Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS M - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   Canon EOS M - test aparatu

Zapraszamy serdecznie do lektury testu aparatu Canon EOS M oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/19...anon_EOS_M.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Dla mnie to klęska Canona. Brak argumentów do zakupu. Gdyby chociaż
Kod:
Pocieszeniem jest jednak fakt, że producent zaoferował dedykowany adapter EF-EOS M umożliwiający korzystanie z obiektywów z mocowanie EF oraz EF-S.
był dołączony do zestawu to bym lepiej to widział. 3000zł za Gunona w kicie za 18-55, bez lampy, praktycznie ukrytymi ustawieniami, kiepską w stosunku do konkurencji jakością optyczną... żal, po prostu żal. Serio, gdyby zostawili przynajmniej stary bagnet, a tak ... życzę powodzenia.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Pią 04 Sty, 2013   

Wojmistrz napisał/a:
kiepską w stosunku do konkurencji jakością optyczną... żal, po prostu żal. Serio, gdyby zostawili przynajmniej stary bagnet, a tak ... życzę powodzenia.


Już z tą jakością optyczną, to coś chyba przesadzasz...

Poza tym, to przecież Canon! Wystarczy, że jest.... :oops:

Gwoli przypomnienia to Nikon 1V1 z 10-30 kosztował z początku ponad 3000 zł (nawet prawie 4tyś.zł) i też nie miał lampy, a Canon ma lampę - przynajmniej w niektórych zestawach :razz:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Wojmistrz napisał/a:
Dla mnie to klęska Canona. Brak argumentów do zakupu.

Przesadzasz.
Akurat miałem okazję się trochę pobawić tym aparaciąteczkiem z dużą jak na niego matrychą.

Daje radę, ale szkoda faktycznie, że adapter EF nie jest w zestawie.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Dla mnie ten aparat/system nie wnosi zupełnie nic nowego. Ot tak, wypuścili bezlusterkowca, bo trzeba było. Inne firmy mają, to my też będziemy mieć.

Możliwość używania obiektywów EF też nie jest niczym godnym uwagi. Wolę podpiąć duży obiektyw EF do lustrzanki, bo będę miał lepszą ergonomię, a korzystanie z EOSem M nie pomniejszy znacząco rozmiaru zestawu.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

krzys13k napisał/a:
Możliwość używania obiektywów EF też nie jest niczym godnym uwagi. Wolę podpiąć duży obiektyw EF do lustrzanki, bo będę miał lepszą ergonomię, a korzystanie z EOSem M nie pomniejszy znacząco rozmiaru zestawu.

Więc niby po co ludzie robią takie rzeczy?

Canon EOS ma prawdopodobnie najlepszy zestaw obiektywów, zarówno pod względem optycznym jak i wyboru ogniskowych i światłosiły. Jeśli mam lustrzankę Canona i chciałbym dokupić eMkę, to po co mam zmienić te obiektywy? Chcę z nich korzystać, dobrze że mogę, ale narażenie na dodatkowy wydatek nie jest dobrą polityką Canona.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Wojmistrz,

A widziałeś jak "śmigają" EF/-S/ na Eosie M ?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

dcs napisał/a:
Wojmistrz,

A widziałeś jak "śmigają" EF/-S/ na Eosie M ?

nie
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Wojmistrz,
Poszukaj na YT.
Wolałbym kupić 550-600D do tych obiektywów niż tego cudaka w którym AF z tymi obiektywami działa jak w lustrzankach sprzed 20 lat.
Ostatnio zmieniony przez dcs Sob 05 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

dcs, no właśnie. Przecież mogli zachować EF i to dopracować. Poszli na łatwiznę zmieniając bagnet. Lipa, wracam do oceny z pierwszego mojego postu w tym temacie.
Kod:
Dla mnie to klęska Canona.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 450
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Wojmistrz napisał/a:
Więc niby po co ludzie robią takie rzeczy?
Canon EOS ma prawdopodobnie najlepszy zestaw obiektywów, zarówno pod względem optycznym jak i wyboru ogniskowych i światłosiły. Jeśli mam lustrzankę Canona i chciałbym dokupić eMkę, to po co mam zmienić te obiektywy? Chcę z nich korzystać, dobrze że mogę, ale narażenie na dodatkowy wydatek nie jest dobrą polityką Canona.


Pytanie tylko po co dokupować emkę? W MFT małe body to podstawa tego systemu, masz zestaw naleśników, z którymi możesz sobie zrobić kompaktowy aparat. A że można podpiąć 300mm to inna sprawa, czemu nie, jeśli dodatkowo możesz otrzymać ekwiwalent 600mm zachowując przy tym niezbyt duże wymiary obiektywu. Jednak podstawową ideą tego systemu są jak dla mnie małe lub/i jasne szkła.

Gdyby do eMki były jeszcze jakieś fajne obiektywy, to mogę zrozumieć sens. Tymczasem oprócz ciemnego zooma mamy póki co jedynie 22mm f/2. To jedyny obiektyw, który daje jakąś przewagę dla tego aparatu nad lustrzankami. Póki co dla mnie to za mało.

PS. Co do podpięcia 100-300 Olympusa, jeszcze jedna uwaga. To szkło jest zaprojektowane pod matrycę z cropem 2x i jest całkiem małe. Wg mnie ma to większy sens niż podpinanie szkieł Canona, których przeważająca większość jest projektowana pod FF i mają o wiele większe rozmiary. Patrz np popularne EF 100-400.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

DxO pomiar wypluło...

http://www.dxomark.com/in...irrorless-party
 
 
p0m 
Początkujący


Posty: 34
Skąd: JG / Wrocław
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

dziwi mnie, że niektórzy wieszają psy na nowym systemie canona po dopiero co wejściu firmy w nowy segment. nie ma to jak uzasadniać swoją krytykę argumentami "ja wolę co innego...":D
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

p0m napisał/a:
nie ma to jak uzasadniać swoją krytykę argumentami "ja wolę co innego...":D

Nie o to chodzi. Panasonic, Olympus, potem Sony i Samsung - byli pionierami i pierwsze aparaty mogły mieć wady. Canon wszedł ostatni, jak widać tutaj ;)
http://www.youtube.com/watch?v=LO7rxitFLZg
Mimo, że miał najwięcej czasu, pokazał aparat niczym się nie wyróżniający, a wręcz pod niektórymi względami gorszy od najniższych modeli konkurencji, do tego droższy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

O to właśnie chodzi. Canon miał rozeznanie rynku i mógł bardziej dopracować model, albo dać inną cenę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14