Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Ubezpieczenie sprzętu
Autor Wiadomość
AgaS 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Czw 26 Wrz, 2013   

AndrzejM.Makuch, czyli generalnie lipa. Miło.

komor, dzięki, nie wyłapałam tego wątku. Informacje rzeczywiście mało optymistyczne.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






cybertoman 
Optyczny
AmatorFotografowania



Pomógł: 11 razy
Posty: 2906
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2013   

"Zurich" ma takie ubezpieczenia, moze maja w Polsce jakies filie.
 
 
hawaje 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Warszawa/ PL
Wysłany: Sob 12 Paź, 2013   

Na pewno w Warszawie mają oddział, przy ulicy Postępu bodajże... Chodziłem kiedyś się orientować o tego typu ubezpieczenie, ale ostatecznie się nie zdecydowałem (ze względów na spore koszta).
 
 
jasmin.nowak123 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 13 Paź, 2013   

Ja tym razem ubezpieczyłam swój aparat gdyż mój ostatni zakup spadł ze schodów i nie udało się go nawet naprawić. Płacę 30 zł miesięcznie więc majątek to nie jest. Myślę, że po dwóch latach zrezygnuje z ubezpieczenia.
 
 
mas1o
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   Ubezpieczenie

Ktoś ubezpieczał aparat i sprzęt?

Ogólnie interesuje mnie ubezpieczenie od zniszczenia/kradzieży na terenie Polski i na świecie - czy ktoś może coś polecić, lub przed czymś przestrzec?
 
 
wirtualny 
Uczestnik



Posty: 66
Wysłany: Pią 29 Sty, 2016   

Ja ostatnio kupowałem sobie nowy sprzęt oraz zdecydowałem się na ubezpieczenie .Wprawdzie od kradzieży na pewno go nie ubezpieczysz ( takie ubezpieczenia z tego co wiem są dostępne jedynie w takich krajach jak Anglia czy Francja) ale od uszkodzeń mechanicznych jak najbardziej tak. Zdarza mi sie robić zdjęcia na wyjzdach tak wiec uznałem,ze nie ma sensu ryzykować bo sprzet swoje kosztuje i jak coś się stanie to mozna stracić sporo kasy.

Kupowałem aparat oraz obiekty w sklepie rtv Euro agd. Obecnie mają tam mozliwość w miarę niedrogiego ubezpieczenia sprzętu tak wiec polecam sobie zajrzeć. Aparat ubezpieczyłem dodatkowo na ponad 3 lata ( dopytałem się i potem również można takie ubezpieczenie przedłużyć ale jeszcze zobaczę czy się na to zdecyduję).
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Pią 29 Sty, 2016   

a ile procentowo to ubezpieczenie kosztowalo?
 
 
optimak 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Czw 10 Mar, 2016   

wirtualny napisał/a:

Kupowałem aparat oraz obiekty w sklepie rtv Euro agd. Obecnie mają tam mozliwość w miarę niedrogiego ubezpieczenia sprzętu tak wiec polecam sobie zajrzeć. Aparat ubezpieczyłem dodatkowo na ponad 3 lata ( dopytałem się i potem również można takie ubezpieczenie przedłużyć ale jeszcze zobaczę czy się na to zdecyduję).


Ja podobnie ubezpieczyłem sprzęt wraz z przedłużeniem gwarancji - ale to było w pewnym sklepie internetowym. I miesiąc później ukruszył mi się plastik w aparacie po małym obtłuczeniu. I na dobrą sprawę tylko za kuriera musiałem zapłacić, reszta była za darmo.
 
 
caro 
Początkujący
Caro


Posty: 43
Wysłany: Sro 13 Gru, 2017   

Witam,

Chciałabym odnowić ten wątek i poznać Wasze doświadczenia na temat ubezpieczenia sprzętu fotograficznego, gdyż sama chciałabym wiedzieć jaka jest teraz sytuacja "z tym" w Polsce.

Powyżej na forum ktoś wspomniał na temat ubezpieczeń za granicą, ja Wam mogę jedynie opisać temat ubezpieczeń we Francji. Oczywiście nie miałam z nim żadnego doświadczenia (z tym podanym poniżej), ale mogę Wam opisać jaka jest tendencja we Francji i gdzie większość fotografów (pro i amatorów) ubezpiecza swoje zabawki.
Wchodząc na rożne francuskie forum, artykuły, gazety itd., to cytują jedną "firmę", która ma jakiś kontrakt podpisany z ubezpieczalnią AVIVA, tutaj link:
http://www.pixel-assur.com
, nie podaje go dla reklamy, tylko żeby było wiadomo o kogo chodzi.

Robią ubezpieczenia dla amatorów i dla zawodowców, w zależności od wyboru, oczywiście ubezpieczenia PRO są droższe.
Dla przykładu, ubezpieczając sprzęt na wartość 5000€, składka miesięczna wyniesie:
- dla amatora: 152€ (nie biorąc pod uwagę kradzieży) lub 305€ (z opcją "kradzież" - niezależnie od rodzaju czy typu tej kradzieży);
- dla pro: 231€ (nie biorąc pod uwagę kradzieży) lub 463€ (z opcją "kradzież" - niezależnie od rodzaju czy typu tej kradzieży).
Klikając w pierwsza zakładkę "Devis", możecie sobie sami bezpośrednio robić kosztorysy na tej stronie on-line.

