hajhet 
Rozmowny
tak jest.



Posty: 213
Skąd: Głogów Małopolski
Wysłany: Pon 06 Sie, 2012   

jak dla mnie - 26.
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 10 Sie, 2012   

hajhet, po ponownym wstawieniu zdjęć nie przyporządkowałeś numeru foty.
Ale spróbuję się odnieść do fotografii.
Nr. jak mniemam 20-ty i 22-gi ( licząc tylko Twoje fotografie, to mam na myśli nr. 8 i 10 ) bardzo fajnie przedstawiono obiekt, a szczególnie na 22-gim ( 10-tym ) te drzewa dają fajną wymowę fotografii.

fatman, dobry pomysł.
Ja ze swej strony żałuję, że nie zrobiłem fotografii z zewnątrz, a jedynie wewnątrz obiektów. Ale z czasem może uzupełnię .

A tak delikatnie uzupełniając temat "Gazowni", to znalazłem taka stronkę, może ktoś z Was sobie zerknie ?

KLIK
 
 
foxx1973
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Sie, 2012   

Spichlerz zbożowy u ujścia Narwi do Wisły.
Widok z "Białej wierzy" Twierdzy Modlin.

30.


31.


Pozostałości Wierzy Michałowskiej z 1870r
32.


33.
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Sob 18 Sie, 2012   

foxx1973, strasznie masakrujesz zdjęcia obróbką. 30 i 31 mają potencjał.

baracuda, bardzo fajna seria. Najlepsze 26, ale i 27 - 29 niezgorsze. :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16