Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sony NEX-3N - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pon 06 Maj, 2013   Sony NEX-3N - test aparatu

Zapraszamy serdecznie do lektury testu aparatu Sony NEX-3N oraz dyskusji na jego temat.

http://www.optyczne.pl/21...ony_NEX-3N.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Maj, 2013   

Także miałem przyjemność testować niedawno NEX-3N. Przyznam, że mocno skupiłem się na opcji filmowania i myślę, że warto poinformować zainteresowanych tym sprzętem o znaczniej poprawie jeśli chodzi o możliwości ciągłego nagrywania sekwencji filmowych.

Stary dobry NEX-5N niestety dosyć szybko się przegrzewał (nagranie w temp. pokojowej, ISO 1600-3200) -maksymalnie udało mi się nagrać ok 18 minutową sekwencję filmową . Robiąc krótsze sekwencje, czyli nagrywając z przerwami już po ok. 30 minutach aparat się poddawał i wyświetlał info o potrzebie schłodzenia matrycy (czyli nie pozwalał już nic więcej nagrać).

Tymczasem NEX-3N nagrywał bez problemu przez 43 minuty (z przerwą na wznowienie nagrywania) -i zapewne nagrywał by dalej, gdyby nie to, że padł mi akumulator (w momencie rozpoczęcia testu był tylko w 29% naładowany). Warunki: temp. pokojowa około 23C, ISO 1600-6400.
Tak więc pod tym względem 3N wypada znacznie lepiej niż starsze generacje NEXów.
 
 
marcz 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 21 Maj, 2013   

Jak wygląda kwestia jakości obrazowania w porównaniu ze starszymi braćmi?
NEX-3N ma tą samą matrycę co 5N i 5R czy zostało coś poprawione/zmienione?
 
 
Fatman73 
Bywalec



Pomógł: 7 razy
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 22 Maj, 2013   

Przyznam, że ja za bardzo różnic nie widzę -nadal jest tak dobrze jak było :-)





Natomiast jeśli chodzi o filmy, to wydaje mi się, że jest delikatnie lepiej (mniejszy szum), możliwe że dzięki poprawie algorytmu redukcji szumu, Sony zdecydowało się na dodanie możliwości filmowania w ISO 6400 (5N mógł filmować w maksymalnie ISO 3200).
 
 
sektoid 
Uczestnik
ZEISS maniak


Posty: 92
Wysłany: Wto 18 Mar, 2014   

Z czystej ciekawości nabyłem właśnie NEX-3N z obiektywem 16-50. Całkiem nawet mi się podoba ten aparacik. Nie chce mi się już dźwigać ciężkich i wielkich luster, staję się leniwy. Podoba mi się możliwość podłączenia praktycznie dowolnego szkła.

Może Redakcja zechce przetestować ten obiektyw ? Mogę pożyczyć na kilka dni :)
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

sektoid napisał/a:
Z czystej ciekawości nabyłem właśnie NEX-3N z obiektywem 16-50. Całkiem nawet mi się podoba ten aparacik. Nie chce mi się już dźwigać ciężkich i wielkich luster, staję się leniwy. Podoba mi się możliwość podłączenia praktycznie dowolnego szkła.


Zlikwidowali pobor i od razu mezczyzni zrobili sie cherlawi i zniewiesciali. 200g roznicy nagle jest problemem.
 
 
sektoid 
Uczestnik
ZEISS maniak


Posty: 92
Wysłany: Sro 09 Kwi, 2014   

komisarz_ryba napisał/a:
sektoid napisał/a:
Z czystej ciekawości nabyłem właśnie NEX-3N z obiektywem 16-50. Całkiem nawet mi się podoba ten aparacik. Nie chce mi się już dźwigać ciężkich i wielkich luster, staję się leniwy. Podoba mi się możliwość podłączenia praktycznie dowolnego szkła.


Zlikwidowali pobor i od razu mezczyzni zrobili sie cherlawi i zniewiesciali. 200g roznicy nagle jest problemem.


Emanujesz inteligencją.
 
 
selfisz 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 04 Cze, 2014   

Witam,
mam pytanie, jako że wkrótce zostanę tatą, poszukuje aparatu do robienia zdjęć/filmów przyszłemu potomstwu który byłby łatwy w obsłudze przez moją żonę ( która nie ma doświadczenia w robieniu/obsłudze), dodam że ja też raczej w temacie fotografii jestem raczej zielony. Zastanawiam się co będzie lepszym wyborem, czy aparat SONY nex-3n czy może SONY HX50V. Zdjęcia często robione w półmroku - raczej portrety - tak żeby mieć historię dorastania dziecka :)
wybrałem te dwa modele bardziej ze względów wizualnych - więc jeśli znacie jakieś lepsze alternatywy to jestem otwarty.
Aparat do 1300 zł