Ubezpieczenie obejmuje:
pożar, eksplozje, piorun, huragan, gradobicie, śnieg, zalanie, wandalizm, sabotaż, katastrofy naturalne, kradzież (jeżeli opcja wykupiona) i "wszystkie inne przypadkowe zdarzenia, które ubezpieczający może potwierdzić, że stały się przypadkowo i że jego pochodzenie nie było znane przy podpisywaniu umowy".

Ubezpieczenie NIE obejmuje:
szkód powstałych umyślnie przez ubezpieczającego lub jego współuczestnika, powstałych w czasie wojny (w kraju lub za granica), związanych z opcja "kradzież" jeżeli: zostawiliśmy sprzęt w pojeździe nie zamkniętym, lub we wszystkich "pomieszczeniach" nie zamkniętych i/lub na parkingu niestrzeżonym miedzy godzinami 21.00 - 08.00. Nie obejmuje szkód powstałych z kondensacji lub korozji, zadrapania, plam lub porysowania szkieł obiektywu, zguby sprzętu lub powstałe w wyniku używania przez osoby trzecie.

Większość szkód opisałam właśnie powyżej. Ubezpieczenie ważne na całym świecie.
Wyplata odszkodowania będzie obniżona o 150€ za każde roszczenie lub:
- 20% od całej sumy ubezpieczenia (i minimum 300€) w przypadku kradzieży, wandalizmu, sabotażu lub zalania;
- 30% od całej sumy ubezpieczenia (i minimum 500€) w przypadku kradzieży wandalizmu, sabotażu lub zalania na terenie Ameryki Południowej i Środkowej.

Do tego ważna informacja, ze kwota ubezpieczenia spada o 1% na miesiąc od ceny nowego produktu. Tzn. ze jeżeli ubezpieczyliście NOWO KUPIONY sprzęt np. na 10.000€ to przez 1 rok kwota ta "nie spadnie", ale już od 13-ego miesiąca, to Wam obniżą o -13%, czyli odszkodowanie w 13-tym miesiącu będzie liczone od kwoty 8700€. No i potem jeszcze trzeba odjąć udział własny, który opisałam powyżej.

Dla przykładu, gdybym jako profesjonalista, ubezpieczyła nowy sprzęt na 10.000€ to miesięczna składka wynosiłaby 854€ ( z opcja "kradzież"). I w wypadku kradzieży mojego sprzętu w 13-tym miesiącu (od nowości) na terenie np. Europy, mój "udział własny" wyniósłby 20% z 8.700€ czyli zostałoby 6960€!!!

Moim zdaniem to trochę przesadzają z tymi składkami i z tym udziałem własnym i do tego jeszcze tym spadkiem -1% co miesiąc.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z ubezpieczeniami w Polsce to chciałabym wiedzieć jaka jest sytuacja u nas, gdyż jestem "zainteresowana" tym tematem.

Dzieki
Pozdro
Caro
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 13 Gru, 2017   

caro, składka miesięczna ponad 800€ dla sprzętu wartego 10k€? To przecież przez rok spłaca nam się dokładnie wartość sprzętu (12*854=10248), zamiast więc płacić ubezpieczenie, lepiej odkładać to do skarpety. To chyba jest jednak składka roczna, co?
 
 
caro 
Początkujący
Caro


Posty: 43
Wysłany: Sro 13 Gru, 2017   

Masz racje, sorki, jest to oczywiście składka roczna.

czyli na powyższym przykładzie 71€ / miesiąc (około 291 zł).

Moze ktoś z Was ma jakieś porównanie co do polskich ubezpieczeń?
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 14 Gru, 2017   

Ubezpieczenie sprzętu od kradzieży w Warcie . Kwota ubezpieczenia o ile pamiętam ok 140 tyś zł . ( załączona specyfikacja sprzętu z numerami seryjnymi ) składka roczna 1550 zł . Ubezpieczenie na Europę .
Obejmuje również pozostawienie sprzętu w zamkniętym samochodzie bez określenia miejsca postoju ( czyli ubezpieczyciel nie wymagał parkingu strzeżonego , z ochroną, psem, płotem i zamykaną bramą wysokości 2 m z założoną koncertiną :wink: :wink: )
 
 
proJonasz 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018   

Ja chyba też wreszcie muszę ubezpieczyć sprzęt. Wcześniej wydawało mi się to niepotrzebne, jednak jak się tak dłużej zastanowić. Robiąc zdjęcia na weselach może stać się cokolwiek, albo podczas moich podróży w góry. Jutro idę pytać o ofertę, zainspirowaliście mnie.
 
 
peny 
Nowy



Posty: 3
Skąd: Zabrze
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Myślę, że z całą pewnością przydadzą mi się te porady :) Dzięki wielkie :)
 
 
santa43 
Nowy



Posty: 4
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018   

Dzięki za Wasze uwagi. Z pewnością te informacje mogą się przydać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14