Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony NEX-3N 16-50 czy DSC-RX100 ?
Autor Wiadomość
SingSing74 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   Sony NEX-3N 16-50 czy DSC-RX100 ?

Szukam aparatu w miarę uniwersalnego. Chodzi o robienie zdjęć na wakacjach oraz małemu dziecku także w domu. Szukam aparatu z małym opóźnieniem migawki (największa wada mojego obecnego Canona S50, którego mam od 2004r.) Nie lubię także zdjęć robionych z lampą więc pytanie, który z tych aparatów będzie robił lepsze zdjęcia w mieszkaniu bez lampy? Równie ważna jest jakość wideo bo nie chcę nosić drugiego urządzenia. Maksymalne odbitki jakie będę robił to A4. Na początku chciałem HX20 ale jakość sampli trochę mnie ostudziła. W grę wchodzi także Canon S110 lub Panasonic LX7. Dodam tylko, że do NEX`a raczej nie zamierzam dokupować kolejnych obiektywów. Około 2000zł to maksymalna kwota jaką chcę wydać, dlatego obiektyw 1650 byłby jedynym (również ze względu na rozmiary). Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   

Aparatów nadających się do czegoś takiego dla amatora jest minimum kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Różnych firm. Jakiej maksymalnej ogniskowej potrzebujesz? Czy funkcja filmowania jest ostotna?
 
 
SingSing74 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   

Jak napisałem wyżej filmowanie jest dla mnie ważne. Co do ogniskowych obecnie mam x3 i sobie radzę chociaż zawsze przydałoby się więcej. Niestety zauważyłem, że w przypadku kompaktów im większy zoom tym gorsza jakość zdjęć. Dlatego zoom w wymienionych przeze mnie aparatach musi mi wystarczyć.

Priorytety po kolei: Jakość zdjęć (również przy słabym świetle), jak najmniejsze opóźnienie migawki, szybki AF, jakość wideo.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 31 Mar, 2013   

Czy jesteś bardziej nastawiony na kompakta czy też masz ciągoty na bezlusterkowca z wymienną optyką? Jeżeli wymienna optyka to planujesz później zakup innego obiektywu?
Piszesz o jakości zdjęć...
Chodzi o możliwą do osiągnięcia (czyli RAW-y i ich obróbka) czy też to co gotowe wypluwa aparat w jpg?
 
 
SingSing74 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

Preferuję wymiary kompaktowe. NEX`a 3 wziąłem pod uwagę ze względu na nowy, mały obiektyw. Jak pisałem wyżej kitowy będzie raczej jedynym. RAW`y specjalnie mnie nie interesują. Chodzi o ładne zdjęcia do formatu A4.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

SingSing74 napisał/a:
NEX`a 3 wziąłem pod uwagę ze względu na nowy, mały obiektyw
Tzn taki zestaw sobie wypatrzyłeś?
SingSing74 napisał/a:
Chodzi o ładne zdjęcia do formatu A4.
Jak to mają być JPGi to raczej nie auto tylko program P i dobieranie balansu bieli + poprawne ustalanie profilu kolorów. No chyba, że to co Auto wypluwa jest dla Ciebie wystarczającą jakością.
 
 
siosio 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 851
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

W takim razie weź Panasonica LX7, a jak byłby za duży to Sony RX100.

Panasonic ma lepszy obiektyw (pod względem światłosiły) i jest tańszy, sony ciut mniej szumi.
 
 
SingSing74 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

Mówiąc szczerze zdjęcia z mojego Canona S50, korzystając z Auto, programów tematycznych oraz zabawy z długim czasem naświetlania są dla mnie OK. Jednak 9 lat zrobiło swoje z akumulatorami (już nie trzymają). Poza tym urodziło mi się dziecko i jak pisałem wyżej opóźnienie migawki w tym aparacie jest straszne.

Zacząłem więc szukać aparatu, który będzie poręczny w czasie wyjazdów, i dość szybki, żeby zrobić ciekawe zdjęcie nie tylko krajobrazom.

Byłem nastawiony na dobry kompakt. Potem przeczytałem recenzje Sony NEX F3. Jednak obiektyw 18-55 jest dość spory. Następnie znalazłem artykuł o 16-50 i nowym NEX`ie. Jego gabaryty są do zaakceptowania. Cena jest porównywalna z RX100 więc stąd moje pytanie. Ciekawie prezentuje się także Panasonic i Canon. Zanim kupię, pójdę jeszcze do sklepów porównać gabaryty i przymierzyć do swojej ręki. Optymalną wielkość miał dla mnie wspomniany HX20.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

siosio napisał/a:
sony ciut mniej szumi.
Nie - RX100 ma większe szumy.
Inna sprawa, że ma też 2x więcej pikseli zatem przy tym samym wydruku po reskalowaniu optycznie będzie lepiej niż z LX7.
 
 
rafisko 
Rozmowny
ignorant


Pomógł: 5 razy
Posty: 304
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: Pon 01 Kwi, 2013   

Nex ma kilka klatek na sek. czego żaden kompakt nie osiąga. Fotografuję nim czasem swoje dziecko, które jest bardzo szybkie... Ojciec ma jakiegoś kompakta i czasem próbuje ale nie widziałem jeszcze od niego żadnego zdjęcia;P

Co prawda nie używałem 16-50 tylko 18-55 i 16mm ale oba są dość dobre optycznie i stosunkowo szybkie. Nie wiem jak nowy kit.
 
 
SingSing74 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013   

Dziś w fotojokerze NEX-5NK 18-55 za 1499. Nie wiem czy brać okazję czy czekać na obniżkę nowej "trójki". Mam trochę czasu ale cena kusi.
 
 
rafisko 
Rozmowny
ignorant


Pomógł: 5 razy
Posty: 304
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013   

SingSing74 napisał/a:
Dziś w fotojokerze NEX-5NK 18-55 za 1499. Nie wiem czy brać okazję czy czekać na obniżkę nowej "trójki". Mam trochę czasu ale cena kusi.


Dobra cena!
Kit sprzedasz za 500-600 zł i wymienisz na naleśnika 16-55 za dopłatą. Cena jak za 5 naprawdę super.
 
 
SingSing74 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013   

Niestety mam słaby refleks. Towar w tej chwili już niedostępny :(
 
 
lvl3ha 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 371
Skąd: IRL/PL
Wysłany: Wto 02 Kwi, 2013   

SingSing74 napisał/a:
Niestety mam słaby refleks. Towar w tej chwili już niedostępny :(


Ludzie z forum zwietrzyli okazje :mrgreen:
 
 
SingSing74 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sob 11 Maj, 2013   

Zwietrzyłem jednak inną. Otóż w Euro RTV jest promocja dla posiadaczy karty z Credit Agricole. Nex F3 18-55 kosztował 1299. Z tego utargowałem 71 zł i dzięki karcie odjęto dodatkowo 10%. Finalnie zapłaciłem 1105 zł co okazało się dobrą ofertą. Jedyny feler to trochę pedalski kolor - biały. Ale to wyprzedaż więc specjalnego wyboru już nie ma. Dla zainteresowanych - do końca miesiąca trwa promocja -10% między innymi na wszystkie aparaty fotograficzne dla właścicieli ww. kart.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14