Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 07 Maj, 2013
Bezlusterkowiec dla początkującego do 1500 zł
Autor Wiadomość
szejkeR 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013   Bezlusterkowiec dla początkującego do 1500 zł

Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu przeglądam i czytam optyczne.pl i jako, że przymierzam się do kupna aparatu to postanowiłem zasięgnąć Waszej porady na forum:)

Jak do tej pory robiłem zdjęcia jakimś prostym kompaktem Canona ale jakość tych zdjęć jest dla mnie kiepska. Utwierdziło mnie w tym to, że nawet moja narzeczona, która generalnie nie zwraca na to uwagi stwierdziła po ostatnim urlopie, że fatalnie to wygląda;)

W związku z tym postanowiłem zainwestować w nowy aparat i zdecydowałem się na tzw. bezlusterkowca. Przeglądałem trochę testów lepszych kompaktów i bezlusterkowców i odniosłem wrażenie, że zdjęcia tych drugich bardziej mi odpowiadają no i dodatkowo zawsze można rozbudować w przyszłości zestaw o nowe obiektywy. Obecnie aparat głównie używam do robienia zdjęć podczas wczasów, wszelakich wyjść i spotkań ze znajomymi, widoków itp. (czyli powiedziałbym takie typowo amatorskie zastosowanie).

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na sprzęt to kwota do 1500 zł. W tym momencie na oku mam dwa modele Sony Nex-F3 oraz Samsung NX1000, które można dostać poniżej 1500 zł. O ile testów Nex-F3 jest na polskich stronach pod dostatkiem to NX1000 ciężko coś znaleźć (jedynie strony anglojęzyczne gdzie wypada całkiem dobrze). W związku z tym prośba o Waszą radę, który z tych aparatów będzie lepszym wyborem? Może macie też inne propozycje z tej kwocie? Zastanawiałem się czy warto czekać aż Nex-3N stanie się tańszy ale po teście stwierdzam, że dużych różnic w stosunku do poprzednika nie ma i chyba szkoda dopłacać kilka setek.

Będę wdzięczny za Wasze opinie.
Pozdrawiam

PS. Nie zauważyłem, że jest dział "Pomagamy w wyborze cyfrowego aparatu bez lustra z wymienną optyką" dlatego proszę kogoś z moderatorów o przeniesienie tego tematu tam żeby nie zaśmiecać forum. Sorry za kłopot:)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013   

A może Panas GX-1 ?
 
 
szejkeR 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 07 Maj, 2013   

Ten Panas ciekawy tyle, że to już cena w okolicach 2 tys.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

szejkeR napisał/a:
tyle, że to już cena w okolicach 2 tys.

Hmm, nowego można bez obiektywu za 299 euro kupić.

Z obiektywem teraz EOS M jest tani - tzn. z obiektywem 18-55.
Owszem, kwestia przyzwyczajenia, ale niezły jest, tym bardziej, ze nowy firmware przyspiesza działanie AF.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Cze, 2013   

A Fujifilm X100S? Lepszego obrazka nigdzie nie dostaniesz, nawet w lustrzankach.
Chyba że chcesz wymienne obiektywy - to pentax k-01 jeszcze za 2000 można z DA40/2,8 (później możesz dokupić cokolwiek z bagnetem K - do lustrzanek Pentax).
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 21 Cze, 2013   

AndrzejM.Makuch napisał/a:
A Fujifilm X100S? Lepszego obrazka nigdzie nie dostaniesz, nawet w lustrzankach.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd... :neutral:
 
 
szejkeR 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013   

Dzięki za porady.

Z tego co sprawdzałem to obecnie Panasa GX-1 można już dostać za ok 1700 zł czyli podobnie jak Canona Eos M.

Z drugiej strony cały czas ciekawi mnie czy ktoś miał do czynienia z Samsungiem NX1000. Na angielskich portalach ten aparat oceniany jest bardzo dobrze a do tego można go już kupić za ok 1200-1300 zł u nas. Niestety mam wrażenie, że ten aparat jakoś mało popularny jest u nas i na polskich portalach fotograficznych za wiele opinii nie ma. Czy ktoś może się na ten temat wypowiedzieć?
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Pon 24 Cze, 2013   

Samsungi NX'y to świetne aparaty i znakomite obiektywy. Mam już około trzech lat NX10 i nie widzę potrzeby wymiany na nowszy model. Plus cztery obiektywy i wszystko jest wporządku cały czas. Trzeba się tylko zastanowić czy aparat z wizjerem czy bez. Bez wizjera są:nx100, nx200, nx210, nx1000, nx1100, nx300.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

szejkeR napisał/a:
Z tego co sprawdzałem to obecnie Panasa GX-1 można już dostać za ok 1700 zł czyli podobnie jak Canona Eos M.

