Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka do 300 zł
Autor Wiadomość
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   Jaka lornetka do 300 zł

Podjąłem chyba ostateczną decyzję o pozbyciu się mojej PZO 8x30 . Chcę ją zastąpić Nikonem
VII 7x35 CF . Za Nkona muszę zapłacić około 200zł . I teraz : mogę dołożyć 100 zł .
czy za 300zł znajdę konkurenta dla tego Nikona ? Bo chyba ten Nikon jest lepszy od
PZO 8x30 ?

I bardzo proszę o dokładną i szybką ddpowiedz . Dziękuję . :grin:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

dokładnie i szybko to ten Nikon ma od PZO lepszą optykę (że pozwolę sobie na tak nieprecyzyjne sformułowanie, ale ma byc szybko). A czy jest lepszy to juz zupełnie inna sprawa.
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Szybko już było ,dziękuję , a teraz proszę wolno i o rozwinięcie tematu , jeżeli można .
Czy mając numer fabryczny ( 23294) można poznać rok produkcji ?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   Re: Jaka lornetka do 300 zł

lech pepliński napisał/a:
Podjąłem chyba ostateczną decyzję o pozbyciu się mojej PZO 8x30 . Chcę ją zastąpić Nikonem
VII 7x35 CF . Za Nkona muszę zapłacić około 200zł . I teraz : mogę dołożyć 100 zł .
czy za 300zł znajdę konkurenta dla tego Nikona ? Bo chyba ten Nikon jest lepszy od
PZO 8x30 ?

I bardzo proszę o dokładną i szybką ddpowiedz . Dziękuję . :grin:


Nikon VII ma doskonały stosunek jakości do ceny. Jeśli jednak chcesz zrobić krok naprzód to warto dołożyć do wersji Ex, może nawet 8x40. Pewną alternatywą jest także nowy Aculon - nie wiemy na dzień dzisiejszy czy optycznie lepszy do VII. Zapewne znasz temat ale warto go jeszcze raz rozważyć - Nikon VII pod względem pancerności i długowieczności nie dorówna PZO ale Ex tą różnicę zminimalizuje. Jakiś czas temu Ex 7x35 "chodził" za jakieś 360zł - może jeszcze złapiesz, np. w Fotojokerze
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   Re: Jaka lornetka do 300 zł

Abs napisał/a:
Nikon VII pod względem pancerności i długowieczności nie dorówna PZO ale Ex tą różnicę zminimalizuje.


Nieco zmniejszy.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Jak by nie było Ex jest bardziej trwały niż VII. Co do VII 7x35 ma on sporą nieostrość brzegową - lepsze wrażenie robi na mnie 8x40. W przypadku Ex 7x35 (informacja zasłyszana) pole jest nieco lepiej skorygowane.
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

EX daje wyraźnie lepszy obraz. Głównym argumentem jest jednak lepsza trwałość EX niż VII ale jest cięższy i większy. EX robi po prostu solidne wrażenie...
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Ne chcę inwestowac w lornetkę żony. Tak w granicach przyzwoitości . Nikon VII 7 x 35 (około
200 zł) , stowkę mogę dołożyć , jeżeli sensownie . Moja około 1000 zł( Samiec , przewodnik stada ) :mrgreen: Oczywiście żarty .

Dodano: Nie 10 Mar, 2013 22:56
Kivirovi , czy kobieta ( szatynka ) odczuje subtelną różnicę pomiędzy EX , a VII? :grin:
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Sądzę, że tak ale raczej na niekorzyść EX. Jej małe dłonie, nie docenią jak wiele jej oczy zawdzięczają ogromnym bulwiastym pryzmatom. Jak to przede wszystkim dla niej, to rzeczywiście albo Action VII albo Olympus EXPSI 7x35 albo jak chcesz doinwestować żonę, to szedłbym w Raptory: Kowa YF jest chyba najłatwiej dostępna w Polsce:
http://www.astroshop.pl/l...kanie+wod%C4%85
i ma względnie kobiecy look.
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie 10 Mar, 2013   

Ale jak się ma to do tej 100 na gorę ?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

Ma się ale tylko na rynku wtórnym...
Ex niewiele przekracza granicę - warto jeśli rozpatrujesz w kategoriach docelowych. Jeśli nie a żona nie nosi okularów - VII będzie OK
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

Samochód prowadzi w okularach , do czytania nie .

Dodano: Pon 11 Mar, 2013 09:02
Kivirovi; dziękuję , rozważę , Trochę będzie zalezało , ile dostanę za PZO .
 
 
kivirovi 
Optyczny
http://birdfair.pl/


Pomógł: 173 razy
Posty: 2754
Skąd: Londyn, UK
Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

przygotuj się, że niewiele...
 
 
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

Za Meoptę 7x50 , powiedzmy w stanie średnim , dostałem 80 zł. To wiele , czy niewiele ?
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 11 Mar, 2013   

Lornetka jest tyle warta ile za nią dostaniemy - to była mądrość ludowa.
O ile pamiętam stan "średni" Meopty to przyzwoicie. jako lornetka warta była naprawdę niewiele ale pamiątka - tak jak w zdaniu pierwszym.

VII będzie OK ale rozważ jeszcze wersję 8x40 - moim zdaniem lepsza i niewiele większa. W 7x przygotuj się na dużą nieostrość brzegową ale poza tym jest OK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14