Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ubezpieczenie sprzętu
Autor Wiadomość
fotoland.ml 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Jako, żem tu nowy to witam serdecznie wszystkich :)

A teraz do rzeczy... w najbliższym czasie kupuje nowy sprzęt... zastanawiałem sie nad jego ubezpieczeniem od rabunku i oto co znalazłem.

PZU bez probelmu ubezpiecza sprzęt foto. Ich produkt to "ubezpieczenie bagażu podróżnego". Można się zabezpieczyć na terenie RP oraz RP+zagranica.

Przy sumie ubezpieczenia 5.000 zł składka na RP = 300 zł/rok, RP+zagranica = 450zł/rok
Oczywiscie można się ubezpieczyć na krótsze terminy (np. na sam wyjazd).

Zakres ubezpieczenia można rozszerzyć na kradzież z zamkniętego środka lokomocji (np. auto), ale tu składka rośnie o 100%.

Myślę, że to dobra oferta :)


Pozdros.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

fotoland.ml, oferta dobra, tylko kiedy przyjdzie co do czego, to Ci udowodnią, że sam się sprzętu pozbyłeś, a nie Ci ukradziono ;) Tam naprawdę pracują największe cwaniaki i trudno z nimi coś ugrać ;) Kiedy śpisz w wagonie i ktoś zwinie Ci torbę ze sprzętem, nie ruszając przy tym portfela, który będziesz mieć przy sobie, to raczej kasy nie dostaniesz, bo nie udowodnisz, że Ci ukradziono ;) Zgłosisz na policję itd, ale świstek z komisariatu to dla nich żaden wyznacznik, bo przecież mogę pójść i zgłosić kradzież zegarka za 100000 euro, którego nigdy nie miałem... Zresztą, w przytoczonym przeze mnie przykładzie z pociągiem na 100% kasy nie dostaniesz, bo zamiast pilnować bagażu kimałeś ;) U nas jeszcze nie ma opcji depozytu u kierownika pociągu...
Inna sprawa jeśli ktoś Cię rzeczywiście napadnie, trochę poobija (zrobisz obdukcję) i zabierze wszystko łącznie z dokumentami, wtedy kasę powinieneś dostać ;)
Jeśli z ubezpieczeniem będziesz się lepiej czuć, to bierz ;)
A jeszcze lepiej olej to ubezpieczenie, miej oczy szeroko otwarte (przy okazji może wypatrzysz jakiś zacny kadr ;) ) i dobrze pilnuj sprzętu ;)
 
 
fotoland.ml 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Ruslan, zgadzam sie oczy szeroko otwarte to podstawa... Znam troche PZU i po czesci sie z Toba zgadzam... Jednak znam też ubezpeiczenia niejako od środka (różne) z racji wykonywanej pracy.... 300zl to niewielki koszt za rok... a jednak nigdy nie wiesz czy i kiedy Cie obija...i co Ci ukradna... za dużo znam różnych dziwnych historii roszczeniowych i "przypadków" jakie po ludziach chodzą. Myślę, że mimo wszystko naprawde warto. Oczy oczami, dobre biegi też... ale jednak :)
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

fotoland.ml, dlatego też napisałem, że jeśli z ubezpieczeniem będziesz się lepiej czuć, to bierz ;) 300 plnów w skali roku to rzeczywiście nie majątek ;)
 
 
fotoland.ml 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

:) zgadza się :)

jak trafię jeszcze na jakiś trop to dam znaś...może się to komuś jeszcze przyda :)
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

Tak sobie mysle o tym ubezpieczeniu (ogolnie, nie foto), ze to jednak wielka sciema. Na wlasnym przykladzie. Samochod: uzywam go w max 4-5 tygodni w roku, pozostale 11 miesiecy spedza w garazu, place OC i AC, bo zawszw placilem , bo znizki, bo cos tam... Jak wsiadam do samochodu ze sprzetam foto, to nale jego wartosc wzrasta trzykrotnie (nie to ze drogi sprzet, tylko samochod tani :mrgreen: ), nawet nie uwzgledniajac mojej "cennej" osoby. I gdzie tu sens, gdzie logika?? Jak mowilem na poczatku ubezpieczenie to sciema :razz:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

No to zrezygnuj z AC :smile:
 
 
fotoland.ml 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

hmmm... sorry Usjwo... chyba ta jesień za oknem tak na mnie działa, ale czy możesz prościej? czytam już 10 raz i niebardzo rozumiem co masz na myśli :)
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

MC Coo? zrezygnowac? przeciez zawsze placilem, przeciez znizki, przeciez cos tam... :razz:

fotoland.mi no chodzi o to, ze jak bedziesz sie czul lepiej to ubezpiecz, pieniadze nie sa duze, na odszkodowanie za bardzo nie licz, a pewnie i ze sprzetem nic sie nie stanie. Ubezpieczasz sie po to zeby miec czyste sumienie, spokoj ducha pozwoli Ci skupic sie na kadrach :mrgreen: .
 
 
fotoland.ml 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

:)
 
 
FotoTomek 
Rozmowny
Foto w błoto



Pomógł: 6 razy
Posty: 422
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

fotoland.ml a dowiadywałeś się, czy to ubezpieczenie obejmuje sprzęt elektroniczny i foto? 2 lata temu jechałem na wycieczkę zagraniczną i interesowałem się tym ubezpieczeniem w PZU. Pan agent powiedział mi, że o ubezpieczeniu aparatu albo laptopa mogę zapomnieć. Ale może coś się zmieniło od tego czasu.
 
 
fotoland.ml 
Nowy


Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 15 Wrz, 2010   

FotoTomek :) to ubezpieczenie obejmuje sprzęt foto z wyłączeniem laptopów. Co do innej elektroniki nie pamiętam... na stronie PZU są OWU :)

http://www.pzu.pl/?nodeid...10&show=details
 
 
AgaS 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   Ubezpieczenie sprzętu

Macie jakieś doświadczenie z ubezpieczeniem sprzętu foto? Co polecacie? Chodzi mi przede wszystkim o ubezpieczenie przed kradzieżą i innymi tego typu wypadkami. Dopóki miałam sony to jakoś o tym nie myślałam, ale nowego canona trochę żal by mi było ;)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

Obawiam się że takie rzeczy - tylko przy ubezpieczeniu kredytu przy zakupie sprzętu na raty - inaczej - chyba tylko przy ubezpieczeniu sprzętu przenośnego będącego majątkiem firmy - ale tylko przy ubezpieczeniu firmy . Prywatnego - lapka czy komórkę ubezpieczysz, ale aparatu już nie - tego się ubezpieczalnie boją jak ognia. Zresztą i tak za każdy rok odejmą 20% przy odszkodowaniu... Chyba że chodzi ci o ubezpieczenie w domu jako mienie ruchome - da się zrobić , i w podróży jako część bagażu - też, przy normalnym noszeniu - już nie. A nawet jak w podróży czy domu/mieszkaniu - trzeba sprawdzić warunki i wyłączenia odpowiedzialności .
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

AgaS, scaliłem Twoje pytanie do istniejącego już wątku. Trochę informacji jest, choć nie wiem czy pocieszających…
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15