Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ubezpieczenie sprzętu
Autor Wiadomość
malinowski
Nowy



Posty: 6
Wysłany: Pon 28 Sty, 2008   Ubezpieczenie sprzętu

To mój pierwszy post na tym forum a więc Dzień Dobry Wszytkim:)

Przeglądajac internet trafiłem a coś takiego:

http://www.cyfrowe.pl/apa...szkodzenie.html

czy ktoś ma jakieś doświadczenia (pozytywne:d) z ubezpieczaniem sprzętu? J osobiście przymierzam się do kupna lustrzanki i zastanawiam się czy jest możliwe ubezpieczenie sprzętu pzrez osobe prywatną? To ubezpieczenie co znalazłem działa tylko przez rok potem chyba przedlużyć sie nie da.
Ostatnio zmieniony przez komor Nie 24 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 28 Sty, 2008   

No ja mam takie doswiadczenie ze co roku musze wykupic i to nie tylko na sprzet wlasny ale na sprzet powierzony. Jak do tej pory na szczescie nie musielismy jeszcze zglaszac szkody wiec nie powiem ci czy ubezpieczenie pokrywa wszelkie szkody tak jak bysmy sobie tego zyczyli.
W kazdym badz razie wykupuje to na firme w Filar Uniqa, ale mysle ze na osobe prywatna nie bedzie problemu.

Acha... no i dzien dobry :-)
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pon 28 Sty, 2008   

RobertoO czy mógłbyś rozwinąć bardziej ten wątek, np jaki jest koszt takiego ubezpieczenia [rozumiem zależy od ilości sprzętu] jakie warunki trzeba spełnić, no i gdzie?
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 28 Sty, 2008   

koszt wychodzi niecale 1000zl rocznie, ale jest on uwarunkowany suma ubezpieczenia, ktora w naszym przypadku wynosi kilkadziesiat tysiecy zl. ubezpieczenie pokrywa w zasadzie wszystkie mozliwe zdarzenia. oczywiscie wszelkiego rodzaju pozary, kradzierze trzesienia ziemi itp. ale rowniez obejmuje zwykle zniszczenie przez nieuwage (np upuszczenie sprzetu), oraz zniszczenie w czasie transportu, czyli np wioze sprzet w bagaznigu wpadne do rowu i sprzet sie uszkodzi.
jedyna niedogodnosc - w przypadku zniszczenia, upadku itp to mam 25% udzial w szkodzie.

gdzie -to juz pisalem - Filar Uniqa ale najprosciej bedzie jak zadzwonisz do agenta ubezpieczeniowego ktory sprzedaje ci np ubezpieczenia na samochod, dom czy mieszkanie (bo pewnie jakies ubezpieczenie juz posiadasz) przyjedzie do ciebie do domu wyjasni co i jak i wielce prawdopodobne ze da ci jakies znizki jesli masz juz cos poubezpieczane u niego.

acha u ciebie o oczywiscie bedzie to duzo taniej bo u mnie ubezpieczenie obejmuje nie tylko sprzet przenosny (aparaty, notebooki, obiektywy) ale tez sprzet stacjonarny (komputery, itp) oprocz tego w kwocie tej jest zawarte OC.

w twoim przypadku gdy suma ubezpieczenia bedzie kilka tysiecy zlotych, nie bedzie OC i sprzetu stacjonarnego do skladka powinna wyniesic jakies 100-200zl
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Sty, 2008   

To tylko jeszcze radzę posprawdzać uważnie w ogólnych warunkach ubezpieczenia co to jest kradzież, pożar, trzęsienie ziemi... :) Pamiętam jak po powodzi w 1997 roku ludzie we Wrocławiu sobie pluli w brodę, że przez tyle lat płacili ubezpieczenia od zalania mieszkania czy warsztatu, a po powodzi ubezpieczyciele dowodzili, że powódź to nie zalanie i nie wypłacali odszkodowań.
Na nieco inną sztuczkę ubezpieczeniową naciął się mój znajomy, któremu buchnęli samochód, miał AC, ale ubezpieczyciel zamiast wypłacić odszkodowanie zgodnie z umową, to nagle rozpoczął działania detektywistyczne mające na celu sprawdzenie, czy przypadkiem auto to nie było już kiedyś skradzione komuś wcześniej. Auto oczywiście legalnie zarejestrowane, sprowadzone z zagranicy i sprawdzone pod kątem legalności, ale okazało się, że jednak było buchnięte gdzieś w Niemczech i tak zrobione, że ani służby celne ani bazy danych itd. nie wyłapały tego. Ubezpieczyciel wyłapał i kasy nie wypłacił. Oczywiście składki wcześniej chętnie przyjmował i wtedy było wszystko cacy.
To tak ogólnie oczywiście, bo z ubezpieczeniami foto i konkretnie opisywaną firmą ubezpieczeniową nie ma to nic wspólnego... :)
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Pon 28 Sty, 2008   

Dzięki. Jutro zadzwonię informacyjnie.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sty, 2009   Ubezpieczenie sprzętu foto.

