Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany na forum
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Swieta racja, bo ostatnio przybylo sporo uzytkownikow, ktorzy zamiast poczytac poprzednie tematy poraz setny zadaja pytanie "co kupic".
A MM to nerwowy chlop :wink: i porzadek bedzie :D
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

komor napisał/a:
Z tym rozdrobnieniem to jest coś na rzeczy. Ale może się przyjmie, szczególnie jeśli moderatorzy wprowadzą zamordyzm i będą konsekwentnie przesuwać posty nietematyczne do odpowiednich działów. Na pewno trzeba tępić nieczytanie niedawnych tematów przez nowych i zadawanie w kółko tych samych pytań.


A ja mam propozycje - pelno nowicjuszy wlazi na forum i pyta co do 3000 zl, co do 2000 tys, co do 5000 zl itd. Kazdy siłą rzeczy zoom standardowy musi mieć. Moglibysmy wspólnymi siłami stworzyć temat w formie jednego postu i podpiąć go na samą górę o tytule - " Optymalne zestawy body + zoom standardowy w danych zakresach cenowych ".

Wyobrażam to sobie tak:

do 2000 zl:

Canon 350D + coś tam - wady: ; zalety:

Nikon D40 + .....

Pentax K100D + ......

.
.
.

do 3000 zl:

Canon 400D + .....

Canon 20D + .....

.
.
.

do 4000 zl:

Niokn D80 + .....

Canon 30D + .....

itd.

itd.

Każdy z nas zrobiłby po te 3 zestawy: np. Jaad75 - Pentaxa, MC - Sony, Ja i Komor i ktos tam - Canona - entry + semi-pro , MM i Arek - semi- pro i pro Canona i Nikona itd.

Powstałoby te kilka postów, a potem moderatorzy połączyliby to w jeden wielki post czy w kilka postów ( każdy dla danego zakresu cenowego ). Myśle, żę dzięki czemuś takiemu uniknelibysmy po raz tysięczny odpowiadać na takie same pytania początkujących. Oczywiście każdy z nas musi zachować bardzo dużo obiektywizmu przy tworzeniu tej bazy.

Wiem, wiem - a co jak sie ceny zmienia. Zmienia sie to sie zmienia - to sobie początkujący sprawdzi, że jest tańsze albo co te pół roku dopiszemy przy danym zestawie korekte ceny.

To nie jest dużo roboty. Należy tylko określić formę by każda propozycja wyglądała tak samo.

Myśle, że takie "menu" do 12 tysiecy by starczyło. Ci co mają więcej na zestaw nie są żółtodziobami i sami wiedzą co kupić. Dlaczego do 12 tys: no bo takie 5D czy 300D + dobre szklo to te 10 - 12 klocków :wink:

Ten typ "menu" będzie przydatny - niewielu początkujących jak np. " Dee " potrzebowało specjalistycznego zestawu na początek. Takie kwestie omawialibyśmy w osobnych tematach. Więszość chce lustra do wszystkiego - czytaj zoom standardowy.
Ostatnio zmieniony przez Smola Nie 03 Lut, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

No Smola, pomysl niezly ALE i tak znajdzie sie spora grupka ktorej nie bedzie sie chcialo czytac tylko zada kolejne pytanie o to samo.
Chyba pesymista sie robie...
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Problem w tym, ze mamy tysiace tematów i postów. Ktoś kto jest zielony jak trawa na wiosne nie wie o co pytać. A jak mu napiszemy w tym "jadłospise":

C400D+T17-50 2. 8 - cena 3000 zl. Wady: srednie wykonanie body, kiepskie trzymanie, wolny AF obiketywu ....itd. Zalety: dobra matryca i bardzo dobre szkło do zastosowan amatorskich, gwarantuje sprawne fotografowanie pejzaży, architektury i ludzi w 90% napotkanych warunków .... itd.

to on coś z tego zrozumie. Oprócz takiej potocznej charakterystyki można także użyć terminów: dystorsja, szum itd. Ci co mają zrozumieć to zrozumieją. A dla tych co są mniej ten teges da im sie link do słowniczka na optyczne.pl
 
 
rafid78 
Bywalec



Posty: 128
Skąd: Dublin
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Ja jestem za.Mam "troche" słoików i moge przyłączyć sie do tematu z D-80.pzdr
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Co zrobić z osobami piszącymi pierwszy post w stylu "co kupić ?" to największy problem nad którym się zastanawiamy :? . Wydaje się że do tego celu potrzebny jest oddzielny dział typu "porady dla początkujących" albo "moja pierwsza lustrzanka/kompakt". Wszelkie pomysły mile widziane.
maziek napisał/a:
Ja, jeśli mozna coś sugerować, bym scalał a nie dzielił.
Wydaje mi się że aktualny podział na tematy jest optymalny i poza dodaniem działu "Co kupić ?" (jakkolwiek on się będzie nazywał) na razie nie będzie dalszych zmian w strukturze forum. Jeśli będziemy pilnować aby posty trafiały tam gdzie mają to będzie OK. Staram się nie zwiększać liczby działów. Forum "Filtry i soczewki" zostało wprowadzone zamiast forum "Inny sprzęt optyczny". Forum "Serwis i usterki" pozwoli w jednym miejscu gromadzić wszystkie posty o problemach i ułatwi ich wyszukiwanie. Forum "Sklepy i promocje" powinien być pomocny w zakupach. Poprzedni stan gdzie w jednym miejscu były na przemian sklepy i problemy z serwisem był mało czytelny.
maziek napisał/a:
Na pierwszyogień mogłyby pójść celowniki i kamery, bo sie nie zaszczepiły (IMHO).
myślę że tym działom można dać jeszcze szansę, Robert, Arek - co o tym myślicie ?
komor napisał/a:
Ale może się przyjmie, szczególnie jeśli moderatorzy wprowadzą zamordyzm i będą konsekwentnie przesuwać posty nietematyczne do odpowiednich działów.
Tego możecie być pewni :twisted: Wczoraj spędziłem kilka godzin przenosząc archiwalne posty do odpowiednich działów... nie po to żeby teraz pozwolić na dalsze robienie bałaganu :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Ja bym celowniki i kamery jeszcze zostawił. Dajmy im szansę.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Jest pomysł o jakimś tekście dotyczącym wyboru lustrzanki. Za tydzień mam urlop to nad tym popracuję. Tezy do tego tematu mile widziane.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 03 Lut, 2008   