Dzięki wielkie za pomoc ( mam nadzieje ;) )
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 04 Cze, 2014   

Kup nexa a po jakimś czasie do niego albo SEL 50f18 (9 stów) albo Sigmę A 60/2.8 (7 stów). Tak pod portrety. Warto.
O tym kompakcie z tym zoomem od Wałbrzycha do Torunia to radzę zapomnieć w kontekście ciemnych pokoi.
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

selfisz napisał/a:
Witam,
mam pytanie, jako że wkrótce zostanę tatą, poszukuje aparatu do robienia zdjęć/filmów przyszłemu potomstwu który byłby łatwy w obsłudze przez moją żonę ( która nie ma doświadczenia w robieniu/obsłudze), dodam że ja też raczej w temacie fotografii jestem raczej zielony. Zastanawiam się co będzie lepszym wyborem, czy aparat SONY nex-3n czy może SONY HX50V. Zdjęcia często robione w półmroku - raczej portrety - tak żeby mieć historię dorastania dziecka :)
wybrałem te dwa modele bardziej ze względów wizualnych - więc jeśli znacie jakieś lepsze alternatywy to jestem otwarty.
Aparat do 1300 zł

Dzięki wielkie za pomoc ( mam nadzieje ;) )


Ja standardowo Polece Samsung NX300 za 1450zl + obiektyw NX 45mm za 580zl do portretow o nawet nieco szerszych w slabym swietle.

3N tez da rade, zwlaszcza ze stalka ktora poleca RB. Natomiast Samsung ma konkretne przewagi:
- dotykowy ekran - dotykasz palcem w dowolnym punkcie ekranu i aparat robi zdjece ustawiacjac ostrosc wlasnie w tym miejscu. U mnie sprawdz sie z dziemi bardzo dobrze, nie zawsze chce miec kadr centralny.
- odchylan ekran - nie trzeba kucac czy klekac rzeby zrobic zdjecie dziecku z jego perspektywy, odchylamy kranik i patrzymy z gory i naciskamy palcem - zdjecie gotowe
- wifi, ale to juz kwestia indywidualna. Jak masz telefon z androidem to moze on sluzyc jako pilot do aparatu - na ekanie telefonu wyswietla ci sie obraz z ekraniku aparatu i mozesz srobic zdjecie na ogleglosc np. calej rodzinie (czyli tata tez moze byc na zdjeciach i robisz kiedy chcesz a nie kiedy mini 2-3s suatlonego opoznienia)
- ekran ma 2x wyzsza rozdzielczosc i lepsze kolory (OLED)
- 2x szybsze zdjecia seryjne
- szybszy autofocus, a to juz wazne w przypadku ruchliwych dzieci

generalnie Samsung jest lepszym aparatem z lepsza funkcjonalnoscia i tanszymi obiektywami dodatkowymi, gdybys byl zaintersowany dokupieniem w przyszlosci. 3N to okrojony entry lewel Sony, ale same zdjecia, jak juz je zrobisz, beda dobrej jakosci.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

Abstrahując od lepszości czegokolwiek (nie mam zamiaru się opowiadać):
nex3n tyz ma odchylany ekran ;-)
i też jedną konkretną przewagę w postaci jakiejkolwiek wbudowanej lampy błyskowej ;-)
 
 
komisarz_ryba 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Posty: 143
Wysłany: Czw 05 Cze, 2014   

RB napisał/a:
Abstrahując od lepszości czegokolwiek (nie mam zamiaru się opowiadać):
nex3n tyz ma odchylany ekran ;-)
i też jedną konkretną przewagę w postaci jakiejkolwiek wbudowanej lampy błyskowej ;-)


A faktycznie.
 
 
Olifka 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Witam wszystkich ;) )
mam pytanie odnosnie aparatu SONY ALFA 5000 ;) )
z tego co wiem to nastepca 3n, wiec pisze tutaj, mam nadzieje, ze nikt mnie nie zabije :) )
Aparat mam od niedawna, i interesuje mnie opcja PORTRET( z racji dwojki małych szkarbów ktore ciagle fotografuje), czy moze ktos wie czy w tej opcji PORTRET mozna robic rozne efekty itp? bo ja jedyne co właczam PORTRET i juz nic dalej nie kombinuje( a moze po właczeniu innych opcji jeszcze lepsze zdjecia dałoby sie uzyskac., wieksza ostrość itp ?? ).. nie moge znalezc nigdzie obsługi dokladnej danych trybów.. wiec postanowilam napisac tu.. moze mnie poratujecie!! pozdrawiam serdecznie ;) ))
Olifka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14