Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 28 Sie, 2013
Olympus PEN E-PL3 - warto ? a może coś innego?
Autor Wiadomość
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

ravaelo napisał/a:
mowa o GF6

Tego nie polecam, ale g6 raczej.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ravaelo 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

Gdyby nie to że czerwony jest ulubionym kolorem mojej żony to już zamawiał bym gx1 (jest zgrabniejszy niż G6) atak to muszę się jeszcze pomęczyć:

Do tej pory upatrzyłem sobie kilka sprzętów i zostanę przy moim wyborze, najwyżej jak się moja przyzwyczai do aparatu to kupie sobie coś typowo dla siebie w czarnym pięknym męskim kolorze :P

Z podanych poniżej to co było by najlepszym wyborem? Podaje takie bo te akurat mają czerwone ubranka.
Olympus E-PL3
Olympus E-PM2
Canon EOS M
NIKON 1 J2/J3
Panasonic GF5/GF3
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

A co małżonka na to?
http://www.ladiesgadgets....-in-pentax-red/
http://www.doobybrain.com...ed-digital-slr/
 
 
ravaelo 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

Rewelacja ale to "niestety" lustrzanka...to akurat mi nie odpowiada...za duże gabaryty...bezlusterkowce przy stałce np 22mm wyglądają jak zwykły kompakt a to mi bardzo pasuje no i można go włożyć do torebki (słowa żony). Na wyjazdy obiektyw większy i każdy jest zadowolony, dlatego też zostanę przy tych aparatach ale proszę o opinie co spełni moje oczekiwania przynajmniej na najbliższe 2 lata (plener wakacyjny czy imprezy okolicznościowe).
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

Hmm, GX1, pominąwszy kolor... można tani kupić, a jak na tani bezlusterkowiec, to jest całkiem nieźle wyposażony, daje bardzo ładny obrazek, ma szybki aurofocus (oczywiście zależy z jakim obiektywem) no i full HD.
Do tego zhackowane firmware można wgrać, żeby wydłużyć czas nagrań.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

ravaelo,
ravaelo napisał/a:
I dlaczego na optyczne w tabelkach nie widzę porównania np z Nikonem 1...
-możesz go sobie wybrać do porównania zmieniając wybrany przez optyczne model
ravaelo napisał/a:
Panasonic jest bardzo ciekawym produktem (mowa o GF6) ale jak tak czytam test tego aparatu to nie wypada najlepiej w porównaniu do E-PM2 czy też EOS M - chodzi tutaj o jakość zdjęć
-w testach optyczne.pl Panasoniki zawsze dostają od Olympusów /było tak też jak korzystały z tych samych matryc/

Moim zdaniem GF6 jest dużo lepszym aparatem od E-PM2.
E-PM2 i E-PL5 nie mają wbudowanej lampy i mają dość słaby wyświetlacz, choć matrycę trochę lepszą od GF6.



Mój ranking czerwonych bezlusterkowców za ok. 2000zł
  1. Panasonic GF6 /w zestawie sklepowym z 14-42mm. niestety obiektyw 20 mm kosztuje 1500zł/
  2. Canon EOS M + 22mm /ale zooma też kup, bo stałoogniskowy może nie wystarczyć/
  3. Olympus E-PM2 /zestaw. niestety stałogniskowe O i P drogie/
  4. Nikon J3 /zestaw z 10-30mm/,
    Nikon J2 z 10-30mm lub jak rozmiar gra rolę z 11-27.5mm + stałoogniskowy 18.5mm
  5. Panasonic GF5
  6. Olympus E-PL3
 
 
snuffi 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

Moim zdaniem epm2 najlepiej. Dużo szybszy od eosa m, dotykowy wyświetlacz, mała lampka w zestawie. Matryca z omd, leje panasonicowa na głowę. Stabilizacja w body też fajna rzecz.

Nikon J to porażka.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

Olympus E-PM2 -to obdartus z nieodchylanym wyświetlaczem o niskiej rozdzielczości, z małą ilością elementów sterujących i z obiektywem 17mm za 2000zł /-f/1.8 i Panasami od 1500zł /
 
 
snuffi 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

Ma dokładnie tyle samo guziczków co eos m, co do obiektywów to są jeszcze 14 2.5 albo trochę większy doskonały 45 1.8
 
 
ravaelo 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013   

Przeliczając stosunek jakości do ceny czerwonych aparatów to na 90% zdecydowany jestem na EOS'a.

Ale mam jeszcze ostatnie pytanie.

Na początku wspominałem o E-PL3 z obiektywem 12-50mm że bardzo mi przypasował ale czytając wasze posty można wywnioskować że nie jest porównywalna klasa aparatu jak E-PM2 czy też z EOS.

A jak się to ma w stosunku to modeli z roku 2011 w tej klasie cenowej bo właśnie w tym roku wyszedł ten sprzęt, przykładowo mówię tu o Panasonicu GF3 czy też o sony Nex-3.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Lip, 2013   

ravaelo, wtedy aparaty systemu m4/3 -Olki i Panasy miały słabsze matryce -porównywalne z tymi w obecnych Nikonach 1 /wszystkie modele V, J, S/.
Z czym porównywalne? Z aparatami z 2011.?


Jest połowa roku 2013. i odradzam zakup E-PL3, GF3 czy Nex-3.

Nex-3 miał wtedy najlepszą matrycę, ale ergonomię /dla chcących ustawiać/ do bani. http://tnij.org/wgn3

Z tamtego okresu to był Nex-C3 i -5N -a nie -3 / z 2010-05-01/.
 
 
ravaelo 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013   

Teraz już wszystko jasne.

Zostanę przy Canonie...mam tylko nadzieję że firma szybko rozbuduje system o nowe obiektywy.
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Lip, 2013   

Jak będziesz potrzebował długich zoomów, to może niekoniecznie Canon.
 
 
ravaelo 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013   

Zawsze są adaptery i mogę wsadzić EF-S ale myślę że nie będzie mi to potrzebne.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 06 Lip, 2013   

Nie zapomnij o firmware z magic lantern. :idea:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15