Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
FOTOGRAFIA W PODCZERWIENI
Autor Wiadomość
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 01 Sty, 2013   FOTOGRAFIA W PODCZERWIENI

Powodzenia.
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Sro 01 Sty, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






diamond 
Bywalec
OMNIA PRAECLARA RARA



Posty: 110
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Nie 11 Sie, 2013   

dlaczego się tu nic nie dzieje? :cry:
1
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Czw 22 Sie, 2013   

diamond, bo IR to mało popularna dziedzina... :|

Odnośnie Twojego zdjęcia: nie myślałeś, żeby się trochę pobawić i zdjąć niebieską dominantę?
 
 
diamond 
Bywalec
OMNIA PRAECLARA RARA



Posty: 110
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Wto 07 Sty, 2014   

2


[ Dodano: Wto 07 Sty, 2014 17:44 ]
3
 
 
pawelek3D 
Nowy



Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Cholerka, coraz bardziej mi się podobają fotki z podczerwieni. Chyba muszę się zabrać za ten temat. Super fotki. Pozdrawiam
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Hejka, podczerwone Towarzystwo! :mrgreen:
Czy te zdjęcia powyżej były robione przerobionymi aparatami czy zwykłymi tylko z filtrem IR?
Jaki filtr do "koloru" będzie lepszy: 590, 630 czy 665 nm (mowa o filtr nakręcany na przerobiony full-spectrum aparat).
Czy zdjęcia powyżej były obrabiane przez zamianę kanałów red-blue czy jeszcze jakoś inaczej? Faux?
Dzięki.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Z tego co pamiętam diamond ma przerobiony korpus ;)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

hijax_pl napisał/a:
Z tego co pamiętam diamond ma przerobiony korpus ;)


Ja też mam przerobiony :razz:
Ale na "full spectrum" żebym sobie mógł zakładać filterki zewnętrzne.
Zdjęcia niebawem.
Na razie badam temat i zgłębiania teorię :mrgreen:
 
 
Artur79 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Crookstown
Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Takie pytanko. Próbowałem przerobić d70 do fotografii w podczerwieni i po wyjęciu filtra blokującego IR z przed matrycy i złożeniu wszystkiego do kupy aparat nie chce zapisywać zdjęć. Wyświetla się napis, że nie można zapisać na karcie. Jak założyłem filtr z powrotem to wszystko działa. Karta to Transcend 2GB Industrial. Wina karty? Nie mam drugiej, żeby sprawdzić. Miał ktoś podobny problem?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Artur79 napisał/a:
Takie pytanko. Próbowałem przerobić d70 do fotografii w podczerwieni i po wyjęciu filtra blokującego IR z przed matrycy i złożeniu wszystkiego do kupy aparat nie chce zapisywać zdjęć. Wyświetla się napis, że nie można zapisać na karcie. Jak założyłem filtr z powrotem to wszystko działa. Karta to Transcend 2GB Industrial. Wina karty? Nie mam drugiej, żeby sprawdzić. Miał ktoś podobny problem?


IMHO jak usuniesz hot-filter to musisz w to miejsce założyć szkło albo inny filter IR (np. 665nm). Nie możesz tak po prostu wyjąc filtra i niczym go nie zastąpić.
 
 
Artur79 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Crookstown
Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

miałem założony filtr IR na obiektywie i też nie pomogło. czy ktoś na forum byłby w stanie dociać mi filtr na matrycę?
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Artur79 napisał/a:
miałem założony filtr IR na obiektywie i też nie pomogło. czy ktoś na forum byłby w stanie dociać mi filtr na matrycę?


Takie filtry kupuje się już gotowe, docięte do odpowiedniego modelu.
Poszukaj na ebayu. Np tu masz:
http://www.ebay.com/itm/N...=item19e234a416

Nikon D70 D70s Low Pass Infrared IR replacement filter 590nm 665nm 720nm 850nm

Radzę Ci wziąć 665nm.
Przyciąć wyżej zawsze możesz, zakładając np. Nakręcany na obiektyw 720nm lub 850nm.
Ale nie. Niżej. np. 590nm już z tego nie zrobisz.
 
 
Artur79 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Crookstown
Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

dziękuję za informacje. wracając do mojego problemu, jaka jest różnica między filtrem IR na matrycy a mocowanym na obiektywie ? teoretycznie powinno wszystko działać, a nie chce zapisywać zdjęć.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Sty, 2014   

Artur79 napisał/a:
dziękuję za informacje. wracając do mojego problemu, jaka jest różnica między filtrem IR na matrycy a mocowanym na obiektywie ? teoretycznie powinno wszystko działać, a nie chce zapisywać zdjęć.


Być może ten zamocowanych na matrycy miał jakiś styk albo generował jkaiś elektryczny sygnał?
Nigdy nie rozbierałem lustrzanki. To tylko mój domysł.
 
 
Artur79 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Crookstown
Wysłany: Czw 23 Sty, 2014   

fatman napisał/a:
Artur79 napisał/a:
dziękuję za informacje. wracając do mojego problemu, jaka jest różnica między filtrem IR na matrycy a mocowanym na obiektywie ? teoretycznie powinno wszystko działać, a nie chce zapisywać zdjęć.


Być może ten zamocowanych na matrycy miał jakiś styk albo generował jkaiś elektryczny sygnał?
Nigdy nie rozbierałem lustrzanki. To tylko mój domysł.


Też tak pomyślałem, ale niczego gołym okiem nie widać. Chyba zaryzykuje i kupię Filtr wewnętrzny - zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15