Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lomography
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 04 Kwi, 2013   Lomography

Czy fotografuje/bawi się ktoś z Was "plastikiem" spod znaku "lomo", konkretnie czy ma ktoś do czynienia z aparatem Holga CFN 120 i Diana F+

a także kliszą Earl Grey B&W 100 ISO?

A może inne aparaty? Zwłaszcza te na klisze średnioformatowe, np. Belair X 6 12?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013   

Moim zdaniem to przepłacony crap ;) Jak zechcesz, to takie fotki zrobisz każdym jednym aparatem, ale jak najdzie Cię ochota na nieco lepsze jakościowo zdjęcia, to podejrzewam, że nie wykrzeszesz z tych zabaweczek zbyt wiele.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013   

ophiuchus napisał/a:
Jak zechcesz, to takie fotki zrobisz każdym jednym aparatem

Tzn. nie zrobisz, a obrobisz.
ophiuchus napisał/a:
ale jak najdzie Cię ochota na nieco lepsze jakościowo zdjęcia, to podejrzewam, że nie wykrzeszesz z tych zabaweczek zbyt wiele.

To mam Kiev 60, czy APSc tudzież m4/3 :wink:

Jakby mi chodziło o "lepsze jakościowo" nigdy bym nie kupił tego, ale dla "brudnych zdjęć" i zabawy?
Ciekaw jestem jak się spiszą filmy Made in Czech Republik :roll:
"Earl gray" :razz:
 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2267
Skąd: Zamość
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013   

Gdyby to kosztowało 10 ojro maks ;) To jeszcze jak cię mogę. Ale przy tych cenach, to tylko dla bogatych hipsterów ;P
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013   

ophiuchus napisał/a:
to tylko dla bogatych hipsterów
:razz:
 
 
Zoom 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013   

Za te pieniądze to na Al... można kupić oryginalnego Łomo i nie bawić się w naśladownictwo.
Można też kupić tanio Smienę, ale to chyba już za dobra jakość :mrgreen: .

Na filmy średnioformatowe też znajdziesz kilka tanich aparatów np AMI. :mrgreen:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013   

Zoom, może i można.
Smieny mam dwie :razz:
Zoom napisał/a:
i nie bawić się w naśladownictwo.

ale po czemu?
Aparaciątko jest akuratne, klisze czeskie... intrygujące.
Kasa? Hmm, w piątek zamówione, w poniedziałek dostawa (z Wiednia) na miejscu.
 
 
candy 
Maniak
óć



Pomógł: 16 razy
Posty: 984
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013   

Czeskie materiały światłoczułe są spoko,sam używam Fomę
 
 
Stuku 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 230
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013   

muzyk napisał/a:
ophiuchus napisał/a:
to tylko dla bogatych hipsterów
:razz:


ubodzy jadą na instagramie :lol:
 
 
staryman 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013   

też używam Fomę, jest ok
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013   

Na razie jeszcze nie wywołałem "Earl Gray". Mam wszakże nadzieję, że efekt będzie taki jak oczekuję.
W Polsce, w sklepach, w których sprzedają "lompgraphy" można za 39 zł paczkę trzech rolek kupić. Jest to trochę taniej niż np. w Niemczech/Austrii - 14.90 euro.

Nieco problematyczny jest załadunek rolki w "Dianie F+".
Fajna rzecz: możliwość wielokrotnych naświetleń, w tym "normalnych" klatek plus kamera otworkowa - innymi słowy: w dziedzinie wielokrotnej ekspozycji możliwości ogranicza tylko fantazja. :razz:
 
 
pawelek3D 
Nowy



Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Ja dostałem Lomography Supersampler i powiem Wam, że fajną zabawę z nim mieliśmy. Sporo frajdy i ciekawe efekty. Polecam ale fakt, są z lipnych materiałów lub delikatnie wykonane i trzeba bardzo uważać by go nie zniszczyć, mi się lada moment urwie sznureczek od przeciągania kliszy.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Sty, 2014   

Zoom napisał/a:
Na filmy średnioformatowe też znajdziesz kilka tanich aparatów np AMI.

Mam , ale to już "lepszy sprzęt" - zwłaszcza Ami 2. Do tego lampa Amilux- na żarówki spaleniowe. Dostałem komplet na komunię... :lol:

Osobiście wolę jednak Mamiya Super 23. Wersja Graflex. :smile:
 
 
cobalt 
Bywalec
Canon


Posty: 189
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

Jak sama nazwa wskazuje łomografia to aparaty firmy Łomo.
Czyli np Smiena 8. Efekt dają raczej materiały foto niż sam sprzęt.
Co do średniego obrazka to spokojnie polecam Agfę Isola http://allegro.pl/agfa-isola-i-i3910676246.html
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 27 Sty, 2014   

cobalt napisał/a:
Efekt dają raczej materiały foto niż sam sprzęt.

Przede wszystkim ... obiektywy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15