Może pomyślcie o liście, jaki otrzymuje osoba, która chce się zapisać na forum (aktywacja konta). Tam można od razu napisać parę absolutnie najważniejszych rzeczy czerwonymi wołami na cała stronę (nie pytaj co kupić, przed tobą pytało już 1000 innych, to co im odpowiedzieliśmy jest w wątku...). Mozna tez opracować FAQ, akurat takie tematy nadawałyby się. Są fora, na których pytania, na które odpowiedź jest w FAQ-u są bezlitośnie wycinane - jest to jakaś podstawa. U optycznych po części taką rolę spełnia słowniczek, ale tyczy on przede wszystkim definicji stricte "optycznych".

Ale wiem też, jak to jest, kiedy sie czuje cisnienie, żeby coś kupić - trzeba kogoś zapytać ;) .
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

maziek napisał/a:
Może pomyślcie o liście, jaki otrzymuje osoba, która chce się zapisać na forum (aktywacja konta). Tam można od razu napisać parę absolutnie najważniejszych rzeczy czerwonymi wołami na cała stronę
na początek napisaliśmy regulamin forum do zapoznania się z którym zachęcam : http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2319.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Bardzo fajnie. Podoba mi się.

Teraz to spróbujcie streścić do 10 pkt.

Np. pkt. 1, 2, 18, 24 i 25 są o tym samym.

Pkt. 29 powinien być na początku bo jest najważniejszy.
A przykrości (czego nie wolno i co za to grozi) na koncu, to będzie pozytywniej w odbiorze ;) .

Ale ogólnie super, choć na szczeście regulamin jest bardzo "przyszłościowy" bo forum Optycznych jest i tak bardzo w porządku. Jacy użytkownicy, takie forum, jak wiadomo.

Czy jest taka możliwość, aby własny post, który się zmodyfikowało pokazywał się jako nieprzeczytany? Często jest tak, że własna wypowiedź zamyka jakić nieodświeżany długo wątek i kiedy się ten post edytuje, to jest on nadal "przeczytany" i nikt nie zauważy, że ktoś po kilku dniach dopisał ciąg dalszy (np. najpierw poinformował o kłopotach z servisem a potem chciał donieść o pomyślym zakonczeniu sprawy).
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 13 Lut, 2008   

Maziek dzięki za uwagi. Może jeszcze ktoś coś podpowie to zrobimy za jakiś czas korektę. Planujemy także wprowadzić posty przyklejone w każdym temacie, w których będzie opisane o czym należy pisać w danym temacie, a o czym nie. Podane zostaną również przykłady prawidłowych i złych tematów postów.
maziek napisał/a:
Ale ogólnie super, choć na szczeście regulamin jest bardzo "przyszłościowy" bo forum Optycznych jest i tak bardzo w porządku. Jacy użytkownicy, takie forum, jak wiadomo.
Na razie regulamin może wydawać się zbędny ponieważ użytkownicy zachowują się tak jak powinni :smile: , ale liczba nowych osób na forum zwiększa się systematycznie (ładnie to widać w statystykach). Co do ostatniego pytania to sprawdzę.

Jeszcze jedno, polecam szczególnie punk 20 regulaminu bo to nowość na tym forum.
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pią 15 Lut, 2008   

Ogólnie to trzeba powiedzieć, że w ciągu kilku dni przekształciliście znacznie forum i teraz trzeba mieć dużo złej woli, żeby bez zastanowienia je zasmiecić byle jakim pytaniem w byle jakim wątku. Tak trzymać. Bardzo mi się podoba zamieszczenie od razu na głównej stronie tych odnośników "co kupić" ale w taki sposób, że nie nabiliście ilości kategorii. A jeśli chodzi o mnie to nowy wygląd już się "przyjął".

Świeża krew...
 
 
pdf100
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

mój pomysł to coś w typie zrobienia nowych kategori w typie
2000zł- body i obiektywy
3000zł-body i obiektywy
4000zł-body i obiektywy

a w każdym z nich zestawik "fajnego" ułożonego przez
przedstawicieli każdego systemu (pentax, canon, nikon, olympus)

czyli np do kwoty "x"

dla pstrykacza który planuje używać ogniskowych xx-yy
np.
K10D+ np. sigma 17-70
Canon 400d i obiektyw "xx" lub inny
Nikon D80+ obiektyw "xx"albo "yy"

dla pstrykacza który planuje używać ogniskowych yy-tt (a ma ograniczony budzet)
K10D+ sigme 70-300 apo lub inny obiektyw
D80+ coś...
Canon+ coś

a dla kogoś kto ma taką kwote to np:
K10D+sigma 100-300+coś
40D i coś
D200/300 i jakiś obiektyw
sony a700 i "to" lub "to"
albo do tego (np. landszafty)
takie i takie body i takie i takie obiektywy

i pod każdym aparatem wady i zalety...
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 17 Lut, 2008   

Pdf100: Patrz moj post wyzej. Juz to proponowalem, ale odzewu nie widac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14