Tak sobie pomyślałem, że skoro czasami nasze sprzęty foto kosztują grube tysiące, czasami więcej niż używane sprowadzane samochody, to może warto te nasze cudeńka ubezpieczyć?

Ktoś praktykował, ma doświadczenie w tej kwestii?
 
 
ozzi_wawa 
Bywalec
Ius CANONicum



Pomógł: 1 raz
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

Tak, praktykowal, mam ubezpieczenie na C450D+kit na 3 lata cena 300 zl, zaproponowali mi w EURO przy zakupie sprzetu, ubezpieczenie od uszkodzen mechanicznych z mojej winy, co do delali musze jeszcze rzucic okiem na warunki zawarte w umowie. Poki co nie korzystalem jeszcze z jego dobrodziejstw :]

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 02:07 ]
piszac z mojej winy mialem oczywisci na mysli sytuacje, kiedy to ja sie przyczynilem, moze sprecyzuje, chodzilo np o jakis nieszczesliwy wypadek sprzetu (trzeba wylaczyc tutaj razace niedbalstwo, a takze umyslnosc) niedbalstwo i lekkomyslnosc sa formami winy nieumyslnej, wedlug nowej nomenklatury swiadoma i nieswiadoma nieumyslnosc. Ogolnie warunki ubezpieczenia wyliczaja szereg przypadkow w ktorych wyplata odszkodawania nam sie nie nalezy. Lepiej przeczytac dokladnie owe warunki, zamiast slepo wierzyc sprzedawcom, nie chodzi tu nawet o zamiar bezposredni, a nawet ewentualny :] wprowadzenia w blad klienta, czesto powodem jest niewiedza i powtarzanie hasel, bez zaglebiania sie w szczegoly. Kwestie dowodowe to pewnie juz inna bajka, jak np powstal ow nieszczesliwy wypadek lub awaria (przynajmniej takie sytuacje obemuje moje ubezpieczenie), moze inne towarzystwa ubezpieczeniowe proponuja rozszerzone pakiety, np na kradziez, etc. Reasumujac (mowa o moim ubezpieczeniu) nie jest to jakas rewelacja (ze wzgledu na liczne wylaczenia), ale zawsze jakis dodatek (3 lata liczac od daty zakupu - przypadek awarii sprzetu + nieszczesliwy wypadek)
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5164
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

Nie mam doświadczenia z drobnym sprzętem. A te które mam (z grubszym) wyłacznie złe. Jest to zwykłe zdzierstwo, które ewidentnie się nie opłaca. Wszystkie moje doświadczenia w tym zakresie sa takie, że nie warto. Suma kasy ze wszystkich ubezpieczeń (tzn. składek) przekracza zawsze korzyść w postaci wypłaty. Przy wypłacie zawsze jest kombinowanie. To co robią TU nie ma nic wspólnego z "ubezpieczeniem".

Ostatni tekst usłyszałem oglądając pogorzelisko po domu (cudzym - jeśli tak można powiedzieć - na szczęście) i przysłuchując się rozmowie zrozpaczonego właściciela z terminatorem (likwidatorem).

terminator - za te przedmioty dostanie pan 80% ich wartości bo nie spaliły się do końca!
właściciel - po co mi jakaś stopiona obudowa?! To lepiej było nie wzywać straży, to by się spaliły do końca i dostałbym 100%!
terminator - wtedy nic pan by nie dostał, bo my nie uwierzylibyśmy panu, że one tu były i sie spaliły.

No coments.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

maziek, za to należy Ci się Nagroda Tekstu Miesiąca:

za te przedmioty dostanie pan 80% ich wartości bo nie spaliły się do końca.

Normalnie Miś i Alternatywy 4.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

Kolezanka pracowala kiedys w jednej z najwiekszych firm ubezpieczeniowych (wole nie podawac nazwy), gdzie miedzy innymi zajmowala sie likwidacja szkod poniesionych przez kierowcow w wyniku typowo polskiego stanu drog. Po 4. (slownie - czwartym) postepowaniu dyscyplinarnym w ciagu kilku miesiecy rzucila ta robote w diably.
I teraz pytanie za 100pkt: czego dotyczyly w/w postepowania dyscyplinarne?
 
 
ozzi_wawa 
Bywalec
Ius CANONicum



Pomógł: 1 raz
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

uznania roszczen ubezpieczonego :]
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 21 Sty, 2009   

Bingo :evil:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5164
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

komor napisał/a:
Normalnie Miś i Alternatywy 4.
Paragraf 22 :mrgreen: .
 
 
bladyrunner
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

Cytat:
Paragraf 22 :mrgreen: .


Trafione w 10!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15