Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki aparat do 1600zł ?
Autor Wiadomość
pallmail 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 22 Mar, 2013   Jaki aparat do 1600zł ?

Witam wszystkich serdecznie,
na wstępie chce powiedzieć, że nie znam się na aparatach a moim ostatnim był canon a520, czytając te wszystkie tematy nie potrafię ogarnąć czego dokładnie chcę i potrzebuję, dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc w doborze sprzętu uwzględniając moje potrzeby ;)

Potrzebuję aparatu do ładnych zdjęć z wakacji, do fotografowania i filmowania dziecka, zależy mi na dobrej jakości i wyraźnych obrazach. Sprzęt taki jak wiadomo kupuje się raz na jakiś czas, dlatego swoją prośbę kieruję do Was.

Na zakup mogę przeznaczyć 1600 [+- 200zł]

Dziękuję z góry.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Mar, 2013   

Za około 1000 zł dostaniesz E-PL1 z kitowym 14-42 (to na te wakacje), a za drugie tyle M. Zuiko 45/1.8 (to do portretów dziecka). Jak poszukasz promocji czy na aukcjach, to pewnie zmieścisz się w budżecie.

To już dość stary aparat. Filmy tylko HD, obrazek gorszy niż we współczesnych korpusach, ale i tak ten zestaw da Ci lepsze efekty niż najnowszy aparat z kitowym zoomem.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 24 Mar, 2013   

pallmail napisał/a:
nie znam się na aparatach a moim ostatnim był canon a520, czytając te wszystkie tematy nie potrafię ogarnąć czego dokładnie chcę i potrzebuję


pallmail, ale świadomie oceniłeś, że potrzebny Ci bezlusterkowiec z wymienną optyką?
 
 
pallmail 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 24 Mar, 2013   

Sunders napisał/a:
pallmail napisał/a:
nie znam się na aparatach a moim ostatnim był canon a520, czytając te wszystkie tematy nie potrafię ogarnąć czego dokładnie chcę i potrzebuję


pallmail, ale świadomie oceniłeś, że potrzebny Ci bezlusterkowiec z wymienną optyką?

Szczerze mówiąc nie. Ponieważ wszystko jest poszufladkowane, nie wiedziałem , w którym dziale moge zadać moje pytania.
Dziękuję za podpowiedzi i czekam na następne :)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Mar, 2013   Re: Jaki aparat do 1600zł ?

Skoro
pallmail napisał/a:
zależy mi na dobrej jakości i wyraźnych obrazach.

to ważne są umiejętności ;) . Co było nie tak z A520?

pallmail napisał/a:
wszystko jest poszufladkowane

Uważam, że niepotrzebnie, no ale jest jak jest.

Zestaw, który podałem daje Ci o wiele większe możliwości (i jakość) od tego starego Canona. Podobnie któraś z najtańszych lustrzanek albo Alf SLT + kitowy zoom 18-50 + stałka 50 f/1.8. Tylko trzeba wiedzieć jak te możliwości wykorzystać (co nie jest wcale trudne, wymaga tylko wyjścia poza tryb AUTO).

Możesz też kupić jakiś zaawansowany kompakt albo lustrzankę/bezlusterkowiec wyłącznie z kitowym zoomem (bez portretówki). Też będzie lepiej od A520. Ale wg mnie to nie jest optymalne rozwiązanie w tej cenie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 26 Mar, 2013   

TS napisał/a:
Uważam, że niepotrzebnie, no ale jest jak jest.

Bosz… już sobie wyobrażam bez tych szufladek… :) Zawsze można forum przeglądać sposobem http://forum.optyczne.pl/...ch_id=lastvisit – wtedy szufladek nie ma.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Mar, 2013   

No i tak przeglądam o ile się zaloguję, ale ja nie o sobie (no gdzieżby ;) )... Całkiem często ktoś pyta, ale nie wie jaki chce rodzaj aparatu. Może więc lepiej wszystko razem, z podziałem wg budżetu?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

TS, i tak wszyscy pytają się o „jakość lustrzanki”, więc pytania niezdecydowanych lądują wiadomo gdzie. ;)
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013   

Możesz pomyśleć nad Panasem GX-1 z obiektywem 14-45.
Lub jeżeli chcesz jeszcze bardziej zaoszczędzić - Panasem GF-1.
Sprzedałem ostatnio taki na Allegro za 800 PLN.
 
 
pallmail 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   

Dziękuję za wszystkie komentarze :) jednak precyzując swe wymagania chodzi mi o jak najmniejszą ilość szumów przy zdjęciach dziecka które porusza się naprawdę szybko ;)
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 850
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

pallmail napisał/a:
Dziękuję za wszystkie komentarze :) jednak precyzując swe wymagania chodzi mi o jak najmniejszą ilość szumów przy zdjęciach dziecka które porusza się naprawdę szybko ;)


Robiąc zdjęcia dzieciom dobrze jest używać preselekcji czasu - wybierasz jakiś krótki czas otwarcia migawki, a reszta parametrów ekspozycji może być w automacie.... Teraz większość bezlusterkowców ma dobre odszumianie, ale jak robisz na ISO 6400, to nigdy nie będzie tak jak na ISO 200...

Jeśli chcesz nowy aparat, to zastanów się nad:

Nex F3 - około 1400 zł

Olympus E-pl3 - około 1400

a jeśli chcesz coś większego (żeby lepiej się trzymało w ręce), to:

Panasonic G3 (ma wbudowany wizjer-więc nie musisz korzystać wyłącznie z LCD-które z kolei jest ruchome) - około 1733 zł (chyba na sklepie w Fotojoker najtaniej aktualnie). Oczywiście możesz dokupić wizjer zewnętrzny do Sonego, albo Olympusa, ale to nie mały wydatek...

Z tych aparatów Nex F3 najmniej szumi ale ma za to mniej celny AF od E-pl3 i G3.

Możesz jeszcze pomyśleć nad samsungiem NX1000 - ten aparat (cena około 1300 zł) jest reguły sprzedawany z obiektywem 20-50 (ten obiektyw nie ma stabilizacji - stabilizacja nie będzie ci potrzebna przy zdjęciach dziecka w ruchu, ale może się przydać w innych okolicznościach).

Możesz też pomyśleć o najtańszym bezlustekowcu z podstawowym obiektywem :

Samsung NX100, Panasonic GF1, Olympus E-pl1 - około 1000 - 1100 zł

i szybciej uzbierasz na jakąś stałkę, która lepiej się sprawdzi do zdjęć portretowych

dla olympusa lub panasonica wymieniony: M. Zuiko 45/1.8 - około 1070 zł

dla samsunga: NX 45 mm f/1.8 - około 950 zł
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

pallmail napisał/a:
chodzi mi o jak najmniejszą ilość szumów przy zdjęciach dziecka które porusza się naprawdę szybko


Wobec tego proponuję Pentax K-01.
 
 
pallmail 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013   

A co powiecie na Nikon Coolpix P510 ?
Zastanawiam się pomiędzy nim a Canon PowerShot SX40.
Który z nich sprawdzi się lepiej do fotografowania dziecka i do zdjęć z wakacji ?
Dziękuję uprzejmie za wszystkie rady.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013   

pallmail napisał/a:
A co powiecie na Nikon Coolpix P510 ?
Zastanawiam się pomiędzy nim a Canon PowerShot SX40.


Oba szumią bardziej od Pentaxa K-01. SX40 szumi mniej niż Coolpix P510. :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14