Eos M, mimo, że ergonomicznie gorszy od GX1, ma kilka zalet, w tym matrycę APSC - która, być może cudowna nie jest, ale w takim małym aparaciątku...
Możliwość podłączenia obiektywów EF - owszem, AF będzie słabszy niż w "oryginale", ale jednak...
a poza tym, dość ciekawy 22 f2 systemowy - bardzo kompaktowy i bdb optycznie.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Cze, 2013   

Jednak jaskółka w EOS M (22/2) nie czyni wiosny. A przez adapter, to w każdym innym systemie bezlusterkowym ma się fajne szkła.

Odradzam kupowanie bezlusterkowców od producentów tradycyjnych lustrzanek: Nikon, Canon, Pentax. Systemy są bardziej ubogie, a aparaty - celowo okrajane, by nie zagrażały lustrzankom. Zdecydowanie lepiej wybrać coś z oferty Samsunga, Olympusa, Panasonica, Sony lub Fujifilm.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 26 Cze, 2013   

TS napisał/a:
Odradzam kupowanie bezlusterkowców od producentów tradycyjnych lustrzanek: Nikon, Canon, Pentax. Systemy są bardziej ubogie, a aparaty - celowo okrajane, by nie zagrażały lustrzankom. Zdecydowanie lepiej wybrać coś z oferty Samsunga, Olympusa, Panasonica, Sony lub Fujifilm.

W sumie... popieram.
 
 
szejkeR 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

Dzięki za Wasze opinie i porady. Po przeczytaniu testów i obejrzeniu wielu zdjęć w necie obecnie skłaniam się ku Samsungowi NX1000 lub Sony Nex-F3 - jakość zdjęć mnie przekonuje i zarazem przystępność cenowa (poniżej 1500 zł). Zainteresował mnie też polecany tu Panasonic DMC-GX1 . Po obejrzeniu fotek z tego aparatu w necie podoba mi się ich kolorystyka trochę bardziej niż w Samsungu czy Sony i niski poziom szumów przy wyższym ISO, natomiast wydaje mi się, że szczegółowość i ostrość jest troszkę lepsza w Samsungu i Sony. Oczywiście patrzę na to okiem osoby początkującej :)
W związku z tym czy do użytku, który wskazałem wcześniej warto dopłacić te 300-400 zł do Panasonica czy też lepiej np. zainwestować w Samsunga lub Sony a kasę dozbierać i zainwestować w jakiś stałogniskowy naleśnik?
Jeszcze jedno pytanie do Was - czy te modele, które wymieniłem będą prezentowały podobną jakość zdjęć wieczorem lub w nocy czy też, któryś z nich wyróżnia się pozytywnie lub negatywnie na tle pozostałych? Oczywiście nie mówię tu o fotografowaniu w egipskich ciemnościach ale bardziej o sytuacjach typu zrobienie zdjęcia podczas wieczornego spaceru na wczasach.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

szejkeR napisał/a:
natomiast wydaje mi się, że szczegółowość i ostrość jest troszkę lepsza w Samsungu i Sony.

Hmm, żeby to ocenić, musiałbyś widzieć zdjęcia wykonane tymi różnymi aparatami, ale tym samym obiektywem - w sensie kilka sztuk tego samego modelu, do tego bez jakiegoś większego rozrzutu jakościowego.

szejkeR napisał/a:
W związku z tym czy do użytku, który wskazałem wcześniej warto dopłacić te 300-400 zł do Panasonica czy też lepiej np. zainwestować w Samsunga lub Sony a kasę dozbierać i zainwestować w jakiś stałogniskowy naleśnik?
Jeszcze jedno pytanie do Was - czy te modele, które wymieniłem będą prezentowały podobną jakość zdjęć wieczorem lub w nocy czy też, któryś z nich wyróżnia się pozytywnie lub negatywnie na tle pozostałych? Oczywiście nie mówię tu o fotografowaniu w egipskich ciemnościach ale bardziej o sytuacjach typu zrobienie zdjęcia podczas wieczornego spaceru na wczasach.

