Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wielokrotna ekspozycja
Autor Wiadomość
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   Wielokrotna ekspozycja

Fajnie by było gdyby w specyfikacji aparatu była zamieszczana informacja, że dany model aparatu ma wielokrotną ekspozycję, jeśli ją ma.

Jak ktoś lubi mieć w body HDR - to i wielokrotna ekspozycja może go zaciekawić. Dla mnie jest to o wiele ciekawsza funkcja niż np.: efekt noktowizora, czy efekt szkicu.

Mimo, że D5100 i D5200 mają funkcję wielokrotnej ekspozycji, to jednak nie znalazłem o niej wzmianki w ich specyfikacji na Optycznych.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

siosio, kurde jak ja tęsknie, za takimi czasami kiedy nudziłem się tak jak ty obijając się w robocie a teraz pracuje głównie dla siebie :wink: jak ja Ci zazdroszczę, kurdę :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 12 Mar, 2013   

siosio napisał/a:
Mimo, że D5100 i D5200 mają funkcję wielokrotnej ekspozycji, to jednak nie znalazłem o niej wzmianki w ich specyfikacji na Optycznych.
Bo to nie jest nic nietypowego - aparaty Nikona mają taką opcję od bardzo dawna, podobnie jak inne znacznie bardziej użyteczne, a również rzdko wymieniane, typu np. pułapkę ostrości...
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

jaad75 napisał/a:
siosio napisał/a:
Mimo, że D5100 i D5200 mają funkcję wielokrotnej ekspozycji, to jednak nie znalazłem o niej wzmianki w ich specyfikacji na Optycznych.
Bo to nie jest nic nietypowego - aparaty Nikona mają taką opcję od bardzo dawna, podobnie jak inne znacznie bardziej użyteczne, a również rzdko wymieniane, typu np. pułapkę ostrości...


Canon nie ma wielokrotnej ekspozycji w body w cyfrowym lustrze. U Nikona doszukałem się tylko D5200 i D5100 z taką możliwością.

W analogach - to zgodzę się, że to nie było nietypowe. Ale w cyfrówkach to chyba dosyć niedawno zaczęło się pojawiać.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

siosio, ale powiedz, czego oczekujesz od aparatu? HDR, wielokrotna ekspozycja.. Niedługo ktoś wpadnie, aby zaimplementować warstwy, a potem jeszcze modelowanie 3D. Szaleństwo..
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

siosio napisał/a:
W analogach - to zgodzę się, że to nie było nietypowe. Ale w cyfrówkach to chyba dosyć niedawno zaczęło się pojawiać.


z tego co pamiętam mój k10 miał taki ficzer

siosio, naprawdę nie ma się czym podniecać :wink:
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Czw 14 Mar, 2013   

siosio napisał/a:
U Nikona doszukałem się tylko D5200 i D5100 z taką możliwością.

d90 i d600 maja, podejrzewam ze wszystkie poza d3xxx
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

siosio napisał/a:
Canon nie ma wielokrotnej ekspozycji w body w cyfrowym lustrze.
Canon nie ma wielu rzeczy (albo ma od niedawna), ale to żaden wyznacznik.
siosio napisał/a:
Ale w cyfrówkach to chyba dosyć niedawno zaczęło się pojawiać.
Bardzo dawno. Miałem to już w swojej pierwszej cyfrze, w 2001 roku.
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

o ile w analogach taka funkcja miała rację bytu, to w cyfrze już nie bradzo, oczywiście jak jest to nie wada :)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Usjwo, dlaczego niby nie ma racji bytu? bo mozna ja uzyskac w sofcie? podczas gdy coraz wiecej narzedzi softowych przenika do aparatow (HDR, panoramy) mysle ze wazne jest by zachowac takie narzedzia fotograficzne, ktore istnialy na dlugo przed cyfra. zreszta w analogu mozna to bylo rowniez uzyskac na powiekszalniku a nikt nie narzekal, by zlikwidowac ta opcje
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

moronica napisał/a:
..bo mozna ja uzyskac w sofcie? podczas gdy coraz wiecej narzedzi softowych przenika do aparatow (HDR, panoramy) mysle ze wazne jest by zachowac takie narzedzia fotograficzne, ktore istnialy na dlugo przed cyfra...
Na długo przed cyfrą, w aparatach był obiektyw, migawka i przysłona. Lepiej rozwijać to co ważne. Zamiast wsadzać HDR do aparatów, lepiej skupić się na matrycy, aby miała większą dynamikę. Zamiast dawać wielokrotną ekspozycję, wolałbym lepsze okładziny. To co jest teraz, to konkurs piękności, który jest czymś w rodzaju selekcji negatywnej. Aparat fotograficzny obrasta jakimiś glonami, z których zaawansowani nie korzystają, bo nie chcą, a mniej doświadczeni nie rozumieją (niech przykładem będzie program "nocny", który często jest traktowany, jak cudowny sposób na nocne zięcia, tylko nie wiedzieć czemu zwykle wychodzą mocno poruszone)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Tutejszyn, jak wrzucasz do jednego worka HDR w puszce i wielokrotna ekspozycje to chyba jednak nie rozumiesz, ze wielokrotna ekspozycja nie jest zadnym wynalazkiem z czasow cyfry
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

moronica napisał/a:
zreszta w analogu mozna to bylo rowniez uzyskac na powiekszalniku a nikt nie narzekal, by zlikwidowac ta opcje
Fotografia czarno biała owszem, ale z kolorem było już dużo trudniej. Ciężko było wołać i robić odbitki w kolorze w łazience.

moronica napisał/a:
...to chyba jednak nie rozumiesz, ze wielokrotna ekspozycja nie jest zadnym wynalazkiem z czasow cyfry
Jak powiedziałem, wtedy, za czasów analoga, to było uzasadnione, ze względu na ciasne łazienki i trudności w zachowaniu właściwych warunków w obróbce koloru.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

Tutejszyn, cos mi sie jednak wydaje, ze tu canoniarze twierdza ze to zbedny bajer bo go nie maja. poza tym nie sadze, by sie projektanci owczesnych aparatow martwili o polskie ciasne lazienki
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pon 18 Mar, 2013   

moronica napisał/a:
Usjwo, dlaczego niby nie ma racji bytu? bo mozna ja uzyskac w sofcie? ... zreszta w analogu mozna to bylo rowniez uzyskac na powiekszalniku a nikt nie narzekal, by zlikwidowac ta opcje


Skala trudności w wykonaniu takiego zdjecia.
Porównując puszkę anlaogowej i powiekszalniku, to w obydwu przypadkach trzeba bylo trochę trudu wlozyć w takie zdjęcie.
Porównując cyfre i soft - w sofcie jest o wiele łatwiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15