Nex 6 jest bardzo fajny i jeśli Cię stać, pomyślałbym jednak nad nim, ale z jakimi szkłami... hmm, może sigma 30 1.4?

Jeśli zaś Panasonic, to masz szkła Olego i Panasa - w tym dwa obowiązkowe 20 1.7 i 45 1.8. Niestety, w GX1 nie ma stabilizacji jak w puszkach Olego, ale jeśli jesteś w stanie to obejść - np. jeśli chciałbyś podpiąć coś "obcego" przez adapter (polecam taki z wbudowaną przysłoną), to Olo ma tą przewagę, że ma tą stabilizację.
Teraz jaki Olo... najlepszy jest OMD i teraz nowy EP5,. ale te kosztują krocie.
Jest jeszcze EPL 5 - z elektroniką od OMD, ale też nie tani.

Owszem, GX1 jeśli nie pogrzebiesz na ebayu, też kosztuje w granicach 550 600 euro za "puszkę" - jednak... można kupić z 299 euro, a nawet taniej samą puszkę.

Panas 20 1.7 - mus - kosztuje 319 czy ok 300 euro nowy.
Olympus 45 1.8 - 250 euro.

Do tego osobno trzeba kupić osłonę do Olka 45.
Do panasa można metalową - "leica'opodobną".
Wizjer do GX1 kosztuje w granicach 200 euro nowy - jest bardzo dobry, owszem, pewnie nie tak dobry jak ten nowy dla ep5, ale ... daje radę. Właśnie się bawiłem w sklepie i zastanawiam nad kupnem, bo czasem się przydaje jednak, zwłaszcza w słoneczne dni, czy z jakimś tele.

Co do fotografii w trudnych warunkach, to musisz zobaczyć testy tych trzech aparatów i porównać sobie, też szumy w RAWAch.
W GX1 nie jest tragicznie, dużo lepiej niż w GF1.

Z drugiej strony, zależy co kto foci. Np. do moich "wymazów" czarno białych użyteczne jest nawet czasem ISO 12 800, które szumi w GX1, aż miło :mrgreen:

Samsung - zobacz jakie są najlepsze szkła i ile kosztują.
Celuj też w jasne stałki, nie kupuj raczej do żadnego z tych aparatów coś "standardowego zoomowatego" bo - MOIM zdaniem, szkoda kasy.
Lepiej mieć dwie jasne stałki niż kilka ciemnych zoomów.
Tylko, jak zawsze: obiektyw kupujesz do swoich fotografii i niekoniecznie musi Ci być potrzebny któryś z powyżej proponowanych.
Zaznaczam, że jeśli jednak Panas... to obie w/w jasne stałki są po prostu obowiązkowe.

Z resztą, przekonasz się sam.
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 27 Cze, 2013   

GX -1 nawet zoomem robi ostre ujęcia z niskimi szumami, nawet w nocy.
Zobacz to:
http://forum.optyczne.pl/...php?pic_id=8409
Robiłem to w zeszłym tygodniu.
 
 
szejkeR 
Nowy


Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 28 Cze, 2013   

muzyk co do fotek to porównywałem sobie zdjęcia robione kitowymi obiektywami ale tych samych lokacji w podobnych warunkach na angielskojęzycznych portalach. Wiadomo, że idealne porównanie dostałbym robiąc tak jak mówisz ale ciężko znaleźć coś takiego w necie a poza tym nie oszukujmy się na samym początku będę używał zapewne tylko kitu.
Sony Nex-6 to na pewno świetny sprzęt ale to już baaardzo dużo ponad mój zaplanowany budżet.

fatman ładnie wygląda ta fota z GX-1 :) Generalnie wcześniej jak przeglądałem testy innych aparatów z systemu 4/3 w cenie poniżej 2000 to jakość fotek w testach mnie nie przekonywała - bardziej podobały mi się fotki z Nex-F3 albo Samsunga NX1000. Natomiast ten GX-1 wydaje się naprawdę fajny:) No i plusem jest też jakość wykonania i materiały bo Nex-F3 jest plastikowy tak jak i NX1000 (jak go trzymałem to trochę taki plastikowo-zabawkowy mi się wydawał).

Muszę się przejść do jakiegoś sklepu i dobrze sobie obejrzeć i "wymacać" tego Panasonica bo m.in. dzięki Wam zaczyna mnie do niego ciągnąć coraz bardziej:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15